KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utrogestan - primjena

+7
buby
red
maja76
Deni
7-patuljaka
BiKsi :)
lilly13
11 posters

Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Utrogestan - primjena

Počalji od lilly13 9/12/2010, 00:14

imam potrebu da se malo konsultujem sa ostalima oko UTROGESTANA

1. koliko dugo vi ležite kad ga koristite vaginalno - meni su govorili pola sata, 45 min, 2 sata i tako svi različito
2. vidim da su neke cure pile utrogestan do ET, meni niko nije skrenuo pažnju na to, ja sam ga uvijek koristila vaginalno
3.sad zadnji put sestra mi rekla da ne treba da iscuri treba ga samo duboko staviti, ako iscuri nije dobro stavljen ???? Koliko je to duboko? ja imam kratke prste Very Happy

kakva su uopšte vaša iskustva oko korištenja utrogestana
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od BiKsi :) 9/12/2010, 00:39

Ja sam ga pre ET-a pila, a posle stavljala vaginalno. Isti problem sa kratkim prstima, ali mm srećom nema taj problem! Wink Ako je mogao dr da mi stavi posle et-a, ne vidim što ne bi mm mogao da mi pomogne makar u tom delu. Very Happy
Ležala po dva sata posle stavljanja, i pomalo curkalo, uglavnom kad idem u toalet. Nekad i kraće, zavisno koliko me držalo, ali ne manje od sat vremena.
Inače me baš činio pospanom i konfuznom, naročito dok sam ga pila. Bila sam u stanju da zaspim za minut kad počne da deluje, a deluje prilično brzo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od 7-patuljaka 9/12/2010, 10:25

 Odmah posle punkcije i do ET-a, rečeno mi je da ujutru i u podne pijem po 2 komada utrogestana od 100, a uveče pred spavanje da stavljam vaginalno. Pored utrogestana da koristim 4 x1 Pentrexyl. Inače, i meni se spava od utrogestana. Po ceo dan zevam, jedva se dovučem kući sa posla i odmah u horizontalu... spavam sve do negde 19h...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Deni 9/12/2010, 11:15

Meni su rekli isto kao i Patuljcici, e sad sto se tice kratkih prstiju isti problem, a mm nije uvek kuci ... Pitacu danas na transferu koliko treba lezati pa javljam. I ukoliko nije sigurno to oko dobrog stavljanja, pitacu jel' moze da se pije sve vreme, tj. da li je tako sigurnije, pa javljam.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od maja76 9/12/2010, 15:43

Ja sam lezala dva sata posle stavljanja i kako god da stavim uvek je curkalo a imam duge prste Very Happy Posle izvesnog perioda, najcesce popodne kada stavljam, nisam mogla sat a kamoli dva da izdrzim koliko mi se ide u wc i trpela sam i trpela. Onda mi je dr Janicijevic rekla da je utrogestanu dovoljno 30-45 minuta da se apsorbuje i da sav ostatak iscuri lezala ili ne i da nikako ne trpim kada mi se piski jer to nije dobro. Ja sad nekad lezim dva, nekad sat vremena.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od lilly13 9/12/2010, 18:05

a ako se taj utrogestan može i piti, ja sam kod jedne trudnice (prirodno trudna pa čuvala trudnoću) vidjela da je ona pila utrogestan ali je njen bio samo za oralnu upotrebu - narandžaste tabletice i nije imala nekih nuspojava. hm?

pa ni mm nema nešto duže prste od mene  b nije mi bio od pomoći. ja sam zadnji put stavljala sa aplikatorom koji sam dobila uz canesten tablete (taman mogu stati dvije kuglice u proširenje) ali opet curilo - nemožeš vjerovati - manje do duše ali curilo
Bitno da je dr rekla da to iscuri, pa mi sad lakše.

A jeste ležala na leđima, ili na boku, podignuta karlica na jastuče ili dignute noge i sl.... Laughing Wink

ja stvarno imam gomilu pitanja oko tog utrogestana i baš me nervira

hahahaha
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od maja76 10/12/2010, 19:18

Okrecem se ko na raznju, jedino mi je neprijatno da lezim na ledjima!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Deni 11/12/2010, 11:51

Meni sve iscurilo sto sam sinoc stavila... Cak sam i noge prvih 15 minuta drzala podignute... U sustini kad razmislimo, pa mora iscuriti, jer nema gde da ode.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od red 17/11/2011, 09:11

ja ga sve vreme pijem...na otpusnoj listi mi piše ili oralno ili vaginalno...sad nisam pametna šta da radim. da li neko zna koja je razlika...ne znam da li da predjem na vaginalno... Crying or Very sad
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od buby 17/11/2011, 09:21

ja sam ga pila samo kad sam morala negde da idem...a cesto sam isla lol!...ne znam za tebe ali mene je oralno toliko obarao da sam bukvalno stojeci spavala...same oci mi se sklapaju...tako da sam ga ja nekad i kad nemam vremena da lezim striktno 2 sata stavljala vaginalno,pa onda dnevni ulozak i cao...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od red 17/11/2011, 09:54

hvala buby... osmeh srce
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Mirjana 17/11/2011, 11:55

Ja ga, od kad sam imala problem sa srcem, koristim isključivo vaginalno. Odležim po 2h kad mogu, a najmanje 45min. Sad je i meni lakše što vidim da se apsorbuje tako brzo. Curi mi non-stop. Nekad manje, nekad više, ali to me uopšte na zabrinjava. Ja sam dr-u rekla da sam prešla na isključivo vaginalno korišćenje, a on je rekao da je sve jedno, i da ga koristim onako kako mi je lakše.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Likoli 17/11/2011, 11:59

Ja sam pila i isto sam stalno spavala ali meni je odgovaralo da spavam posto sam bila na bolovanju a nisam mogla stalno da idem negde i kod nekoga dosadila bi im, tako da sam uzivala u spavanju i vreme mi je brze prolazilo. Kad bi mogla opet tako lepo da se odmorim, nikada u zivotu se nisam tako lepo naspavala kao onda, kad sam trebala da pocnem da radim plakalo mi se sto moram na posao. v
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Kamilica 19/11/2011, 18:24

Ja već 10 dana koristim utrogestan vaginalno. Nemam baš nikakvih problema. danas sam kupila pakovanje od 200mg, mnogo su veće tablete, i lakše ih je stavljati vaginalno. A pila sam ih pre ET, prva dva dana sam teturala baš, a već kasnije ga nisam ni osetila, valda se organizam navikao.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od lilly13 10/3/2012, 21:43

evo, ovo je moje ''pomagalo'' za stavljanje utrogestana.
To je ustvari aplikator koji mi je ostao od canesten vaginaleta

Utrogestan - primjena Pr48z
valjda sam dobro postavila sliku
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Mrvica 13/3/2012, 13:32

Ja nekad pijem, nekad stavljam vaginalno. Dr preporucuje pre vaginalno, ali moze i da se pije. Meni nista ne smeta, ne spava mi se, kao da ga nisam ni popila. Inace dr kaze dovoljno pola sata da se lezi, visak mora da iscuri.
Ja licno mislim da nema razlike, bitno da se uense, u uputstvu pise da ako se koristi oralno najbolje je na gladan stomak.
Lili, ne znam za aplikator, ja sam prosli mesec zbog bakterije morala koristit kanesten, i u uputstvu pise u trudnoci ne koristiti aplikator. Zato sam ja stavljala sama, nekad i ne mogu jako duboko, kao da imam neku pregradu, ali svejedno, dr kaze sve se apsorbuje, a visak izbaci.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utrogestan - primjena Empty Re: Utrogestan - primjena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu