KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/4/2013, 16:11

Korpice,
navijam silno...
Erato,
to sa tvojim jajnicima je tako, prosto tako. Ja nikad nisam bila pušač a imam istu situaciju. Isto imam desni jajnik lenjov. Nikada nije dao više od 1 folikula, u stvari, u stimulaciji se češće nije oglašavao uopšte mada prirodno umem imati ovulacije na njemu. Ja ponajviše verujem da je genetika "kriva" za sve. I takođe ono što je protrčalo kroz jajovode i učinilo ih disfunkcionalnim uticalo je i na jajnike. Ipak su ta dva organa neka celina. Ali šta je bilo, bilo je. Imaš budućih jć. Odlično!
Zanima me kakvo je objašnjenje dr Biljana dala da ti je Clexane više odmogao nego pomogao? To mi nije jasno. Kad pročitam tvoj potpis, rekla bih suprotno.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:11

Ja samo da dodam da cure koje imaju probleme sa povisenom glukozom, ili IR, treba da razmisle o narandzama nakon ET. Ja imam aparat, pa cesto merim glukozu i ono sto meni licno najvise poveca glukozu su narandze i mandarine.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 4/4/2013, 16:14

Erato i ostale cure, kod hypoglikemije, kad dolazi do pada secera, upravo preporucuju sok od pomorandze kako bi sto prije porastao secer.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:17

Struzzo, koliko slicnosti ima u nasim problemima...
Misli da nije mozda trebalo krenuti sa clexane od pocetka stimulacije. Zasto, ne znam ni ja. Nisam ispitivala, jer mi je jasno da ni njima nije sve jasno oko trombofilija. I Miljic se pitao zasto su mi to dali od pocetka, pa razmisljao, pa nije siguran ni on. Niko da da neki konkretan odgovor. Ali najkonkretniji odgovor je dala Bilja: Oko toga ne postoji jedinstveno misljenje! Neki daju od pocetka stimulacije heparine, neki od ET, neki nakon pozitivne bete. I nema jasnog stava sta je dobro, a sta ne.
Ona misli da je mozda to moglo poremetiti stvari, da se ne zakaci ni jedan od 2 odlicna embriona. Ali ne tvrdi da je to tako. Samo razmislja, da mozda ima veze. I kaze da ce mi 5 doktora reci 5 razlicitih stvari po tom pitanju i da to jeste frustrirajuce za pacijenta, ali prosto u njihovom svetu ne postoji formirano misljenje o mnogim stvarima, a posebno o temi trudnoca/trombofilije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 16:24

Korpice, konacno radost radost radost radost radost radost Odma saljem rode roda roda roda roda roda roda roda roda

Erato, i ja sam primala Menopur I put kada sam isla preko fona. II put je dr insistirala na Menopuru posle mi je ova dr iz Beograda obajsnila da je on kvalitetniji.
Ja sad nisam sigurna da li sam te dobro razumela, ali tebi je dr pokazivala na UZ tudje jajnike Shocked Msm, kako bih ti rekla, nije da me sramota svojih jajnika, ali zaista ne bih da se pokazuju okolo drugim pacijentima, a i nisam sigurna kako podatak o radu tudjih jajnika tebi na bilo koji nacin moze da pomogne. To mi malo bzvz Rolling Eyes
Takodje, misljenja sam da broj jc apsolutno nista ne znaci. Ja sam oba puta imala po 15 pa nista. Ima devojaka ovde, imale po dve, tri pa sad uzivaju u svojoj decici, nemojo da te to obeshrabri. Za pusenje nemam savet, nisam pusac.

Sto se zamrzavanja tice. Mi smo u Pragu dobili lepo USB sa svih 9 oplodjenih jc. Tri su prestala da se razvijaju, jedan nije bio za vracanje, a onda je dr od ostalih pet odlucila koji je odmah za vracanje,a koji za zamrzavanje. Nije to da bas istog trenutka kad se oplode ono sto ne vrate zamrzavaju, a nije ni da zamrzavaju samo one koji dodju do blastociste. Tako je barem bilo u Pragu u nasem slucaju.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:30

Lilya, pokazala mi je snimak sa UZ - jajnike sa puno folikula. Nisam videla ni ime ni prezime pacijentkinje. Pokazala je to u okviru svoje price, da bi mi slikovitije objasnila. Zaista moram da kazem da nisam videla tudji karton sa podacima. Samo sliku sa UZ na kojoj se ne vidi nista osim mnostva folikula. Da ne pomisle cure da se pokazuju tudji kartoni :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:32

Moram pohvaliti doktoricu na objasnjenjima. Do sada se niko nije potrudio da mi sve tako rasclani. Pricala mi je i o kontracepciji, zasto za mene nije dobra, o dugim i kratkim protokolima, kako bi na mene uticao dugi, zasto ide na kratki itd...sve lepo i detaljno. Daj Boze da se ovako nastavi, da me ne razocara :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 16:34

erato ::Lilya, pokazala mi je snimak sa UZ - jajnike sa puno folikula. Nisam videla ni ime ni prezime pacijentkinje. Pokazala je to u okviru svoje price, da bi mi slikovitije objasnila. Zaista moram da kazem da nisam videla tudji karton sa podacima. Samo sliku sa UZ na kojoj se ne vidi nista osim mnostva folikula. Da ne pomisle cure da se pokazuju tudji kartoni :)

Da, da, tako sam i shvatila da nije pokazivala tudji karton ili bilo sta drugo, ali eto meni nekako to bzvz.
Ako je tebi pomoglo, onda OK.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:43

Nije mi pomoglo. Samo sam pomislila, jaoooo, kakvi jajnici, blago njoj! :-)
Salu na stranu, da ne bude da kukam, zadovoljna sam i sa mojim. Neka ide kako ide, samo mi onaj menopur ostade u magnovenju....
Kada se sve na kraju smucka i stavi mala igla, da li se istiskuje vazduh, ili ne?
Na youtube sve nesto sucmurasto...
I da li ste primale u stomak, ili u ruku? Meni rekose u ruku.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bubi80 4/4/2013, 16:48

Erato ne sekiraj se unapred.Ja sam tokom cele stimulacije(9 dana) imala 2 folik.na jednom i 2 na drugom.Izvadjeno 4 jaj.cel.i sve oplodjene a vidis moj avatar!
Bitno je da budu dobrog kvaliteta,a hiperstimulacija ti ne treba.
pozdrav za tebe i sve Koracaljke!

ff

vv vv vv vv vv
bubi80
bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 16:51

Ja sam drugi put sama muckala cetiri Menoputa, zapravo mm. Mislim da je okretao tu bocicu, ali se vise ne secam. Nije problem smuckati. On je uspeo i u vozu da smucka dozu i bocne me.
Prvi put sam ga pirimala u guzu, kako se to kaze muskularno, kao obicnu bocu, drugi put u stomak onim malim insuliskim iglama.

E sad, mm je ta cetiri Menopura mutio u jedan i po rastvor ako se dobro secam. Mogu da ga pitam i da ti javim. Ako se i on bude secao Laughing
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:52

Bubi, avatar je... nemam reči cveće
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 16:54

Ja mutim 5 ampula sa 2 rastvora i sve sam zapamtila do momenta kada se prima...da li se istiskuje vazduh. Pise verovatno i u uputstvu, treba procitati lol!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 16:57

erato ::Ja mutim 5 ampula sa 2 rastvora i sve sam zapamtila do momenta kada se prima...da li se istiskuje vazduh. Pise verovatno i u uputstvu, treba procitati lol!

Da, koliko se secam vazduh se istiskuje i jos je mm onako kao udaraco cvrgice u spric da bi sav vazduh istisnuo. Mogu i to da proverim ako se seca.
Uvek mozes da pozoves kliniku i pitas sta god ti nije jasno. Verujem da im nije problem da ti samo pojasne kako se sta radi yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/4/2013, 17:11

Erato sretno bockanje !
Za lepe i kvalitetne j.c embrione i najmanje dva bebca
Evo dve rode roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/4/2013, 18:05

Da, istiskuje se vazduh...kao što reče Lilya udaraš čvrge inekciji Wink
Zaista je frustrirajuće kad na istu temu dr imaju različite odgovore...Koliko sam čitala, to što su ti Grci dali od 1. dana ciklusa takvu terapiju, to je standardno.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 4/4/2013, 18:28

neca73 ::
karakaca ::
missile ::Suzo, srećno!!!!! Wink

Devojke, može li neka da mi objasni [b]kakve veze ima krvna grupa sa zatrudnjavanjem? [/b] Shocked
Ja kad sam pitala dr je l problem jer su nam iste krvne grupe ladno su rekli ne, a moja baka kad je cula da smo iste krvne grupe i jos 0 rekla gde se nadjoste

I ja bih volela da mi to neko objasni. Stvarno me interesuje Very Happy, to objasnjenje.


ja se izvinjavam ako sam unela zabunu, samo mi je u nekom trenutku danas palo na pamet....
Mada, evo pogledajte rezultate ankete glasalo je skoro 200 zena, 41% A, 35% 0 krvna grupa zbunjen - po 3 x vise nego AB i B zbunjen
https://kutak.forumotion.com/t1409p45-ako-imate-problem-sa-plodnosau-kazite-koja-ste-grupa-zene



Erato sretan početak , bravo bravo za prvu bocu love drago mi je sto si zadovoljna tretamnom i lekarima, ta pozitivna energija mora uroditi plodom!

Korpice, as neka ti cekanje brzo prodje i da pravimo zurku ovde nevidjenu za desetak dana vv mazi mrvice, odmaraj, uzivaj

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 4/4/2013, 19:53

Koraci se raskoračali.Valjda sam sve pohvatala,
Erato jeeeeeeeee krenulo draga igracice igracice igracice igracice Navijam najjače i glasno,glasnije sreca sreca
Tako se daju Menopuri kako je Lilya rekla-opali po koju čvrgu,5 doza Menopura u dva rastvarača i laganezi.A inače u Srbiji je cena Menopura i cena Merionala malte ne izjednačena ,negde oko hiljaduosamsto i nešto dinara.Ja proveravala onomad Wink .Ajd budite se jajnici sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Korpice bravo za tri mrvice likeit .Uživaj draga,uživaj vv
Vučice, moja mama i tata su oboje bili O gr i da nije bilo nekih drugih okolnosti imala bih ja puuuuno braće i sestara.Mami iz zdrav.razloga nije bilo dozvoljeno još dece.Ja sam O negativ,a mm A pozitiv.Nešto meni to sa krvnom grupom ne pije vodu,nego mi se čini da postotak prati procenat zasupljenosti krvnih grupa u populaciji.
BiKsi bravo za briseve čistaće.A sad akcija ,pa reakcija trudnica
Joj,ne mogu konkretno sad da se setim,mlogo ste mo se raspisale,samo ću još da ljubnem Bak trudnaju i ovde
I onda da se poklonim i počnem.
Pročitam danas na FB onaj nebulozni članak iz Novosti o krađi j.ć ili čega već i prvo mi bi smešno,a posle se uvukao crv u mene.
Pa po potpisu vidite koliko sam ja tamo puta radila VTO i ...dođe mi da tužim autora teksta za emocionalno uznemiravanje.Pukla sam danas,preispitivala se, i sve se nadala da i ako to rade ,nisu nas izabrali,jer i nismo neki genetski potencijal lol! .Kako je lako danas biti novinar.Sad sam besna na sebe jer sam dozvolila da me toliko uznemiri,još ne mogu da se smirim i samo motam film,a mm neće ni da pročita članak,jer mu je sve to neverovatno.
Koraci napred hrabro bebe bebe
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Klarica 4/4/2013, 20:00

erato, ja sam koristila fostimon, i bockala sam se u ruku. Mućka se velikom, a bode onom manjom iglicom. Ništa strasno, samo je meni malo bio problem ubosti se v
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 20:22

Hvala devojke na podrsci. Sanny srcasti poljupci
Meni ce biti problem da se bodem u desnu ruku, nego cu morati sve u levu - sa desnom! :)
Ma nista nije problem. Bas sam srecna sto je krenulo.

I meni onaj clanak deluje neverovatno, sto kaze Vucica - nepismeno.
Ne kazem da nema muljanja i petljanja, ali brate mili, opisase kao u americkom filmu - aspiracije nocuuuuuuu, buaaaaaa, duhovi....neki biolog nosi frizider pun jajnih celija preko granice, uuuuuuu, ludilo, sakrivajte se deco!
Hahahaha
E da nije pomenuo privatnu kliniku i biologa Madjara, pa da poverujem, a ovako je jasno - cista namestaljka protiv Genesisa. Ko zna ko stoji iza toga.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 4/4/2013, 21:31

Eratooooooo srećan početak! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 4/4/2013, 21:35

Erato srećno sretan početak
Korpice super tri bebirona miruj par dana pa onda lagana šetnjica i samo opušteno navijam za uspjeh igracice igracice igracice igracice igracice

Svim koračaljkama srećno u svemu što rade ljubav
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 4/4/2013, 21:37

Erato, sa srecom radost radost radost radost radost
meni se jaka dopada Bilja i navijam od srca da uspe ovaj put

ja sam upravo krenula kod njih samo smo u fazi provere trombofilije, a jedva cekam menopur Very Happy

videces da bockanje levom rukom je laka sala...a probaj sto pre ....tako se fino odmaraju naizmenicno king

Korpice...radovanje .... navijamo roda roda roda roda roda roda roda

bockalice cekalice trudilice...ma citavom kutku osmeh srce
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 4/4/2013, 21:41

Erato super koliko su folikula toliko mi sa takvim jajnicima ne mozemo da ocekujemo vise kad citam tebe kao da opet sve prozivljavam ali samo hrabro i izbegavaj sad negativce ima u ta 4-5 folikulcica materijala za rad bice tu bebicaaaaa ihaaaa ljubav
Korpice odmaraj i mazi bebice beba beba beba
Da vam posaljem malo roda roda roda roda roda roda
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/4/2013, 21:46

Erato, mani ih sve, samo pozitivno, nek se jc pokažu na kvalitetu!

Postavila sam nalaze hormona na temi hormonski status, i štitna, pa malo ždraknite, ako imate vremena, i ako vas ne mrzi! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu