KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reakcija na utrogestan/dabroston

5 posters

Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od nadalina 1/2/2008, 11:25

Podelimo iskustva o ovoj temi, jer verujem da su reakcije cesto slicne kod mnogih zena, pa ce ova razmena iskustava biti od koristi.

Kao prvo, UTROGESTAN...
Zbog pojave predmenstrualnog krvarenja, ja koristim ovaj hormon vaginalno, kao preventivu ako do zaceca dodje... I zaista, kad god ga koristom, braonkastog iscedka nema... Medjutim, simptomi PMSa - glavobolja, mucnina, nagon za povracanjem... su nenormalno izrazeni nekoliko dana pred menstruaciju. I to se ponavlja vec nekoliko ciklusa za redom, uvek kad koristim utrogestan.

Ja inace patim od migrene, ali se ona nije nikad javljala vezano za period ciklusa... A sad je redovna pred dobijanje....
Sa izuzetnom jacinom; sinoc npr, nisam vise znala sta cu sa sobom od bolova, pomisljala sam da odem i u urgentni centar, ali - iako to izbegavam - pribegla sam inekciji novalgetola koju popijem (bljak!!!) i glavobolja se smiri...Jedva sam se tako uspavala...

Da li je neka od vas imala slicno iskustvo sa utrogestanom?
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od Jelence 1/2/2008, 17:51

Vidi nadalina,ja sam utragestan koristila u procesu stimulacije u fazi pred ET,pila sam i stavljala vaginalno,na mene je recimo imao dejstvo drasticnog spustanja pritiska koji je inace nizak i padala sam u nesvest,ili sam po ceo dan kunjala kao pijana kokoska Laughing
Tacno se secam da sam na svoj prvi ET otisla tako sto me je MM skoro nosio,jer nisam osecala delove tela koliko mi obori pritisak.Kada sam im dosla takva oni kazu reakcija na utrogestan,pa dobro to je normalno,a ja sam zamalo zaspala na stolu Rolling Eyes bukvalno.
Rekli su mi da je to znak da on radi dobro svoj posao,medjutim sada sam im za to ispricala i dali su mi dabroston od koga nisam imala ama nikakve nus pojave.Kao vitamine da sam pila.A oba su progesteronke tablete,samo sto je utragestan prirodni progesteron,a dabroston sinteticki.
Sada stavljam uvece vaginalno dve tablete utragestana i nista, nemam reakcije,hvala Bogu.
Toliko od mene.
Ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od TetaSneki 1/2/2008, 21:16

Prvo Jeco, zašto još uvek koristiš progesteron, pa zar nije rečeno da u poodmakloj trudnoći nema potrebe za utrogestanom. Da ima svrhe koristiti ga do početka četvrtog meseca, a posle telo preuzima funkciju proizvodnje progesterona i više nema potrebe dodavati ga?
Što se tiče nus pojava ja sam iznenađena kad sam čitala ove vaše redove. Ja nemam nikakve nus pojave. Kad počnem da koristim utrogestan, ovo mi je četvrti - peti put, imam samo blago grčenje u materici, izgleda kao osećaj da ću dobiti, ali je blaži. Što se tiče PMS, mnogo bolje ga podnosim kad koristim utrogestan, manje sam nervozna. Grudi me bole, ali ne previše, ovaj put. Pre su me bolele više, ali to je možda bilo zato što sam išla na VTO, pa je stimulacija bila velika. Sad nisam imala stimulaciju. Možda ovo moje stanje nije normalno, možda bi trebala da imam više simptoma. Možda moje telo ni ne prepoznaje da dobija utrogestan :?: Shocked
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od Jelence 1/2/2008, 22:29

TetaSneki ::Prvo Jeco, zašto još uvek koristiš progesteron, pa zar nije rečeno da u poodmakloj trudnoći nema potrebe za utrogestanom. Da ima svrhe koristiti ga do početka četvrtog meseca, a posle telo preuzima funkciju proizvodnje progesterona i više nema potrebe dodavati ga?
Možda ovo moje stanje nije normalno, možda bi trebala da imam više simptoma. Možda moje telo ni ne prepoznaje da dobija utrogestan :?: Shocked

Sneki ne znam zasto, tako mi je rekao Ljubic i ja tako radim,pravo da ti kazem ne zamaram se mnogo zasto,kako i sl.Mozda kao neka vrsta odrzavanja trudnoce,a mozda i zbog bivse endometrioze jer sam negde citala da je dobro u trudnoci stavljati progesteron vaginalno, kao blagotvorno deluje na jajnike posle endometrioze.
Ma ja bi rekla da si ti nama trudna igra ,a sto se simptoma tice,to svako individualno reaguje,po mom misljenju.
Ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od nadalina 4/2/2008, 10:04

Svako iskustvo je interesantno i dobrodoslo... A ocigledno su jako individualna, i medjusobno razlicita...
Ja sam samo prilikom prvog koriscenja utrogestana osetila neke pozitivne promene - nije me jako boleo stomak kad sam dobila, nisam pila nikakvu tabletu, a inace uvek moram da popijem baralgin...

Nakon toga sam jos 4-5 ciklusa koristila utrogestan , i PMS simptomi su strasno izrazeni, glavobolja ja nenormalna, mucnina, povracanje, bolovi koji traju dva dana intenzivno...Sto inace nije slucaj...

Moracu to da proverim sa doktorkom...
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od Mirjana 17/6/2009, 15:57

Evo i mene. Pocela sam da pijem Trisequens sto je mesavina estrogena i progesterona..ako sam lepo rastumacila. Danas sam popila tek 4 lek tako da je rano za simptome (nadam se da ih nece ni biti), a ako slucajno nije rano....juce se nisam mogla probuditi, tj. prespavala sam ceo dan, a inace nikada ne spavam preko dana. Mada imam nizak pritisak, a juce je bilo vruce...pa, mozda zbog toga.. Eto. Pisem, ako bude neceg novog i neocekivanog
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od Sanjci87 5/7/2015, 00:24

Devojke da li ste dobijale kg ubrzano od Utrogestana ja ga trenutno koristim 4x200mg...jos dok sam radila inseminacije za te dve ned.posle sam primetila da dobijem na kg...a sada sam 23ned i dobila sam vise nego sto bi trebalo,to me malo brine,da li je isti znacaj ima ako bi prekinula oralno da ga koristim,a da probam vaginalno da vidim kako ce ici...
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reakcija na utrogestan/dabroston Empty Re: Reakcija na utrogestan/dabroston

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu