KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
tetreb
Veca77
cicsa80
megica-pegica67
ivi
zvoncica36
noja
djole42
saska1
maki79
BiKsi :)
mamilicka
tisa
nina :)
missile
bebica mala
Dacaa
bebko
mijaki
M.
bibi.libi
red
Anavi
Tanja83
Ina(t)
Malina
pegaz
saška
makica84
lilly13
Niny
KoMetaK
vikica800
korpica
medolino
Bubica28
veki1
MAAKKI
anela
jaca*caca
Orline
daxi011
Vuchica
menora72
JocY
dr mali pariz
SannI-AlL
heart84
Gramatika
dragana76ns
bulevarka
Mali Princ
hany
ananana
ahosame
Jelica
Tinche
OKacica
lilya
sareni leptir
ninica2
darling_buds
Ema78
anak
bak
LaFolie
Erata
71 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 6/10/2012, 10:11

Pozdravcic najdrazim koracima ff
Anavi,jos malo pa ce bebice biti u stomacicu i sa svojom mamicom igracice igracice

Bulevar, Jocy,Menora evo malo rodica u vase krajeve roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda i trudnicke prasine da vas dobro zaprasim! vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Vidim,nase pilence,Biksi ima ovulaciju,pa navali i poskoci na svog Colu,nece se on ljutiti lol!

Bulevar,mani se testa,ja bas ne verujem,beta je beta,izdrzi jos malko i mazi tvoje pilice puno osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Cure ljubim vas sve redom srcasti poljupci srca srcasti poljupci
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 6/10/2012, 10:15

Evo ovako, nadam se da nije protiv pravila...

Endokrinolog- dr Svetlana Vujovic
Nutricionista- neka zena sa Batuta, ne znam joj ime. Dala mi je uopstene smernice, a onda sam ja istrazivala sajtove za dijabeticare i ravnala se po tome. Takodje, najvaznija stvar koju sam nasla je DIJETA SA NISKIM GLIKEMIJSKIM INDEXOM. Nisam nasla nikog ko radi posebno IR, sve preporuke koje sam dobijala su se odnosile na nutricioniste koji su sa visom skolom. Sada planiram da idem kod neke Maje koja radi u dz Ristic, cula sam da je jako dobra.
Sto se tice interniste, to je prijatelj mojih, ne radi u BGD, pa sam po prijateljskoj osnovi isla.
Inace, za sve njih je zajednicko sto su mi rekli da moram da izbacim UH iz ishrane, da moram da vezbam i da se to odnosi na ceo zivot, ne samo na trudnocu. Jedino se ne slazu oko metformina, ali endokrinolog insistira na tome.

E sad, ja sam kupila i neke knjige, tipa ishrana za dijabeticare, makrobioticko kuvanje, vitki i zdravi, i iako su pristupi razliciti, opet se sve svodi na to da se jede najvise povrca, zitarica i voca, meso po potrebi.

MOja klopa u toku dana izgleda otprilike ovako:

kad ustanem, lagani dorucak( meni je to musli, kafa, i neka vocka)
oko 11-12h uzina, ili voce ili neka salata
oko 13h opet uzina, voce ili salata, kafa...
oko 15-16h rucak ( obavezno povrce, sveza salata, meso 3x nedeljno)
oko 18 h uzina, kafa, cokolada, vocka, jogurt...
oko 20h lagana vecera, moze musli,moze palenta, moze proja....
pred spavanje, obavezno jedan gutljaj jogurta, ako ga nisam previse konzumirala

mlecni proizvodi- ovciji ili kozji, mada jogurt ponekad bude i kravlji
meso- samo bela mesa, piletina, curetina, ponekad teletina, junetina, i iskljucivo recna riba, al ja ribu ne volem, pa je i ne jedem tako cesto
zitarice- sve sto je integralno, brasno, testenina, kore, hleb
slatkisi- vodim racuna da bude od crne cokolade, ako je moguce, ili oni sa fruktozom
secer- smedji, ili frukoza.

Nadam se da sam pomogla.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tisa 6/10/2012, 11:03

Hvala mnooogo Ema na korisnim informacijama! Da li možeš da napišeš vrednosti insulina koje si imala na OGTT-u?
tisa
tisa

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 6/10/2012, 11:26

Vec sam postavljala na nekom podforumu, mislim da mu ovde nije mesto, ali ponovicu. To je radjeno sa 75 g glukoze, znam da sam pravila pauzu sa metforminom, i to duzu, oko mesec dana...po savetu endokrinologa.

insulin:
3.08 0minn ( 6,0 -27,0)
60,4 30min
32,0 60 min
24,8 90 min
8,01 120 min

Kao sto se vidi, ja imam bazno nizak insulin, a IR se javlja u 30 i 60 min. Zato je bitno da posle odboka setam ili imam blegu fizicku aktivnost. Glikemija samo u 30 min ide na 7,37, a tolerise se do 7,7...

Jos neko je imao slicne rezultate mojim, ne mogu da se setim ko, znam da OKacica ima isto IR u valjda tezem obliku, i da nam je th ista, a nismo isle kod istog endokrinologa.


Ono sto je jos jako bitno, je kako se insulin odrazava na slobodni testosteron. Meni je on dobar, sto znaci da sam na pocetku metabolickog sindroma.

Sve to nije bitno, jer je th za sve ista. Ishrana, vezbanje, i eventualno metformin.


Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 6/10/2012, 13:20

Ema78 :: Evo ovako, nadam se da nije protiv pravila...

Nadam se da sam pomogla.

Draga, hvala puno na info, jeste malo off topic, ali ima puno devojaka sa IR, pa ce znaciti. I meni je tez oblik IR, na pre 6 meseci OGTT mi je pokazao i da mi je sad i secer pokvaren u drugom satu posto se insulin ne resorbuje. Ja nisam tako pozrtvovana kao ti, pijem lekove, ali o ishrani ne vodim toliko racuna... Moracu. Hvala jos jednom g
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tisa 6/10/2012, 15:22

Ema78 :: Vec sam postavljala na nekom podforumu, mislim da mu ovde nije mesto, ali ponovicu. To je radjeno sa 75 g glukoze, znam da sam pravila pauzu sa metforminom, i to duzu, oko mesec dana...po savetu endokrinologa.

insulin:
3.08 0minn ( 6,0 -27,0)
60,4 30min
32,0 60 min
24,8 90 min
8,01 120 min

Kao sto se vidi, ja imam bazno nizak insulin, a IR se javlja u 30 i 60 min. Zato je bitno da posle odboka setam ili imam blegu fizicku aktivnost. Glikemija samo u 30 min ide na 7,37, a tolerise se do 7,7...

Jos neko je imao slicne rezultate mojim, ne mogu da se setim ko, znam da OKacica ima isto IR u valjda tezem obliku, i da nam je th ista, a nismo isle kod istog endokrinologa.


Ono sto je jos jako bitno, je kako se insulin odrazava na slobodni testosteron. Meni je on dobar, sto znaci da sam na pocetku metabolickog sindroma.

Sve to nije bitno, jer je th za sve ista. Ishrana, vezbanje, i eventualno metformin.



Hvala mnogo na informacijama. Kad nekom ovako lepo i lako uspe - iz prve, onda ga svi spopadnu sa pitanjima. Laughing Ali mnogo nas čita ovaj forum i diskusije i uvek se nešto novo nauči. Hvala još jednom yes
tisa
tisa

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 6/10/2012, 20:05

Cao drage moje :)
Bulevar draga ko ceka taj se naceka ali i doceka osmeh srce i bice pozitivna i lepa trocifrena beturina,sto se tice mog pisma zvala sam u ponedeljak socijalno i dr. mi rekla da od 18.08 nisu dobili ni jedno pismo,kao sve trenutno stoji zbog privatnika.Onda sam juce na faceeu pisala Genesisu i pitala da li su na tenderu jer u novinama ne pise i da li znaju kada ce poceti ovo je odgovor (Poštovana naša bolnica jeste učesnik svakog tendera za VTO o trošku države i uvek smo prlazili tender.Problem je što je tender raspisan letos na kome smo i mi učestvovali (u sklopu konzorcijuma nekoliko najboljih bolnica i klinika) oboren. Novi tender je raspisan u septembru i mi opet učestvujemo u sastavu konzorcijumu.Kada se tender završi sigurni smo da ćemo dobiti dozvolu za određeni broj parova.O završetku tendera i početku VTO o trošku države biće te informisani putem medij, našeg facebook profila i strane i naše internet stranice.Naravno možete se informisati i mailom a mi se nadamo da će program početi u Novembru.Tako da ja se nadam da cu preziveti do tada lol!
Cekalice bete,pisma,bockalice,koracaljke,trudnjacice i mame sve vas grlim i ljubim ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 6/10/2012, 20:07

Biksi pilence skakutavo u napad sex lol!
ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 6/10/2012, 20:16

Ema, ajd kopiraj post na https://kutak.forumotion.com/t1326p60-insulin-insulinska-rezistencija#343473 ako te ne mrzi Very Happy

Ovaj o dijeti.

Čekalice i cure u postupku Korak po korak na putu do bete + - Page 21 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 21 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 21 32796
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 6/10/2012, 22:16

Evo idem... sreca

A, spremicu ovih dana taksativno sve sto ja imam, samo sto je to kod mene na hiljadu strana i mesta, ima tu dosta interesantnih stvari...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 6/10/2012, 22:24

Ne znam sta je pomoglo, ali definitivno je da nacin zivota mnogo znaci. Ja ni pre dg IR nisam bas nezdravo zivela, ni sada nisam bas potpuno bezgresna, ali mislim da smanjen unos UH i redovno vezbanje puno uticu na to kako nam organizam reauje. Ne samo po pitanju ostvarivanja trudnoce, vec generalno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 7/10/2012, 14:46

Cekalice mislim na vas i saljem puno pozitivnih vibracija i bebece prasine za vas da nas za koji dan obradujete sa pozitivnim betama.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 7/10/2012, 18:22

Koračaljke cveće cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/10/2012, 20:13

Sanny-All ::Koračaljke Korak po korak na putu do bete + - Page 21 388958 Korak po korak na putu do bete + - Page 21 388958
Korak po korak na putu do bete + - Page 21 561840 sa srecom svima koje su u prici!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 7/10/2012, 20:36

Srećno svim koračaljkama i da sve završe velikim betama i trudnoćama naravno sunny
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 8/10/2012, 05:29

saska1 ::Srećno svim koračaljkama i da sve završe velikim betama i trudnoćama naravno sunny

e bas to f

d
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 8/10/2012, 09:00

Koracaljke, nemam vremena da citam, imam samo da navijam! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 8/10/2012, 09:22

I mi navijamo za velike beturineeeee igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 8/10/2012, 15:12

Za velike betu wavecrowd wavecrowd roda roda roda
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 9/10/2012, 08:24

Još malo da poskočim za velike bete igracice igracice igracice
Bulevar,Jocy javljajte te trocifrene bete sreca sreca
Valjda nisam neku zaboravila zbunjen
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 9/10/2012, 13:06

Koračaljke, SREĆNO!!!!!

ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 9/10/2012, 13:10

Samo da ljubim koracaljke usne

Jocy, ima li sta novo? Cekas, jedes se, sve te boli lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 9/10/2012, 13:13

bak ::Samo da ljubim koracaljke usne

Jocy, ima li sta novo? Cekas, jedes se, sve te boli lol!
Dobra stara druga nedelja neizdrza Laughing

Jocy, Bulevar, roda roda roda roda roda roda roda
Koracaljke, ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 9/10/2012, 13:23

lilya ::
bak ::Samo da ljubim koracaljke usne

Jocy, ima li sta novo? Cekas, jedes se, sve te boli lol!
Dobra stara druga nedelja neizdrza Laughing

Jocy, Bulevar, roda roda roda roda roda roda roda
Koracaljke, ljubav


Sve znate, kako mi blizi petak tako sam sve nervoznija... Hvala bogu pa nikom nisam od mojih rekla inace bi me zivkali po ceo dan a ja nisam sposobna ni sebe da podnesem a kamo li njih... Za sve ostale ja imam tezak oblik hemoroida i zato me nigde nema...hahahaha a nisam ih ni slagala stvarno me spopali po prvi put u zivotu... v

Hvala vam sto mislite na mene ljubim vas po hiljadu puta d poljubac srca
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 9/10/2012, 13:24

lilya ::
Dobra stara druga nedelja neizdrza Laughing

Meni je posle FETa bilo super, osećala sam se fenomenalno, da ne kažem nikad bolje, još kad mi je i komšinica, neupućena u naša vto posla, rekla da blistam - ma bila sam sigurna da je uspelo!  b Jedva su mi pomoću negativne bete objasnili da nisam, i jedva su mi dokazali da nisu moju krv zamenili krvlju neke netrudnice!  b
Dakle, neka bolucka. Samo da beta bude pozitivna. Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu