KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

+36
ciklama
JAmajka
bibi.libi
nina :)
tisa
flyki
Dacaa
Vuchica
rada78
Ema78
Marija86
smarija
Niny
Bekanicaa
tetreb
laKole
menora72
Struzzo
Tinche
BiKsi :)
korpica
Erata
missile
KoMetaK
jaca*caca
Jelica
Mirjana
MAAKKI
SannI-AlL
dra00
lilya
medolino
HappyGirl
dragana76ns
plavaptica
Ambra
40 posters

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 24/11/2012, 12:44

Pa ja mislim da je to ipak oticanje, ja sam bila neko izvesno vreme kao testo posle vto...a onda sam splasnula...cudno se otekne od tih hormona...nije mi jasno zasto ne trazi estraadiola, meni su svaki dan radili estraadiol od 5 dana stimulacija...ukrštaju taj podatak sa veličinom i količinom folikula...tako mi je objasnila dr...i dobro je da estraadiola dobro raste, ukazuje na sazrevanje jc, a opet ima i neki limit kad moze ukazivati na pretecu hiper...ali nemaš hiper sigurno ti.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 24/11/2012, 14:07

Eto, a ja potpuno suprotno. Ja sam inace sklona oticanju u prirodnom stanju, a dok sam bila na stimulaciji i posle, potpuno se ispumpala, noge mi nikad nisu bile mrsavije f Jeste mi stomak bio malo naduven posle aspiracije, pila sam surutku,jela mladi sir, belanca....Inace ja sam dobila 8jc, ali je na kraju od toga bilo samo dva dobra embriona na opste iznenadjenje i mene i dr. i embriologa, jer su navodno bili ispunjeni svi uslovi da ih bude vise No .
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 24/11/2012, 15:12

Krk zagrljaj neka ti je sretno i da se zavrsi najlepse beba

ja sam se tako gojila kao ti -strasno fd , ustvari to je oticanje -nakupljanje vode, mora proci koji mesec pa ce se samo izduvati v

nego , slicna pricha nasoj, do svoje 38-39 (iako nam je 13 godina braka) nisam bas mnogo razmisljala o deci Embarassed a sad ubrzanjeeeee Laughing

ne obracaj paznju , budi u svom filmu i guraj , ali moras verovati Dr Goci Wink
osmeh srce

menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 15:22

E pa vratih se sa klinike. Estradiol je skoro 3300, LH 1.10 a progesteron 1.40. Goca me pregledala i ovaj put moram priznati da je bila recita. Odgovorila je na sva moja pitanja. Kile su od povisenog estradiola i vezivanja vode ali ce proci i izduvacu se. Jajnici su mi uduplani (5x4cm) ali ona tvrdi da nema opasnosti od hiperstimulacije. U totalu ima 10-ak dobrih folikula, veceras primam stop a aspiracija je u ponedeljak u 9. Primila sam poslednju dozu suprefacta a ni menopura nema vise, na moje veliko zadovoljstvo.
Sutra uvece povidon jod vaginaletu da stavim, od antibiotika cefaleksin i utrogestan 100mg me ceka posle aspiracije.
Znam da vi iskusne znate sve ali cita ovo sigurno jos neko ko je duduk kao ja pa eto da napisem :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 24/11/2012, 15:35

super , ajde sad u napad i samo pozitivno zagrljaj
da li ti je E2 3300 ili 330 ,koje su jedinice ? (jedinica je obicno pg/ml)
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 15:44

3300 pg/ml

Jel to malo, mnogo, normalno?
sad guglam da vidim sta znaci... :)

Sta god da mislite o ovoj cifri recite mi, bolje da znam nego da sam tutuban. I onako mi je Goca rekla da mnogo citam po netu te da ne valja da se toliko informisem. BoKte da mi ne cita ovaj dnevnik :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 24/11/2012, 16:39

visoko je , moze A NE MORA znaciti hiperstimulaciju , samo opusteno , bar su ti ZRELE jajne celije !!! a i ako je Hiperstimulacija moze biti i bas dobar znak da ce ti uspeti , mnoge su bas tada uspele zagrljaj

aj laganini i pozitiva , morash me vuci za nos pa ti vidi Very Happy
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 24/11/2012, 16:40

a inache ja i ne verujem u analize hahahahaha i najgori sam pacijent

vec verujem u chuda i chudo zvano zivot osmeh srce

menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 24/11/2012, 17:39

Meni sve ovo mirise na beta bravo bravo bravo
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 18:53

Pa ja se nesto razmisljam valjda nisu toliki idioti u klinici da me 2 doktora lazu za hiperstim. Jos je lepo pitam a Goca odgovara da moj sastav jajnika nije podlozan hiperu. Ono sto sam ja izguglala je isto sto i ti kazes da moze biti a ne mora da znaci da je u pitanju hiperstim. Sad i da jeste i da nije ja nemam kud, vise je ne mogu izbeci ako je u najavi pa sta mi Bog da.

Zanimljivo je da me juce pregledala Biljana i da je po njoj aspiracija trebala da bude u utorak, ja sam jos danas trebala da primam menopur i sutra da dodjem na kontrolu. Biljana svih ovih dana ni jednom nije trazila analizu estradiola vec sam ja to odradila na svoju ruku jutros. Dakle oni se uopste nisu oslanjali na njegov broj. Goca cim me videla na UZ rekla je "gotovo je, idemo na aspiraciju", ja reko pa Biljana nije tako mislila kad ona "moja je zadnja, ja kazem aspiracija u ponedeljak." Po Biljani sam imala 6 folikula a Goca danas kaze ima 10.
Mislim se u sebi, dogovorite se, u isti UZ buljite.

Videcemo da li cu do ponedeljka da dobijem jos par kila ili ne.



Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od laKole 24/11/2012, 18:58

krk, želim ti da se tvoje nedoumice u ovom postupku na kraju pretvore u jednu jasnu trudnoću!
vjerovatno ima i manjih folikula, veličine 15-17mm, za koje goca očekuje da budu sa jajnim ćelijama, bar sudeći po visini estradiola.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od MAAKKI 24/11/2012, 20:05

Krk sretno stopiranje i neka bude sto vise lepih i zrelih jc igracice igracice igracice igracice igracice
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od SannI-AlL 24/11/2012, 20:28

Krk nemoj da brigaš Estradiol ti je super,s obzirom da si primala stimulaciju i da imaš više folikula.Vrednost E2 za jedan folikul pred pucanje t.j ovulacije je oko 200-250pg/ml,a po nekim lab. i 300.Tako da opušteno.Ti ih imaš ,kako kažeš 10-ak dobrih folikula,tako da je to to=3300 pg/ml.Odlično!
sad ćeš nam biti ustopirana,a u ponedeljak ti želim da sve prođe laganezi da bude žurka u labu,mislim,jajnih ćelija i tm materijala Wink .
cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 24/11/2012, 20:30

Krk, mozda su narasla od nekih manjih na vece po 2 nova folikula od juce do danas na svakom jajniku. To je normalno. Sto se tice estraadiola nije ti visok ne brini, meni je bio oba puta 7000 imala sam oba puta 12 folikula velikih koje su aspirirali, od toga oba puta 10 jajnih celija...od toga u prvoj vto 7 zrelih jajnih celija, a na drugoj vto 8 zrelih.
Eto. Nisam imala hiperstimulaciju ni jednom.
Ne brigaj. Bice sve ok.

Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 20:54

Hvala zene na objasnjenju, pomaze :)))

Vec sam pocela da delim ove svoje folikule sa kilazom, svaki mi tezak po 300 grama, naduvam se ko zaba. 4 kile za 4 dana nisam uspela da nabijem ni u vreme najzescih slava. :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od tetreb 24/11/2012, 21:09

krk sa srećom biće velike velika beta navijam jako jako radost radost radost
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Bekanicaa 24/11/2012, 21:15

Sretno Krk, i ja mislim da ce biti puno zrelih JC Very Happy . A, ovo za slavu, slatko si me nasmejalaaaaaaaaaaa cvet .
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 21:58

Hvala na lepim zeljama. :)))

Upravo sam stopirala ove moje velikokalibarske folikule, sutra cu verovatno da imam jos 3 kile viska i ima da disem na skrge. :)

Ja i mm smo inace od cele ove price napravili tesku zayebanciju. On je postao ekspert za davanje inekcija, slusanje zalopojki, izbegavanje loseg raspolozenja (naucio je kako biti politicki korektan) i na kraju sam mu rekla da moze komotno da u opis svog posla doda i "pomazem i pruzam podrsku u vto postupku". Znam da ce ovo da procita (posto ja visim na ovom forumu) pa da mu se zahvalim bio je 25 dana, pored vas, najbolja podrska na svetu koja je meni mnogo znacila.

Ja mislim da ovaj ovitrelle izaziva neka melanholicna i setna stanja psihe, odjednom mi svi postadose mnogo dragi. :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Struzzo 24/11/2012, 22:47

Ajd, Krk, sa srećom.... Very Happy
Velika si ti devojka...čini mi se kako se bliži kraj stimulacije sve su ti vedriji postovi....i dok budeš čekala betu videćeš da su ovo bili "mala maca" dani....al' polako....budi i ti malo "politički korektna" prema TM...

navijam...

P.S. Hvala na lepim rečima za moj dnevnik...e, da, super ti je nickname... lol!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 23:07

Krk kao krkanje, ono kao najveci srpski problem i sta ce sutra da jedemo :))

A ja, kad mi Goca rece kraj suprefacta i menopura - tacno me sunce ogrejalo, samo kad se 25 dana bockanja zavrsilo, sad mogu da mi rade sta hoce.

Uzela sam odmor sledece nedelje da mogu lagano da prebrodim aspiraciju i kasnije et a dok cekam betu ima da radim kao konjov, da nadoknadim, pa ce vreme da prodje.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 24/11/2012, 23:18

E ovako. Nisam stigla dva dana da zvirnem ovde, pa svašta nešto novo pročitah. A lepo sve Laughing
Dakle, super što si uradila E2 i baš obećava vrednost g Inače, ovo se i zove kontrolisana hiperstimulacija Wink Sad kad si stopirana, ne bi trebala više da otičeš. Bez obzira na to, ne znam da li znaš da treba da piješ mnoooooogo vode. Ono 3-5l yes Surutku, mladi sir...I odmaraj zbog jajnika.
Sad čekamo aspiraciju, pa da navijamo, a ja krećem sa zagrevanjem igra igra igra igra igra
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 23:25

Mirjana, ne znam jel ovo dete na tvom avataru tvoje ali kad ga vidim ja se odusevim, mnogo je sladak.
Nisam znala za toliko vode, obgrlicu aparat za vodu :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 24/11/2012, 23:44

Priključi se i samo "politički korektan" nek zameni burence kad presuši lol!
Na avataru je moj mnogoimeni jedan u majke! smajli angel
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 25/11/2012, 09:37

Krk oprosti na pometnji v , nIJesam znala da se vrednost Estradiola tako racuNJa b tj. da se deli po folikulu "na po 300 gr. kod tebe " lol!

mLogo mi se sviDZa ovi tvoj Gnevnik Very Happy

vezite se deco - polecemoooo osmeh srce
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od jaca*caca 25/11/2012, 16:12

likeit likeit likeit likeit likeit
igra igra igra igra igra igra igra igra igra
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 4 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu