KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Vuchica
tetreb
karakaca
Klarica
Lyanna
srna ns
lenabeograd
plavaptica
Orline
Bekanicaa
Erata
noja
lilya
nena beba
kiki
laKole
Struzzo
hocukusurnecuzvaku
bak
missile
neca73
ragaco
gaga.ristic1
Ambra
hany
vašar
bebica mala
LaFolie
Tinche
darling_buds
dona
SannI-AlL
LEPTIR
ivi
MAAKKI
makica84
pegaz
BiKsi :)
SladZana
Gramatika
bibi.libi
dragana76ns
jaca*caca
ninica2
bulevarka
labradorka
korpica
lilly13
Dacaa
heart84
anak
Niny
InNaturaVeritas
saska1
menora72
zoxa
zvoncica36
Ninche
vero
sareni leptir
64 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 14/3/2013, 10:58

Utisak - Goca je pametna, sigurna u sebe, ima oštar pogled i za*ebana je...............

E tek sto sam ja zajebana Erato, samo mi treba dati priliku. Tako me je nesto ispresecala bila na pocetku, ja se mislim "cek, cek, da vidis kakva sam ja kad mi se spusti zavesa"
Poslednji put mi je rekla "nisi normalna" a ja njoj "naravno da nisam, nikad nisam ni tvrdila da jesam"

Ali kazem meni je OK ona, da neko ne shvati nesto pogresno. Djasvi mi se, ovako kao zena, a sto se tice odnosa Dr - pacijent imamo jos vremena pred sobom.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 14/3/2013, 11:00

Erato, mnogo sam zadovoljna zbog razvoja tvoje situacije. I što si zadovoljna kod Ivanovića. Oni meni i dalje ostaju jedina opcija za Srbiju
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 14/3/2013, 11:04

[quote="erato"]Da, kažem ja u Bimedici za Ivanoviće, a onda mi oni uzmu ličnu kartu i izrade mi plastičnu karticu. Sada imam 10 % popusta kod njih. Mislim se, ajde da i ja imam jednom neke koristi od toga kada me pošalju doktori u određenu laboratoriju. Rezultati mi stigoše nakon sat ipo vremena, ekspresno.

Takodje sam dobila karticu za popust 10%. Prvi nalet analiza 12000din, i sad treba jos oko 10000din da im dam. Ja bih trazila i veci popust Very Happy .

Odlicno za D-dimer. Srecno, samo napred!
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 14/3/2013, 11:29

Morala sam da podelim ovu neverovatnu vest sa vama: http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/cudo-zena-sa-pet-transplantiranih-organa-rodila-zdravo-dete/80324.phtml
Predivno osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 11:52

Neco, za*ebana sam i ja, ali šta mi vredi.
U ovoj situaciji sam nemoćna. Mislim na zatrudnjivanje.
U životu su mi se desile neverovatne stvari, tragedije, ali najveću nemoć sam osetila upravo pred ovim problemom. Ja sam tip koji se ne vezuje za doktora i ne oprašta. Koliko god da mi je neko drag, a pogreši - ja ću to znati da primetim i neću ga opravdavati. I obrnuto, koliko god da mi je neko antipatičan, a radi dobro, ja ću ga pohvaliti i pozdraviti znanje i zalaganje. Nema tu mnogo filozofije. Ja sam se takođe školovala godinama, za neki drugi posao. Znam da ga radim, radim ga dobro i oštra sam u svom poslu. Ne trpim nerad i neodgovornost. Zato meni doktori nisu bogovi, jer većina njih nije ni obrazovanija ni pametnija od mene, samo nismo iz iste struke. Ja nisam onaj tip preplašene srne koja lomi prste i preznojava se u čekaoni, a ulazi kod doktora kao kod Boga.
Ja samo želim da verujem da je ta Goca dobra u svom poslu, kao što sam i ja u svom. Bez lažne skromnosti! Very Happy
Jer i ja znam da odbrusim i da ispreskačem ljude, ali završim i na kraju sve bude super. A ima i onih divnih, ljubaznih, mekanih, ali od njih nikada ništa.
Videćemo...nadam se najboljem.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 11:56

Što se tiče popusta, nisam ja nešto ni time oduševljena. Cene su im jake, tako da sa tim popustom dođemo na nulu. Samo moram da primetim da laboratorije najviše zarađuju na nama. Kada dođete ujutro, vidite dede i babe koje im ostave 250 dinara za krvnu sliku, a onda ide prava klijentela - mi sa analizama, žene u samom postupku IVF i trudnice. Svaka od 2000, pa do 20000. Kada vide mladu ženu, odmah znaju gde je lova! Laughing
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 14/3/2013, 12:08

E Erato, vidim ja da ćemo se nas dve fino družiti. Laughing
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 14/3/2013, 12:11

Erato, ja mislim da je ona dobra u svom poslu, inace bih odustala od nje.
Takodje sam se pred ovim problemom osetila nemocnom, pa sam u pocetku isla kod nje sva preplasena cini mi se cak da sam je se i plasila (sto nema veze sa mojim karakterom).

Sad ipak i ja sve gledam drugacije, i sve je leglo nekako. Ja sam starija dosta od tebe, pa sam u poslednjih par meseci shvatila da mora da prihvatim i neuspeh po pitanju imanja dece, da se pomirim i da nastavim da zivim sa tim.

Ti imas puno jos vremena pred sobom, i sve ce sto resiti pozitivno, videces.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 12:25

Neco, znaš i sama da godine u ovoj priči i igraju i ne igraju ulogu. Neko sa najcrnjim prognozama uspe, a neko sa odličnim ne. I mi smo razgovarali i pričali o toj mogućnosti. Šta ako ne uspe? Ja sam takva. Suočim se sa istinom, umrem, crknem, pa kada se ponovo rodim, imam snage za dalje. Pošto ja ne mogu prirodno zatrudniti, nikada i nikako, ja moram da razmišljam i o scenariju da ne uspe sa vantelesnom. Razmišljamo i o drugim opcijama, ali za sada smo još na ovom putu.
Neću gurati do besvesti, ali neću ni odustati olako. Daj Bože! molitva
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 12:26

anak ::E Erato, vidim ja da ćemo se nas dve fino družiti. Laughing

Javi se kada dođeš u Bg. Ide april u Beograduuuuuu.... Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 14/3/2013, 12:42

http://m.youtube.com/watch?v=Er7cVTFmLso za erato i anak usne

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 14/3/2013, 13:06

Erato,
sećam se tvojih oštrih postova na temu Gocinog odnosa lekar-pacijent..
Nisam ništa komentarisala..tad nisi ni uplovila u VTO vode..
Podsetila si me na sebe sa početka...ne valjaju jajovodi-eliminišem jajovode, idem na VTO dok god ne uspe, nema problema koji ja ne mogu rešiti, zasukati rukave samo, britkog jezika i smelog pogleda...A onda su se krenuli nizati neuspesi, gorak ukus poraza, gubitka...ništa nije u tvojim rukama. Pa se menjaš...naučiš da prihvataš, čekaš...
Inače sam bila dođavola nestrpljiva, baš za*ebana...Sa Gocom imala fantastičan odnos. Udario junak na junaka. Onako pozitivno.
Želim da ti uspe ova VTO...da nemaš moje višegodišnje iskustvo svega, i promena dr, klinika, vantelesnih, vantelesnih (kad nemaš proklete jajovode)...Ni za koga se nisam vezivala iz te branše. Sve sam ih pošteno plaćala. Plaćala. Ne da se družimo.
Navijam..

P. S. Sad zvučim kao starac Fočo od stotinu ljeta, hehe..
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 13:21

Pa to je meni najteže palo kada sam shvatila da sada zavisim samo od njih.
Ne samo od njih, ima viša sila. Ali, zavisim. Ja sam komentarisala tuđe postove i kako mislim da bih reagovala u određenim situacijama. Svoje iskustvo sa tom ženom nisam imala tada. A sada posle ovog jednog pregleda mogu samo da kažem da mi se čini stručna i da ne radi napamet. Ja sam kod njih došla potpuno spremna, sa svim analizama. I pre prve VTO sam bila spremna. Nije me spremio nijedan lekar, nego upravo tako, zasukala rukave, kopala po forumima, guglala i preguglala, odrekla se svega da bih imala pare i udri. Ja to mogu da zahvalim najviše kutku i postovima od nable i ostalih veteranki.
Tužno je i istinito da sam ja krenula odavde, a ne od nekog dobrog doktrora. Da nisam bila na internetu, ja bih i dan danas imala milion pitanja bez odgovora, a sve ove analize bi stigle na red ko zna kad...
I sigurna sam da nema takvog doktora, koji će nas spremiti 100%, ako to ne uradimo mi same, o svom trošku, trošeći živce pre svega.
Ja sam svoje završila. Sada ostaje da mi ako Bog da pogode protokol i šemu i da imamo materijala za rad. Ja nemam pitanja, sve mi je jasno i pročitano već 1000 puta. Ostaje samo da se molim da uspe. Svima nama. Very Happy
Da smo najgore, nakon ovolike borbe smo zaslužile!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 14/3/2013, 13:31

Erato, struzzo, isti sam utisak imala i o Goci i o jeleni... Bilo je sa gocom prvi pit zategnuti ali se razumesmo... I dalje o toj klinici mislim najbolje. Nema bolje kod nas sigurna sam. Pre svega zbog dijagnostike i saradnje sa drugim podstrukama.... Ali da se ne ponavljam.
Zanimljivo je što goca kaže ne prekidati metmorfin nikako, a sumarac da se prekine kad je mala rezerva jc tokom stimulacije. Pomeni to na temi da neko ne propusti.

A taj d dimer? Sta je to? Neka nova bitna analiza?
U dobrim si rukama erato. Kažem to iako sam kod njih jedino imala slučaj prerano puknutih folikula, ali to je posebna priča...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/3/2013, 13:45

anak ::Erato, mnogo sam zadovoljna zbog razvoja tvoje situacije. I što si zadovoljna kod Ivanovića. Oni meni i dalje ostaju jedina opcija za Srbiju

Ja sam propustila kroz neki svoj filter sve beogradske klinike, i jedina opcija ovde u Bg mi je klinika Ivanović. I spremam se ja od pola februara da odem u Ivanoviće, ali mi se nekako nije dalo. Iščitah sve žive utiske, ubeđujem sebe, ali opet me nešto unutrašnje sprečava. Ne znam šta, ko će znati, možda na kraju završim baš kod njih. Rolling Eyes Ali sam se za sada odlučila za Vojvodinu, lokacija Novi Sad. Very Happy Pa ako krene po planu, biću presrećna.
P. S. Ne zbog KoMete, ona mi je samo bila okidač. Odavno se ta ideja o Novom Sadu krčka u meni.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 14/3/2013, 13:52

erato imas pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 13:58

D dimer nesretni. Da sam to imala sinoć, ne znam da li bi imao obraza da mi naplati. 5 minuta ljudi moji, ni toliko. Mogao je da mi napiše taj izveštaj u KBC-u, ali ne. Ili bar da mi kaže da uradim D dimer.
Kopiram sa sajta Hexalab:
"Analiza D-dimer je našla veliku primenu u dijagnostifikovanju tromboza i praćenju trombolitičke terapije.
Povećane vrednosti d-dimera nalaze se u kliničkim stanjima kao što su tromboza dubokih vena, plućna embolija i diseminovana intravaskularna koagulacija."
Ja sada ne znam ni da li ću ići ponovo kod njega. Goca reče da nemamo sada ništa sa njim. On napisao da se javim nakon dogovora sa ginekologom, kada krećem i sa kojom terapijom. To prvi put čujem, da hematologu treba vrsta protokola, ali ajde...iskomplikovao je do besvesti.
Što je najgore, moj je zemljak, pa zar tako sa mnom... Laughing
Verovatno ću opet otići kada budem znala kada i sa čime krećemo.
A to za glukofaž...ni za to ne znam šta ću. Imam 2 različita mišljenja, pa ispade da je na meni da odaberem. affraid
Ja nešto razmišljam...volela bih ja ovoga puta da probam taj dugi protokol, da vidimo kako to ide. A i da se duže bockam Laughing

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 14/3/2013, 14:07

Mene je dugi protokol smorio za medalju. Msm, ja sam se super osecala oba puta i oba puta imala 15 jc sa potpuno razlicitom terapijom i nikakve tegobe.
Ali... Svaka vrsta pripreme koja traje vise od 10-ak dana samo me dodatno uznemirava. Ovako, kratak protokol, na budalu se sve brzo zavrsi, nisi ni poceo sa terapijom kako treba, a ti vec na aspiraciji.

Ne volim sto se od VTO pravi fama, sto puta vec ponovih, kao da na Mars treba da te katapultiraju, a onda kad ih pitas za analize, "To vam ne treba".

Ne bih da polemisem o klinikama, zelim samo da kazem da mi je ovaj i jos nekoliko foruma pomoglo da svakako odbacim Beograd kao opciju za bilo koju kliniku i da je dobro sto na ovaj nacin mozemo da formiramo donekle svoje misljenje i imamo veci izbor.
Devojke, da sta god izaberete, to bude pravi izbor radost radost radost radost radost radost
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 14/3/2013, 14:12

lilya ::Mene je dugi protokol smorio za medalju. Msm, ja sam se super osecala oba puta i oba puta imala 15 jc sa potpuno razlicitom terapijom i nikakve tegobe.
Ali... Svaka vrsta pripreme koja traje vise od 10-ak dana samo me dodatno uznemirava. Ovako, kratak protokol, na budalu se sve brzo zavrsi, nisi ni poceo sa terapijom kako treba, a ti vec na aspiraciji.

Ne volim sto se od VTO pravi fama, sto puta vec ponovih, kao da na Mars treba da te katapultiraju, a onda kad ih pitas za analize, "To vam ne treba".

Ne bih da polemisem o klinikama, zelim samo da kazem da mi je ovaj i jos nekoliko foruma pomoglo da svakako odbacim Beograd kao opciju za bilo koju kliniku i da je dobro sto na ovaj nacin mozemo da formiramo donekle svoje misljenje i imamo veci izbor.
Devojke, da sta god izaberete, to bude pravi izbor radost radost radost radost radost radost
u svakoj reci se slazem sa tobom ! yes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 14:15

Vidim gore na spratu klinike, ima neka podebela knjižica: Priručnik za VTO. Neka strana spisateljica. Da li je čitao neko i vredi li to čemu? Da ne tražim bez veze.
Ma neka mi rade šta god hoće, neka me i katapultiraju na Mars, samo da uspe. I taman da se porodim tamo, da mi dete ne bude zemljanin. Very Happy
Ma da lilya, što kažeš pusta nauka, a po meni to ništa nije toliko komplikovano. Koliko ima težih poslova od njihovog, ali eto, oni su u poziciji da zarađuju na tuđoj nesreći.
I ja bih bila srećna da sam završila posao i da nemam ništa sa ovim programom ovde, ali nije se dalo.
Ono što mi najviše prija kod ove klinike je što kod njih idem pešaka. Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/3/2013, 14:36

erato ::
... oni su u poziciji da zarađuju na tuđoj nesreći.
Mad ali mi tu ne možemo ništa. No Strašno.
Erato, ipak, opusti se i zaboravi na ta razmišljanja, biće ovaj put dobro, oni su jako jako dobri. yes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 14:38

Veruj missile da sam ovog puta "pod anestezijom". Very Happy
Kao da se meni ne dešava. Što kaže Struzo, čovek samog sebe iznenadi...
Ali to je u mom slučaju dobro, jer ja "sagorevam" inače.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/3/2013, 14:42

lilya ::
Ne volim sto se od VTO pravi fama, sto puta vec ponovih, kao da na Mars treba da te katapultiraju, a onda kad ih pitas za analize, "To vam ne treba".

Ne bih da polemisem o klinikama, zelim samo da kazem da mi je ovaj i jos nekoliko foruma pomoglo da svakako odbacim Beograd kao opciju za bilo koju kliniku i da je dobro sto na ovaj nacin mozemo da formiramo donekle svoje misljenje i imamo veci izbor.

Fama vto, kao da je transplantacija srca u pitanju! Istina, sve ima svoje, ali erato lepo reče, ovo je jako komercijalno. Otud i fama. Mad

Da, odbacujem ove iz Bg-a koji se pretvoriše u novac. Neću ja manje potrošiti u sumi ni u NS, nije stvar u novcu.

Sve devojke čitaju redom, a ja isto tako redom-ali unazad. v

Erato, ne čitaj ovo za odbacivanje Bg-a, da meni rzzo plati, isto bih uradila što i ti. yes

missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/3/2013, 14:48

Cure, samo vi pišite. Ne znači ako sam ja odabrala sada Bg, ili ovu kliniku, da ću oči vaditi ako se kaže nešto protiv njih. Nisam ja jedna od tih. A nisu ni oni meni iz oka ispali! Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/3/2013, 15:07

erato ::Vidim gore na spratu klinike, ima neka podebela knjižica: Priručnik za VTO. Neka strana spisateljica. Da li je čitao neko i vredi li to čemu? Da ne tražim bez veze.

Ja citala tamo kod njih...
Ne bacaj pare, sve vec znas :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu