KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 2 od 30 Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od HappyGirl 4/10/2008, 09:15

Anuska-moja
(cekalica)
03. oktobar 2008. u 10.45

Evo, dok Nabla ne nadje malo vremena, da ja pokusam da pomognem.
Draga Republica, ne znam zašto je doktor tražio da Fsh i Lh radis u 10. danu ciklusa. Fsh ima najvecu vrednost kada je „bazalan” tj. u 2. ili 3. danu ciklusa. Grubo, vrednosti do 9 su sasvim o.k. Do sredine cilkusa Fsh obično blago raste, a u samoj sredini ciklusa, oko ovulacije, ima nešto značajniji porast, ali ne toliko kao Lh koji pravi veliki skok u lucenju i koji indukuje samu ovulaciju u narednih 12-36 h.
Tvoj Fsh od 6 u 10. danu je sasvim normalan. Što se tiče Lh, ka sto je i Nabla rekla, on još uvek nije dostigao vrednost dovoljnu za okidanje ovulacije (preko 20, pa i 40), ali za 10. dan cilkusa mislim da je sasvim o.k.
Da je u pitanju bazalni nivo Lh, on ne bi trebalo da bude preko 7, tj. vrednost bi trebalo da bude slična kao Fsh, ili manja.
Evo ti jedan simpatican sajt, sa tim vrednostima i objašnjenjem:

http://www.fertilityplus.org/faq/hormonelevels.html

Znaci, ako hoćeš kompletniju sliku, trebalo bi da uradis bazalni nivo (2 ili 3. dan cilkusa) Fsh, Lh, estradiol. Obično se rade i progesteron, testosteron, prolaktin, hormoni stitne zlezde (TSH, T4). Pred ovulaciju, tj.u prvoj polovini ciklusa radi se najcesce estradiol da se vidi da li raste dovoljno. U sredini cilkusa ima smisla raditi LH da se vidi da li ima taj „talas” pred ovulaciju, a u drugoj polovini tj. lutealnoj fazi radi se progesteron (19 do 23. dan cilkusa) da se vidi da li je bilo ovulacije i da se proceni funkcija zutog tela koje bi trebalo da ga sekretuje.
Sve to, naravno, uz ultrazvucno pracenje.
A ako imaš problem sa povisenim Fsh (sto ti, po ovim vrednostima, nemas) onda se, da bi se bolje procenila rezerva jajnika rade antimilerijan hormon i inhibin b. I broje se antralni folikuli na UZ, gledaju se dimenzije jajnika.

Možda sam neke stvari bespotrebno ponovila, ali nadam se da ne smeta ovaj sazetak.

Ja bih rekla, draga Republica, da tebi vecina ovih stvari uopste neće biti potrebna. Pridruzujem se bodrenju - probaj da uhvatis već ovaj ciklus :))
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od maki 123 1/12/2008, 22:27

Nakon nepune 3 godine braka i VELIKOG truda da ostanem u drugom stanju, konacno sam odlucila da se bacima na testiranja. Danas mi je 3 d.c. i vrijednosti su sledece:
FSH - 9,8
LH - 8,4
E2 - 57,6
TSH - 1,18
Prolaktin - 142
To je prva stavka u nizu analiza koje mi predstoje. Kako izgleda? doktor

maki 123

Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od TetaSneki 2/12/2008, 09:46

Maki dobro došla na kutak c
Na prvi pogled izgleda da su hormoni ok. Neka tako i ostane.
Neko finije podešavanje će morati lekari da procene. Postoji odnosi FSH i LH, koji nešto govore, ali mislim da je sve ok.
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bisera 2/6/2009, 12:43

Jedno kraktko pitanje za sve koji znju odgovor: da li je moguce da hormoni (FSH,LH,Prolaktin,Progesteron i dr.) budu na neadekvatnom nivou, a da ovulacija (doduse sa klomifenom) i oplodnja j.c. postoji? Ili samim tim sto dolazi do ovulacije su i hormoni ok? I vezano s negativnim odgovorom, sta u tom slucaju znaci ako hormoni nisu dobri? Los kvalitet j.c?

Thnx!

bisera

Broj poruka : 86
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nabla 2/6/2009, 13:12

Biso, ja te cekam da napises celo pitanjce...

Moguce je.

Ali, jesu li tvoje trudnoce bile s klomifenom? On bi trebalo da zaobidje problem s "nekvalitetnom" ovulacijom. S druge strane, on istanjuje endometrijum, pa to moze biti problem za trudnocu. Kakva je bila debiljna tvog endo na klomifenu?

Da li si ikada proveravala hormone?
prolaktin, fsh...

Hajde da pricamo na temi o spontanim pob., imamo i Anusku i Orline koje dosta znaju, pa mozda izmudrujemo nesto zajedno.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od kasia 10/6/2009, 23:13

Ako neko bude imao malo vremena, bila bih bas zahvalna da mi rastumaci jednu dilemu. Dr mi je na odmoru ovaj mesec, a ja sam nestrpljiva, proveravala sam hormonsku sliku po prvi put i rezultati su sledeci:
estradiol 114
lh 1.87
fsh 4.81
progesteron 1.6
prolaktin 324.84
testosteron 3.37
tsh 1.72

po ref, vrednostima lh je dosta snizen, a progesteron je povisen. Sta znaci snizen lh? Mozda prenagljujem, ali da li je moguce da zbog toga ne dolazi do oplodnje?
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mirjana 11/6/2009, 22:10

Zenske, toliko je toga napisano...a ja vise ne mogu da citam, pa cu vas lepo zamoliti da mi kazete sta mislite o mom odnosu LH-a i FSH-a, prvi je 6,nesto, a drugi 19,nesto....razlika mnogo veca od preporucene i to u suprotnom smeru...tj. koliko sam shvatila LH treba da ima vecu vrednost od FSH-a
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nabla 11/6/2009, 22:13

Ne v

Nisi dobro pazila na casu,  b
Trk na pdf Povisen fsh- na temu Markeri ovarijalne rezerve! Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mirjana 12/6/2009, 08:56

OK, hvala Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 16/6/2009, 18:53

Idi na naslovnu stranu foruma, pa u obavestenja. Tu imas pojasnjeno, a mozes i da ponovis pitanje ako ti ipak ne bude jasno.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bebana 22/6/2009, 00:55

vadila sam hormone fsh i lh i jako sam zabrinuta ako neko zna sta znači neka mi odgovori.
ranije sam imala fsh-11,02 a lh-8,00
a sada mi je fsh 7,38 a lh 7,04.

dali je to dobro ili ne!

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bebana 22/6/2009, 18:27

a dali ovaj moj nalaz kada je lh ifsh skoro isti dali to nešto znači?možda menopauza? I DA LI NEKO ZNA DALI SE IZ TOG NALAZA MOŽDA VIDI DALI SE DEŠAVA OVULACIJA ILI NE?

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 23/6/2009, 00:03

bebana, drugi nalaz sa pribliznim vrijednostima FSH i LH je odlican. Tako i treba da bude, da su u pribliznim vrednostima. Kada je LH veci dva i vise puta, sumnja se na PCOS, a ako je FSH veci duplo i vise od LH, onda se sumnja na smanjenu rezervu jajnika i losiji odgovor na hormonsku stimulaciju.
I da- dobro dosla osmeh srce
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 25/11/2009, 11:53

Ne znam odakle da počnem, jer je moj problem jako veliki, ali možda neko može da mi pomogne bar savetom odakle da krenem sa rešavanjem. Imam 40 godina. Pre godinu dana izgubila sam bebu u 36 nedelji trudnoće (8.mesec), pretpostavlja se da je bio virus koji je preko posteljice napao bebu. Niko nije siguran šta se tačno desilo. Inače imam i dva mioma, i kad sam se spremala da odem na operaciju ja sam ostala trudna. Celu trudnoću sam iznela, beba je normalno napredovala, rodjena je sa 3 kg ali je nakon dva dana umrla. Od pre 8 meseci pokušavam da ostanem trudna, ali ne uspevam. Od operacije mioma sam odustala, jer nemam vremena za klasičnu operaciju, zbog godina, a dr. koji radi laparaskopski nije bio spreman da mi operiše, savetovao mi je da ne operišem. Dakle, folikuli se stvaraju, ali očigledno ne pucaju ili ne nose jajnu ćeliju, te sam juče uradila hormone i rezultat je sledeći. FSH 12,0 U/l; LH 5,2U/l; estradiol 50,8 pg/ml i progesteron 1,9nmol/l. Prolaktin će biti gotov za koji dan. Endokrinolog kaže da je u granicama i da treba da ponovim progesteron 18dc da bi video da li je bilo ovulacije. Medjutim, kako sam ovde pročitala FSH mi je visok i dosta je veći od LH , a to je verovatno i zbog mojih godina. Jako sam se razočarala i skoro da osećam da sam u beznadežnoj situaciji, ali ipak neću odustati dok got ima iole nade. Ukoliko neko može bilo kako da mi pomogne volela bih da mi se javi.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 25/11/2009, 12:04

dobro dosla naco i sto pre otisla na trudnicke strane!
hormoni su ti dobri za tvoje godine. taj fsh je malo visi, ali ne previse. ima trudnica i sa mnogo vecim fsh.
meni izgleda da je problem pre u implantaciji, mozda zbog tog mioma, ili eventualno u tome da nije svaki mesec dobra ovulacija-ipak pokusavas samo 8 meseci nakon tog nemilog dogadjaja.
mislim da bi trebala kod nekog dr da izguras laparaskopiju ili histeroskopiju da ti odstrane taj miom i provere stanje materice.
e da, ne bi bilo lose da uradis AMH hormon i inhibin b. da proveris stanje jajnih rezervi i njihov kvalitet u pojedinom ciklusu.
srecno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 25/11/2009, 12:10

Hvala na brzom odgovoru. Ja medjutim živim u malom gradu gde nemam mogućnosti ništa da uradim, pa za sve moram da idem u Beograd, a to je 300 km od grada u kome živim. To je dodatni problem. Za laparaskopiju sam posetila doktora u Valjevu koji se time bavi i koji nije preporučio operaciju, ostao mi je još Luka Andjelić, ali na žalost kod njega je ta usluga mnogo skupa, a ja nism u mogućnosti da to platim. Iz tog razloga sam od toga odustala. U svakom slučaju, videću šta mogu da uradim.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 25/11/2009, 12:14

mislim da i u manjim gradovima imas mogucnost da ovo uradis, pa makar oni slali krv na analizu u bgd. bitno je da uradis 2-3 dana ciklusa, mozes zajedno sa ostalim hormonima (FSH, itd).
jedino sto AMH i inhibin moras da platis, svaki po oko 2000 din cini mi se.

a sto ne uzmes lepo uput za narodni front ili visegradsku i vidis da ti tamo urade laparo?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 25/11/2009, 14:04

E to sa laparaskopijom je duga priča. U frontu i višegradskoj treba debela veza da bi se došlo do toga, s tim što svi kod kojih sam bila, a bila sam kod sto lekara tvrde da se laparaskopske operacije mnogo uspešnije rade u valjevu kod dr. Jokića (kod kog sam inače i išla) i naravno kod Luke Andjelića, kao i u Sremskoj Mitrovici, gde jedino nisam bila. Hoću da kažem da mi niko nije preporučio da miome laparaskopski uklanjam u Beogradu, jer oni kao imaju najmanje iskustva s tim. A što se hormona tiče, verovala ili ne, kod nas nema mogućnost da ih bilo kako uradiš, čak ni na taj način da ti uzmu krv pa pošalju, to ne rade u našem ZC, tako da sam išla da to uradim privatno u susedni najbliži grad, udaljen 60 km. I naravno svaki hormon platila po 700 din.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 25/11/2009, 14:58

pa privatno sam i mislila. nemogu ni ovde u dz da se urade hormoni.

ja sam histero radila u frontu bez ikakve veze, samo dosla pitala jel moze i dr mi zakazala posle nekog vremena.

nema tu mnogo mudrosti, svima njima je to rutina
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 25/11/2009, 15:28

Drage devojke,
Da li moze koji komentar na moje rezultate ispod:

1. LH : 7.03 ( ref. 2.4-12.6)
2. FSH : 6.31 ( ref. 3.5 - 12.5)
3. PRL : 342.50 ( ref. 102 - 496)
4. Estradiol : 69.86 ( 12.5 - 166)
Cini mi se ok, ali cisto da pitam....
Hvala unapred, druzicemo se jos, ja vas pratim, ali jos uvek nemam nista pametno da napisem.
Pozdrav. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 543728
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 25/11/2009, 15:52

sve je ok, ako je 2-3 dan ciklusa, samo lh malo blizu fsh...
ne mora nista da znaci
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 26/11/2009, 07:11

nena3beba ::pa privatno sam i mislila. nemogu ni ovde u dz da se urade hormoni.

ja sam histero radila u frontu bez ikakve veze, samo dosla pitala jel moze i dr mi zakazala posle nekog vremena.

nema tu mnogo mudrosti, svima njima je to rutina

Poranila sam od jutros, a i rizikujem da promašim temu, ali htela sam da te pitam šta si tačno radila u frontu, jer kad sam se ja raspitivala rekli su mi da oni nemaju baš nekog iskustva u laparaskopskih operacijama mioma, iz tog razloga šalju pacijente u Valjevo. Ali kao što rekoh, dr. iz Valjeva mi ne preporučuje operaciju. U Višegradskoj su mi preporučili klasičnu operaciju, ali nisam sigurna da bih to radila.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nena beba 26/11/2009, 08:32

radila sam klasicnu dijagnosticku histeroskopiju. dosta zena je tada radilo klasicnu laparoskopiju i celioskopiju.
mislim da nemas bas vremana ni izbora da previse razmisljas da li bi ili ne bi radila neki od klasicnih zahvata. i ne vidim zasto ne bi? mozda u frontu i visegradskoj nisu toliko uspesni u vto kao privatnici ali ovo su za njih svakako rutinski zahvati.
dakle verujem da su vrlo strucni. neka me neko ispravi ako gresim :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od naca 26/11/2009, 08:48

Ne znam da li smo se razumele. Klasična operacija mioma znači klasičan rez (jedan već imam) i neophodan oporavak od najmanje godinu dana nakon toga, znači nema pokušaja trudnoće narednih godinu dana. Bojim se da bi to još više smanjilo moje šanse, a u tome se slaže i većina lekara koje sam konsultovala. Iz tog razloga je moja doktoraka preporučila da ih odstranim laparaskopski, ali kao što rekoh, doktor iz Valjeva smatra da se to ne bi moglo uspešno uraditi laparaskopski zbog položaja mioma i već postojećeg carskog reza, koji je kontraindikacija laparaskopiji. Tako mi je bar on objasnio. Osim toga, on je mišljenja da, kako mi miomi nisu smetali u prethodnoj trudnoći, ne bi ni u nekoj narednoj pravili probleme, da je vodio trudnoće ženama sa mnogo većim miomima i sl. Dakle, to je njegovo mišljenje. Verujem da bi Luka Andjelić prihvatio to da mi uradio laparaskopski, ali ja prosto ne znam šta je sada pametnije, da li da pokušavam ovako ili da skupljam pare za taj zahvat koji kod njega nije uopšte jeftin. Ali pre svega sam rešila da proverim hormone i probam da utvrdim da li uopšte imam ovulacije. I tako sam došla do povišenog GSH, mada mi endokrinolog kod koga sam bila nije skrenuo pažnju na to, već sam o tome pročitala na forumima. Valjda je i on mislio da je to za moje godine očekivano.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Struzzo 26/11/2009, 09:02

Naco, dobrodosla na Kutak... FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 338438
Ja sam radila laparoskopiju u N.Frontu kod prof. Vasiljevica, koga toplo preporucujem.On je izuzetan strucnjak i bio je nacelnik(ne znam da li je jos uvek) endoskopskog odeljenja, profesor na fakultetu...Ako ko zna da radi sve vrste ginekoloskih operacija, to je on...Mogla bi da odes kod njega na konsultacije...Prima pacijente u ambulanti dole odredjenim danom, a kad to (bila je sreda) mozes saznati preko telefona.
Puno srece...
FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 490909
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 2 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 30 Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu