KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSNE TORTE,PITE I KOLACI

+13
anak
JAmajka
saska1
dr mali pariz
cicsa80
bobica83
Botox
missile
Mirjana
nina :)
laKole
nena beba
Sofka
17 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:13

Saska, ako u receptu ima alkohola-ruma, onda nije posno
ako nema, napisi samo recept, ako ne mozes sliku postaviti osmeh srce
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od saska1 14/3/2013, 22:14

ima ruma onda ništa naćemo neki drugi
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od saska1 14/3/2013, 22:20

Meseno srce

Jedna i po čaša kisele vode
2 male kašike sode bikarbone
1mala kaš cimeta
3 čaše brašna
3 kašike džema od kajsija ili šljiva
to sve umutiti i peći kad je pečeno premazati sa još 3-4 kašike džema i odozgo glazura od čokolade
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:27

saska ovo je bas lako za spremanje g
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 22:27

napisala poruku i otisa u nepovrat

pitala sam kako se nekoristi alkohol u kolacima dok traje post jer imam jako puno prijatelja koji poste ali ga konzumiraju za vreme posta dali u hrani ili u koriscenju svejedno.cak kako sam pricala sa par njima rekli su mi da se kak ne ustrucavaju od mazenja jedino kad idu na pricest pa tu nedelju istrpe ali ovako redovno konzumiraju i jedno i drugo.cak slabo znam osoba koje poste na veliki petak ili badnji dan i da tad izbegavaju alkohol imas osecaj da tad bas vise piju

ja uvek koristim rum ili vocne sokove kad pravim posne kolace i posni slag.gore sam negde procitala za kolac sa mlekom u prahu ali je sigurno mislila sto ima sad i zamena za njega ali se slabo moze naci a i u nekim kolacima bude lep i lepo se stvrdne ali u rafaelo kuglice nema sanse jer sam probala par puta i cak smanjila kolicinu vode i margarina ali uvek ostanu jako gnjecavi pa na kraju dodam mlevenog keksa,a znate da ja pravim kolace i torte bez problema samo da imam recept i sama prepravljam po mom ukusu nista mi nije nepoznato u vezi torta i kolaca
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od saska1 14/3/2013, 22:29

Sastojci:
1,5 šoljica ulja
2 šoljice mlj.oraha
3 š. kisele vode
4,5 š.brašna
4,5 š.šećera
2 š. rendanih jabuka
1 cimet
1 prašak za pecivo
Sve sastojke sjediniti i pećina 180,kad je pečen premazati džemom od kajsija i posuti mljevenim orasima
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:32

hvala saska osmeh srce da ga nazovemo kolac od jabuka?
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 22:33

a krenuvsi od svestenika naseg koji najmanje 3 puta godisnje dodje kod nas kuci da sveti vodicu za slavu,uskrs i bozic i uvek drmne po 1-2 casice rakije,znaci kao prvo on bi trebo da daje primer svima da se nekoristi alkohol a prvi popije
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od missile 14/3/2013, 22:34

Saška, ja često spremam te medenjake, dodam i suvog grožđa, seckane orahe, šta imam. Super su!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od saska1 14/3/2013, 22:41

Da oni su baš jednostavni a fini Very Happy
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od saska1 14/3/2013, 22:42

Sofka ::hvala saska osmeh srce da ga nazovemo kolac od jabuka?

može može kod mene piše samo posni kolač
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:47

nina slazem se, ali i oni su kao i mi gresni ljudi i ima ih raznih.Opet, nije na nama da sudimo,jer tudje greske mi ne mozemo da ispravimo, vec samo svoje. Ja takvog popa ne bih ponudila rakijom i resen problem lol! a mozes i da ga opomenes kroz salu osmeh srce
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 22:52

kako coveka ne ponuditi kad znas da popije ako krene prvo sa moje strane onda i nece da uzme rakiju ali ako je vec pri kraju sto je zamislio za taj dan onda oce da uzme.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:58

ehh kod mene nema rakije kad ne treba i nek se ljuti ko hoce lol! ima jedna stara izreka "dika navikla, dika i odvikla" lol!
nego, daj neki slatki recept radost
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 23:11

imam ih puno ali mi nesto mrsko da prepisujem jer nemogu od ovih mojih.ali kad budem raspolozena obavezno kacim
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 23:13

Rum bananice i kokos kocke
1 kg šećera
3 kesice želatina
3 dl vode
1 ekstrakt ruma
100 g čokolade
100 g kokosovog brašna


Šećer preliti sa 3 dl vode i kuvati do ključanja. Zatim dodati želatin i rum, i ostaviti da vri još 3-4 minuta. Skinuti sa vatre, te mutiti mikserom 20-tak minuta. Gotovo je kad masa pobeli i počne da se zgusnjava. Sipati u pleh da se ohladi, a potom rukama formirati bananice i kockice. Bananice preliti rastopljenom čokoladom, a kockice uvaljati u kokos, pa ostaviti da se suše na vazduhu.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 23:15

Jagodice
250 g šećera
6 kašika vode
250 g mlevenih oraha
1 ekstrat od jagode
30 g posne plazme
crveni šećer za dekoraciju


Vodu i šećer staviti da proključa, dodati mlevene orahe, keks i ekstrat od jagode. Umesiti smesu i ostaviti da se ohladi. Od smese otkidati kuglice, pa ih oblikovati u jagode.
Gotovu jagodu odmah uvaljati u crveni šećer. U svaku staviti plastičnu peteljkicu ili je napraviti od ratluka.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 23:19

Bombice sa pomorandžom
125 g margarina
250 g šećera u prahu
300 g mljevenog keksa
1 pomorandža
100 g čokolade za kuvanje
1 kašika ulja
Margarin i šećer u prahu umutiti mikserom. Dodati izrendanu pomorandzu(mora biti zamrznuta da bi se lijepo izrendala cijela) i sve dobro sjediniti. Dodati mljeveni keks. Od dobijene smjese praviti bombice (meni je izašlo 24 kom) može i više ako su manje. Na kraju svaku bombicu ukrasiti sa istopljenom čokoladom kojoj sam dodala kašiku ulja.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od nina :) 14/3/2013, 23:30

evo par recepata setila sam se da imam u kompjuteru.ja inace najvise volim sitne kolace od keksa i nepecene brze se prave a ikad prodajem pretezno svi te traze sitne bez kora svi oce ove noce a ne starinske a prva sam ija sa sto ukusnije ako nadjem lubenicice stavljam obavezno ja ih obozavam dali posne ili mrsne jer sad se moze naci i zamena za mleko u prahu a izdasne su.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sofka 15/3/2013, 20:04

nina ove jagodice mi deluju primamljivo likeit
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Mirjana 19/3/2013, 01:07

Missile, tek sad vidim da si tražila recept za bajadere, pa ću zbog tebe da napišem još to i odoh u horizontalu Sleep

Bajadere

Potrebno-
400gr šećera
8 kašika vode
250gr margarina
150gr mlevenih oraha
150gr. (posnog) mlevenog keksa
1 kesica vanilinog šećera
2 kašike kakaoa

za glazuru-
100gr čokolade (menaž je 100% posna)
3 kašićice ulja 50grmargarina

Šećer i vodu staviti da provri i kad provri dodati narezan margarin. Mešati dok se ne rastopi. Kad se rastopi, skloniti sa ringle i dodati keks i orahe i dobro izmešati. Dobijenu smesu podeliti na 2 dela. U jednu polovinu dodati kakao, izmešati. Namazati uljem površinu na koju ćete rastanjiti prvo tamniju, pa preko nje svetliju polovinu. Kad se kolač ohladi preliti ga glazurom. Čokoladu istopiti na pari ili na veoma niskoj temperaturi, dodati ulje i omekšali margarin, dobro izmešati i preliti preko kolača.
Prijatno!

Nina, ako ćemo pravo, post je uzdržanje od svega što nam godi, u čemu uživamo, pa i od kolača. Mi kolače, Popa rakiju. Ili, kako kaže naš narod-Kakva pastva, takvo i Sveštenstvo. I da, za Slavu, Vaskrs i Božić se ne posti pa slobodno ponudi Popu rakijom Wink cvet
Najbolje je da se trudimo što više da ispravimo svoje greške, a da što manje primećujemo tuđe i eto ti podviga. c


Poslednji izmenio Mirjana dana 20/3/2013, 22:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od missile 19/3/2013, 09:07

Hvala! cvet
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od laKole 20/3/2013, 10:08

PANFORTE

Sastojci:
80 g brašna
150 g šećera
150 g meda
200 g suvih smokava
100 g pečenih lešnika
125 g blanširanih badema
100 g crne čokolade
kora od jedne pomorandže
1/3 kašičice muskatnog oraha
1/3 kašičice mlevenog đumbira
1/3 kašičice cimeta
prah šećer za posipanje

Postupak:
1. Pleh prečnika 20 cm postaviti papirom za pečenje i blago ga premazati puterom/margarinom. Koru oprane pomorandže izguliti ljuštilicom za povrće, pa iseckati. Smokve očistiti od peteljki i iseckati ih.
2. U sud staviti brašno, dodati muskatni orah, djumbir i cimet i promešati. Dodati cele lešnike i bademe, iseckanu čokoladu, smokve i koru pomorandže i opet promešati.
3. U manjoj šerpi otopiti šećer sa medom, mešajući dok ne proključa. Kuvati bez mešanja još 5 minuta pa dobijeni karamel preliti preko pripremljene mešavine. Brzo promešati u par pokreta da se čokolada otopi, i što pre izliti na pleh pa poravnati nauljenom kašikom. Peći na 150-160°C oko 30-35 minuta. Pečen kolač ostaviti da se malo ohladi, pa obilno posuti prah šećerom. Prevrnuti na tacnu pa i drugu stranu postuti prah šećerom, kao i sa strane. Kolač pokriti providnom folijom i ohladiti u frižideru. Oštrim nožem seći tanke parčiće.



Poslednji izmenio lakole dana 20/3/2013, 21:33, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od laKole 20/3/2013, 10:09

POLJUPCI OD NARANDŽE
100 g mljevenih badema, 100 g šećera u prahu, 100 g fino isjeckane ušećerene kore od narandže, 70 g margarina, kašika brašna, kašika sojinog mlijeka, džem od narandže
Margarin pjenasto umutite, dodajte šećer i mutite još nekoliko minuta. U masu umiješajte badem, isjeckanu koru narandže, brašno i mlijeko. Od te mase oblikujte puslice, tj. pogačice veličine oraha i ređajte ih u podmazan pleh. Na svaki kolač stavite malo džema od narandže i spljoštite ovlaženom viljuškom. Pecite u vrućoj rerni 5–6 minuta. Puslice pažljivo vadite iz pleha kad se potpuno ohlade jer su vrlo osjetljive.

JAPANCI
Tijesto: šolja ulja, čašica rakije, šoljica šećera u prahu, 2 šolje mljevenih oraha, šoljica brašna
Fil: 1,5 šolja šećera, kašika ulja, šolja sjeckanih oraha, šolja šećera u prahu, 250 g margarina
Za ukras: ½ šolje grilijaža, šolja mljevenih oraha
Zamijesite tijesto od svih sastojaka, razvijte ga do debljine prsta, izvadite modlom pogačice i ispecite ih na blagoj vatri. Za fil karamelizujte najprije šećer (kuvati s malo vode dok ne dobije svijetložutu boju), razlijte karamelizovan šećer na uljem premazan metalni poslužavnik, ohladite, istucajte i masu podijelite na pola, jednu polovinu pomiješajte sa seckanim, a drugu sa mljevenim orasima. Umutite pjenasto margarin sa prah šećerom i to sjedinite s grilijažom pomiješanim sa seckanim orasima. Po dve pogačice sastavljajte filom, premažite filom i uvaljajte u mješavinu grilijaža i mljevenih oraha.

POSNI IŠLERI
180 g margarina, 100 g šećera u prahu, 100 g pečenog mljevenog lješnika, 200 g brašna, džem od kajsija
Za glazuru: 250 g šećera u prahu, 100 g čokolade za kuvanje, ½ čaše vode, 1 kašika margarina
Tijesto zamijesite i ostavite pola sata da odstoji u frižideru. Razvijte ga do debljine od 0,5 cm, izvadite pogačice modlom i pecite na podmazanom plehu na 180 stepeni da blago porumene. Džemom spajajte po dvije i svaku umočite u glazuru od čokolade. Za glazuru ušpinujte šećer s vodom, sklonite s vatre, dodajte rendanu čokoladu i margarin, pa mutite dok se ne ohladi.

LAGANO SLANI ČOKOLADNI KEKSIĆI
14 dkg brašna (7 dkg glatkog i 7 dkg brašna za prhka tijesta)
3,5 dkg kakaa u prahu
½ kašičice sode bikarbone
½ kašičice soli
15 dkg maslaca/margarina (sobne temperature)
8 dkg smeđeg šećera
3 dkg šećera
1 vanilin šećer
14 dkg čokolade za kuhanje nasjeckane na komadiće (idealno bi bilo svaku kockicu narezati na 6 dijelova)
+ 2 komada prozirne folije
1) Prosijte obje vrste brašna, kakao i sodu bikarbonu u jednu zdjelu, dodajte so.
2) Mikserom tucite maslac/margarin dok ne postane pjenast pa dodajte obje vrste šećera i vanilin šećer.
3) Dobivenoj smjesi ručno umiješajte mješavinu od brašna, a zatim i komadiće čokolade (nemojte pretjerati u ovom koraku, miješajte samo dok se sastojci ne povežu).
4) Uzmite polovicu tijesta (u ovom stadiju je jako rastresito, ali ne brinite) i na jednom komadu prozirne folije od tijesta oblikujte valjak promjera cca 4 cm. Isto ponovite s ostatkom tijesta na drugom komadu folije. Zatim umotajte valjke u foliju i stavite u frižider na 3 sata (ne preskakati ovaj dio jer inače nećete moći oblikovati keksiće).
5) Zagrijte rernu na 160°C i obložite 2 lima papirom za pečenje (ako imate samo jedan, procedura je ista samo mrvu sporija).
6) Tankim oštrim nožem režite tijesto na šnite debljine 1,5 cm (šnite će vjerojatno pucati zbog komadića čokolade u smjesi, ali samo ih malo prstima “polijepite“ natrag).
7) Posložite šnite na lim tako da ostavite po 2-3 cm između njih i pecite točno 12min.
8) Pustite ih da se ohlade na limu za pečenje (kad se izvade iz pećnice jako su mekani i raspadaju se, a hlađenjem će se stvrdnuti).
Napomena: Tijesto prije pečenja može u frižideru čekati do 3 dana, a ako ga zaledite, vijek trajanja mu je 2 mjeseca. (Ako zaledite smjesu, ne trebate je odlediti prije pečenja, samo je narežite na šnitice).

BOUNTY ČOKOLADICE
1 dl slatke pavlake, 250 g margarina, 300 g šećera, 250 g kokos
Za preliv: 150 g tamne čokolade, 80 g margarina
Šećer, margarin i slatku pavlaku otopiti na srednjoj temperaturi a onda povecati temperaturu da provri. Kada provri, dodati 250 g kokosa i sve sjediniti. Manjem plehu obložiti dno papirom za pečenje, i izliti smjesu.Staviti u frižider da se stegne 2 h.
Dasku za sječenje ili tacnu obližiti papirom kako se ne bi lijepilo. Nožem odvojiti ivice kolača od pleha, pa ga prevrnuti na tacnu, i skinuti papir sa kolača.Sjeći kao minjone ili cokoladice i vratiti ih u frižider, dok se sprema glazura.
Čokoladice ili minjone preliti čokoladom i ostaviti da se stegnu.


Poslednji izmenio lakole dana 20/3/2013, 21:35, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od laKole 20/3/2013, 10:11

KEKSIĆI SA CAPPUCINOM (INSTANT KAFOM)
400 g brašna, 200 g maslaca/margarina, 100 g smeđeg šećera, 50 g bijelog šećera, 2 velike kašike cappuccina u prahu, 25 g gorkog kakaa, 50 ml sojinog mlijeka
Za fil: 100 g šećera u prahu, 1 velika + 1 mala kašika cappuccina u prahu, 1 velika + 1 mala kašika mlijeka
1. Brašno, šećer, smeđi šećer, kakao i cappuccino promiješajte ili kuhacom ili u multipraktiku.
2. Dodajte hladan na listice narezan maslac/margarin i dobro izradite, pa dodajte mlijeko i promiješajte.
3. Tijesto zamotajte u plasticnu foliju i stavite u frižider na pola sata.
4. Pleh obložite pek papirom, rernu zagrijte na 180 stepeni.
5. Od tijesta pravite kugle veličine oraha, i na svakoj kuglici na vrhu prstom napravite udubljenje.
6. Pecite ih cca 10 minuta, još moraju biti mekani kada ih izvadite.
7. Ostavite da se ohlade.
8. Promiješajte šećer u prahu, cappuccino i mlijeko, dobro izradite.
9. Stavite fil u plasticnu vrećicu za zamrzavanje, odrežite rupicu na vrhu i u svako udubljenje na
keksicu uštrcajte malo fila.
10. Kad se fil stisne, spakujte ih u kutiju.

JAFFA KUGLICE
300 g keksa s okusom kakaa (napolitanke), 150 ml soka od narandže, 1 vanilin šećer, 2 velike kašike pekmeza od narandže ili kajsije,1 rebro čokolade za kuhanje, naribana korica narandže, 1 kašika meda
Kekse samljeti ili ih dobro usitniti, preliti sokom, izmiješati, dodati med, pekmez, van. šećer i otopljenu čokoladu, na kraju umiješati koricu narandže, sve dobro izmiješati da se sastojci povezu, staviti u frizider 30 minuta i zatim oblikovati kuglice ili oblike po želji. Dodati još malo keksa ako se smjesa čini mekana. Uvaljati u mljeveni keks ili po zelji.

MINJONI OD NARANDŽE
Tijesto:150 g brašna, 2 kašike kakaa, 250 g omekšalog maragarina,100 g šećera u prahu
Fil: od jedne narandže naribana korica, 250 g soka od narandže, 50 g gustina, 1 kašika margarina, 150 g dzema od narandže ili kajsije
Glazura: 100 g čokolade, 3 kašike ulja
Omeksali margarin umutite sa šećerom pa dodajte prosijjane suve sastojke (ako je previše mekano, dodajte još malo brašna, pecite na prevrnutom manjem plehu u dva puta na 170C 25 min. Ohladite desetak minuta pa prelijte fil preko svake kore.
Fil: sok od narandže izmešajte sa gustinom i naribanom koricom, kuvajte na tihoj vatri dok se
ne zgusne. Sklonite s vatre, umješajte margarin i marmeladu i prelijte preko prohladjenog prhkog testa.
Kore složite jednu na drugu u plehu na kojem su se pekle i vratite u rernu i dopecite još pet minuta. Dobro ohladite pa prelijte glazurom od čokolade.

POSNI ČOKO KEKSIĆI
125 g sitno mljevenih oraha, 200g integralnog brašna, 2 kašike gustina, 4-5 usitnjenih klinčića, ½ kašičice cimeta, 1 vanilin šećer, 3 kašike ruma za kolače, 125 g margarina, 2 pune kašike meda
Fil: 150 g tamne čokolade, 1 dcl slatkog vrhnja, 2 kašike ruma, 2 kašike krupnije mljevenih oraha
Glazura:50 g tamne čokolade, 2 kašike slatkog vrhnja, ostatak krupnije mljevenih oraha
Sveukupno 250 g oraha sameljite na mašinicu, a zatim prosijte da dobijete 125 g fino
mljevenih oraha, a krupniji ostatak ostavite za fil i glazuru.
125 g sitno mljevenog oraha pomiješajte s prosijanim integralnim brašnom, usitnjenim klinčićima, cimetom, vanilin šećerom, medom i na listice narezanim margarinom, te zamijesite fino tijesto. Trebalo bi ispasti malo mekše, ali ne ljepljivo. Ako se dogodi da je ljepljivo ili jako meko, dodajte još brašna. Na dobro pobrašnjenoj podlozi razvaljate tijesto na debljinu cca 4mm i okruglim kalupom promjera 2,5 -3 cm režite oblike, te ih slažite u pleh obložen pek-papirom. Rernu uključite da se zagrijava na 180 °C , ali nemojte stavljati prvi pleh dok niste sve tijesto potrošili (neka se keksići malo suše). Kad ste ih izrezali (trebali bi dobiti kolicinu za 1,5 do 2 pleha), stavite prvi pleh peci cca 7min - čim počne lagano rumeniti s donje strane, izvadite van i pustite da se keksići hlade. Ponovite postupak dok sve ne ispečete.
Čokoladu rastopite s vrhnjem i rumom, te na kraju umiješajte 2 kašike oraha i ostavite da se rashladi i stegne u kremu.
Glazura: 50g čokolade rastopite s 2 kašike vrhnja u manjoj posudici, te stavite u veću s vrelom
vodom da se ne stvrdnjava. Uzmite jedan keksić, stavite na njega malo fila poklopite s drugim keksićem, pritisnite i odstranite višak fila (debljina fila bi trebala odgovarati debljini keksića). Zatim kistom lagano uokolo fila keksiće natapkajte topljenom cokoladom i uvaljajte u krupnije mljevene orahe. Po želji ih po gornjem dijelu prošarajte čokoladom i stavite kratko u frižider da se rashlade i fil stegne.

ZRNA KAFE
250 g sećera, 0,75dl vode, 125 g margarina/maslaca, 100 g mljevenih oraha, 100 g mljevenog keksa, 80 g čokolade, 1-2 kasičice mljevene kafe
Glazura: 100 g čokolade, 3 kašike ulja
Skuvati sirup od sećera i malo vode, kuvati 3-4 minuta. Skloniti sa vatre i dodati prvo margarin ili maslac, mijesati dok se na rastopi. Zatim, dodati mljevene orahe i keks, čokoladu i kafu, sve fino izjednačiti. Kad se smjesa ohladi, oblikovati male kuglice, i u svaku utisnuti čačakalicom otisak po sredini, da se dobije oblik zrna kafe. Dobro rashladiti, i spustati u glazuru od rastopljene čokolade, vaditi kasičicom, ponovo prevuci čačkalicom otisak na istom mjestu, i staviti na celofan dok se glazura ne stegne. Gotova zrna kafe poređati u male papirnate korpice.


Poslednji izmenio lakole dana 20/3/2013, 21:36, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNE TORTE,PITE I KOLACI - Page 2 Empty Re: POSNE TORTE,PITE I KOLACI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu