KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

+36
ciklama
JAmajka
bibi.libi
nina :)
tisa
flyki
Dacaa
Vuchica
rada78
Ema78
Marija86
smarija
Niny
Bekanicaa
tetreb
laKole
menora72
Struzzo
Tinche
BiKsi :)
korpica
Erata
missile
KoMetaK
jaca*caca
Jelica
Mirjana
MAAKKI
SannI-AlL
dra00
lilya
medolino
HappyGirl
dragana76ns
plavaptica
Ambra
40 posters

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 18/11/2012, 00:25

Na kliniku Ivanovic stigla sam citajuci iskustva raznih zena koje su odande izasle zadovoljne. Osnovna ideja pre 5 meseci bila je inseminacija. Sa 39 godina bila sam stvarno ubedjena da za sve ove godine braka jednostavno nismo uboli pravi momenat i ako o deci nismo ni razmisljali. Nisu nas zanimala. Na prvom pregledu kod Biljane srusene su mi iluzije. Imala sam hidrosalpings na oba jajovoda i u tom momentu nikakvu sansu za VTO. Po njenim preporukama odlazim da se operisem u NF, nakon cega jajovode klipsuju i stavljaju ih van svake funkcije. Operacija prolazi bez problema i uspesno.
Pet dana nakon operacije (31.10) ulazim u dugu proceduru vto. Po njihovim prethodnim ispitivanjima u junu, imam dobru matericu, dobre jajnike (na levom zanemarljiva cista od 2cm) i u totalu jedno 11 folikula. Muz nema nikakav problem, spermogram savrsen. A da, zaboravljam da pomenem hiperinsulinizam zbog koga pijem siofor vec 4 meseca. U medjuvremenu skidam 10 kg koje su mi na klinici trazili da skinem.
Dakle, 31.10 zapocinjem sa 0.5 dozom suprefacta i posle nedelju dana pocinju prvi problemi. "Sudare" se siofor i suprefact i ja 2 dana skoro da padam u nesvest. Grozan osecaj. Sta se desilo nemam pojma, zalim se klinici i Goca ukida siofor i ja nastavljam dalje sa suprefactom. Povratim se iz te situacije nekako ali sa traumama. Na klinici nisu imali neko vece razumevanje za moje probleme i docekana sam kao neko ko drami bez razloga sto mi je zasmetalo. Moram da napomenem da me niko nije proveo kroz proceduru VTO i da poprilicno nespremna ulazim u tu pricu. Sve sto znam, a znam jako malo, sam pokupila od vas sa foruma citajuci besomucno razne dnevnike zena koje su prosle kroz to. Na kraju stvaram sebi konfuziju u glavi i jedan subrealan strah od svega. Pokusavam to da objasnim u klinici, da bi bilo lepo da me neko informise o onome sto me ceka da bi se psihicki pripremila ali nailazim na pricu od 5 minuta bukvalno iz koje jedino uspem da izustim da ne zelim od tolike doze hormona da dobijem hiperstimulaciju jajnika.
Idemo dalje, 13.11 suprefact smanjuju na 0.2 i dodaju mi menopur, prvo 4 ampule od 75, na moje insistiranje, a od 16.11 5 ampula dnevno. Nevoljno ali poslusno pristajem na tu dozu. Dobro ih podnosim, bez vecih problema, osim promena raspolozenja i podnosljivih bolova u donjem delu stomaka iliti jajnika. Svaka 3 dana idem na UZ na kliniku. U medjuvremenu pocinjem da dozivljavam Biljanu kao Mengelea a sebe ko priplodnu kravu. Verovatno preterujem. Nisam ocekivala da me tamo drze za ruku i zovu svaki dan da pitaju kako sam ali sam ocekivala da mi daju i neku informaciju vise. Koliko vremena provedu u pricanju o cigaretama (pusac sam) mogli bi da ga preusmere na neke druge vaznije informacije. Kad citam vas ovde i vidim koliko ste informisane do sitnih detalja ja se zaledim koliko ne znam nista. Ne znam da li da pocnem da se kajem sto sam izabrala Ivanovic ili je jednostavno moja paranoja uzela maha. Da li je tako i na drugim klinikama?
U ponedeljak imam novi pregled i nemam pojma sta me sad ceka. Ono sto meni ne izlazi iz glave je hiperstimulacija jajnika i kako to izbeci. Sve ostalo mi nije problem, verovatno zato sto i nemam skoro nikakvih informacija ali poprilicno sam ubijena u pojam, pomalo razocarana i sve mislim da ce takvo moje negativno razmisljanje da upropasti celu stvar.
Ako je neka tako nesigurna kao ja prolazila nesto slicno, rado bi da znam kako se izborila :)
Da nije bilo epizode sa padanjem u nesvest i 4 dana oporavka od toga i da su me samo informisali da mogu da postoje nuspojave od suprefacta verovatno bi moje samopouzdanje bilo vece, ovako mi nabise strahove da nista drugo ne radim osim sto osluskujem svoje telo i razmisljam o novim posledicama menopura.

Ne znam sta da mislim, da li je sve ok, da li tako treba, pa reko da se umesto citanja iz prikrajka aktiviram i ispricam svoju pricu. Sigurna sam da ce neka od vas imati vise da mi kaze nego moj ginekolog na klinici.



Poslednji put izmenio Krk dana 28/11/2012, 07:06, izmenio ukupno 2 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 18/11/2012, 01:10

Krk, dobrodosla ff i zelim ti uspesan postupak i visoku betu beta yes
Jaaako je bitno da pozitivno razmisljas, budes koliko je moguce opustena i potpuno verujes lekaru.
Padanje u nesvest je mozda bilo od Siofora i pada secera, mada i suprefakt moze imati te sporedne efekte o kojima pises, ali je bitno da ti to nece ugroziti zdravlje.
Ne znam zbog cega mislis da ces imati hiperstimulaciju, koliko folikula imas, ne znam kakvi su ti hormoni fsh i amh....Uglavnom se hiperstimulacija dogodi kod mladjih zena kod kojih je bolja funkcija jajnika, mada ni to nije pravilo. Ako ti je doktorka povecala dozu Menopura znaci da nije zadovoljna odgovorom tvojih jajnika, tako da mislim da su za hiper male sanse. Da li vadis krv za odredjivanje estrogena i lh Ja sam primala Menopur 75 isto prvo po 4 ampule pa pred kraj mi je doza smanjivana posto je bilo dosta folikula.
Inace lekari kazu da je blaga hiperstimulacija nekad pozitivna jer povecava sanse za trudnica
U svakom slucaju sada si vec na pola puta, pa ti je moj savet da verujes dr. i razmisljas o svemu sto ti se desava kao o pravom putu do beba
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od dragana76ns 18/11/2012, 01:18

Krk, dobro ti nama dosla i srecan ti pocetak....da te tvoje strahove pretvori u najvecu radost.

Svaka od nas ima neku svoju pricu, sve su teske na svoj nacin...cak i onim devojkama koje su uspele iz prvog puta...moras dovoljno da verujes prvenstveno u svoju snagu i volju da kroz citav postupak prodjes kao borac i POBEDNIK bas kao sto i zelis, mislim da je negde i tvoja sreca to sto ne znas sve sto vecina nas ovde zna...veruj mi, prvi put je najlakse....veruj u sebe i nemoj da sumnjas u svog lekara, ne verujem da si na precac odlucila kojoj klinici ces da se obratis...SRECNO DO NEBA, i plovi ovim postupkom lagano .... do svog cilja KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli 523476
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 18/11/2012, 01:52

Ptico, poslednje vadjenje krvi bilo je u petak za estradiol i on je bio 119. Pre toga su sve sveli na minimum. Sve sto su ranije radili od analiza bilo je ok i nema nikakvih problema, tako kazu. Sledece vadjenje krvi ne znam kad ce biti kao sto ne znam ni sta ce traziti, UZ je u ponedeljak. U mom prirodnom ciklusu bilo je 5+6 folikula u jajnicima. Sa stimulacijom ne znam gde ce da doguraju.

Dragana, nisam ja bila svesna koliko su sve te price teske dok moja nije dosla na red pa sam pocela da citam i citam. Da me nije uhvatila panika od nesvestica i da su mi samo rekli da je moguce ne bi se traumirala, podnela bi to najnormalnije. Ovako je doslo do kontraefekta.

A nisam ni kukavica ni panicar po prirodi. Na zalost nemam nikoga iz blize okoline ko je prosao vto pa vasih par lepih reci i te kako znaci. Opusta.

Moram da dodam da vt oplodnji dajem samo jednu sansu, i to sam cvrsto resila da medicina samo jednom odigra sa mnom pa sta bude. Oduvek sam mislila da cu usvojiti dete i cim ovo prodje a eventualno se zavrsi negativno s obzirom na moje godine, okrecem se usvajanju. Ako me nece embrioni, naci ce se vec neko detence koje ce da me "pokupi" :)


Poslednji izmenio Krk dana 20/11/2012, 09:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od dragana76ns 18/11/2012, 01:57

Ehej zeno....a kako ces tek podneti trudnicke mucnine koje te cekaju.... kada si se "prepala" tamo neke nesvestice Wink to je proslo, okreni se onome sto je ispred

Srecno jos jednom, nije na odmet KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli 388958
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od HappyGirl 18/11/2012, 08:00

Krk, dobro nam došla!
Potpuno razumem tvoj strah, pitanja,nevericu. Sama kažeš da si na neki način nespremna ušla u sve i bez nekog znanja. Sada kada si već u priči ja bi te savetovala da veruješ doktorki jer drugu opciju trenutno nemaš. Takođe, savetujem ti da pitaš sve što ti nije jasno doktorku. Ona mora da ima vremena za tebe i da ti objasni sve što te zanima. Zato pitaj.Što se tiče hiperstimulacije, nema potrebe unapred da brineš, radi što ti kažu, druži se ovde sa nama i polako mic po mic guraj do cilja. Sve smo mi drugačije i na različite načine podnosimo svoju muku.Neke žene i ne žele da išta znaju o procesu vto jer im je tako lakše, neke opet žele da znaju sve jer se tada osećaju bolje...neke suviše brinu, neke se potpuno prepuste...u svakom slučaju neću ti reći opusti se :) jer me je to uvek izluđivalo. Kao da mogu da kliknem na dugme i opustim se. Ukoliko imaš probleme zbog celokupne situacije mogu ti predložiti da odeš do novo otvorenog savetovališta i tamo popričaš sa psihologom individualno ili da dođeš na grupno druženje u savetovalište sa članicama Kutka. Možda ti to pomogne na tvom putu do cilja.
Sve najbolje!
Link o savetovalištu https://kutak.forumotion.com/f70-savetovaliste-za-psihosocijalnu-podrsku-u-procesu-vantelesne-oplodnje
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 18/11/2012, 10:18

Eh, sta ti je podrska, dodju 3 zene, napisu par lepih postova i samopouzdanje raste :) Hvala, oraspolozile ste me.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od medolino 18/11/2012, 10:51

Krk,dobrodosla na forum,ovde ces naci mnoge odgovore osmeh srce
Neka je sa srecom u postupku i da nas obradujes jednom velikom pozitivnom betom beta

Sto se tice savete,vec su ti zenice objasnile,najbitnije je da verujes doktorki i radis onako kako ona kaze...Normalno je da postoji strah i strepnja od neceg nepoznatog ali polako sve ce to biti iza tebe. Najbitnije ti je da se sto manje nerviras u postupku. Sto se tice hiper stimulacije,sve zavisi od zene do zene,ja sam je imala i to je sve normalno,prezivi se...
Gledaj samo napred i hrabro koracaj ka svom cilju..normalno je da imas bolove u jajnicima jer se ipak stvaraju folikuli i to je dobro..
Evo,nasa Happy te je pozvala na grupno druzenje,mozda ti bude lakse ako odes,bices mirnija i stalozenija.

Jos jednom,neka te nista ne poljulja do tvog cilja i zelim ti svu srecu ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od lilya 18/11/2012, 11:28

Krk, dobrodosla Very Happy

Tvoj strah je skroz razumljiv, ne znas do kraja sta ti se desava. Zato je tu dr da je pitas, a njena obaveza je da ti sve objasni. Takodje, Happy ti je ostavila link za savetovaliste. Pozovi ih tako uvek ima nekog sa kim mozes da popricas, izneses svoje strahove i strepnje i pitas sta god da te interesuje.
Meni licno je prva VTO bila najlaksa.upravo zato sto taa nista nisam znala i sve je nekako teklo lagano. Sto se hiperstimulacije tice, ima devojaka koje su i kroz to prosle. Verujem da nije prijatno, ali nekako se i to pregura. Obzirom na tvoje godine, veruje da neme potrebe unapred da se brines oko hipers.

Ti si presla vise od pola puta u ovom postupku jos malo i eto ga ET yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 18/11/2012, 12:07

Eto bar jednog dobrog razloga zasto sa 40 treba raditi prvu vto, bar izbegnes rizike hiperstimulacije jer imas matore jajnike :) Videcemo sta ce sutra da kaze moj dr. Mengele s obzirom da je 7. dan stimulacije.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 18/11/2012, 12:47

E to je duh pobednika lol! Samo napred, Krk, opusteno, a humor i sala pa i na svoj racun je dobrodosla. Ja sam to radila sve vreme postupka i tako sam nekako izbacivala sav stres i strahove iz sebe.
Navijam za dobre folikule, mnogo dobrih jc, i naravno na kraju beta navijači2 navijači2 navijači2
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od dra00 18/11/2012, 13:14

Krk dobro dosla cvet
Zelim ti srecu u postupku i da ga zavrsis sa beba
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 18/11/2012, 13:32

Jes' da mi se nivo samopouzdanja u toku dana ponekad sroza na nulu, da se pitam sta mi je ovo trebalo ali nisam ja depresivna i negativno orijentisana. Naprotiv. Mogu i te kako da se zezam na sopstveni racun. :)
Ne bi ni volela da me tako dozivljavate. Otezavajuca okolnost mi je sto samo nas dvoje i moji roditelji znamo u kojoj sam prici pa mi ponekad kad se losije osecam i kad mi je raspolozenje na nuli tesko da lazem ljude oko sebe zasto sam takva kakva jesam. Nisam htela da delim ovo iskustvo sa ljudima oko sebe jer nemam zivaca da objasnjavam kroz sta prolazim i u kojim fazama. Kad sve prodje, pricacu ili o negativnom ili o pozitivnom ishodu.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od SannI-AlL 18/11/2012, 14:09

KRK dobro nam došla!Da se što pre preseliš na trudničke strane navijači2 navijači2 navijači2
Ne brini o doživljaju tebe jer većina nas ovde zna šta ti se sad vrzma u glavi i koliko to ume da bude ponekad pogubno za samopouzdanje,veru,nadu,....ali brzo prođe i optimizam opet dođe Wink Laughing i vera i nada i ostvarenje cilja family !
Što se tiče dr i ne upozoravanja na nus-pojave,pa šta da ti kažem sem da i kad idemo kod nekog drugog dr ne kažu nam za sve nus pojave koje neki lek može da izazove,a ne pogotovo kad se 'sukobe' dejstva dva ili više lekova.Verujem,t.j. znam da si se uspaničila kad se to desilo ,a i uplašila,ali to je sad iza tebe i gledaj samo napred i veruj u uspeh.
Prvi put kad sam primila bocu Suprefacta meni je pritisak ,koji mi je i inače višlji,skočio u nebo i bilo je frka prvih par dana,dok se nije stabilizovao.Tako je bilo i kad su mi u terapiju uveli stimulaciju.neke od nas su senzibilnije,neke ne..ko i u životu.
navijam jako za uspeh srcasti poljupci
navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
vv vv vv vv vv vv vv vv
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od MAAKKI 18/11/2012, 21:03

Krk dobro nam dosla cvet

Neka ovo bude dobitan postupak pa da te sto pre isprasimo na trudnicke strane beba beba

Eh to raspolozenje, samopouzdanje, pa normalno je da su strahovi prisutni, ali kako ti vec cure rekose sta ti god nije jasno pitaj svog dr i sigurna sam da ce da ti bude lakse kada dobijes odgovore sreca
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 18/11/2012, 22:08

Krk, sestro slatka, ti kao da si moja bliznakinja! Laughing
Ja moram da znam unapred šta može da se desi i onda sam mrtva ladna i ako se desi. Međutim, ako me to nešto iznenadi, a još se dr pravi toša, ja onda samo čekam šta će još da me snađe No
Eto u prvom postupku sam htela da zadavim jednu dr, zbog takvog odnosa.
U drugom, OVO ĆE TE ZANIMATI, primala sam 7 injekcija gonala i jedan menopur dnevno pa preživeh bez hiperstimulacije. Ovu dozu niko sem mene nije primao, da ja znam! A na početku, od klomifena(koji je kasnije zamenjen menopurom) dobila poremećaj vida.
Skoro sve vreme sam se zezala u vezi s tim, ali samo zato što me je vodio dr sa kojim može da se priča, koji hoće da objasni, pa sam bila opuštena.
E sad o tebi.
Nisam do sada čula da je iko imao problema, bilo kakvih, zbog uzimanja menopura. Znači, opušteno! Wink

Nek ti je srećno i bebićetno vv vv vv vv vv
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 19/11/2012, 09:45

To Mirjana, ti si me procitala :))
Sve mogu da izguram (kao npr. 3 operacije do sad) bez problema kad znam sta me ceka i kad mi neko lepo objasni ali mrzim kad nemam psihicku pripremu za datu situaciju. Evo, i sad se oslanjam na vasa iskustva, i hvala vam svima, umesto da mi moj Mengele lepo kaze ima da te snadje to, to i to, moze da ti bude tako, tako i tako. Bila sam mrtva besna na celu kliniku i malo je falilo da zaurlam da me cuje ceo Dusanovac kad sam od suprefacta i siofora dobila poremecaj vida i nisam mogla da vozim kola nekoliko dana. Pa u onoj klinici je proslo hiljade zena, nema sanse da su sve tako savrsene da ni jedna nije imala neku nus pojavu. A moj Mengele kaze, samo jedna za sve ove godine je imala problem sa alergijom - ma nemoj, nije valjda, prosto sam iznenadjena sto vam kvarim prosek. E sad kako dani prolaze ja se sve vise navikavam pa mi moj problem izgleda sve manji. Nemam neke vece probleme od Menopura i normalno funkcionisem. Videcemo sta ce Mengele danas da kaze :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 19/11/2012, 17:13

Doslovno ovako je izgledao pregled od 5 minuta:

- "Dobar dan"
- "Dobar dan, doktorka"
- "Izvolite lezite... kako ste?"
- "Sasvim ok"
(30 sekundi uz na kom ja ne vidim nista)
- "Nastavite sa 5 menopura dnevno, vidimo se u cetvrtak"
- "Dobro doktorka bilo bi lepo i mene da prosvetlite sa tim uz"
- "Imate lenje jajnike (?)"
- "Pa dobro kad mogu da ocekujem aspiraciju?"
- "Reci cu vam u cetvrtak, dovidjenja"
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od lilya 19/11/2012, 17:44

Krk, ako nista drugo ako imas lenje jajnike tesko da moze da dodje do hiperstimulacije.

Ima tema o toj dr negde na forumu koliko sam shvatila malo je stura na recima (sto se da videti iz tvog primera), ali kazu da ima dosta iskustva. Svakako si u dobrum rukama i trudi se da se sto manje nerviras.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 19/11/2012, 18:12

Krk, vidiš, našle smo se Very Happy
Pregled za priču, nema šta! Ali nek te to ne obeshrabri. Važan je samo rezultat, a ja navijam da bude beba ili beba beba
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 19/11/2012, 18:17

Krk, drzi se i samo napred ! Bice sve ok sigurno, ne plasi se hiperstimulacija jer je nemaš sigurno, narocito ako su ti lenji jajnici, a da ne pričamo da bi po uz i nalazu estraadiola koji tebi nije nesto bitno porastao(u petak si pisala cini mi se ) posle par dana stimulacije. Sto se tice tvoje dr-ke potpuno mi je jasno kako se osećaš...moj prvi susret kada sam saznala da treba da idem na vto ( u tom momentu za mene jedna velika nepoznanica i neizvesnost) je bio sa tvojomm dr.Mengele...:-) od nje sam izasla i rasplakala se...otisla jos par puta i zavrsila sa njima. Nisam zaista mogla u tom psihičkom stanju i strahu da jos i plaćam da trpim jednu hladnu i grubu osobu koja nije u stanju cak ni da objasni sta je, a da ne pricam o nekoj reci utehe i sl. I meni je pričala o pusenju. Otisla sam u drugu kliniku. I nastavila dalje. Ali ti si zapocela i ja mogu da ti kazem da je bez obzira na sve, ta dr Mengele mnogim devojkama koje znam odlicno stimulisala jajnika, dobile su odlican odgovor i vecina njih decu. Zato ne brigaj nista, opusti se, stvar je samo u njenoj energiji koja nekome ne prija ( i ja sam medju takvima).
Verovatno nemaš pojma ni koliko folikula ti raste na jajnicima, ni oendometrijumu nista...znam da ona nece da prica, ne znam sa kojim pravom...al ok.
Sve u svemu, vodilja nek ti budu moje poznanice I to 2 sa blizancima, jedna sa decakom, jedna druzbenica iz bolnice sa devojcicom. To je dovoljno, opusti se i ne brigaj! Bice sve ok!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 19/11/2012, 19:04

"Verovatno nemaš pojma ni koliko folikula ti raste na jajnicima, ni oendometrijumu nista...znam da ona nece da prica, ne znam sa kojim pravom...al ok."

Hehehehe vise znam koliko ima vode na Marsu nego koliko folikula imam u jajnicima a o endometrijumu poslednju info koju imam je da je bio ok, pre operacije krajem oktobra. Sad nemam pojma.

Zato sto je Mengele dobra u svom poslu, zato sam je i izabrala, ali tad sam potpuno zanemarila taj ljudski i psiholoski faktor. Mislila sam da to meni ne treba i da ne pitam nista unapred, racunam ako nekom platis 3-4.000 eura da ce taj neko da ima na umu da te kroz ceo proces vodi mic po mic a ne da dolazim tamo ko tele a onda nagadjam sta je ko mislio i hteo da kaze.

Padalo mi je na pamet da sve oteram u k. i promenim kliniku u sred stimulacije ali mm je na to reagovao burno, kaze zar sad kad sam im se naplacao pregleda i pregleda da idem drugog da placam iz pocetka. Nece da moze. I poslusam ga pa ostanem tu gde jesam. U pravu je.

Ne mogu da kazem da je samo za mene rezervisan ovakav tretman, sve smo ulazile danas ko na pokretnu traku, jedna iza druge i 5 min pregled. Znaci niko nije bolje prosao niti se nekom posvecuje manje a nekom vise vremena tako da me to tesi, takvi su.

Ustvari sad se vec navikavam, cak se i ne nerviram. U cetvrtak cu (nadam se) da cujem kad ce biti aspiracija, pa eto tu sam negde pred kraj, valjda...

Koliko dana vam je trajala stimulacija pre stop inekcije i ima li tegoba kad se ona primi? Jel ima nekih promena u telu kad se prestane sa stimulacijom ili ne?

Ovo vise pitam zbog posla da znam kako da se organizujem i da ne ostavim kolege na cedilu.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 19/11/2012, 19:06

Mirjana, navijaj za jednu bebu, nemoj dve... ko ce bre da trci za blizancima sa 40 godina :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 19/11/2012, 20:31

Krk ::Mirjana, navijaj za jednu bebu, nemoj dve... ko ce bre da trci za blizancima sa 40 godina :))
Definitivno smo neki rod lol!
Stop injekcija je skroz OK. Posle nje odmaraš 1 dan, tj. nema bockanja. Ja sam odlično prošla na aspiraciji i nisam imala baš nikakve tegobe nakon nje. Neke cure su prijavljivale da ih je boluckalo. To su one kojima je vađeno po više jajnih ćelija.
Tek posle embriotransfera treba da miruješ dva tri dana. Do tada možeš sve. Naravno, na dan aspiracije takođe odmaraš Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od MAAKKI 19/11/2012, 20:31

Krk mila ne mora uvek dr da ti legne, a strucnost je nesto sasvim drugo, zasto nisi probala sama da je pitas, ja sam tako prolazila sa svojim dr (a samo da napomenem da sa prelazila 800 km u jednom pravcu za taj pregled od 5 min i nisam dobijala nikakve informacije) dok mi jednom nije pukao film i lepo mu rekla da bih volela da zna m sta se desava, e onda je covek lepo posle uz seo samnom objasnio mi sve natenane, objasnio i ja sam mnogo mirnija otisla kuci. Probaj sa pitanjima kako napreduju folikuli, koliko ih ima, jeli endo spreman za bebice pa valda ce i ona da progovori. yes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu