KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 11:55

Dakle, evo me sa izveštajem dr Elezovića. Utisci su pozitivni. Jako me podseća na prof. Tulića po tome koliko je ljubazan i smiren/ćutljiv, ali rado odgovara na sva pitanja, kojih je u mom slučaju bilo malo više Laughing . Rekao mi je da sam odradila sve što je trebalo da se odradi i na osnovu toga mi je odredio terapiju. Prekucaću mu nalaz i izveštaj:
"Nije imala prirodnih trudnoća. Imala jednu VTO marta 2012. Pobačaj u 13 nedelji.
Ispitivanja su pokazala da je nosilac polimorfizna za PAI-1 promotor gen 4G4G.
Ostale stečene ili urođene trombofilije nisu dokazane.
Ova mutacija se smatra blagom ali zbog neuspele jedne vantelesne trudnoće i 35 godina predlažem da u sledećoj VTO 6 sati posle embriotransfera počne da prima 2800j Fraxipšarina (0,3ml) tokom cele trudnoće. Kada se konstatuje trudnoća, kontrola DDimera na 2-4 nedeljei ako je povišen korekcija doze fraxiparina.
Kontrola po potrebi ili pred porođaj."

Rekao mi je da zbog mojih godina ne bi trebalo da čekam prirodnu trudnoću, mada je ova mutacija blaga i, po njemu, bih mogla prirodno zatrudneti... Da sam mlađa, preporučio bi mi prirodni pokušaj, ali ovako smatra da ne treba da gubim vreme. I mislim da je u pravu. Pitao me je za težinu i na osnovu toga odredio dozu Fraxiparina.

Da, još nešto... Pitala sam da li je ova mutacija mogla biti uzrok missed-a i rekao je da ova mutacija još uvek nije dovoljno istražena da bi se moglo pouzdano utvrditi koje su njene posledice, ali da je moguće... Zato mi je i dao ovu dozu, da bi eventualno sprečio bilo kakvu posledicu...
Pitala sam ga i za aspirin - da li da ga uzimam u međuvremenu dok se ne ustanovi trudnoća. Rekao je da aspirin nema uticaja na ovaj tip mutacije, već deluje na neke druge stvari. Ja ću, svakako, da nastavim da ga pijem. Ne može da škodi! Wink

Uskoro idemo u nove pobede!!! Dok ne dobijemo beba
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 12:25

Veco...moze da ti razredi krv,pa sta si onda uradila?
Nista na svoju ruku!
I ja sam kod Elezovica bila zbog svoje mutacije, isto mi je rekao...i eto me sad...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 12:40

Nisam pametna Rolling Eyes
Činjenica je da je naša M. uspela u prvom ciklusu da zatrudni koristeći aspirin od 100mg. Ona ima identičnu mutaciju.. Ali, možda je kod nje aspirin uticao na nešto drugo, na šta kod mene ne treba da utiče Shocked prosto ne znam....
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 12:59

He, ne pravimo takve stvari, tj. gluposti,pa raditi ono sto je drugima pomoglo...pismen smo narod,valjda,a uostalom,ajd da nisi pitala doktora,pa da pokusas...ali ti si ga pitala, on rekao-ne,ali ti ipak pijes...to ne razumem, izvini.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 13:33

dr mali pariz :: on rekao-ne,ali ti ipak pijes...to ne razumem, izvini.
Vidiš, pročitala si moj post i odmah zaključila da je dr rekao NE. Stvarno ne znam gde sam to NE napisala... Od juče popodne nisam ni pila aspirin, a pregled kod dr sam imala sinoć u pola 10. Tako da - ne, nisam ga pila u međuvremenu. Zato sam i pitala ovde za mišljenje, ali sam, očigledno, dočekana na nož. BTW, ovakva situacija nema veze sa time koliko je ko pismen, već kako ko razmišlja. Ako si čitala postove M., videla si da je i njoj dr isto rekao. Ona je počela da pije aspirin i zatrudnela u prvom ciklusu, nakon 2 godine pokušavanja.
U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 13:51

Jako je interesantan podatak da se aspirin nalazi u terapiji za IVF kao sastavni deo terapije u SAD-u, u većini klinika u inostranstvu, pa čak i u našoj beogradskoj klinici "Jovanova".
Moja koleginica, kojoj je VTO u klinici "Jovanova" iz prve uspela, mi je rekla da je svakodnevno pila aspirin (čak i tokom trudnoće), iako joj nisu radili nikakve analize krvi.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 13:53

Veca77 :: Rekao je da aspirin nema uticaja na ovaj tip mutacije, već deluje na neke druge stvari. Ja ću, svakako, da nastavim da ga pijem. Ne može da škodi! Wink

Rolling Eyes mislim, a sta je ovo ako nije-on rekao NE, a ti planiras da nastavis...
izvini TI sto si moje reci protumacila kako ne treba...
i opet mi spominjes M., i opet ti kazem, sto je nekom pomoglo, ne znaci da ce i tebi, pa da pijes lek./..to nije suplement pa ako je nekom pomogao, mozes i ti...aspirin je lek i ako se svakodnevno upotrebljava, moze da razredi krv,a to moze dalje da vodi...pa zakljuci-pobacajima,ako je krv razredjena...
Zato ti nisam cile-mile pisala,a ponajmanje na NOZ docekala...Izvini sto se i osvrnuh na tvoje pitanje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 13:55

aspirin koji spominjes...nije aspirin protekt koji se kod nas proizvodi, vec bebi aspirin-sto opet ne znaci da je za bebe-sacuvaj Boze, mozda i tako protumacis, vec je manje koncentracije....mislim oko 75, a ne 100.
I ne znam da je to sastavni deo terapije u jovanovoj, sad prvi put to od tebe cujem.
interesantno.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 14:09

Uh, gde je ova prepiska otišla.....
Samo želim da razjasnim da dr nije rekao da aspirin može da škodi i da ga ne pijem, već je rekao da on utiče pozitivno, ali na druge vrste mutacije. Stvarno ne znam koji se tip aspirina nalazi u terapiji u inostranstvu, ali znam da je koleginica pila aspirin protect 100mg. Toliko od mene.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 14:11

Oki Veco,
opusteno, dobices sigurno jos neko misljenje, a i potvrdu za svoje namere.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 23/10/2012, 14:16

Baby aspirin postoji u dozama od 75 i 81mg. Aspirin nije baš antidepresiv da je toliko strašno piti ga, čak i ako ne stvori pozitivno dejstvo. Upoznala sam gomilu lekara koji savetuju da se uzima u slučaju da ne može da se nađe uzrok steriliteta. Doktorka kod koje idem na ekspertne ga preporučuje u takvim slučajevima i kaže da je imala jako dobra iskustva. Naravno, aspirin od 100mg, pošto kod nas i ima samo takav.

Istina, ja uz PAI-1 (koji ima i Veca) imam i deficit proteina S i vrlo je moguće da je on više kočio trudnoću od PAI-1. Elezović mi je rekao da mi aspirin ne treba, a da sam ga poslušala, sad ne bih bila 5. mesec.

Tako da, po meni, pošto aspirin nije neka teška droga, i napravljen je tako da ljudi mogu godinama da ga uzimaju, svakako bih pila aspirin da sam na Vecinom mestu. Uostalom, to sam i sama uradila.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 14:20

Very Happy
samo napred!
da je tebe aspirin napravio trudnom, verovatno bi i druge.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 23/10/2012, 14:24

Ma, samo napred sa tim cinizmom i pametovanjem! Sigurna sam da znaš sve o meni, mojoj trudnoći, a i drugima! lol!
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 14:29

sad stvarno ne znam ko je cinican i ko pametuje...
Kao neko ko ima homozigotnu mutaciju , na genu za MTHFR, javila sam se da podelim misljenje jer je trazen savet. dakle,nisam za to da se pije na svoju ruku iz razloga koje sam navela, a o tvojoj trudnoci nisam pisala, niti si plod mog interesovanja...
To sto savet nije upakovan u satensku roze masnu, to je stvar moje interpretacije.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 14:35

Mali pariz, nije mi jasan takav ton i takvo obraćanje! Da si cinična, JESI! Da pametuješ, PAMETUJEŠ! Prema tome, nemoj se ti obmotavati satenskom roze mašnicom i praviti se kako si ti najpametnija, da je svet onakav kakvim ga ti zamišljaš. Ovaj komentar
dr mali pariz ::Very Happy
samo napred!
da je tebe aspirin napravio trudnom, verovatno bi i druge.

je i više nego ciničan. Čemu takav ton?Ako stvarno tako razmišljaš, ne da ne bi niko trebao da bude predmet tvog interesovanja, već TI ne bi trebalo da budeš predmet ničijeg interesovanja! Ovo je stvarno previše!
M., hvala ti za tvoje mišljenje i izvini što si u ovo uvučena! Crying or Very sad
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 14:40

zao mi je sto ste iskljucive...
npr. da li ja mogu reci sta je mene napravilo ovaj put trudnom?
da li je to glukofaz, da li je eutirox, clexan ili metode koje smo u Pragu radili???
Zato mislim da ne mozemo sa sigurnoscu tvrditi da nas je nesto "napravilo trudnom",tj. bilo od kljucne vaznosti.
Ton mi samo cujes onako kako ti zelis.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 23/10/2012, 14:53

Mene takođe interesuje aspirin. Našla sam i ja da se pije na raznim klinikama kao priprema. Čini mi se da ga daje i dr. Zadori. E sad, koji je to tačno aspirin, ne znam. Inače, mnoge stvari radimo na svoju ruku, zar ne? To je i jedan od razloga zašto smo na forumu. Naravno, treba sve raditi pametno, da ne nanesemo sebi i stetu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Marija86 23/10/2012, 14:55

Ja sam ga pila na svoju ruku dok nisam dobila nalaze da nemam mutacije...ne znam Veco sta bih ti rekla nije lako nekome reci uzmi da pijes,ali ja znam sta bih ja na tvome mestu a znas i ti yes Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 14:59

iskreno, na svoju ruku sam jedino sve moguce analize odradila, za koje sam saznala na ovom forumu, a koje mi nijedan od lekara koji su me vodili , nije preporucio, ali stvarno nikad nisam na svoju ruku pila lek, mozda sam zato sad i zvucala tako kako su one primetile...meni je to cudno.
I da, ispostavilo se kao dobro sto sam na svoju ruku odradila sve te nalaze.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 23/10/2012, 15:07

Sad sam se čula sa kumom, koja je lekar. Kaže da ne pijem aspirin protect samo ako osećam tegobe u želucu ili ako inače imam probleme sa želucem. Rekla je da ne može da šteti, da nastavim da ga pijem dok ne dobijem menzis i da, kad odem na kontrolu u "Jevremovu" 1. dana sledećeg cilusa, pitam dr Janićijević da li da nastavim ili ne.
Rešena nedoumica! Very Happy
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 26/10/2012, 21:07

Stigao rezultat:
U analiziranom uzorku nađena je HOMOZIGOTNA MUTACIJA u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR, C677T).
U genima za koagulacioni faktor V (Leiden V) i koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) mutacije nisu nađene.
U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.

Devojke, ako je neka od vas u ovo upucena, neka prokomentarise. ja cu svakako zakazati kod doktora. Da li da odmah krenem nesto da pijem, pre nego sto zakazem kod njega, jer planiram vto uskoro? Sta mislite o ovom nalazu?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 26/10/2012, 21:34

Primaces neki heparin u postupku i trudnoci i to je to. Odlicno sto si otkrila.
Ima na ovoj temi bar 200 saveta, pa procunjaj.
I naravno, kod hematologa pre vto yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 27/10/2012, 12:14


Erato,ja imam 4g/5g mutaciju,dobila sam terapiju od dr-a iz
Leskovca a kod hematologa idem u ponedeljak.
Za sada mi je terapija aspirin,folnak,beviplex a 2.dana ciklusa ću dobiti
Ohb injekciju i od aspiracije će biti fraksi.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 27/10/2012, 14:27

Elezović obično za MTHFR daje aspirin i duplu dozu folne, a čim zatrudniš fraxi plus folna čija se doza povećava u 3. tromesečju. A tako si pokrivena i za PAI.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 27/10/2012, 15:26

Hvala vam drage moje. Djole, sta je to OHB injekcija?
Kupila sam aspirin i bevipleks. Uzela sam i folnak od 5 mg. Inace, pijem fembion A u kojem ima 400 mg folne.
Ne znam koliko folne da pijem, koliko bevipleksa, koliko apirina (svaku ili svaku drugu noc)? Zakazala sam kod Elezovica za 8 dana, ali bih da sto pre pocnem sa necim. Medjutim ,buni me jer na aspirinu pise da moze da bude kontraefekata ako se pije pre antikoagulantne terapije. Tu terapiju cu verovatno dopbiti. A opet, citam da se aspirin obicno daje kao priprema u ovakvim slucajevima. To me malo buni.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu