KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+71
Marija86
Xena
agata
misica
bokica
Likoli
tuli
nesalela
maja76
Sneza
daxi011
Nefertari
JocY
pegaz
Mirjana
Zoka83
MIRKA85
veki1
bak
Tanja83
missile
zoxa
twinsi
Dacaa
korpica
jagodica
lilya
Gramatika
bobica83
darija79
shenon
KoMetaK
krol
seka 35
Struzzo
lilly13
dra00
MAAKKI
natalija
maki79
Mali Princ
dragmilk
Akijeva
cici
cufta
racili
saška
stefi :*
rada78
Jelica
heart84
maus
Clara17
lena
nacKa
Orline
hany
SannI-AlL
Mrvica
anak
lolipop
BiKsi :)
mijaki
djole42
bebko
Shizika
medolino
Vuchica
Botox
dr mali pariz
noja
75 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 24/7/2012, 22:07

spava malisa budenje
srce
mozes i golf da igras lol!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 24/7/2012, 22:09

LaFolie ::spava malisa budenje
srce
mozes i golf da igras lol!

A ne, tu mi isto treba veliki zamah da udarim lopticu Very Happy a za auto trke smo jos u pregovoru Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 24/7/2012, 22:53

Da to za vaginalni ste u pravu al ja se bojim da se beba ne muci ili da je ne vuku vakumom..i uopste mi nije jasno ako ti je donji deo oduzet kako ide beba i sve to??
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 25/7/2012, 08:47

heart84 :: Tako da se nadam da ce sve biti uredu i da cu moci da se porodim vaginalno, sa epiduralom naravno.
I ja sam maštala o tome. Baš zbog iskustva nekih drugarica. Da mi dr nije rekao da zbog bebe mora CR, ne bih odustala od tog nauma. Ako ikad više zatrudnim, niko me neće nagovoriti na drugačiji vid poroda! cvet
mijaki ::za vaginalni je rel pristojna cena, jer npr racunaj u Bgd da u proseku ''cascenje'' dodje 500 dr, 200 anesteziolog, 100 babica, plus npr dvokrevetni apartman 300-500 EUR (zavisi koliko ostajes), plus sve sto treba da poneses...a uz sve to rizik kako ce tamo da te tretiraju i da li ce neko da te posmatra kao stoku (izvinte me na izrazu)...
Taman tako yes cvet

mijaki ::
ja se kao nadam da cu odmah posle princezinog rodjenja nekim cudom ostati trudna...pusti snovi, ali tako volim da mastam Embarassed
heart84 ::Mijaki nikad se ne zna cuda se desavaju, i ja isto razmisljam da odmah krenem u akciju za drugo dete, mozda ostanem prirodnim putem trudna Very Happy a ako ne onda odoh opet na jedan ICSI iz prirodnog ciklusa Very Happy
I ja sam planirala sebi princezu...ali, nešto sam se oladila posle svega. Možda kad prođe malo vremena.
Lafe cvet
Stefi cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nesalela 25/7/2012, 08:52

Mrvica ::
Mirjana ::A zamisli, meni jutros drugarica šalje SMS. Pre dva dana izašla iz porodilišta. Beba joj jede u 1, pa u 6h, a patronažna joj rekla da je obavezno budi na 2h da jede affraid
Ja se nadam da sam uspela da je ubedim da je budi samo jednom između, recimo oko pola četiri. Mada mislim da bi se budila i sama da je gladna, al ajde, mala je, pa je možda treba probuditi.

Tako je i meni rekla patronazna, ali sam ja poslusala babicu, koja je old school, i kaze beba ako je gladna probudice se. Dobro je nakljukati da se odmori i ona i majka. Imam prijateljice koje su budile bebe pa sad imaju muke i dalje posle vise od pola godine se isto bude. E sad, da li je to stvarno tako, ili zavisi od bebe do bebe ne znam.
Jedino sto preporucuju ako beba ima zuticu da sto vise sisa, ali i to prodje za nedelju dana.

Kada sam se porodila u bonici su rekli da beba kada ima žuticu obavezno je buđenje na 3-4 sata jer beba baš tada puno spava, ali i inače su za buđenje na četiri sata...Ja nisam bila za to...Mislim da se beba budi čim je gladna i to je to...neće ona gladna spavati i pustiti mamu da odmori....Ja sam dosta toga radila prema svom nahođenju i osećaju...mislim da najviše treba poslušati sebe ali i nekada treba i uvažiti savet....Pozdrav za sve trudnice....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/7/2012, 10:07

samo da vam mahnem okruglice, po obicaju kraj meseca uskoro i ja samo cekam kada ce mi net iscuriti, al ok, palimo i na Kop za koji dan, vracamo se tamo nekog 6. avgusta tek za moj pregled, pa onda nastavljamo turneju al po vojvodini :)
tako da se ne zabrinete sto me nema Laughing
pozdravlja vas i Vladeta, on me 'ubija' ovih dana, stomak skakuce posteno, on mlati, ne stedi majku svoju.... ljubim ga u vrcavu guzicu Laughing
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 25/7/2012, 10:47

Ja sam se posle vaginalnog oporavljala min 3 meseca zbog hemoroida, a i beba se napatila- 3.730 je bio težak na porođaju-popucali kapilari u mozgu. Sve ima svoje. Lično se bojim epidurala, ali hrabrim sebe da izaberem tu opciju. I posle porođaja nisam pametna šta izabrati. Nemam nikakvu vrstu pomoći i zbog mog sinčića ne bih volela dugo da se zadržim u bolnici (prvi put sam izašla treći dan). Ali imam još dugo da prelomim šta ću.
Pozz
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anak 25/7/2012, 11:30

Heart, kakav mališa? Jesam li ja nešto propustila? Laughing
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/7/2012, 12:57

http://www.najboljamamanasvetu.com/2012/07/za-hrabre-i-istrajne-cinjenice-o-radanju-necenzurisano/
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 25/7/2012, 13:05

nesalela ::
Mrvica ::
Mirjana ::A zamisli, meni jutros drugarica šalje SMS. Pre dva dana izašla iz porodilišta. Beba joj jede u 1, pa u 6h, a patronažna joj rekla da je obavezno budi na 2h da jede affraid
Ja se nadam da sam uspela da je ubedim da je budi samo jednom između, recimo oko pola četiri. Mada mislim da bi se budila i sama da je gladna, al ajde, mala je, pa je možda treba probuditi.

Tako je i meni rekla patronazna, ali sam ja poslusala babicu, koja je old school, i kaze beba ako je gladna probudice se. Dobro je nakljukati da se odmori i ona i majka. Imam prijateljice koje su budile bebe pa sad imaju muke i dalje posle vise od pola godine se isto bude. E sad, da li je to stvarno tako, ili zavisi od bebe do bebe ne znam.
Jedino sto preporucuju ako beba ima zuticu da sto vise sisa, ali i to prodje za nedelju dana.

Kada sam se porodila u bonici su rekli da beba kada ima žuticu obavezno je buđenje na 3-4 sata jer beba baš tada puno spava, ali i inače su za buđenje na četiri sata...Ja nisam bila za to...Mislim da se beba budi čim je gladna i to je to...neće ona gladna spavati i pustiti mamu da odmori....Ja sam dosta toga radila prema svom nahođenju i osećaju...mislim da najviše treba poslušati sebe ali i nekada treba i uvažiti savet....Pozdrav za sve trudnice....


Bebe treba buditi dok ne predju 4 kg, jer kad su male, male kod duzeg ne hranjenja moze da dodje do pada secera, osamucivanja i sl... nemam vremena da napisem opsirnije Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 490909 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/7/2012, 13:07

Mali Princ ::
nesalela ::
Mrvica ::
Mirjana ::A zamisli, meni jutros drugarica šalje SMS. Pre dva dana izašla iz porodilišta. Beba joj jede u 1, pa u 6h, a patronažna joj rekla da je obavezno budi na 2h da jede affraid
Ja se nadam da sam uspela da je ubedim da je budi samo jednom između, recimo oko pola četiri. Mada mislim da bi se budila i sama da je gladna, al ajde, mala je, pa je možda treba probuditi.

Tako je i meni rekla patronazna, ali sam ja poslusala babicu, koja je old school, i kaze beba ako je gladna probudice se. Dobro je nakljukati da se odmori i ona i majka. Imam prijateljice koje su budile bebe pa sad imaju muke i dalje posle vise od pola godine se isto bude. E sad, da li je to stvarno tako, ili zavisi od bebe do bebe ne znam.
Jedino sto preporucuju ako beba ima zuticu da sto vise sisa, ali i to prodje za nedelju dana.

Kada sam se porodila u bonici su rekli da beba kada ima žuticu obavezno je buđenje na 3-4 sata jer beba baš tada puno spava, ali i inače su za buđenje na četiri sata...Ja nisam bila za to...Mislim da se beba budi čim je gladna i to je to...neće ona gladna spavati i pustiti mamu da odmori....Ja sam dosta toga radila prema svom nahođenju i osećaju...mislim da najviše treba poslušati sebe ali i nekada treba i uvažiti savet....Pozdrav za sve trudnice....


Bebe treba buditi dok ne predju 4 kg, jer kad su male, male kod duzeg ne hranjenja moze da dodje do pada secera, osamucivanja i sl... nemam vremena da napisem opsirnije Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 490909 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 490909
ja samo da kazem da si u pravu i klimnem glavom yes
mogu one savrseno da budu mirne i da ne placu, jednostavno pad secera i osamucenost deluju tako, beba 'nema snage' da place
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Milijana 25/7/2012, 13:42

I ja sam cula za taj pad secera i sl. ali svoje bebe nikad nisam budila da jedu, jer mislim da pre nego sto im padne secer, probudila bi ih glad. Obe su imale periode kada su spavale po 5 sati bez jela i uvek su lepo napredovale. Licno sam za to da majka slusa sebe na prvom mesu, a posle sve te literature koje nas cesto samo zbunjuju. Cak ni pedijatri nemaju usaglasen stav oko mnogih stvari.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 25/7/2012, 18:16

5 sati je maximum i to iskljucivo nocu, tj od ponoci do 5 ujutro, jer moze doci do "uspavljivanja" bebe da ne primetite, dakle, osamute se u snu pre neego ih glad pozve.........
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 25/7/2012, 18:57

Mali Princ ::5 sati je maximum i to iskljucivo nocu, tj od ponoci do 5 ujutro, jer moze doci do "uspavljivanja" bebe da ne primetite, dakle, osamute se u snu pre neego ih glad pozve.........
E to nisam znala. Mislim da to treba zabeležiti na nekoj temi o ishrani beba.
Što se moje drugarice tiče, meni je čudno da joj je patronažna rekla da na 2h budi bebu, koja ima skoro 4kg. Mi jedemo na 3h
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 25/7/2012, 20:19

za Mirinino i Princevo malo cedo punoo ljubav ljubav love
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 25/7/2012, 20:20

edit Mirino... Mad
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 25/7/2012, 20:52

stefi Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 75087 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 75087 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 75087
trudnicice, pratim sve, ali ne stizem da pisem...

mislim na vas i cekam najlepse vesti Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 951205 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 951205 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 951205 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 940318 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 230397 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 430137 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 413209

Miro, meni je pedijatar tako rekla, tako da je valjda ok... Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daxi011 26/7/2012, 08:43

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 1667210qlyfber6bg
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Milijana 26/7/2012, 09:00

Cekajte, ako sam razumela, ako beba ima preko 4kg, onda ne moras da je budis ni posle 5 sati?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 26/7/2012, 10:18

anak ::Heart, kakav mališa? Jesam li ja nešto propustila? Laughing

Draga jos uvek ne znam 100% pisala sam jos na proslom UZ dr. mi je rekla kako vam je lepa beba, a ja na to pa da prava mamina devojcica, a ona kaze pa nesto mi bas i nelici na devojcicu ali ne mogu jos da garantujem Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 26/7/2012, 10:49

ja sam danas nesto bljaki, sinoc me malcice probadalo dole kao u 10 i 11 nedelji, pa jutros opet dosta sekreta, a UZ nikad dalji, jos celih 10 dana....
odlucih da danas odlezim, sto je sigurno, sigurno!

ljubac

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 26/7/2012, 10:53

Mirjana ::
Mali Princ ::5 sati je maximum i to iskljucivo nocu, tj od ponoci do 5 ujutro, jer moze doci do "uspavljivanja" bebe da ne primetite, dakle, osamute se u snu pre neego ih glad pozve.........
E to nisam znala. Mislim da to treba zabeležiti na nekoj temi o ishrani beba.
Što se moje drugarice tiče, meni je čudno da joj je patronažna rekla da na 2h budi bebu, koja ima skoro 4kg. Mi jedemo na 3h
buditi bebu nocu je velika GRESKA to vam govorim iz iskustva.Meni su isto trubili da moram da ga budim na svaka 2h sto sam naravno radila,prvo dete...nisam imala veze sa zivotom 22 god. itd.Moj se bebac lepo navikao da nas budi svaka 2h sata i to je trajalo i trajalo dugo,godinama nisam prespavala noc.Do 5 god. je trazio nocu da pije mleko,uzas jedan. Ovu bebu necu buditi nocu,kad bude gladna sama ce traziti.
Budjenje i hranjenje nocu prelazi u naviku a tada je kasno.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 26/7/2012, 14:44

Nisam budila bebu- sam je izabrao svoj ritam i spavanje celu noć što mi je prijalo. Posle su došli grčevi, pa smo se mučilii i ja i on- nespavanje po celu noć. Jednom sam ustala iz kreveta, došla do kreveca u snu, sanjajući da plače, onda sam se trgla i raspametila jer nije bio u krevecu- bio je sa mnom u krevetu i spavao, jer je malo pre toga, verovatno plakao i prenela sam ga. Ja koja uvek imam oko 52-53 kg, tada sam u jednom trenutku imala 45! Odmarajte kad možete! Ako imate vremena, idite u školicu za trudnice, čujete korisne savete van foruma.
pozz
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cici 26/7/2012, 17:39

darija79 ::
Mirjana ::
Mali Princ ::5 sati je maximum i to iskljucivo nocu, tj od ponoci do 5 ujutro, jer moze doci do "uspavljivanja" bebe da ne primetite, dakle, osamute se u snu pre neego ih glad pozve.........
E to nisam znala. Mislim da to treba zabeležiti na nekoj temi o ishrani beba.
Što se moje drugarice tiče, meni je čudno da joj je patronažna rekla da na 2h budi bebu, koja ima skoro 4kg. Mi jedemo na 3h
buditi bebu nocu je velika GRESKA to vam govorim iz iskustva.Meni su isto trubili da moram da ga budim na svaka 2h sto sam naravno radila,prvo dete...nisam imala veze sa zivotom 22 god. itd.Moj se bebac lepo navikao da nas budi svaka 2h sata i to je trajalo i trajalo dugo,godinama nisam prespavala noc.Do 5 god. je trazio nocu da pije mleko,uzas jedan. Ovu bebu necu buditi nocu,kad bude gladna sama ce traziti.
Budjenje i hranjenje nocu prelazi u naviku a tada je kasno.

Nama je babica rekla isto. To vazi za bebe za zuticom i one rodjene sa manje od 3kg. Posto je bila kod jedne bebe pre nas tj kasnila je dva sata. Ta beba je dosla dan pre toga iz porodilista i nisu je hranili od 20h od kad ona nije dosla. Razlog -nije se budila v affraid Patronazna sestra je jedva probudila bebu, presvalacila je 10puta i kupali i nista otvori okice i zaklopi. vec su zvali i hitnu pomoc -pao joj je secer ispod donje granice upala je u hipoglikemiju jeva su je izvukli. Stvarno nas ima raznih.
Ja sam moju bebu budila na tri sata do prve kontrole. kada sam videla da lepo napreduje odlucila sam ovakao: nahranim ga u ponoc i dokle izdrzi a to je bilo do 5-6h ujutru. Zato sto mi je bilo zao da ga buim kad vec lepo spava a taman cu ga navici da ustaje a docice vreme da se izbaci taj obrok u 3h. Dr nam je rekla da je vazno da ostane taj obrok u ponoc zbog insulina, varenja i ostalog. Ja sam bila sigurna da bi on spavao i bez tog obroka u ponoc. Pa sam pribegla sledeco taktici: napravim mu mlekce, uzmem ga iz krveca, dam mu flasicu on popije sve i posle ga podignem da podrigne i vratim u krevetac. Uz minimalno svetlo, on bi nastavljao da spava do 6-7 ujutru.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dra00 26/7/2012, 20:33

Pozdrav trudnice ljubav
Ne znam da li postavljam pitanje na pravoj stranici ali me interesuje da li je neko od vas radio embrioredukciju i kakva su iskustva? Meni su preporucili dr Stojica za kojeg sam sad prvi put cula.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu