KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Vuchica
tetreb
karakaca
Klarica
Lyanna
srna ns
lenabeograd
plavaptica
Orline
Bekanicaa
Erata
noja
lilya
nena beba
kiki
laKole
Struzzo
hocukusurnecuzvaku
bak
missile
neca73
ragaco
gaga.ristic1
Ambra
hany
vašar
bebica mala
LaFolie
Tinche
darling_buds
dona
SannI-AlL
LEPTIR
ivi
MAAKKI
makica84
pegaz
BiKsi :)
SladZana
Gramatika
bibi.libi
dragana76ns
jaca*caca
ninica2
bulevarka
labradorka
korpica
lilly13
Dacaa
heart84
anak
Niny
InNaturaVeritas
saska1
menora72
zoxa
zvoncica36
Ninche
vero
sareni leptir
64 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/3/2013, 07:24

Kada pričamo o odlasku u strane klinike, ili ne, mislimo na parove koji svakako plaćaju i imaju taj novac. Ko nema, nema drugog načina nego da se država smiluje. Mene je počelo i da nervira kada plaćam preglede privatno po 5-6000, zar ne može taj izveštaj da bude normalno napisan, već pun grešaka, pojedena slova, nekada ne možeš ni pročitati. Pa ljudi se ne potrude da pređu tekst i poprave slovne greške. A toliko naplaćuju. To me toliko počelo nervirati, da ću početi da vraćam izveštaje da ih prekucaju. Laughing
Znam za tu devojku sa krstarice. Išla je 5 puta kod Zadorija i ostala na kraju prirodno trudna. Prelepa priča. Imamo i našu mare koja je išla kod Sonje n puta i na kraju uspela i trudna je sa blizancima. Nisu ni oni bogovi. Zabluda je misliti ako odete u stranu kliniku da će tamo obavezno upaliti. Razlika je kako ćete se vi osećati na toj klinici, koliko će se udubiti u vaš slučaj, koliko su dobro opremljeni itd...
Na svim tim klinikama ljudi tu rade sa punim radnim vremenom. Završili su sa bolnicama, operacijama itd...rade samo VTO i naravno da se bolje posvećuju, kada nemaju 5 angažmana istovremeno.

Lilya, zašto su vas odbili na komisiji? Kako sada stojiš sa beštijama?
Missile, to je to sa 75 gr glukoze.
Da li Tulić radi negde privatno? Ona klinika Befes nije na spisku privatnika preko fonda.
Anak, interesantna mi je ta klinika Cito. I verovatno su to realne cene. valjda je logično da VTO vremenom bude jeftiniji, a ne da drže istu cenu kao kad se tek počinjalo...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 15/3/2013, 08:36

Erato, imao mm nulu na spermogramu. Ona mu rekla da dodje za nedelju dana opet, opet nula i kao mi smo za donaciju. Samo kod njih i nikad nigde vise nije imao zakav rezultat i nakon dva spermograma ona tako samouvereno kaze da smo za donaciju. Niti da pokusamo jos nesto, niti da sacekamo malo, niti da se posavetujemo sa nekim urologom. Nakon 6 meseci odemo opet u Front na komisiju, maltene normospermija. Umalo da nas ne prime u program kao nije nam nista pa da pokusavamo jos malo prirodno.
Na svim ostalim mestima los spermogram i svi ostali nam rekli da smo za VTO.
Tolika samouverenost i arogancija, a da ti ne pricam da je prema meni bas bila drska sve dok mm nije popipi i pitao je cemu takvo ponasanje kada sam postavila logicno pitanje, to ja ne razumem. I razmisljam zeznula kod mene, zeznula sigurno jos kod nekog, ali ima mnogo vise ljudi sa ovim problemom nego sto mi mozemo da zamiskim, a malo ih je na forumima i jos manje onih koji ce se takavon ponasanju usprotiviti. To mene boli sto neduzni ljudi prolaze kako prolaze zato sto pojedinim doktorima sluze da im hrane napaceni ego, a ne zato sto je doktor tu da im pomomogne. Lako je tabi, meni, ljudima ovde, dekimo iskustva misljenja, brigu, srecu tugu, ima ljudi koji kroz sve ovo sami prolaze, doktori ih vodaju tamo vamo, a mozda je kod nekig zapravo relativno jednostavno resiti problem.

Imam potrebu da vam se jos jednom izvinim ako malo mracim. Ove strane su pre sveha za navijanje i podrsku i zaista svaku od srca podrzavam i svacijoj se beti veselim, a neuspeh tugujem, ali vazno je da pricamo i o ovome da bi znali kakva su nasa prava i da bi se lakse borili.
Takodje, moram da kazem da je vazno neci dr kojem verujemo i da je i to vazno za nas uspeh. To sto ih ja kritikujem ne znaci da su svi losi, pre ce biti da su pojedincu koji blate reputaciju svih ostalih.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 15/3/2013, 09:09

noja ::
Sve trazi pre postupka ponesi blokce
yes

erato ::
Missile, to je to sa 75 gr glukoze.
Hvala, devojke! Mene ranije NIKO nije slao na ozbiljnije analize, pa nista ne znam. Citala sam ja ovde, ali puno je toga. Dugo mi je vremena trebalo da pocne da mi se nazire neki put - STA raditi, gde,.... Sad gotovo, vise ne razmisljam, pokrenula lanac dogadjaja.

erato ::
Da li Tulić radi negde privatno? Ona klinika Befes nije na spisku privatnika preko fonda.
Tulic radi privatno, ali sam zaboravila gde, mogu da se raspitam. Ja citala utiske s kutka o njemu affraid
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/3/2013, 09:11

lilya,kao da sam ja isto pisala ...nego sto sam ja prestala da kritikujem na ovim stranicama jer sam cini mi se nailazila na veliku odbojnost ....ali sve sto kazes ,kao da si u mojoj glavi bila ....sve je tako ! Sad jako sam razocarana u snas sistem ,ali to nije tema tema za ovde. Embarassed
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 15/3/2013, 09:18

lilya ::
Tolika samouverenost i arogancija, a da ti ne pricam da je prema meni bas bila drska sve dok mm nije popipi i pitao je cemu takvo ponasanje kada sam postavila logicno pitanje, to ja ne razumem. I razmisljam zeznula kod mene, zeznula sigurno jos kod nekog, ali ima mnogo vise ljudi sa ovim problemom nego sto mi mozemo da zamiskim, a malo ih je na forumima i jos manje onih koji ce se takavon ponasanju usprotiviti. To mene boli sto neduzni ljudi prolaze kako prolaze zato sto pojedinim doktorima sluze da im hrane napaceni ego, a ne zato sto je doktor tu da im pomomogne. Lako je tabi, meni, ljudima ovde, dekimo iskustva misljenja, brigu, srecu tugu, ima ljudi koji kroz sve ovo sami prolaze, doktori ih vodaju tamo vamo, a mozda je kod nekig zapravo relativno jednostavno resiti problem.

Zeznula, zeznula, yes ako mislis na Garalejicku. Zeznula i jednu nasu drugaricu, upropastila joj pokusaj preko fonda, sad vise nema prava. No Jos se drala na nju i pretila da ce joj traziti da refundira novac za postupak (koji je G. zeznula losom stimulacijom i to priznala). Zasto? Zato sto se zena izbedacila i uradila betu 2 dana ranije! Shocked Pa napad je najbolja odbrana.
O zeno Lilyo, koliko se ja slazem s tobom!!! Samo, kao sto rekoh jos nakon druzenja, ti si neverovatno temperamentna i prepuna energije! Nekad ne uspevam da te ispratim, prosto zbog sebe, svoje smetenosti i lenjosti. Ali svidjaju mi se ove diskusije na koracima, mislim da su korisne i da je jako vazno da postoje. yes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 15/3/2013, 09:32

evo i ja da se uključim u diskusiju sa klinikama i cijenama.
moj ljekar u zg je promijenio kliniku u kojoj radi vto - sad je u novoj, vrhunski opremljenoj i uređenoj klinici u kojoj radi još nekoliko subspecijalista humane reprodukcije. cijene vto postupaka su odredili prema broju dobijenih jajnih ćelija (ne prema vrsti stimulacije!) pa sad imaju tri razreda - spontani ciklus, aspiracija do 5 jajnih ćelija i aspiracija preko 5 jajnih ćelija sa embriotransferom 3. dana, kultivaciju do 5 dana naplaćuju posebno. i takođe, nema druge cijene za icsi. znači, ako dobijete 4 jć na aspiraciji, svejedno je da li rade ivf ili icsi oplodnju - ista je cijena, a ako idete na blaste, to će vam dodatno naplatiti.
meni se ovakav cjenovnik čini sasvim ok.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 09:36

lilya ::

Imam potrebu da vam se jos jednom izvinim ako malo mracim. Ove strane su pre sveha za navijanje i podrsku i zaista svaku od srca podrzavam i svacijoj se beti veselim, a neuspeh tugujem, ali vazno je da pricamo i o ovome da bi znali kakva su nasa prava i da bi se lakse borili.
Takodje, moram da kazem da je vazno neci dr kojem verujemo i da je i to vazno za nas uspeh. To sto ih ja kritikujem ne znaci da su svi losi, pre ce biti da su pojedincu koji blate reputaciju svih ostalih.

Nema razloga da se izvinjavas Lilya. Ja kad sam dosla kuci sa nalazom beta +, mm je dosao kuci sa nalazom oligospermia, obavezan VTO.
Sugurno nisam jedina sa takvim iskustvom, ili slicnim. Ako nije OK da to ovde komentarisemo, neka nam se kaze, ja ni ne znam kako se na to ovde gleda.
Toliko inace imam iskustva sa ginekolozima, da bih mogla knjigu da napisem i stvarno se trudim da o tome ovde ne zatrpavam. Cetiri puta sam cekala SIGURNU operaciju, i svaki put pustena kuci kada sam trazila i drugo misljenje. Oba misljenja uvek trazila od Prof Dr, i ni tu se nisu poklapali, kolege iz iste kuce. Sta reci? Ko je tu strucan a ko nestrucan, i sta ja treba da mislim posle svega.

neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 09:39

BRBLJIVA76 :: ...nego sto sam ja prestala da kritikujem na ovim stranicama jer sam cini mi se nailazila na veliku odbojnost ... jako sam razocarana u snas sistem ,ali to nije tema tema za ovde. Embarassed

izgleda nije tema ni za gde.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 15/3/2013, 09:40

neca73 ::
lilya ::

Imam potrebu da vam se jos jednom izvinim ako malo mracim. Ove strane su pre sveha za navijanje i podrsku i zaista svaku od srca podrzavam i svacijoj se beti veselim, a neuspeh tugujem, ali vazno je da pricamo i o ovome da bi znali kakva su nasa prava i da bi se lakse borili.
Takodje, moram da kazem da je vazno neci dr kojem verujemo i da je i to vazno za nas uspeh. To sto ih ja kritikujem ne znaci da su svi losi, pre ce biti da su pojedincu koji blate reputaciju svih ostalih.

Nema razloga da se izvinjavas Lilya. Ja kad sam dosla kuci sa nalazom beta +, mm je dosao kuci sa nalazom oligospermia, obavezan VTO.
Sugurno nisam jedina sa takvim iskustvom, ili slicnim. Ako nije OK da to ovde komentarisemo, neka nam se kaze, ja ni ne znam kako se na to ovde gleda.
Toliko inace imam iskustva sa ginekolozima, da bih mogla knjigu da napisem i stvarno se trudim da o tome ovde ne zatrpavam. Cetiri puta sam cekala SIGURNU operaciju, i svaki put pustena kuci kada sam trazila i drugo misljenje. Oba misljenja uvek trazila od Prof Dr, i ni tu se nisu poklapali, kolege iz iste kuce. Sta reci? Ko je tu strucan a ko nestrucan, i sta ja treba da mislim posle svega.


Ej, zene, podrska je divna i jako puno znaci, ali da bi se do tog koraka -bockanja i cekanja bete- stiglo, potrebno je razmeniti i ovakva razmisljanja, iskustva, emocije.
DakleM, Lili NE MRACI, ako nekom smeta nek preskoci, ali bolje je da se procita. yes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 09:58

[quote="lilya"]
Sto se Garaleicke tice, ne bih da budem maliciozna, ali nakon naseg iskustva sa njom i "Ne mozemo da vas primimo u drzavni program i za vas je jednino resenje donacija.", sve sto mogu da kazem je da i corava koka po neko zrno ubode. Eto. [b]Ipak sam zla i stidim se, ali jace je od mene kada je ona u pitanju Embarassed [/quote

Nisi ni zla ni malicizona ako kazes ono sto mislis. Vidim ja da smo mi rodjene istog dana, previse se preispitujes. Ja sam se sa tim izborila, necu sebe vise da krivim ni sucajno, i to u situacijama kada sam sigurno u pravu, i samo stitim sebe.

neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 15/3/2013, 09:59

IVV dobar post :) ali oni do kojih bi to trebalo da dopre, verujem da su i gluvi i slepi...zalosno. Ja sam zaista imala srecu sa nasim lekarima tj dr koja me je pratila kroz ova putesestvija....bilo je nekih nebitnih krelaca koji sebe smatraju dr...ordinirajuci lekar u dz, koji mi je rekao da idem u Sloveniju, tamo je sistem dobar i da od njih trazim utrogestan,mozda ce mi ga prepisati posto su uspeli da me zaraze, a platila si debelo affraid da ne pricam kako me je izvredjao i kako se derao na mene zbog sujete kad je video ko me od dr prati u novom postupku...poslala sam zalbu centru za zastitu pacijenata, i naravno tisina.....ni rec, jos sam isla direktno i to preko veze kod te nadlezne za zastitu pacijenata. Ma da ne trosim reci na krelca kao sto je taj dr Milosevic iz dz Novo naselje...i nisam jedina koja je sa suzama izasla od njega, moja drugarica je isto prosla...i ona je poslala zalbu ali muk. E takve kretene treba ukloniti, jer oni su pocetna tacka u ovoj nasoj borbi...oni daju upute i trebali bi da budu upuceni u tematiku koja je iz njihove oblasti. Zasto moramo sve da platimo, zato sto nisu upuceni i zato sto su ordinirajuci lekari sujetni....svi uglavnom imamo placeno zdravstveno, zasto onda nemamo prava koja nam sleduju. Verujem da se svasta radi, ali prosto ne mogu da verujem da su ljudi zarad sake kesa spremni da udaraju u najbolniju tacku pacijenta, koji od njih cekuje pomoc....ne zna, ja sam sokirana kada cujem sta se sve desava.Mnogo mi je zao ljudi koji nisu u mogucnosti da finansiraju postupak, a ima ih gomila.....i onda kad procitam kako pojedinci na ovom forumu pisu o "luksuzima" a neko ceka pismo po godinu dana, jer nema mogucnosti da plati ...stvarno se zgrozim. Moje misljenje, ali mislim da treba ipak na ovakvom mestu treba promisliti sta i kad treba napisati....Volela bih ako moze, da se otvori neki racun, gde bi svi oni koji mogu uplacivali po neki iznos i na taj nacin da se pomogne zenama koje nemaju mogucnosti da plate. Mozda neka anketa da se izabere kome je pomoc potrebna, i da idemo tako u krug...neka i za godinu dana pomognemo bar nekom paru, mislim da znaci....ja cu se odreci 3-4 frizure mesecno i uplaticu taj iznos, a verujem da ima jos zena koje bi pomogle....Ako smatrate predlog izvodljivim, mozda da prvo kontaktiramo Happy i Tinche da vidimo da li je izvodljivo. Malo sam ga oduzila...
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 15/3/2013, 10:16

Dragance i ja se slazem za uplatu na racun
neko ko nema sredstava preko fonda recimo
vec sam bila na tako nekoj temi...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/3/2013, 10:19

Au draganice, sad se ja osetih prozvano. Misliš da ne treba pisati o privatnim pokušajima i šta čovek očekuje i traži kada plaća sam?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 10:20

erato ::Au draganice, sad se ja osetih prozvano. Misliš da ne treba pisati o privatnim pokušajima i šta čovek očekuje i traži kada plaća sam?

I ja sam se iznenadila, ali sam mislila da sam nesto pogresno razumela.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 15/3/2013, 10:22

Ja mislim da treba sve pisati, to su iskustva razna,
placena ili neplacena,
jer svi smo mi u istim go..ma, brizi
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 15/3/2013, 10:23

v Naravno da nije na to Dragana mislila, svasta, pa kako moze VTO biti luksuz, pa makar je i same placale.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 10:25

bak :: v Naravno da nije na to Dragana mislila, svasta, pa kako moze VTO biti luksuz, pa makar je i same placale.

Pa to kazem, i ja sam pomislila da nesto nisam shvatila kako treba.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/3/2013, 10:27

Mislim, ja stvarno ne mogu da razmišljam dok pišem. Nisam takva ni privatno. Ako kažem da sam bila na privatnom pregledu i koliko sam ga platila, ili ako pišem o privatnom pokušaju, ili bilo šta...ne mogu ja da razmišljam kako će to shvatiti neko ko nema para? Ajde da se onda odreknemo našeg državnog pokušaja i tražimo da se te pare uplate nekom bolesnom detetu. Ne možemo mi spasiti svet. Mene duša boli zbog ljudi koji ne mogu sebi priuštiti ni jedan bris da urade privatno, ali ja nemam snage za 100 ljudi. Sve što mogu dati od sebe je da pomognem nama, meni i mojoj ljubavi, da postanemo mama i tata. Mogu pisati o svojim iskustvima, mogu uplatiti novac za pomoć nekom paru, ali ne mogu filtrirati svoje reči na forumu, kako ne bih uvredila nekoga. A da objašnjavam nekome odakle meni pare, tek mi to ne pada na pamet, da se pravdam. A ne pada mi sa neba i odrekla sam se svega za ovo. Ne znam zašto bi to nekoga vređalo i rastužilo. Ovo nije socijalni forum, već otvoreni forum za razmenu mišljenja i iskustava.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/3/2013, 10:30

Ako sam pogrešno shvatila izvinjavam se Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 15/3/2013, 10:30

Potpuno podrzavam draganin predlog. I dugo vec razmisljam, kako i na koji nacin, malo drzavu ili grad da poguramo, i da nam izadje opet u susret. Bar, po jedan prirodnjak godisnje Wink
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/3/2013, 10:31

Devojke, hoćete da otvorim posebnu temu, pa da iskopiram odgovore nekih klinika po Češkoj, Mađarskoj, Bugarskoj, na pitanja o tretmanu u njihovim klinikama? Da bude neka opšta tema za klinike vani?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 15/3/2013, 10:33

Devojke, o sličnom smo pričale na akciji svojevremeno. Pogledajte, čini mi se baš za prirodnjake
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 10:34

Moze Erato, sto da ne, dobar predlog.

Bekanice, divan avatar.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 15/3/2013, 10:36

https://kutak.forumotion.com/f25-akcija-samo-za-nas

Ako neko ne može da vidi, nek traži pristup od happy na pp
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 10:37

Odlični postovi! I slaganje oko bazičnih stvari, još jedan od dokaza da smo u pravu...
Lova se nekako najčešće pominje...ALAVI su bre. Brza zarada, laka.

Neko je pomenuo Garalejićku...Front...komisiju...Svi znamo da u državnim bolnicama nije baš besplatna vto... Privatnici podmićuju novinare da pišu samo lepe stvari. Totalni marketing.
U Frontu postoji nekoliko sjajnih lekara, znamo koji su. Neki od njih obučavaju mlađe i vidi se da to dobro ide ali većina neće da ih obuči jer čuvaju guze. To je inače karakteristično za srpsku nauku.

Kad o privatnicima, čitale smo ovuda šta ko zna, u čemu je dobar ili bolji od drugih. Stiče se utisak da svi nešto znaju ali niko ne zna dovoljno. Slažem se da onda posežemo za inostranstvom, uslovi su bolji i što je najvažnije neko nas pogleda u oči kada se pojavimo. Ruku na srce, ovde se pominje lekarka iz Novog Sada koja ima odličan pristup i eto primera da može. Nego, kinta...daaaaaj pare! Onda se podižu ergele konja, kupuju skupi džipovi, a kad uđeš u ordinaciju ne izgleda drugačije od onih kuća sa zlatnim slavinama koje imaju poljski wc.
Šest diploma ne može da im pomogne jer je mozak plitak. Samo me zanima kako to da nemaju želju da se malo obrazuju, nauče nešto novo i kako spavaju? Ali, to je moj san o savršenom i poštenom naučniku....

Zato nema spuštanja cene, beneficija. Ipak, trebalo bi pomenuti d aoni to rade zato što tako mogu.

Nastaviće se...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu