KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 3/4/2013, 21:53

uh sad ste me zabrinule, to za embrione i kvalitet se veruje na rec, msm inace nisam paranoicna ali prodje mi kroz glavu
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 3/4/2013, 22:00

LILYA ljubav slazem se niko ne garantuje to znamo i same, a najlakse je okriviti nekog za neuspeh. Jednom sam u besu kad mi je mm pricao da je za dzaba puko pare na razne doktore rekla da i oni nisu madjionicari.
ERATO mila sretan početak i malo navijači1 navijači1 navijači1
Biksi,Niny, Korpice i ostale vv vv vv vv
I nasim lepim trudnica lagane i skolske trudnoce
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 3/4/2013, 22:02

Ovako sad cu vom objasniti kako se sto radi celije se izvade bilo kolko in je pogleda se koliko od njih imaju jaja te Koje imaju se oplodjuju sto su Sekunde po preporuci doktora se vracaju 2-3 JC ostaju van u onom inkubatoru da bi se DVA do tri Dana kasnije vratile u zenu nazad ostale oplodjene se zamrzavaju odma na -196 stepeni
Posle odledjavanja u inkubatoru na Temperatur od 35 stepeni kao u materici pocinju JC da se dele i vracaju se u zenu DVA do tri Dana posle odmrznog procesa tek tad na dan trasfera zena saznaje razvoj celija
Kod nas je sto ist privatno placanje Kosta zamrzavanje 700 vracanje i odmrzavanje 550 mi smo in laserom Jos cuknuli Jel su bilo duze vreme skoro god zamrznuti 220 evra

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 3/4/2013, 22:07

o tome razmisljam, sta to znaci nije embrion kvalitetan za zamrzavanje, bas sam sad zbunjena...lena hvala ti
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 3/4/2013, 22:09

Karakaca zagrljaj
Zene al ste se raspisale..... sestro slatka Nabrzaka sam povatala...Sto se tice viska jc ja sam imala slucaj.Imala sam hiper.26j.c. i na dan et meni kazu imate tri blaste ekstra kvaliteta.Ja u soku kako sad to jkad mi je dr rekla posle aspir.bice ihaj za zamrzavanje.Pa gospodjo biolog je pustao sve da idu na blaste i nisu bile dobrog kvaliteta?!Ja pobesnim i krenem da se raspravljam,sestrica izadje da vidi sa biologom a dve zenice koje su bile u sobi zajedno samnom krenu da mi objasnjavaju kako su to BLASTE,kako one imaju obicne embrione....I vraca se sestrica evo kao biolog mi kaze da imate jos tri blaste!E tu se nesto desava ali nemojte razmisljati o tome.Svakom od nas ce se suditi kad tad...Niko ne moze da zna sta se 100%desava.Ja kad bi znala sou bi napravila a ovako mozemo samo da nagadjamo....Mislite na te bebice koje ce biti u vama i samo pozitivno poljubci
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 3/4/2013, 22:12

Inace, zaboravi da vam kazem svi rezultati su nam super! yes igra igra Muzic nema nikakvu bakteriju spermogram normospermija ma kao leptiric sam! d Jos ja briseve da uradim i x
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 3/4/2013, 22:14

Bravo Daco radost igra
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 3/4/2013, 22:22

Lena, mislim da ne ide tako. Ne zamrzavaju se embrioni na pocetku deobe, vec kasnije...neki prestanu da se razvijaju. Tacnije, ne znaci da ce svaka oplodjena jajna celija postati embrion. Neki stanu sa razvojem vrlo brzo, ili krenu da usporavaju. Prvi put cujem da se jajne celije odmah nakon oplodnje zamrzavaju. Koliko ja znam, zamrzavaju se embrioni u odredjenom stadijumu razvoja.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 3/4/2013, 22:23

Neco nemam na cemu bunite se i raspitaj te se ne dozvolite da vom sve stavljaju da se razvijaju pa CE mo da vidimo koja CE biti nabolja ja u novembru 2012 kod sam od 6 odedila 4tri su mi vratili super kvaliteta nikakve blaste vec nonormalen embrione nista od toga ove dve zadnje 4+6 celicne jedna je uspela jedna me pisle 5 nedelja otisla
I jedno treba da s shvati svi oni hoce pare i za sve njih smo mi BR tako da SA njihove Strand nemam nekih emocija da se ocekuju prijatni Jesu ej pa to bi bio idiotizam ako ne bi kad im grdne Pare platimo
Evo muz izracunao 3480 za stimulaciju i oplodnju u martu 2012 + zamrzavanje, lasiranje u novembru + transfer 1470 €

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 3/4/2013, 22:24

3480 mi + 3280 zdrastveno osiguranje

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 3/4/2013, 22:24

3480 osiguranje sorry

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 3/4/2013, 22:34

Erato slobodno ces da pitas dr Biljanu ali koliko znam aspiraciju i transfer radi Goca, Mozes da pitas usputno sestre sad ne znam da li je jos uvek Dusica kod njih ona je predivno stvorenje i sve sto pitas objasnice
Daco poljubac samo napred navijam za tebe iz daleka, za drugare Wink
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 3/4/2013, 23:19

suza77 ::I vise nego strasno, svasta se desava, ali ja ne smijem da mislim o tim losim stvarima. Trudim se da u sebi sacuvam samo one dobre. Ipak ima i mnogo dobrih stvari i divnih ljekara koji se od srca zalazu za posao koji obavljaju. radije cu misliti na to!

I ja isto razmisljam....uopste nisam pristalica teorija zavere.

Ionako ne mogu tu nista da promenim. Jedino sto mogu je da im verujem na rec - ''...imate toliko i toliko j.celija a dobili smo toliko embriona...'' Nazalost, u njihovim smo rukama, oni su toliko povezani, a i velike su pare u pitanju... Mad

Bilo bi dobro zaista da i oni citaju, a sto rece Lili - ovim putem ih pozdravljam lol!



Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/4/2013, 23:25

poverenje u dr je najvaznije kad se krene ili netreba krenuti,
Daco nisam ni sumljala u rezultaye,
, jel ste povadili one imunoloske, tromb. Hormone oggt itd
Lena toliko je i kod nas o svom trosku u privatnim klinikama nista jeftinije
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/4/2013, 23:30

jao Lena Sve hocu da ti kazem a zaboravim svaki put, puno rodbine tj striceva imam u Metmanu i Obmetmanu, nekad sam i po tri meseca kao mala bila kod njih ucila jezik itd sletalya naravno u Diseldorfu Very Happy sad se vise cujemo preko tel.niko vise nema vremena
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 07:37

Samo da potoisem Noju da bez poverenja u dr bolje da ni ne ulazite u proces. Mislim da je to jako vazno.

Lena, nemam sad vremena, pokusacu danas da skuckam svoje iskustvo sa zamrznutim embrionima.

Moram da kazem da me opet uhvatio neizdrz i da bih dusu djavolu prodala da mogu sad da odem po svoje pingvine.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 08:32

bak ::
BRBLJIVA76 ::a koverta sa 1000 e doktoru u jednoj Bg pr klinici ,samo da bi uspela vto??? to niko ne spominje ....bruka c

Reci kome, evo ja cu dati 1000 e preko, samo da uspe Rolling Eyes

Ne lupaj Brbljiva, majke ti. Mozes nekome dati i 10 000 ako nece, nece Rolling Eyes

Izvini, ali bas ponekad....

slazem se Bak u potpunosti s tobom
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 08:39

poverenjeee je osnovna stvar kad se krene u postupak,krecem uskoro u drugi postupak vto imam poverenje u mog dr , da nemam isla bi kod drugog lekara, da razbijam glavu sad o ispravnosti ili ne ispravnosti rada klinika stvarno ne mogu i necu, odlucila sam da ce vto da mi uspe pa kako god Wink
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/4/2013, 08:45

zvoncica36 ::
lilya ::
zvoncica36 ::Priča o devojčici i vanmateričnoj trudnoći za mene je naučna fantastika.U tim godinama sam se igrala sa lutkama,a prvi odnos sam imala u 19-oj. i to je bilo u prošlom veku.Baš sam matora.Devojke pogledajte današnje Novosti.Ima tekst o prodaji jajnih ćelija.

Mene ce slog strefiti, majke mi mile moje. Sve znam, ali opet ce me slog strefiti.
Pretpostavljam da će te šlog strefiti što sam nevinost izgubila tek u 19-oj.Šalim se nsravno da si na to mislila.
I ja sam, Zvoncice! yes Jel to bruka? Zasto? Shocked

erato ::Kad smo kod toga, da li je neka devojka koja radi kod privatnika VTO, preko fonda, zamrzavala embrione o sopstvenom trosku? Da li je nekome ponudjena ta opcija?

Iako sam imala slab odgovor jajnika na prvoj VTO i nijedan embrion za zamrzavanje, razmisljam o ovoj opciji kod Ivanovica, u slucaju da bude viska embriona. Kada to trebam reci na klinici? Da li je glupo o tome pricati u samom startu, kada jos uvek ne znamo kako ce ici? A opet ne zelim da dodjem u situaciju da bude nesto i za zamrzavanje, a to propadne.
Mozda pred aspiraciju, kada se potpisuju papiri, da trazim da potpisem za zamrzavanje?

Ima li nekih iskustava na ovu temu: VTO o trosku fonda + zamrzavanje o sopstvenom trosku?
Erato, lepo ti njih pitaj jel zamrzavaju, da znas, to ti je najsigurnije. yes

ninica2 ::Erato ja sam radila VTO o trosku drzave i prvi put u Betaniji,na dan ET su me pitali da li cu da zamrznem,ja sam tada imala 10jc. od toga 8 embriona,nisam imala para za zamrzavanje i vracena su mi tri embriona.Ti mozes odmah da ih pitas kako to ide i koliko kosta kod njih. Srecno draga.A sto se tice teme oko nestanka jc. i embriona,sve je moguce ali ja smatram da je njima cilj sto veca uspesnost a ne neuspesnost.Istina je da neko prodje kao bos po trnju a neko kao po loju ali devojke nismo sve iste,a neke su brate psihicki totalno cudne povodom VTO pa se mozda tako dr i odnose prema njima.Danas je u cekaonici bila zena koja nas je sve udavila sa nekom pricom koju pola nas nije provalio,a kada sam pomislila u sebi da me je smorila,u tom trenutku ona objasnjava kako su joj lekari par dana pre rekli otvoreno da ih je smorila lol! Netreba odmah osudjivati i stavljati sve u isti kos...
Ninice, skroz te potpisujem osim ovog sto sam zadebljala - naravno da svi zele vecu uspesnost, ali ponekad novac zamagli taj pravi cilj. A kad se covek polakomi, Bog ga kazni i oduzme mu dar. Ne pricam o Ivanovicima, nego o svom vto iskustvu.

Lili, kapiram tvoj neizdrz, ja sam zimus htela da ujedam koliko sam zelela iglu s menopurom, vise od svega, ali strpljenje je vazno, sklopite kockice, i onda po pingvine. yes Da bude ovaj put uspeh do kraja!!! cvet

Koracaljke, srecno svima na svakom koraku!!!!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 4/4/2013, 09:51

kako da ima poverenj u lekara kada sam trazila jednu kliniku a dobila drugu ,zato sto se tamo nekom Jovanovicu tako ....d...! fd mada sa druge strane sam se primirila -sta je tu je ...idem na sve ili nista ! molitva
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 4/4/2013, 10:53

Devojke, ima li neka tema da smo pisale o krvnim grupama? (i zatrudnjivanju)

Ne znam zasto mi to sad pade na pamet, ali, dok sam bila u postupku jedna zenica slucajno pokrene tu pricu.. ispostavi se da nas je pola bilo A krvna grupa - slucajnost ili nesto drugo?



Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2013, 11:17

Vuchica ::Devojke, ima li neka tema da smo pisale o krvnim grupama? (i zatrudnjivanju)

Ne znam zasto mi to sad pade na pamet, ali, dok sam bila u postupku jedna zenica slucajno pokrene tu pricu.. ispostavi se da nas je pola bilo A krvna grupa - slucajnost ili nesto drugo?




Ima: https://kutak.forumotion.com/t1409p45-ako-imate-problem-sa-plodnosau-kazite-koja-ste-grupa-zene#403987
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 4/4/2013, 11:21

Hvala, L, znas kad bih ja nasla, a cini mi se da sam nekad naletela...
Vidim da si se ti juce upisala.. Very Happy
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/4/2013, 11:23

Pozdrav svima Laughing Danas idem da vidim sta se desava sa mojim folikulcicima, da li su obavili svoj posao kako treba ili su se ponovo zalijepili za jajnike Sad mrzim ovu glupu tremu i iscekivanje :)Zelim vam svima uspjesan i sretan dan. Kod nas napokon malo progrijalo sunce :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srna ns 4/4/2013, 11:51

Devojke od juce sam krenula sa stimulacijom , Diphereline i dalje a
dodat je i Gonal F X 2 i Menopur x 2
do 08 sam na terapiji onda UZ
imam jednu nedoumicu , hocu li ja ovaj mesec dobiti menstruaciju ili ne i da li cekamo moje pl. dane ili oni prave "vestacke" pl .dane
i koliko najduze moze da traje stimulacija ?!
ljubim vas sve puno i drzim palceve za sve nas srcasti poljupci
srna ns
srna ns

Broj poruka : 190
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu