KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 4 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 09:49

joooooj zeno!
ma uzmi odmor onda na nedelju dana i idi negde kod tetke, strine sta ja znam, gde ima uz privatni FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od gea 27/11/2009, 10:47

nena3beba ::joooooj zeno!
ma uzmi odmor onda na nedelju dana i idi negde kod tetke, strine sta ja znam, gde ima uz privatni FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin


NENO, lepo sam ti rekla da si ti nasa pametnica! FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 582639
FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938
nisam otisla na ogt...nista me ne pitaj....



NACO, dobrodosla na lepsu stranu nase borbe! Zelim ti da sto pre uspes, a mi cemo te kaao sve dobre sestre bodriti i pomagati.
To sa problemom manjih gradova u unutrasnjosti, vrlo dobro znam i u potpunosti te razumem.
Moja sreca je sto sam ja na max. 1h voznje do Bg-a.
FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 338438 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 338438 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 338438
otvori ti svoju temu, pa ce se uvek naci neko ko moze da ti pomogne.
gea
gea

Broj poruka : 1523
Godina : 45
Location : SD
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 11:02

Nisam imala srca da napišem Neni da mi i sve tetke žive u malim gradovima FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin . Evo ja još uvek prelistavam sve teme na forumu, negde ću se već uključiti, a nemam još ideju koju bih temu ja otvorila. Sa toliko problema našla sam se u svakoj.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 11:04

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 510326
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 11:08

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 11:12

slusaj oako, imam ideju!

hajde ti lepo uzmi uput za institut za majku i dete. ima tamo jedna divna dr vranic. otidji na pregled, razgovor i pitaj je da li mozes da uzmes uput za bolnicko lezanje dok ti ne proveri ovulaciju kako treba! ispricaj joj sve.
verujem da ce te primiti, odraditi ti i hormone i uz i sve to na zeleni uput za lezanje od par dana!

ona radi utorkom pre podne. tel je 3108233 cisto da proveris da nije na odmoru.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 11:19

Dal će hteti ona tako da me primi, ili moram da zakazujem? Imam loše iskustvo sa Gak-om Višegradska, par puta sam bila pre prethodne trudnoće i imala sam problema kad samo dodjem sa uputom, one kokoške na šalteru su uvek tražile da mi potpiše doktor koji će da me primi, kao da ja znam ko će da me primi. Da li da prvo uzmem običan uput (onaj plavi) ili odmah da uzmem zeleni za bolničko lečenje, bojim se da ne pogrešim, dešavalo mi se da me vraćaju.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 11:25

hoce primice te. samo trazi sestrama na salteru da ides kod nje. pitace te da li si prvi put. uzmi plavi uput za pocetak i nacrtaj se na imd u pola 7 da budes prva, nacekaces se do 8, ali ce te primiti sveza. ako ne mozes tako rano onda nemoj pre 9-10 jer je velika guzva. ali radi samo do pola 1-1h.
na tom razgovoru ispricaj sve, mozda te i pregleda, ponesi sve nalaze i kazi da nemas mogucnost ni osnovno (folikulometriju) u svom mestu da odradis do kraja kako treba. i da bi zbog toga zelela da dodjes u bolnicu da lezis da ti ona ispita sve. kazi da nemas druge mogucnosti da brzo i efikasno sve zavrsis a da vremena nemas na bascanje zbog godina... razumece...
ako mozes da uzmes i zeleni uput odmah bez datuma, ponesi mozda te odmah ubaci u pricu.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od gea 27/11/2009, 11:50

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 635297 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 635297 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 635297 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938 FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 404938
VI STE FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_queen FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_queen
gea
gea

Broj poruka : 1523
Godina : 45
Location : SD
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 12:36

E znaš šta, svašta ovde mogu da izmuvam, jer me dobro znaju doktori, ali nikako ne mogu da dobijem uput bez datuma, jer to mora da prodje komisiju, tako da je neizvodljivo. Upravo sam došla sa UZ imam dva folikula jedan 12,5 drugi 13,5, u ponedeljak idem opet. Probaću ovog meseca tako, a ako se ništa ne desi, a neće, sledećeg pravo na IMD, taman za Novu godinu. A kakav sam baksuz, uhvatiću i novi talas H1N1. Moraću da otvorim temu, ili da napišem u "moje priče" šta sam ja sve prošla (i prolazim) kako bi bilo jasnije zašto stalno strahujem od raznih malera.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 12:42

auuu pa kao ti je 5dc a folikuli vec toliki, tebi je definitivno ovulacija ranije od uobicajenog 12-14 dana ciklusa! koliko ti traju ciklusi obicno? 23-24 dana? tipijem da ti je ovulacija vec oko 8-9 dana!
cak i ako ti jos traje ciljaj odnose tada!!!!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 12:54

Ovog meseca sam dobila ranije, 22.dana, inače dobijam najčešće na 26 dana. Nekoliko meseci smo pokušavali tempirane odnose, kad folikuli budu 18,19 mm ali nije uspelo, probali smo sve varijante ali ništa FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_cry . E nakon par meseci ustanovljen mi je perzistentni folikul i od tad više nemam pojma da li pucaju i da li ima ovulacije.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 13:01

sta je perzistentni folikul?
ako spermogram nije problem, ne razdvajajte se FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 342518 od 7 do 15tog dana FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 27/11/2009, 13:25

Perzistentni folikul je onaj koji preraste veličinu (kod mene je narastao do 26mm) i ne pukne, ostane na jajniku. S tim što nikada putem UZ ne može sa sigurnošću da se utvrdi da li je pukao i pretvorio se u žuto telo ili je ostao da perzistira. Iz tog razloga radi se progesteron nakon pretpostavljene ovulacije kako bi se sa sigurnošću potvrdilo da li je do nje i došlo. Probaćemo i sa FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 342518 kako ti kažeš od 7-15 dana, mada sam prošli put ostala trudna od bukvalno jednog puta i to nakon petomesečnog krvarenja i odliva koje su uspevali da mi zaustave jedino hormonima. A pre toga smo pokušavali skoro 6 meseci bezuspešno. Nema pravila, samo mi se čini da što se više trudim manje su mi šanse. Imaš li ti dece ?
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 27/11/2009, 13:28

aaa znaci to je cista prakticno!

samo navalite FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 342518 nikad se ne zna!

na zalost ne. trudim se. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin vidi na vto dbnevnici moj, a mozes i da otvoris svoj. iako nije vto, ubacice te dole nize gde nisu lepljive teme. pa da te pratimo lepo.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od strelac 8/1/2010, 17:27

Nemam redovne menstrualne cikluse, ponekad i po 4 meseca nemam menstruaciju. Već desetak godina izazivam menstruacije tabletama tipa Primolut Nor, Diane 35 itd. Analiza hormona koja je uradjena jer nisam dobila vec cetiri meseca a pre nego sto bi trebala da krenem sa terapijom je:
FSH 3.27 (lutealna faza 1,7-7,7)
LH 7,87 (lutealna faza 1,0-11,4)
Prolaktin 360,9 (102-496)

Na osnovu ovoga sve je u granicama normale a ja menstruacije i dalje imam neredovne. Doktorka kaze da odnos FSH i LH nije u redu. Hormone radim svake godine i uvek je FSH bio duplo manji od LH, a sad vidite i vise nego duplo. Molim Vas za savet.

strelac

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od maus 8/1/2010, 17:45

Strelac dobro dosla na nase strane FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 338438
I kod mene je bio isti problem, LH duplo veci od FSH. Takodje ciklusi uglavnom neredovni. Kada sam krenula na VTO kod Ivanovica, Goca je obratila paznju na ta dva hormona(LH je bio 13, a FSH 6,7) i rekla da obavezno radim OGT test. Posle uradjenog testa uspotavilo se da mi je insulin jako nizak i morala sam da pijem tablete siofor pre VTO i sve do 4. meseca trudnoce.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nabla 12/2/2010, 23:12

jovana 77 ::
Treći dan ciklusa hormoni
E2 88,87 pg/mL ( 12-166)
FSH 6,61 mIU/ml (3,5-12)
LH 6,38 mIU/ml (2,4-12,6)
PRL 312 mIU/ml (100-500)
Prog 0,453 ng/mL (0,2-1,5)

Joco, evo drugog dela odgovora FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_biggrin

Sve ti je u granicama normale, mada bi E2 mogao biti nizi- ispod 50!

Da li si jos koji put radila hormone, ako jesi, prepisi rezultate
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od jovana 77 13/2/2010, 08:30

Nablic radila sam ih prije nesto vise od godinu dana
tada je na 4 dan ciklusa E2 bio 35, i svi ostali su bili ok, samo sam imala jednom problem, pred prvu VTO imala sam prolaktin 95, a gornja granica je po ref vrijednostima bila 19,5, ali tada sam bila pod VELIKIM stresom
jovana 77
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 47
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 4/3/2010, 15:28

Devojke,jedno pitanje...
Danas je 1.dan ciklusa,sutra ne mogu dati hormone,tek popodne idem po uput.Ako lab džavna radi subotom,dileme nema'u subotu ću dati krv,a ako ne radi?
Da li je ponedeljak,i 5.dan ciklusa kasno za hormone?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od HappyGirl 4/3/2010, 17:02

Mala koliko sam upućena od 2-5 dana je prihvatljivo, mada će većina dr reći da je 3 dana idealno.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Daca 9/4/2010, 12:28

jedno pitanje ako je treci dan ciklusa FSH14,7 a luteinska faza je od1,5-9,1 . dali ce komisija sa onvim povisenim FSH pustiti u nacionalni program. Ako neko imao slicnu situaciju da mi pomogne .
Daca
Daca

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 9/4/2010, 12:49

mislis folikularna faza?
uh ne znam! koliko cujem, ima i onih koji puste i koji ne puste
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 9/4/2010, 12:49

ali ponovi ti hormone, mozda je to trenutno!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od racili 20/6/2010, 17:11

Devojke, na insistiranje FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Icon_mad Majre, ovaj ciklus radim hormonski status 2, 7, 14 i 21 dc. Moj dr. nikad nije posumljao na problem ove vrste, ali Majra jeste.
2 dc : fsh 5,87
lh 3,78
Prolaktin 198
Estradiol 49,5
Progesteron 0,486.
Ja bih rekla da je o.k., ali ipak, šta vi mislite?
7 dc: fsh 6,85
lh 4,47
Prolaktin 237
Estradiol 62,0
Progesteron o,235
Ovaj drugi nalaz me brine, jer vidim da je progesteron pao u odnosu na 2dc. Meni je logično da bude svakim danom sve veći, kako bi pripremao matericu za eventualnu trudnoću.
Ostala su mi još dva vađenja , ali sam nestrpljiva da čujem vaše mišljenje za ove rezultate. Sve vas FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 692299
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 4 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu