KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany taj 23/6/2012, 08:47

ne pise da treba ali je dosta devojaka moralo to da uradi, tj komisija je trazila prvo to da se uradi pa onda vto
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Erata taj 23/6/2012, 10:43

Makice, dobro je sto si uradila HSG, iako je spermogram los. Razlog je sledeci: Ako su ti jajovodi zapuseni i pri tom ispunjeni tecnoscu, tzv. hidrosalpings, verovatno VTO ne bi uspela, a takodje moze da se desi da ti jajovodi usisaju embrione, pa ti se dogodi vanmatericna trudnoca. Zato je dobro sto barem znas da su ti jajovodi u redu. Kod mene su nazalost jajovodi problem, a sada i los spermogram. Ti ides na VTO, medjutim, sa prohodnim jajovodima, iako je spermogram los, uvek postoji nada da se moze dogoditi spontana trudnoca. Ja sam pre pola godine bila trudna, nazalost vanmatericno. Kakav je spermogram bio tada, ne znam, ali je sada 11 miliona, 80% nepokretnih i oko 70% abnormalnih formi. Znaci, teoretski nemoguce, ali eto ja sam ostala trudna spontano, i to relativno brzo, iz 4. pokusaja i da su mi jajovodi bili u redu, ja bih danas razmisljala gde da se porodim. Zao mi je sto te namucio HSG. Ja sam pre 5 dana to uradila u Narodnom Frontu, sa anestezijom i imam odlicno iskustvo. Ne osetis nista. Lakse nego odlazak kod zubara. Ne znam zasto zene muce bez anestezije, to je idiotluk. Za 3 obavezne inseminacije je sigurno tacno. To su mi rekli i na odelenju steriliteta i u Narodnom Frontu. A opet za inseminacije ti je potreban HSG. Ako ti ne traze oni, sama treba da ga uradis, da ne bi doslo do vanmatericne. Upoznala sam zenu u cekaonici koju spremaju za inseminacije, bez odradjenog HSG-a. Nisu oni bas pri sebi. Zatim, zenu koja ima 38 godina, muz skoro i nema spermatozoide, a niko joj i ne pominje VTO. Ide takodje u Front, na odelenje steriliteta. Salju ih kod urologa, pa muz pije kojekakve terapije, a poboljsanja nema. I ako ga bude, to je opet malo za prirodnu tudnocu. Ja sam je malo ubacila u paniku dok smo cekale, da uzme stvar u svoje ruke. Da preda papire pod hitno, dok nije napunila 40 god. i sta onda. Prosao voz, a novca za privatno nema. Zatim sam prisustvovala kada je zenica izasla u suzama...3 godine je vozali, inseminacije, analize, lecenja...na kraju je napunila 40 godina i onda su joj rekli - E ti si za VTO, ali sada samo mozes da platis iz svog dzepa. Samo sto se nisam srusila kada sam shvatila kako i sta rade...Znaci, stvar u svoje ruke i nema druge!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jelena78 taj 23/6/2012, 10:50

Dobro jutro. Moj slucaj je jedan jajovod zapusen, drugi slabo propusta, uradjen hsg 2010.god., gde je to konstatovano, posle 4 meseca histeroskopija i laparoskopija, uklonjena 2 mioma. Ostalo sve ok, kod mm sve u savrsenom redu. Dr iz doma zdravlja mi predlagala bar godinu dana da odem na vto, ja nisam zelela i tek u februaru ove godine pocela da prikupljam papire, prosli komisije i sad cekam pismo. Niko mi nije trazio uradjenu inseminaciju, ali sam cula da ako su jajovodi prohodni onda traze da se urade 3 inseminacije pa vto...

jelena78

Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 23/6/2012, 12:31

Ne mogu da ti traze inseminacije, ako imas problem sa jajovodima. nece traziti ni meni. Doktorka te dobro savetovala...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 23/6/2012, 14:05

Insemenacija se traži samo ako rezultati to indikuju.
MM ima prilično loš spermogram, tako da su konstatovali da se u tom slučaju ne savetuje insemenacija, već samo vto.
Što se HSG-a tiče,ni time nisu hteli da me muče, jer, kako reče dr, za vto nije bitno da li su jajovodi prohodni.
Erato, mogu da ti izložim samo svoje iskustvo. Išla sam par puta kod neke dr na glasu privatno i ona me je pripremila i uputila na hsg. Ja se malo raspitivala o tome i pročitam za hycosy metodu koju rade u Jevremovoj. Zakažem pregled kod njih, primi me dr Janićijević, pogleda naše nalaze, pregleda me uz sondom i kaže da uz ovakav spermogram i naše godine ne treba da gubimo vreme ni na šta i da se spremamo za vto.
Sa tim izveštajem odem u dz kod svog gyn. i on mi da sve potrebne upute i sada čekamo postupak.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 47
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 23/6/2012, 17:25

Evo vako... Bila kod dr privatno, pogledao je nase nalaze i savetovao nam da ipak pokusamo sa IUI, jer bas jasnog razloga za sterilitet i nema, iako mm ima ASA. Ja imam uredan nalaz, spermogram mm je manje vise ok, ali dobice terapiju i to je to. Ja cu ipak odraditi IUI, pa i sva tri ako treba, pa ako do Nove godine ne bude bebe, idemo na VTO. IUI privatno, a za vantelesnu ne znam, nadam se da ce se privatnici vratiti u sistem.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 23/6/2012, 19:09

Gramatika ::De si, Grudva, kućo stara!
Još pre neki mesec sam slušala nekog čiku nadležnog za nešto, da se radi na tome da se uvedu besplatni pokušaji za žene do 45 godina, a aonda i treći pokušaj o trošku fonda.

evo me ljubav
nazalost opet na ovim stranama
ma cim se suska bice nesto kao i za grad kad je davao i za privatnike jos u decembru se suskalo pa evo sada ce ih uvesti ponovo pa bice valjda i taj 3 pokusaj
samo ja baksuz dok uvedu 3 pokusaj ukinuce opet privatne kao i prosli put sto su me zeznuli

poz devojke d

hany poljubac
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od darling_buds taj 24/6/2012, 06:05

Pozdrav, i ja vam se pridruzujem, idem na VTO u Front verovatno u oktobru...
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 24/6/2012, 12:21

Darling-buds, dobrodošla! Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 338438

Srećno u postupku! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Gramatika
Gramatika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 24/6/2012, 12:24

Da se predstavim i ja na ovoj temi. 21.05 sam prosla u Nemanjinoj, 08.06 u Frontu, sad cekam kad bi mogli da me zovu. Nismo radili inseminacije, samo hsg, hormoni dobri, oligospermija, samo da znate da moze da se prodje i bez iui. Sta mislite kada je realno da ocekujem da bi mogla da bude vto?
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 24/6/2012, 12:29

JecaPereca, dobrodošla i ti! Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 338438
Iz mog iskustva, a i devojaka sa foruma, verujem da pre septembra- oktobra neće ništa počinjati.
Srećno! Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453 Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453 Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453 Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453 Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453 Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 995453
Gramatika
Gramatika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 24/6/2012, 12:46

Hvala, Gramatika!
Znam i ja da nema sanse pre toga, bojim se samo da ne bude tek 08.12. i to samo formalno pocetak, a vto tek od januara. Kada sam bila u Frontu, ucinilo mi se da su se ubrzali i da ima sanse da ce raditi tokom leta, pa da malo rasciste guzvu, ali izgleda da nema nista od toga.
Kada bih znala da cu cekati do decembra, mozda bih se u medjuvremenu odlucila da probam kod privatnika iz prirodnog ciklusa.
Ne znam da li ce uvodjenje privatnih klinika ista da rastereti listu cekanja za nas koji smo se vec prijavili...
JecaPereca
JecaPereca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od karakaca taj 24/6/2012, 15:39

Sad mi nije jasno kakva tri pokusaja IUI, ja sam imala jedan 2010 i unazad lecenja od 2008,a od 2003 samo nagadjanja sta je problem, a kod nas nije problem ni spermogram ni jajovodi. Pocinje da me nervira sta sve zahtevaju fd pa ako toliko godina nisam mogla pripodno da zatrudnim zar treba da radim inseminacije. Kad sam se javila doktorki posle neuspele inseminacije rekla je samo VTO i da se vidimo kad opet sve sakupimo od nalaza znaci njoj nisu trebale jos dve inseminacije, mozda zato sto bi licno sve platili.
borba borba
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 37
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 24/6/2012, 18:13

u frontu netraze 3 inseminacije provereno
cak nekima kojee nisu imale hsg a spermogram dobar isto nisu trazili dopunu
netrosite zivce i novac za iui vec probajte pa ako traze uradite

jeco pereco klinike nerade ceo jul i avgust vto od septembra krecu taddace najverovatnije da uvace i privatne e sad bilo bi dobro da i ove sto su vec proslee komisije rasporede gde hoce onda neces cekati dalje od oktobra

ja sam prosli put prosla komisiju oko 20 juna i u oktobru sam krenula da pijem cycloproginovu do novembra i transfer su mi radili 5 decembra tada jos nisu bile guzve
grudva
grudva

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od darling_buds taj 24/6/2012, 22:13

Gramatika ::Darling-buds, dobrodošla! Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 12 338438

Srećno u postupku! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny

Hvala, uskoro cemo mi sve to resiti Very Happy
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 25/6/2012, 08:46

Hvala Grudvo.
Treba se izgleda malo angazovati oko toga pa pogurati da i nas koje smo prosle komisiju puste da biramo privatnike , ko hoće , naravno.

Ja sam bila prilično opuštena i relativno lako sam sve do sada završila, a sad sam se malo unervozila kad pomislim koliko bih mogla da čekam.

Prilično sam nova u svemu ovome, pa neznam da li je neko do sada pokretao inicijativu, da oni koji imaju mogućnosti plate postupak sami, a da im onda rzzo refundira kasnije novac, kao što je slučaj za neke druge intervencije u nekim drugim granama medicine?

Inače ja planiram da radim iui svakog meseca dok čekam vto, u frontu su besplatne i vrlo je jednostavno , javiš se svom lekaru u savetovalištu i on te isprati , jednu, dve, tri folikulometrije i uradi ti inseminaciju kad proceni da treba, sve to u jutarnjem terminu. Prisustvovala sam kad je DR uradio osam inseminacija za deset minuta!
Kažu da ima visok procenat uspešnosti, pogotovu posle hsg -a.
Naravno, kod onih kod kojih ima smisla raditi inseminaciju.
JecaPereca
JecaPereca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 25/6/2012, 08:56

Karakaca,
ako plaćaš VTO, naravno da ti neće tražiti iui, pogotovo u privatnim klinikama, tamo rade i jul i avgust!
JecaPereca
JecaPereca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuchica taj 25/6/2012, 09:45

Cao i dobrodosle 'nove' devojke Very Happy
Mislim da ce svakako da bude preraporedjivanje po klinikama kad ubace privatnike, ja sam na prvostepenoj 'morala' da zaokruzim N.Sad, a dobila sam Front, jer se u medjuvremenu napravila neka guzva pa su sve rasporedjivali iz pocetka. Front sam dobila jer sam tamo prosla drugstepenu....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3207
Godina : 44
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 25/6/2012, 10:21

i ja mislim ja sam prosle godine u junu zaokruzila jevremovu i krajem avgusta kada su ukinuli privatne oni su me sami rasporedili u n.f. verovatno sto sam tamo bila na 2 kom a opet i sama bi njih zabrala i da su me pitali

jeco pereco ta nervoza je normalna sve sto se vise priblizavas sve te vide hvata panika i nervoza ali samo opusteno koliko mozes a moze prva vto je najlaksa psihicki bar je meni bila
grudva
grudva

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cekalica taj 26/6/2012, 16:22

Ja sam totalno zbunjena Rolling Eyes zakazali su mi drugostepenu komisiju za 18.07. u 10h,a da dodjem u 9 i donesemo uzorak za s-gram.E sad ja nemam pojma ni gde je komisija ni sta mi treba mimo svih ovih papira(analiza)koje sam nosila na prvostepenu komisiju
cekalica
cekalica

Broj poruka : 238
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 26/6/2012, 16:25

Čekalice, trebalo bi da ti na uputu piše gde je komisija. Pogledaj gore desno u zaglavlju plavog uputa.
Gramatika
Gramatika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cekalica taj 26/6/2012, 16:30

Pise mi na onom olk-11 resenju gak NS,na uputu za vaginalni uz isto gak NS komisija za vto,,pa onda imam isto plavi uput gde pise molim pregled i misljenje za vto i za muza isto plavi gde pise molim spermogram.Tako da pretpostavljam da treba da odem u gak NS,a jel mi fali nesto od uputa?
cekalica
cekalica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 26/6/2012, 16:32

Onda Gak NS. Mislim da imaš sve.
Srećno! sunny
Gramatika
Gramatika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cekalica taj 26/6/2012, 16:35

Gramatika ::Onda Gak NS. Mislim da imaš sve.
Srećno! sunny
A joj MISLIS,nisi sigurna,ubicu se ako odem a nesto mi fali Crying or Very sad
cekalica
cekalica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuchica taj 26/6/2012, 19:10

ja sam na drugostepenoj bila u Frontu, ali oni su bili izriciti da se uzorak za spermogram ne donosi, vec se daje tamo. Oboje smo imali plave upute i trazlili su licnu kartu na uvid....
bice to sve ok, cekalice Very Happy
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3207
Godina : 44
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu