KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Vuchica
tetreb
karakaca
Klarica
Lyanna
srna ns
lenabeograd
plavaptica
Orline
Bekanicaa
Erata
noja
lilya
nena beba
kiki
laKole
Struzzo
hocukusurnecuzvaku
bak
missile
neca73
ragaco
gaga.ristic1
Ambra
hany
vašar
bebica mala
LaFolie
Tinche
darling_buds
dona
SannI-AlL
LEPTIR
ivi
MAAKKI
makica84
pegaz
BiKsi :)
SladZana
Gramatika
bibi.libi
dragana76ns
jaca*caca
ninica2
bulevarka
labradorka
korpica
lilly13
Dacaa
heart84
anak
Niny
InNaturaVeritas
saska1
menora72
zoxa
zvoncica36
Ninche
vero
sareni leptir
64 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 28/2/2013, 23:37

Orline oni su erato zbunili a ona nas Very Happy
ako joj je ostalo 7 dana do ciklusa vrlo moguce da je isla na uz y ovulaciji ...
Ja sam pre da se fond istrosi pa teraj dalje
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 28/2/2013, 23:38

Tačno noja Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 07:33

Dobrić jutrić drage moje! osmeh srce
Ovako: Meni je bio na UZ 22dc. Otkud tih 12 folikula nemam pojma. Kako oni i šta gledaju, nije mi jasno. Mora da je to zaostala reakcija od prethodnog meseca, tj. hormonske stimulacije. Nisam ništa pitala, samo mi je bilo u glavi da prodjem komisiju. Nije ni ovulacija. Meni je ovulacija uvek oko 13-14 dc, a ciklusi na 28 dana. Tu nema greške. Endometrijum mi je bio 5 mm. Kako god, nije situacija za prirodnjak, ali jeste za radovanje, jer pre samo 7 dana sam razmišljala da li ići na još jednu laparoskopiju, a sada znam da moj desni momak radi, ljubi ga ponosna vlasnica! sreca
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 1/3/2013, 08:53

Krk :: Prosto ne verujem ovim nasima i to je to. Nekako mi psihicki svi drugi van Srbije ulivaju vise poverenja. Mozda ja gresim, mozda stvarno nisam samo broj lekarima ali takav osecaj imam u ovoj perfidnoj zemlji. I gorko se kajem sto odmah nisam otisla napolje vec sam Ivanovice pustila da rade sta hoce. No dobro, svaka skola se placa.
Na ovu temu i o pozitivnim i negativnim iskustvima devojaka s Kutka sam sinoć pričala mužu, i baš nam nije milo što nemamo mogućnosti niti vremena da odemo napolje od 1 dana postupka.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 1/3/2013, 09:11

Krk, draga, za prirodnjak se i ja mislim stvarno ne isplati finansijski, a i vremenski, uopste ici napolje. to je jednostavnije da radis ovde. e sad sto su nasi takvi kakvi su, jedino covek da popije lek za smirenje kad krene na UZ, ja sad to vec redovno radim.

cekalice, bockalice saljem roda .
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 09:15

neca73 ::Krk, draga, za prirodnjak se i ja mislim stvarno ne isplati finansijski, a i vremenski, uopste ici napolje. to je jednostavnije da radis ovde. e sad sto su nasi takvi kakvi su, jedino covek da popije lek za smirenje kad krene na UZ, ja sad to vec redovno radim.cekalice, bockalice saljem roda .

queen queen queen Very Happy Very Happy Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 1/3/2013, 10:16

Erato super onda cekamo da startujes sa stimulacijom lol!
neca 73 i ja se bas potresem kad idem kod dr Rolling Eyes Inace dr opste prakse mom muzicu upisala na upute sifru muski sterilitet Laughing Jos joj on rekao zbog cega,zbunjena zena skroz!On jadnice pita sta ce mo sad?Cuti ko te pita sta pise bitno je samo da si dobio upute  b Sve ostale vas ljubim i zelim vam lep dan d c c poljubci
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 1/3/2013, 10:45

Hahahahaha Neco, meni finansije i vreme nisu problem za Sloveniju. Prag smatram neisplativim. Problem je sto sam bracu Grim slusala sa 5 godina, sa 40 bi da cujem konkretne odgovore na moja pitanja. :))

Kada sam otisla u Jevremovu na kontrolni pregled posle mesec dana od transfera jer nisam htela da se vratim kod Ivanovica, i kad mi je zena rekla da imam opet hidrosalpingse sa obe strane, moje prvo pitanje je bilo a koji moj su me onda operisali i stavili klipseve kad se jajovodi pune opet tecnoscu i ja i dalje imam problem. Zasto oni nisu odstranjeni kad i onako ne sluze nicemu. Janicijevicka cuti. Nece da se mesa niti da da svoje misljenje. Ok, kolegijalna solidarnost, razumela sam.

Moje nepoverenje ka nasima se zasniva na tome da ne znam sta mi muti i zbog mog neznanja ne mogu ni da provalim. Sve smo mi u istim gownima ali kad se udubim recimo u citanje ovog foruma, da ne kazem i drugih, ja shvatim da ovde ima zena koje su i te kako potkovane znanjem o onome sto im se desava, koje saradjuju sa lekarom, imaju objasnjenje za svaki korak vto. Meni su mogli da stave i zrno pirinca u matericu a da ne provalim.

Ja ne krivim nikoga sto vto nije uspela, ybga nije ni mnogim drugim pa ni meni. Da znaju razlog verovatno bi im uspesnost bila veca. Ali kod nas se zarad profita svasta radi. U svim sferama drustva. I kad vidis sta se oko tebe desava onda postanes sumnjicav i trazis dlaku u jajetu. Da se razumemo, ja, vi , sve mi to placamo i to debelo, pa nemoj me zayebavati... koliko ti meni trebas da bi rodila, toliko i ja tebi trebam da bi zaradili. Jedna ruka pere drugu ali nemoj brate mili da me sapunjas i teras penu u oci.

Danas sam htela da uradim briseve ali mi na nozi izasla neka alergija sa sve plihovima, cesem se po celom telu a nigde niceg nema. Nisam pametna da li da odem da uradim briseve ili da cekam da se ovi plihovi povuku. Savet?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 1/3/2013, 10:54

erato ::Dobrić jutrić drage moje! osmeh srce
Ovako: Meni je bio na UZ 22dc. Otkud tih 12 folikula nemam pojma. Kako oni i šta gledaju, nije mi jasno. Mora da je to zaostala reakcija od prethodnog meseca, tj. hormonske stimulacije. Nisam ništa pitala, samo mi je bilo u glavi da prodjem komisiju. Nije ni ovulacija. Meni je ovulacija uvek oko 13-14 dc, a ciklusi na 28 dana. Tu nema greške. Endometrijum mi je bio 5 mm. Kako god, nije situacija za prirodnjak, ali jeste za radovanje, jer pre samo 7 dana sam razmišljala da li ići na još jednu laparoskopiju, a sada znam da moj desni momak radi, ljubi ga ponosna vlasnica! sreca

Erato, ti si bila na komisiji u Frontu, a oni tamo broje ANTRALNE folikule, tj folikule koji u tom ciklusu ili narednom imaju potencijal da porastu. Moze zena imati i po 30 antralnih na oba, a da u stimulaciji da 5 a moze imati i 12 na oba a da u stimulaciji da 12. Vazno je da ih ima dovoljno i da ih ima na oba jajnika yes

Krk ne znam sta bih ti rekla za briseve i alergiju, nisam pametna
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 10:55

Krk, mislim da nemaju veze brisevi sa tom reakcijom na nozi. Mislim da možeš uraditi.
Ja imam zatvoren desni jajovod zbog hidrosalpingsa. Neki kažu da se vadi, drugi da se zatvori i ja odlucim da zatvorim, jer sam nasla neke studije na netu koje kazu da jajnik bolje radi kada je jajovod tu, jer dele isti krvotok.
Ta teorija je u mom slucaju pala u vodu, jer mi bas taj jajnik uopste nije reagovao na stimulaciju.
Secam se da sam pitala docu koji me je operisao, sta ce sada biti sa tim jajovodom? Ako je zatvoren na kraju, a sada i na ulazu u matericu, da li ce se naduvati kao balon. On mi je rekao da nece, jer je uradio sledece: Na ulazu u matericu ga zatvorio, a na suprotnom kraju skroz rasekao, tako da ne moze da se skuplja tecnost, niti da se zatvori ponovo. Videcemo...
Da mi je ova pamet, izvadila bih ga.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 11:04

Krk, slažem se sa tobom.
Kada se radi VTO o tzv. trošku države, tu postoji određena procedura i stanje nekog haosa, na koje mi ne možemo da utičemo i jednostavno nemamo mnogo izbora.
Kada plaćamo privatno, kupujemo uslugu. Svesne smo da ta usluga ne mora da da rezultat - trudnoću, ali je važno da je usluga dobra i kvalitetna, kako se čovek koji daje pare ne bi osećao prevareno.
Pa i kada kupujemo auto i dajemo par hiljada evra, stalo nam je da taj auto dobro radi, a ne da nam nešto uvale i da nam stane na sred puta.
Još gore je ovo, gde su u igri ljudski životi, snove, nade, emocije, strahovi...godine, koje nam niko ne može vratiti...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 1/3/2013, 11:11

erato ja sam legla na operacioni sto, dosla je doktorka i pita me sta radimo, reko vadite jajovode ako smetaju, uopste mi ne trebaju... kaze ona dobro...

Izlazim iz NF-a, uzimam otpusnu listu na kojoj pise doslovno ovako (prepisujem ti otpusnu):

"Levi jajnik sedefaste boje, izbrazdane kapsule, slobodan. Leva tuba vidljiva celom duzinom, pretvorena u hidrosalpins, u priraslicama sa desc. kolonom, ne propusta metilen plavo. Desni jajovod kesasto prosiren celom duzinom, vidljiv celom duzinom, oskudno propusta metilen plavo."

Niti pise sta su radili, niti da su stavili klipseve, nistaaaaaaa bre.

Ja sam izasla iz bolnice ubedjena da su mi jajovode otklonili dok nisam dosla kod Ivanovica i Biljana mi kaze da imam klipseve. Reko hvala na informaciji. Kaze pricala sam ja sa doktorkom koja te operisala pa mi je rekla. Reko lepo sto je vama rekla a ja pojma nemam. A da, u NF nisam mogla ni da dodjem do doktorke da je pitam sta su mi radili, bila je zauzeta pa su me samo lepo ispratili odande.

Kasnije kad se na UZ u stimulaciji video taj hidrosalpings sa obe strane ja pitam Biljanu zar to nije sanirano, zasto sam se operisala ako ih i dalje imam, naprica mi nesto ni ne secam se sta.

Sad mogu da mislim sta hocu, dzaba mi. jedino sto me nista ne boli, mada me nije bolelo ni pre operacije, ona je vise sluzila da bi VTO uspela i da tecnost hidros. ne bi unistila plod.

I kome ti sad da verujes?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 11:36

Luda kuća!!! Nemam reči!
Čovek prosto ne zna šta da uradi u takvim situacijama.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 1/3/2013, 11:39

Već kad smo kod ove diskusije,ja bih nešto rekla sunny
Ja sam danas bila na konsultaciji i rečeno mi je da je velika mogućnost što VTO nije uspela hidrosalpinx desno i da treba izvaditi jajovod,pa mislim se što mi to niste rekli pre postupka,nego sad posle.U svakom slučaju tečnost iz hidorsalpinxa je toksična i spira embrione.Hoću da kažem da nas stvarno tretiraju kao brojke i baš ih briga za ishode,bitno da oni dobijaju pare iz budžeta.Bilo kako bilo neče mi više ni šliku viđet,odok i ja u septembru-oktobru,ako bog da u Sloveniju kao i Krk smajli angel
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 11:50

Kusurko, znači tebi nisu ništa radili sa jajovodom na toj laparoskopiji? Samo konstatovali? Nisu ga ni otvarali na kraju?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dona 1/3/2013, 11:55

drage moje, ja mislim da cu psihicki da skrenem od svega ovoga.
danas 9. dan od et...i dalje me boli jajnik, nadam se da je od hiper stimulacije. po ceo dan samo placem..ne mogu uopste da se kontrolisem. doktorka kaze da je to stanje od hormona.
imam temperaturu vec par dana 37,-37,3.
sta mi se desava ne znam. sinoc nisam spavala od glavobolje i bolnog stomaka.
u ponedeljak vadim betu, ako docekam.
Jel imao neko slicno iskustvo?

dona

Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 1/3/2013, 11:55

Ne uradili su tzv dijagnostičku laparaskopiju,konstatovali zapusen levi i hidrosalpinx desni i ništa mu nisu uradili,ali sada će doktor
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 1/3/2013, 11:59

Dona mene su jajnici boleli do 12.-13. dana od ET.Glavobolja hoće od Progesterona,a temperatura je kažu dobar znak...navijam za beta
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 1/3/2013, 12:02

dona temperatura ako je tako blago povisena svaki dan, moze da predstavlja simptom trudnoce. roda
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 1/3/2013, 12:42

Dona draga opusti se i pokušaj da skreneš misli jer nerviranjem i plakanjem ti je samo još gore, temperaturica je od utrogestana ako ga koristiš, srećno sa betom evo malo da navijamo biće to pozitivna beta sigurno vv vv vv bb bb bb d d d beta beta beta beta beta beta poljubac
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 1/3/2013, 14:17

Imas temp?!To ti je dobar znak draga!!! yes trudnica roda roda znam da je tesko uzmi nesto citaj ili gledaj neke komedije...Ponedeljak je blizu igracice d
Sto se tice hidrosal.neki kazu ovako neki onako...Ja ih imam i ne bi ih vadila.Mislim da svako ima pravo da uradi kako hoce.Ne postoji istrasivanje koje ce reci da je 100%tacno da ce ti reci da ce ti uspeti vto ako si otklonila jajovode isto tako i obrnuto.Ja sam bas dosta citala o tome i razmisljala sta da radim ali posto nista nije sigurno nece da ih vadim jer u mom slucaju nnek su tu nekad nisu.Tako mi je dr Kopitovic rekla.Ma sve vas ljubim i navijam jako v jumping vv d
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 1/3/2013, 14:31

dona ::drage moje, ja mislim da cu psihicki da skrenem od svega ovoga.
danas 9. dan od et...i dalje me boli jajnik, nadam se da je od hiper stimulacije. po ceo dan samo placem..ne mogu uopste da se kontrolisem. doktorka kaze da je to stanje od hormona.
imam temperaturu vec par dana 37,-37,3.
sta mi se desava ne znam. sinoc nisam spavala od glavobolje i bolnog stomaka.
u ponedeljak vadim betu, ako docekam.
Jel imao neko slicno iskustvo?

'Ce da docekas, 'ce da docekas beta
Popi nesto za bolove, pricaj ovde sa nama da ti skrecemo paznju, i sve sto ti se desava je normalno. Prosla i ja :))) Kukala zenama ovde, one me tesile, dani prolazili i dok se okrenes stigne beta :))

Nego zene da mi napravimo neku kombinaciju za Postojnu i ujedinimo se da prodjemo jeftinije... ja obezbedim smestaj za DZ, muzeve ponesemo u teglici, i zurka zagarantovana :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 1/3/2013, 14:33

Krk ::
dona ::drage moje, ja mislim da cu psihicki da skrenem od svega ovoga.
danas 9. dan od et...i dalje me boli jajnik, nadam se da je od hiper stimulacije. po ceo dan samo placem..ne mogu uopste da se kontrolisem. doktorka kaze da je to stanje od hormona.
imam temperaturu vec par dana 37,-37,3.
sta mi se desava ne znam. sinoc nisam spavala od glavobolje i bolnog stomaka.
u ponedeljak vadim betu, ako docekam.
Jel imao neko slicno iskustvo?

'Ce da docekas, 'ce da docekas beta
Popi nesto za bolove, pricaj ovde sa nama da ti skrecemo paznju, i sve sto ti se desava je normalno. Prosla i ja :))) Kukala zenama ovde, one me tesile, dani prolazili i dok se okrenes stigne beta :))

Nego zene da mi napravimo neku kombinaciju za Postojnu i ujedinimo se da prodjemo jeftinije... ja obezbedim smestaj za DZ, muzeve ponesemo u teglici, i zurka zagarantovana :)

Drama  b  b  b
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 1/3/2013, 14:39

Krk da znaš,kao đačka ekskurzija,svaki 5ti gratis  b
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od plavaptica 1/3/2013, 14:42

Koracaljke usne srecan vam ovaj mart i samo visoke Bete gledale b b b
Dina, docekaces Betu i to beta molitva
Krk, lol! stvarno si queen , a ideja ti je odlicna Wink
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu