KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+61
BiKsi :)
ivalina123
julija
ragaco
kockicaaa
Lyanna
fight&faith
Orline
pempy
vikica800
mikaca
dragana76ns
DMANA
HappyGirl
menora72
tulumba
REAANITA
ninica2
Mika
makimaki
Veca77
Niny
OKacica
nacKa
InNaturaVeritas
JocY
maruska
*Maki*
ica85
tolerantna
Bjanka
JecaPereca
darling_buds
jelena78
Erata
Ema78
hany
bak
vasilija1980
maus
Zoja79
makica84
3023456
medolino
Sačekuša
sareni leptir
lilins
sanib
brankamic
cekalica
Vuchica
rada78
dra00
grudva
Jejaaa
Gramatika
maza1972
karakaca
anjanja
shenon
korpica
65 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 22/6/2012, 10:09

Ema vrlo brzo ce ubaciti privatne , ako zelis da ides privatno mozda bolje malo da sacekas jos par dana sa pedajom,pa ne znam zasto ti je dala da ides u front, kad sa svim papirima ides prvo u nemanjinu

hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ema78 22/6/2012, 10:36

Ja sam tek na pocetku, pojma nemam sta hocu, a sta mogu.... Very Happy
Inace, sto se tice dr u dz, ona nije losa, ali imam utisak da zeli da pacijentima poput mene sto pre vidi ledja....Nemam utisak da me je uopste cula sta sam joj pricala,dala mi je uput za iui u NF , pa da oni tamo vide sta ce sa mnom...ako ne uspe oko iui...pa da se vratim kod nje, a ona ce da ispise sta treba...ja sam iui pomenula kao opciju, a ne kao zahtev, jer nisam kompetentna da odlucim da li iui ili icsi ... to bi valjda ona trebalo da zna... A sigurno je da nista pre avgusta necu pocinjati, sto se tice papirologije....
Inace, mi smo uradili sve nalaze, skoro sve smo platili, jer su meni na VMA pogresno uradili hormone...TVl sam takodje platila, samo nisam briseve i PAPA test. Na uput smo uradili i ASA, na Torlaku. Tako da, imam manje vise sve,a ukoliko budem prosla komisije i budem mogla da biram bice ili SB Beograd , u Jovanovoj, ili Ivanovici.
A inace, sve od dijagnostike sto smo radili, morala sam sama da odem da trazim upute, da jurim, da se raspitujem, u dz nisam dobila ni jednu pametnu informaciju sta dalje... samo sleganje ramenima i ne znam sta da vam kazem...
U svakom slucaju, videcu sta ce da nam kaze urolog, potrazicemo i drugo misljenje, da li da se zanosimo sa iui, pa onda pravim ratni plan...
sreca
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 22/6/2012, 10:43

ja sam mislila za predaju papira za vto da te salje u front, a mislim da se odlucuje koja metoda kad krenes sa postupkom,kako god mozda bolje da ides u front pa da s njima vidis sta i kako ,a u dz gledaju stvarno da ti vide ledja
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od brankamic 22/6/2012, 11:12

karakaca ::Cao da se javim i ja d
prosla komisiju u mom gradu od utorka zovem da zakazem za komisiju pa kad me ubace. BRBLJIVA nemoj sad sa panikama samo opusteno. A nisam razumela BRANKAMIC koliko dugo vec pijes kontracepciju? Meni nista nije jasno sta doktori rade
Javljam se cim zakazem za komisiju b

Moj problem zbog kog i prolazim sve ovo je sto imam PCOS i lude hormone pa ne dobijam menstruaciju bez lekova (jedno vreme endometril, pa cikloproginova, pa jasmin, pa microginon). Microginon pijem jos od novembra i ona se samo nadovezala na to.
Koliko sam ja shvatila, sve koje smo prosle komisiju cekamo bar septembar jer oni preko leta nish ne rade.
Ostaje nam samo strpljenje.

brankamic

Broj poruka : 25
Datum upisa : 01.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 22/6/2012, 11:14

Brankamic, mislim da je tako. Ništa pre jeseni!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ema78 22/6/2012, 11:31

Ma meni niko nista konkretno da kaze, da objasni... sve nesto, pa ne znam vidite...mozete ovako, a mozda i onako...Al, sta je tu je, kako svi, tako i mali MUjo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 22/6/2012, 11:52

Ma samo moraš sama da napraviš spisak i sve lepo izdiktiraš gyn.
Trebaju ti vag. cervikalni i uretralni bris, nalazi na hlamidiju, ureaplazmu. mikoplazm; spermogram i spermokultura.
krvna gr. tvoja i tm.
Papa test i kolposkopija, uz vaginalnom sondom
Nalaz na viruse: HbsAg, HCV, HIV, oboje. samo ti toxoplazma i rubeola
Ti hormonalni status 2. do 4. dana ciklusa: T3, T4, TSH, FSH, LH, AMH, estradiol, progesteron, prolaktin, testosteron.
I malo detaljnija lab. analiza kks, urin...
Sa tim ti gyn. daje uput za prvostepenu komisiju u tvojoj filijali rzzzo i za uz sondom za kliniku koju izabereš za drugostepenu komisiju(meni je to Višegradska), a mužu daje uput njegov izabrani dr. za komisiju i za spermogram za kliniku koju izabereš za drugostepenu komisiju.
Srećno!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 22/6/2012, 11:53

I još nešto! Brisevi važe 3 meseca, hormoni 6, a ostalo godinu dana.
Ima sve na sajtu rzzzo.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 22/6/2012, 12:02

Gramatika ::Ma samo moraš sama da napraviš spisak i sve lepo izdiktiraš gyn.


Zar nije ovo tuzno, mi da diktiramo lekaru specijalisti?! ali stvarno je tako
Doduse, ja sam morala da idem (skoro) za svaki uput posebno jer nije htela da mi da.....- duga prica, necu da vas opterecujem time.... No
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 22/6/2012, 12:16

Vuchica ::
Gramatika ::Ma samo moraš sama da napraviš spisak i sve lepo izdiktiraš gyn.


Zar nije ovo tuzno, mi da diktiramo lekaru specijalisti?! ali stvarno je tako
Doduse, ja sam morala da idem (skoro) za svaki uput posebno jer nije htela da mi da.....- duga prica, necu da vas opterecujem time.... No
slazem se sa tobom da je tuzno da mi moramo da kazem ginekologu sta treba da radimo, recimo mene je ginekolog u dz prosle godine ubedjivala otkud meni to da su privatnici i da to nije tacno, pri tom su privatnici ukinuti u julu a ona me u oktob.ubedjivala da to nije tacno
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 22/6/2012, 12:17

labaratorijska analiza za komisiju ne treba, labaratorija se radi pred postupak i to oni ti urade na klinici
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ema78 22/6/2012, 12:49

Devojke, hvala... Da nije vas do sutra bi me setali u dz... U svakom slucaju, ja sam manje vise sve ove analize odradila, ali cu morati ponovo, zbog roka vazenja... Ostalo je da mm odradi svoj deo , ali vidimo se u septembru... osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 22/6/2012, 12:50

Vuchica ::
Gramatika ::Ma samo moraš sama da napraviš spisak i sve lepo izdiktiraš gyn.


Zar nije ovo tuzno, mi da diktiramo lekaru specijalisti?! ali stvarno je tako
Doduse, ja sam morala da idem (skoro) za svaki uput posebno jer nije htela da mi da.....- duga prica, necu da vas opterecujem time.... No

Tužno, ali istinito!
Da vas ne davim svim svojim komplikacijama, ali ja sam skoro sve analize na kraju radila o svom trošku! I verujte, ispalo je jeftinije!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od grudva 22/6/2012, 14:17

i opet suska sse suska
da ce mozda biti 3 pokusaj o trosku republike ajde pa da cekamo i vidimo
d
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 22/6/2012, 14:58

De si, Grudva, kućo stara!
Još pre neki mesec sam slušala nekog čiku nadležnog za nešto, da se radi na tome da se uvedu besplatni pokušaji za žene do 45 godina, a aonda i treći pokušaj o trošku fonda.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata 22/6/2012, 20:46

Devojke, molim vas ako vam nije tesko da mi objasnite koji je prvi korak za prijavljivanje za VTO? Sve je meni jasno vezano za analize, komisije i nalaze, ali mi nije jasno kako se dobije uput? Da li to moze dati maticni ginekolog u Domu zdravlja, ili je OBAVEZNO kod ginekologa doci sa pismenom preporukom sa klinike tipa Visegradska ili N. Front, pa da tek na osnovu te preporuke ginekolog u DZ da uput.
Ja prema zvanicnom pravilniku sa sajta RZZO jasno zakljucujem da ginekolog u DZ proverava ispunjenost uslova za vantelesnu oplodnju, daje sve upute i vrsi kompletnu pripremu. Nikakvo misljenje niti pisane preporuke tom ginekologu nisu potrebne, jer je on prva instanca u procesu. On je taj koji upucuje na HSG, laparoskopije, histeroskopije. On je taj koji upucuje na 3 inseminacije, ako se pokaze da su jajovodi prohodni, a spermogram zadovoljavajuci. Itd...Medjutim, ja sam svesna da je pravilnik jedno, a praksa u ovoj ludnici od zemlje nesto sasvim drugo. Mene zanima kako ste vi prosle i sta vam je bio prvi korak u svemu ovome. DZ, ili obavezno misljenje sa klinike, pa onda DZ.?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata 22/6/2012, 20:50

Sve vas ovo pitam, jer vidim da necu dobiti uput od doktorice, dok ne dobijem misljenje sa klinike. Ona tvrdi da to tako mora. Mene samo zanima prvi korak, a ostalo mi je manje vise jasno...prvostepena, drugostepena, analize i ostalo. Samo me zanima kako u praksi funkcionise sami pocetak.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata 22/6/2012, 20:52

A sve ovo pitam kada nema vise nikakvih provera i otkrivanja uzroka i kada je jasno da je jedina mogucnost VTO?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata 22/6/2012, 20:58

A sto se tice privatnih klinika, sada sam malo citala ove naslove iz novina. Oni su tek dobili zeleno svetlo da raspisu tender. A svi znamo koliko traje mukotrpni "posao raspisivanja tendera", to oranje i ljuto kopanje. Very Happy
Pa sa kolikim brojem kafa sve to treba da se zalije, koliko puta svi treba da se zbune i odbune, jedni druge ukrug provozaju, jer niko nikada nije znao, niti ce saznati sta su to ustvari javne nabavke malih i velikih vrednosti, a sta direktne pogodbe...Eeeeee, nece to uskoro...daj Boze da se desi cudo tipa: da sami privatnici ubrzaju stvar, da od jeseni dobiju svezu lovu. E jedino to daje nadu u ovoj prici: INTERES!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 22/6/2012, 21:28

erato, moj slucaj je sledeci - dosla sam u DZ (u avgustu prosle god) sa izvestajem iz privatne ordinacije gde sam radila 4 inseminacije i rekla da bih probala da konkurisem za vto, ona je rekla, ok, ali prvo da ja vidim kako stvari stoje, e onda je moralo da ide po njenom redosledu, pregled, papa, kolposkopija, pa opet papa (kontrolni), pa uz, pa tek onda brisevi, pa hormoni i td........ affraid


Mada cula sam i za slucajeve gde je gin. u dz odmah davao upute.
ne znam da li sam ti imalo pomogla, a javice se sigurno jos neka forumasica sa svojom pricom... yes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata 22/6/2012, 22:03

Hvala ti vucice. Nisam ja mislila da mi ona da uput tek tako. Ona je upoznata sa mojim problemom i ja kod nje idem vec duze vremena. Sve je njoj jasno, samo eto kao da se plasi da mi da uput bez misljenja sa klinike. Kao da neko daje pare iz svog dzepa, Boze me sacuvaj. Imam ja jos vremena do tog uputa, ali zelim da ustedim dragocenih 15 dana, koji se mogu pretvoriti u par meseci...

Po pravilniku sve ide iz Doma zdravlja, pa sve po redu. Ali eto, u praksi se uvek naprave dodatni putevi i putici, kako bi nam zivot bio sto komplikovaniji.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 22/6/2012, 22:45

privatne klinike vrlo brzo ce da se vrate, tender je raspisan brzo ce oni dobiti dozvolu
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od karakaca 22/6/2012, 23:32

I ja sam otisla kod moje doktorke i rekla da bih pokusala i VTO ona je pogledala lecenje unazad koja sam radila privatno ne u DZ, krenula je redom sa pisanjem uputa uz moj podsetnik jer ona ima jedan spisak ko zna od kad.
Nije mi trazila da se konsultujem sa klinikom jer ja do odlaska u RZZO nisam bila sigurna za kliniku pa s kim bi onda trebalo da se konsultujem, ja sam kod doktorke u DZ isla samo da mi upisuje u karton i na osnovne preglede za sekret i papa test. A sto se tice analiza za krvnu sliku, koagulacije i urina i ja nisam to radila niko ih nije ni spomenuo, inace na komisiji u mom gradu niko nije trazio snimke sa HSGa samo izvestaj rekli su mi da ponesem snimke na komisiji u Nisu.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od makica84 23/6/2012, 00:04

evo erato, ako mogu da ti pomognem. u nasem slucaju mm ima dosta los spermogram i tu nije bilo dileme, jedina varijanta je vto . ali, recimo, kada sam po tom pitanju otisla kod mog gin u dz, on je odmah rekao da uradim hsg i da do tada nece nista da komentarise, kao to je obavezno. ja odem, namucim se samo tako, budem dva dana u bolnici...naravno, nalaz super a tek kasnije sam saznala da se hsg radi samo u slucaju kada je spermogram ok a ne dolazi do trudnoce, pa mora da se ispita prohodnost jajovoda. znaci, moja preporuka ti je da se ne oslanjas na lekare, pogotovo ne u dz vec da se prvo sama dobro raspitas a oni treba samo da ti daju upute, toliko valjda znaju Razz
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ema78 23/6/2012, 08:32

Dobro jutro svima...
Ne znam kako nisam videla link o vto na sajtu fonda, mora da mi je vrucina udarila u glavu...Nego, tamo nigde ne pise da mora da se urade 3 inseminacije, i dr u dz mi je to potvrdila...pretpostavljam da zavisi od indikacija....meni licno ne smeta, samo ne znam da li ima misla raditi u nasem slucaju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu