KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

+55
dragmilk
JocY
heart84
SannI-AlL
nena beba
JAmajka
plavaptica
maus
caci
nina :)
Tinche
Milijana
BiKsi :)
gagax81
korpica
Sami
viktorija
maja76
MAAKKI
lilya
key
cicsa80
ninica2
djole42
LaFolie
missile
mamajednogprinca
medolino
Mirjana
makababy
Mrvica
cici
Orline
cufta
Simona
KoMetaK
*AIDA*
bebko
bobica83
Mali Princ
brinbili
Sneza
catherine290505
bak
bokica
MARA
dragana76ns
buby
Shizika
Nefertari
dr mali pariz
nesalela
lolipop
lena
Tanja83
59 posters

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 16/5/2012, 11:49

[Only admins are allowed to see this link]

Dok sam bila trudna,jako puno sam citala,pitala,raspitivala se sve sto me zanima o blizancima i mogu ti reci da mi je dosta svojim savetima pomogla nasa Key a i nekako ti se samo nametne,ne znam,kao da si vec sve prosao i sve znas Very Happy
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 16/5/2012, 12:07

Oni jesu bili zajedno u stomaku ali su dve zasebne licnosti.Ja sam htela da moje bebe oblacim isto ali kada su se rodili videla sam da su oni skroz razliciti i da imaju razlicite karaktere.Oni su dve bebe rodjene istog dana,samo im je to zajednicko(sem oca i majke(za mene sam sigurna ali za oca lol! )) veruj mi.
Citala sam jos i da znaju da naprave "oklop" i da su samo oni sami,da im niko ne treba i da,kada krenu u vrtic,imaju problem sa drugom decom zbog toga.Dok ima blizanaca koji su svako za sebe,imaju razlicito drustvo,izlaze na razlicita mesta itd.Psiholozi pak kazu da je bolja druga varijanta zbog njih samih.Ja sam zbog toga moje stavljala od pocetka same jer njima je sve sok.Do juce su bili u vodi,hranili se preko pupcanika,sada odjednom nema toga,samostalno disu,piju iz flaske ili sise svejedno,kupaju se itd.Meni je dugo Matija imao "trzavice" u vidu straha kada ga spustim na krevet jer nije shvatao da ne udara vise u zidove materice i da vise nije ugrozena beba,da ne trpi.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Sneza 16/5/2012, 13:53

Ja sam moje stavljala u jedan krevetac, ali ne da se dodiruju, nego glava-noge-noge -glava jer je meni tako bilo lakše, obema sam okretala lice prema meni, kako bi ih videla (po savetu patronaže), posle 2 meseca su spavale svaka u svom krevetiću, meni je jednostavnije bilo, pošto sam bila nešto istripovana da samo jedan krevetac privučem sebi, da mogu obe da gledam. lol!
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od dr mali pariz 16/5/2012, 14:36

O.k. hvala Таnja, hvala Snezo. Ja ih mislim u odvojene, jer ce imati dva od starta.
Znam o tom odgajanju blizanaca iz knjiga, i nisam ni mislila time da ih tretiram kao jedno, znam kako psiholozi tupe oko samog naziva/da to nisu blizanci vec dvojke, zasebne licnosti etc...
sve sam vec citala, ali kako u zivotu teorija je jedno, a praxa drugo, stoga sam htela cuti tvoje misljenje. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 16/5/2012, 14:56

E bas to,tupe ga brate samo tako,1000 ljudi-1000 misljenja.Videces,samo ce ti se sve reci,bukvalno.Covek nije ni svestan koliko se mozes snaci u nekoj novonastaloj situaciju.Ko da sam vec petoro odgajila,bar za sad lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od bebko 18/5/2012, 10:36

Evo me i kod vas Very Happy
Srećno otvaranje dnevnika mazuljka i nemirka smajli angel smajli angel
Medenčići mali osmeh srce
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 19/5/2012, 08:00

Pa da napisem i koji redak ovde...

Kod mene se situacija menja... Nemirko Nole nije vise nemirko vec mamin dobrica medic koji lepo rucka,pavka,koji je miran,gleda crtace,voli da seta,zanima ga samo ono sto on misli da treba(na oca Very Happy ) i tak a Matija mazuljko je postao opasna beba(sto kaze Mili "kabadahija" lol! ) koji hoce samo kako on hoce.Jede koliko misli da treba i nema sanse da mu das vise ako on nece,ma nema sanse,nece da se vozi u kolica,voli da seta ali u kengura i da vidi sve oko sebe,da mu slucajno nesto ne promakne Very Happy ,radoznalica je jedna velika i sve ga zanima(na mamu lol! ).Skinuli smo sandalice preko dana i sada je veseo,mlatara nogicama,rukicama,ako ih stavim jedno pored drugog,cupa Noleta za usi Shocked a ovaj mukica samo trepce,stipa ga za stomak Shocked ,sutira nogama,udara ga rukama,igrackama,ma haos. Sada samo u fazi guranja ruku u usta i sve sto dohvatimo(garderobu sa sebe pa vucemo i guramo u usta,pelenu,igracku,portiklu) Rolling Eyes .Poceli smo da ruckamo jabuku,bananu i krompir i bas nam se svidja Wink . Kada se ujutru probudimo najveseliji smo pa se smejemo,igramo,gucemo,ma svasta nesto radimo i mnogo smo srecni igra f Joj Boze koliko dete moze da se voli srca .Pa kad god ih pogledam obuzme me neka toplina,nesto ne znam da objasnim srca

Druge polovine juna idemo na par dana na Sloveniju(Ljubljanu,Bled i okolinu) i svraticemo malo do Trsta ako budemo imali vremena. Ja htela u Tunis al' kaze Vladimir:"Gde da idemo u Tunis,pa majka bi mi se slogirala kad bi cula lol! " ,pa je tako odluka pala za Sloveniju jer tamo nismo bili.U septembru(ili kraj avgusta) planiramo more samo jos nismo odlucili gde.U planu nam je Grcka ali ne znamo gde je najbolje zbog dece(pesak,voda),no ima vremena do tad,nesto cemo vec naci.Ako neko ima predlog gde bi mogli ici sa decom od 8 meseci neka ne cuti Very Happy .Naravno,treba nam apartman koji je na obali ili bas blizu plaze jer gde cu 2 puta dnevno da vucem(tj mom muz Very Happy ) slaufe,bazene,kofice,lopatice i sl.
Opet smo poceli da skitamo Embarassed i jedva smo cekali da malo izadjemo jer smo zbog onog groznog vremena samo sedeli u kuci i nije nam bilo lepo Mad

Eto toliko od mene za ovo javljanje ff ff ff

Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 19/5/2012, 08:10

Pa da napisem i koji redak ovde...

Kod mene se situacija menja... Nemirko Nole nije vise nemirko vec mamin dobrica medic koji lepo rucka,pavka,koji je miran,gleda crtace,voli da seta,zanima ga samo ono sto on misli da treba(na oca Very Happy ) i tak a Matija mazuljko je postao opasna beba(sto kaze Mili "kabadahija" lol! ) koji hoce samo kako on hoce.Jede koliko misli da treba i nema sanse da mu das vise ako on nece,ma nema sanse,nece da se vozi u kolica,voli da seta ali u kengura i da vidi sve oko sebe,da mu slucajno nesto ne promakne Very Happy ,radoznalica je jedna velika i sve ga zanima(na mamu lol! ).Skinuli smo sandalice preko dana i sada je veseo,mlatara nogicama,rukicama,ako ih stavim jedno pored drugog,cupa Noleta za usi affraid a ovaj mukica samo trepce,stipa ga za stomak Shocked ,sutira nogama,udara ga rukama,igrackama,ma haos. Sada samo u fazi guranja ruku u usta i sve sto dohvatimo(garderobu sa sebe pa vucemo i guramo u usta,pelenu,igracku,portiklu) Rolling Eyes .Poceli smo da ruckamo jabuku,bananu i krompir i bas nam se svidja Wink . Kada se ujutru probudimo najveseliji smo pa se smejemo,igramo,gucemo,ma svasta nesto radimo i mnogo smo srecni igra f srca Joj Boze koliko dete moze da se voli srca .Pa kad god ih pogledam obuzme me neka toplina,nesto ne znam da objasnim srca srca srca

Druge polovine juna idemo na par dana za Sloveniju(Ljubljanu,Bled i okolinu) i svraticemo malo do Trsta ako budemo imali vremena f . Ja htela u Tunis al' kaze Vladimir:"Gde da idemo u Tunis,pa majka bi mi se slogirala kad bi cula lol! " ,pa je tako odluka pala na Sloveniju jer tamo nismo bili.U septembru(ili kraj avgusta) planiramo more samo jos nismo odlucili gde.U planu nam je Grcka ali ne znamo gde je najbolje zbog dece(pesak,voda),no ima vremena do tad,nesto cemo vec naci.Ako neko ima predlog gde bi mogli ici sa decom od 8 meseci neka ne cuti Very Happy .Naravno,treba nam apartman koji je na obali ili bas blizu plaze jer gde cu 2 puta dnevno da vucem(tj mom muz Very Happy ) slaufe,bazene,kofice,lopatice i sl.
Opet smo poceli da skitamo Embarassed i jedva smo cekali sunny da malo izadjemo jer smo zbog onog groznog vremena samo sedeli u kuci i nije nam bilo lepo Mad

Eto toliko od mene za ovo javljanje ff ff ff
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 19/5/2012, 08:45

Jutarnji Nole Very Happy ,Matija jos uvek pavka Sleep

[Only admins are allowed to see this image]
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 19/5/2012, 09:49

Jutarnji Matija Very Happy

[Only admins are allowed to see this image]
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 19/5/2012, 09:56

Probudili smo se Very Happy

[Only admins are allowed to see this image]
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Sneza 19/5/2012, 11:59

Ljubim dečake skituljke ljubav
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od lena 19/5/2012, 12:21

Tanja83 :: ...Druge polovine juna idemo na par dana za Sloveniju (Ljubljanu,Bled i okolinu) i svraticemo malo do Trsta ako budemo imali vremena [Only admins are allowed to see this image] ... U septembru (ili kraj avgusta) planiramo more samo jos nismo odlucili gde. U planu nam je Grcka ali ne znamo gde je najbolje zbog dece (pesak,voda).............Opet smo poceli da skitamo Embarassed i jedva smo cekali sunny da malo izadjemo jer smo zbog onog groznog vremena samo sedeli u kuci i nije nam bilo lepo

Auuu, vi ste vec drugi par sa decom koji ce krenuti marsrutom Bgd- Slovenija - Trst!!! Da neceti i vi u "Ikeu" u Trs'? [Only admins are allowed to see this image]

A mi jos vezbamo kratke voznje... nece dete da mi sedi vezano:affraid: !!!

Bravo za Noleta i Matiju u svakom pogledu! Odlicno napreduju i svakim danom su veci i drugaciji!!! [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od *AIDA* 19/5/2012, 14:03

Tanjuska predlog za odmor sa decom ADA BOJANA :-)) bungalovi na samoj plazi, mir, tisina ma milina. Ko jednom ode svake godine je tu. A za kupaci ne razmisljas ;-))
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od maus 30/5/2012, 09:27

kako ja ove slike nisam pre videla?????? Uf sad bi ih ugnjavila za sva vremena. Duse mile!
Gde ste vi ovih dana? Sta radite? Spremas li se Tanja za maturu i vidjanje sa Mili?
love
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od dr mali pariz 30/5/2012, 12:22

Mangupi, pa vi ste negde otperlijali, a, priznaj Zmaje! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od dragana76ns 30/5/2012, 16:02

Samo da ljubnem ove djetice [Only admins are allowed to see this image] Kakve oci i osmeh, a rekla bih da imaju isti oblik ociju samo razlicite boje [Only admins are allowed to see this image]

Pozz za mamusku Tanjusku [Only admins are allowed to see this image]
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 1/6/2012, 15:16

*AIDA* ::Tanjuska predlog za odmor sa decom ADA BOJANA :-)) bungalovi na samoj plazi, mir, tisina ma milina. Ko jednom ode svake godine je tu. A za kupaci ne razmisljas ;-))

Bas sam ti ja za Adu Bojanu golacu moj  b  b  b
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 1/6/2012, 16:28

dr mali pariz ::Mangupi, pa vi ste negde otperlijali, a, priznaj Zmaje! [Only admins are allowed to see this image]


Embarassed Embarassed Embarassed love love love
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 1/6/2012, 16:33

dragana76ns ::Samo da ljubnem ove djetice [Only admins are allowed to see this image] Kakve oci i osmeh, a rekla bih da imaju isti oblik ociju samo razlicite boje [Only admins are allowed to see this image]

Pozz za mamusku Tanjusku [Only admins are allowed to see this image]


yes yes yes samo sto Matija ima plave a Novak crne oci

Ljubimo i mi nasu Draganicu ljubav ljubav ljubav
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od dr mali pariz 1/6/2012, 20:47

[Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Tanja83 2/6/2012, 12:02

Drage tete,mi bili na kontroli pa evo izvestaja...

Matija ima 5600gr a Novak 7200gr Very Happy

Super smo,dobili su vakcine i nisu plakali f
Poceli smo da ruckamo krompir,sargarepu,jabuku,bananu,pirincane pahuljice i da pijemo sokic.Vole samo ove domace sto im pravim,kupovne nece(znaju deca sta valja) Very Happy Pojavio im se bio sor,prvo Matiji pa Novaku ali je Nistatin zavrsio posao,soda bikarbona nije pomogla.

Novak se uveliko prevrce i okrece po krevetu,krevecu(ti ga stavis na jedno mesto a nadjes ga na drugo) cim ga spustis na ledja.Stalno spava na stranu(sam se okrene) ili na stomak ali je muka kada treba da digne guzu i vrati se na ledja,to nije jos provalio kako Very Happy Obojica guraju u usta sve sto stignu a za ruke da ne pricam.Valjda ih zubi muce Mad .Pita mene Vlada:"Jeli Tanja,koliko ce njih ovako zubi da muce tj kad ce vec jednom da izadju"? Ja kazem:"Moze sa 5 meseci a moze i sa 10 da izadje prvi zub,otkud znam" A on mukica:"PA DOK NJIMA IZADJU ZUBI MENI CE ROGOVI"  b  b


Matura je definitivno 16 juna a spremamo se i za druzenje sa Mili ako ne zbrise na more i to je to.Stalno smo u pokretu,negde zujimo,skitamo(i sutra idemo na okupljanje ako ga bude) i tako. 6 idemo da gledamo "PLODNE DANE" samo bez dece lol! Javljamo utiske

Sve vas d poljubac



Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od lolipop 2/6/2012, 13:19

Nemirko i Mazuljko, istopih se gledajući vaše sličke poslije buđenja love love love love
Tanja samo uživajte likeit
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od dr mali pariz 2/6/2012, 13:49

lol!
Mili decaci! samo neka nastave tako lepo da napreduju u ruckaju!
ljubi ih Tanjushka za mene [Only admins are allowed to see this image]
Tvom dragom poruci da rogovi tek sad nicu, a gaje se celog zivota, da bude pripravan da ih lepo odneguje Wink
Svima vama koje ste u Bg zavidim na odlasku u Atelje po Plodne dane [Only admins are allowed to see this image] sve hocu, a zaboravim ,da trknem do naseg pozorista i priupitam kad ce da vise skinu sa repertoara Sve ljubavi Dzordza vashingtona, i konacno postave nesto korisno Rolling Eyes
Ljubim vas , drugari nasi! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od KoMetaK 2/6/2012, 16:29

Divni su ti decaci Tanja srca srca Ti si zena zmaj i divim ti se, a vidim, deca su na tebe likeit
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :)) - Page 6 Empty Re: Dnevnik Matije mazuljka & Noleta nemirka :))

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu