KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
bebica mala
dora28
gaga.ristic1
JecaPereca
Orline
smarija
heart84
fight&faith
nina :)
rada78
daxi011
jasnaana
Ninche
tisa
karakaca
tulumba
cufta
dragana76ns
Nataly17
missile
KoMetaK
menora72
Mika
jaca*caca
Dacaa
medolino
ijana
Mirjana
SannI-AlL
Jelica
ivi
dra00
makica84
krol
saska1
cabuka
ragaco
sareni leptir
noja
plavaptica
Malina
HappyGirl
ninica2
darling_buds
maki79
zvoncica36
tetreb
lilya
hany
boki82
laKole
BiKsi :)
ahosame
M.
Gramatika
ananana
korpica
Vuchica
MAAKKI
djole42
anak
OKacica
Erata
JocY
bulevarka
Niny
bak
Ema78
Veca77
73 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 1/12/2012, 19:02

MAAKKI ::Brbljiva ne razumem se ja u to, ali sigurno ce se javiti neka cura koja ce ti to pojasniti, a sta ti je dr rekao na te rezultate ? zagrljaj
...nista ,jedan mi se razdrao i reko da dodjem kod svog lekara ,druga dr opste prakse -kaze da to jos nije videla ,da oba nalaza budu pozz.i da nea leka .u labu su mi ponudili treci put da mi odrade bez naplacivanja ..tako da ocekujem i treci nalaz ,u sredu....neznam ,zelim da me neko uputi makar dosla u bg,kod nekog specijaliste.........kao da boze moj,bolujem od side ! nemoguce da nema leka Sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 1/12/2012, 19:20

Brbljiva, ako su ti IgG pozitivna, bez obzira na njihovu brojcanu vrednost, to znaci da si imuna na rubelu, tj da si je prelezala ili da si primila vakcinu, i to je dobro, ne znam zasto panicis oko toga. Ne bi valjalo da ih nemas, jer bi to znacilo da nisi imauna na rubelu i da mozes da je po prvi put dobijes u trudnoci, sto bi bilo pogubno. Da su ti IgG negativna, verovatno bi morala da primis vakcinu pre planirane trudnoce. Mozes da ponavljas rezultate do sutra, bice uvek razliciti, i IgG uvek pozitivan. A. takva vrsta analiza se uvek radi u istim laboratorijama, pod istim uslovima, inace rezultati nisu relevantni.Optimalno vreme za ponavljanje testa je dve do tri nedelje.

Sto se tice IgM, postoje druga stanja koja mogu dati pozitivan test na rubelu. Najcesce je to reumatoidni artritis, mononukleoza ili neka druga virusna infekcija. U tom slucaju se treba obratiti reumatologu ili infektologu.

Ako si skoro bila prehladjena, u proteklih mesec dana, to moze da dovede do pozitivnih IgM. Najbolje bi bilo da se obratis nekoj infektivnoj klinici ili institutu za virusologiju...


Darling , navijam, navijam, navijam da sve bude uspesno do kraja!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 1/12/2012, 19:23

Brbljiva, u isto vreme poslasmo poruku. Duso, nema smisla da ponavljas nalaz tako brzo, nista se nece desiti. I na kraju krajeva, sacekaj nedelju dana, pa odradi to u KOnzilijumu u Begradu. Od lekara opste prakse mozes da uzmes uput za recimo Infektivnu kliniku u Beogradu ili VMA...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 1/12/2012, 19:25

Ema78 ::Brbljiva, ako su ti IgG pozitivna, bez obzira na njihovu brojcanu vrednost, to znaci da si imuna na rubelu, tj da si je prelezala ili da si primila vakcinu, i to je dobro, ne znam zasto panicis oko toga. Ne bi valjalo da ih nemas, jer bi to znacilo da nisi imauna na rubelu i da mozes da je po prvi put dobijes u trudnoci, sto bi bilo pogubno. Da su ti IgG negativna, verovatno bi morala da primis vakcinu pre planirane trudnoce. Mozes da ponavljas rezultate do sutra, bice uvek razliciti, i IgG uvek pozitivan. A. takva vrsta analiza se uvek radi u istim laboratorijama, pod istim uslovima, inace rezultati nisu relevantni.Optimalno vreme za ponavljanje testa je dve do tri nedelje.

Sto se tice IgM, postoje druga stanja koja mogu dati pozitivan test na rubelu. Najcesce je to reumatoidni artritis, mononukleoza ili neka druga virusna infekcija. U tom slucaju se treba obratiti reumatologu ili infektologu.

Ako si skoro bila prehladjena, u proteklih mesec dana, to moze da dovede do pozitivnih IgM. Najbolje bi bilo da se obratis nekoj infektivnoj klinici ili institutu za virusologiju...


Darling , navijam, navijam, navijam da sve bude uspesno do kraja!
hvala ti puno,znaci mi tvoj odgovor ..pisem ti ostatak u pp....vidim da se razumes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 1/12/2012, 19:31

cico moja ,ja doduse imam problem sa bolovima u zglobovima ,ali kako mi to nisu rekli u labu? sami su rekli da ponove i treci nalaz ,a izmedju drugog i prvog nalaz je proslo mesec i po dana !i sada je vrednost cak i veca bila !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 1/12/2012, 19:36

ema 78,imas pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 1/12/2012, 20:27

videla, sada saljem dopunu
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 2/12/2012, 03:08

Brbljiva, evo imas ovde odgovor sta treba raditi: http://zena.blic.rs/saveti/125/Mr_Zeljka_Stjepanovic/5477/Rubella_igg_i_igm_pozitivna. I ovo sam nasla: IgM stavka označava virulentno stanje koje se desilo u vrlo bliskoj prošlosti ili će se tek desiti tj. predvirulentno stanje.

U laboratoriji ti nikad nece tumaciti rezultate, to mora doktor. Moguce je da imas rubeolu ako nisi prelezala ili neku blagu formu ako si bila vakcinisana, ali nisam strucnjak. Uzmi uput za Infektivnu, pa proveri. Nazalost, to ce ti verovatno oduzeti malo vremena, ali to je vazno da resis. Ajd nek ti je sa srecom i nemoj da se stresiras, to nije nista strasno!
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/12/2012, 10:17

hvala ti puno ,sad cu procitati to....po nalazu ko sto rekoh pise oba puta da sam prelezala ,po im nalazima i po nalazu sa proslog puta ,pred prvu vto pise da sam u igg ( proslo vreme ) prelezala a igm mi je tada bila negativna.doduse sve to sam radila u bg u konzilijumu...mislim da cu do torlaka neki dan ,platicu ali cu biti nacisto...strah me je da mozda neka druga infekcija se nije pojavila ,pa da su se antitela ukrstila i da pokazuje pozz rubelu.....toxoplazma mi je u redu i nju sam prelezala,e sad ostaje mi samo herpes da proverim...a to cu isto sl nedelje ...inace ,kakava doktor ovde affraid ....samo paravac bg .....a to e najvise muci ,trebam 4 sata da putujem do bg ! strasno kakavo nam je zdravstvo ovde ...hvala cure .ako neka jos nesto sazna ,neka javi...sinoc mi se jedna cura javila koja je isto tako imala ,pa se uplasila i otisla na torlak i sve je bilo ok.to me tesi jedino.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/12/2012, 10:18

darling_buds ::Brbljiva, evo imas ovde odgovor sta treba raditi: http://zena.blic.rs/saveti/125/Mr_Zeljka_Stjepanovic/5477/Rubella_igg_i_igm_pozitivna. I ovo sam nasla: IgM stavka označava virulentno stanje koje se desilo u vrlo bliskoj prošlosti ili će se tek desiti tj. predvirulentno stanje.

U laboratoriji ti nikad nece tumaciti rezultate, to mora doktor. Moguce je da imas rubeolu ako nisi prelezala ili neku blagu formu ako si bila vakcinisana, ali nisam strucnjak. Uzmi uput za Infektivnu, pa proveri. Nazalost, to ce ti verovatno oduzeti malo vremena, ali to je vazno da resis. Ajd nek ti je sa srecom i nemoj da se stresiras, to nije nista strasno!
nece da mi otvori taj link....???!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 2/12/2012, 11:22

Evo ga, ova tacka na kraju se prikacila Very Happy

http://zena.blic.rs/saveti/125/Mr_Zeljka_Stjepanovic/5477/Rubella_igg_i_igm_pozitivna
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 2/12/2012, 11:22

BRBLJIVA76 ::hvala ti puno ,sad cu procitati to....po nalazu ko sto rekoh pise oba puta da sam prelezala ,po im nalazima i po nalazu sa proslog puta ,pred prvu vto pise da sam u igg ( proslo vreme ) prelezala a igm mi je tada bila negativna.doduse sve to sam radila u bg u konzilijumu...mislim da cu do torlaka neki dan ,platicu ali cu biti nacisto...strah me je da mozda neka druga infekcija se nije pojavila ,pa da su se antitela ukrstila i da pokazuje pozz rubelu.....toxoplazma mi je u redu i nju sam prelezala,e sad ostaje mi samo herpes da proverim...a to cu isto sl nedelje ...inace ,kakava doktor ovde affraid ....samo paravac bg .....a to e najvise muci ,trebam 4 sata da putujem do bg ! strasno kakavo nam je zdravstvo ovde ...hvala cure .ako neka jos nesto sazna ,neka javi...sinoc mi se jedna cura javila koja je isto tako imala ,pa se uplasila i otisla na torlak i sve je bilo ok.to me tesi jedino.

Ovo mogu da potpišem! I ja sam se "vodala" sa našim dr, na kraju uletela u minuse, otišla u Bg i počela da rešavam probleme!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 2/12/2012, 13:13

Znate sta devojke, kada u lekari u pitanju, nema pravila...meni su neki vrsni strucnjaci malo pomesali dijagnoze, vise puta,nevezano za sterilitet i trudnocu. Neki studenti medicine su imali bolja resenja nego profesori... SEcam se da sam kao student imala nizak pritisak, i odem kod interniste, i to jos kod mog profesora koji mi je vodio vezbe... a on mi kaze da pijem slane supe i koristim lekove... i posle mi na hodniku pridje neki specijalizant i kaze da jedino sto mogu da uradim je da treniram... covek mi dao lekove bez bilo kakve dijagnostike, krvne slike, samo me pitao koliko mi je pritisak, ma ni izmerio ga nije...Tako da pravila nema.
Takodje, muku mucim sa sekretom, godinama, sta sve nisam radila i nista...i onda mi jedan stari doktor malo pojasni neke stvari, objasni mi sta da koristim i kako, i tegobe su manje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/12/2012, 13:37

devojke ,verovatno cu u utorak sredu da odem u susedni grad u dr laboratoriji da ponovim nalaz na rubellu ,,,daleko mi bg .ako i tamo bude bio isti kao i predhodni nalazi,onda odo na torlak......neznam vise ...sad mi se javila cura koja je trudnocu ostvarila u LE ,isto vto -i kaze da su i njoj takvi bili nalazi i da je promenila lab i sve je bilo ok. aj da pokusa i ja .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 2/12/2012, 23:49

Brbljiva, srecno, i javljaj sta se desava !!!!


ljubav
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tetreb 3/12/2012, 09:05

Vučice kad radiš betu? b
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 3/12/2012, 09:37

vuchice igracice igracice igracice
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 3/12/2012, 12:04

tetreb ::Vučice kad radiš betu? b

hany ::vuchice igracice igracice igracice

Ljubim vas zenice drage srca
sad sam pisala na Jutrima.... beta zakazana za cetvrtak u frontu....na pocetku cekanja sam imala plan da uradim betu sama ranije, ali sam sada odlucila da cu ipak sacekati..pa sta bude, bice!

malko sam se demoralisala, ne znam zasto, osecam se skroooz obicno...tako da sam spremna na neuspeh, a ako me ipak prijatno iznenade u cetvrtak onda ce biti zurkeeee srcasti poljupci

Saljem poljupce svima!


Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 3/12/2012, 12:06

Vichice, samo napred!!!!

Navijam od srca! osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 3/12/2012, 14:01

Vuchice napred scuro
držim fige za veliku betu

b b b b b b b b
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 3/12/2012, 14:09

vuchiceee bice to lepa beta
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 3/12/2012, 14:18

Vuchice, ajd nek ti je sa srecom u cetvrtak, verujem u nas frontovke i radujem se vec Wink

Ja sam danas dosla do kraja ovog dela puta: imala sam embriotransfer, vracena 3 embriona od 9 oplodjenih. Sad cekanje Razz
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 3/12/2012, 14:26

darling sa srecommm
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 3/12/2012, 14:48

darling_buds ::

Ja sam danas dosla do kraja ovog dela puta: imala sam embriotransfer, vracena 3 embriona od 9 oplodjenih. Sad cekanje Razz

Bravo bb d bb d bb d Navijamo za embrione da se lepo ugnjezde d bb d

Vučice, čekamo veeeeliku betu b d b d b d b
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nina :) 3/12/2012, 15:19

navijamo da se makar 2 lepo yakace i da ostanu kod mame naredna 9 meseca
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu