KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 3/2/2012, 23:34

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 543728za sve trudnice i cure koje ovde svraćaju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 4/2/2012, 00:06

Ja sam pitala za to spavanje na leđima i rekli su mi da je to sasvim nebitno dok beba ne pređe 1 kg. A kasnije taj teret može da pritiska neku venu koja doprema bebi i mami krv, ali ukoliko je pritiska osetiće se vrtoglavica ili nedostatak vazduha i tada se treba okrenuti na levu stranu. Ja sam to prvi put osetila kada sam radila serklaž (u sedmom mesecu). Od tada spavam na levoj ili desnoj strani.

Beluga jastuk mi mnogo znači jer kad spavam sa njim manje me boli karlica. Inače imam prejake bolove u karlici i napred na pubičnoj kosti da se nekada bukvalno ne mogu da okrenem ili ustanem, ali dok šetam ili sedim nemam taj problem. Kažu da je to normalno i da to riroda sprema telo za porođaj.

I još nešto nemojte me shvatiti pogrešno, ali sam oko one priče o matičnim ćelijama naišla i na ovo, možda će nekome biti zanimljivo i neću više daviti sa time.
http://www.roda.hr/article/readlink/2950
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/2/2012, 00:17

Uh.Jezivo!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 4/2/2012, 01:28

Nato, moja beba bi sad trebalo da ima oko kile. I bas danas dok sam lezala na boku tacno osetim da sam ostala bez vazduha, ali mislim da mi se u tom trenutku sve u stomaku okretalo. I ovde sam na forumu pronasla kako ne treba spavati na ledjima pa sam se sva nesto zabrinula. Dr kaze oseticu kad vise ne mogu, al ja ne bih uopste ako smeta. Trudicu se da ubuduce skroz to izbegnem. Valjda nisam nista poremetila.
Kad su tebi krenuli ti bolovi u karlici? Ja po nekad osetim, jos uvek retko ali jave se ponekad. Pa Nato, 31.nedelja napred scuro
Prince, normalno je da se tako osecas. Ja i sad prosto navikla da me boli stomak i da imam kontr.pa kad me popusti ja se prosto iznenadim i odusevim kako je lepo kad si u takvom stanju. Very Happy
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cvrle76 4/2/2012, 10:46

mrvi, nemoj se brinuti, i meni je dr rekla da mogu da lezim kako mi odgovara, ali ja isto od 5. meseca ne mogu da izdrzim na ledjima duze od minut-dva, osetim vrtoglavicu i nedostatak vazduha. osetices ako nesto nije u redu. navikla sam se i da citam lezeci na boku.... i mi smo nabavili beluga jastuk, ali ga ja za sada koristim samo preko dana da se udobnije namestim kad sedim, ali mi nocu ne pomaze, ali inace i nemam nekih problema, spavam malo na levoj, malo na desnoj strani i to je to! mada naravno imam bolove kada se okrecem sa jedne na drugu stranu, sto je isto normalno, jer su se kukovi rasirili.... sve vas ljubimo.... ljubav love
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 4/2/2012, 10:48

Cvrle, pa i tebi se bas primaklo...
Da li cemo imati februarsku ili martovsku bebu?!
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 4/2/2012, 11:00

Zoko, hvala! Mnogo je lakse kad je neko vec kroz to prosao Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 75087

Miro, Mrvice, Natalija, Pari, Cvrle, Biksi Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 75087, Bokice, Gagax, Milijana, Makababy, za sve vas: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 679696 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 692299


Noja, Nolnice - gde ste, kako se osecate, spakovane? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 936740
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Shizika 4/2/2012, 11:05

Prinche zagrljaj
I ja mislim da je beba josh uvijek mala, tj. ima puno prostora da se miche a da ti to ne primjetish.
Naravno, ako i dalje brinesh skokni na UZ da se uvjerish da je sve u redu.
Njezni zagrljaj za trudnicu i njenu bebu osmeh srce
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 4/2/2012, 11:44

Trudničice naše lepe osmeh srce Veliki pozdrav.

Što se tiče ležanja na leđima, ne brinite. Uglavnom se ti saveti odnose na visoku trudnoću, kad se materica uveća i podigne visoko. Tada u leđnom položaju kod nekih žena pritisne na veliku šuplju venu koja ide ispred kičme, paralelno sa aortom, najvećom arterijom. Arterija je čvrsta, pa se ne da, a zidovi vena su tanji, pa lako se spljošti pod pritiskom. Tada se smanji dotok krvi mami u srce, pa se javi ubrzan rad srca i padne pritisak. Zato mama oseti malaksalost, mučninu, gušenje, srce u grlu, ili neki sličan simptom, koji je natera da ustane.
Ne javlja se kod svih, veliki broj trudnica leži normalno na ledjima, sa jastukom, dok neke moraju da leže na boku. Dovoljno je ponekad samo 30 stepeni se pomaknuti u levo, tipa jastuk pod desni deo slabina i karlice, pa da bude lakše.
Ukoliko vama ništa ne smeta, nema mesta za brigu. Priroda je tako udesila da će vam zasmetati i vi se nećete tako ni nameštati.
Ovo su knjige, nije lično iskustvo Wink Ali je provereno lol!

Ljubim vas sve.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cvrle76 4/2/2012, 11:49

pa da mrvice, jos 2 nedelje!!!! igra bice februarska beba, a i mami se blizi rodjus, pa bi bas mogao da nas obraduje i na taj dan!!!! d
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 4/2/2012, 13:51

Samo da izljubim trudnice i nase drage drugarice,
Prelepo snezi bas kod nas zavejalo,
osmeh srce osmeh srce
Usitnilo pravo, nasem papiki juce bio rodjus Very Happy
Polako se spremamo radost
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 4/2/2012, 14:00

Cvrle Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 275568 2 nedelje!

Shizika Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 75087 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 75087 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 75087, osecam ja bebu povremeno, lagano,
nego do sad me je sve zigalo, zatezalo, probadalo i sl, pa sam osecala tezinu, pa mi je smetalo da sedim i svasta nesto, i onda je to stalo - samo stomak raste Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 745955,
pa rekoh da li je normalno da ne ziga, ne probada i da se ne zamorim o cas posla. Embarassed
I stomak se podigao, bio je skroz dole, a sad se digao kao da je lopta ispod majce.
Inace, i jutros sam osetila kako kucka Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 569534. A dr mi je i sam rekao da se slabije osecaju pokreti posto je na prednjem zidu. A kontrola 15tog Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 779578

Ljubim te, ljubi bebicu!

Trudnjacice i sve koje nas posecujete Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 4/2/2012, 14:16

Prince i moja je posteljica je na prednjem zidy,
osecam je sa strane sa nogicama ili rukicama,
kad lezimo na bokovima,
ili kad udara u posteljicu,
ali udarci su mnogo jaci kad je na zadnjem onda se sve i vidi kad izviriju
, a nama nemoze od posteljice Very Happy
moj stomak i dalje u visinama pod rebrima,
kao da ce na usta da mi izadje,
, pa joj pricamo u karlicu se spustaj lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 4/2/2012, 14:28

Noja, draga, jos malo pa ce bas da izviri Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 576626
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/2/2012, 15:08

Nato, ušla si u 8. mesec, nek je sa srećom i dalje laganini!

Uhu, još malo pa će biti novih mamica! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/2/2012, 15:17

Biće, biće bebica uskoro! smajli angel
Noja, da li imaš problema sa disanjem kad je tako visoko?
Dragmilk, gde si? Kako ste?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 4/2/2012, 15:24

Miro ponekad me uhvati, ostanem kratko bez daha,
ali.vise zgara ... jk Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/2/2012, 16:30

Mene po nekad uhvati panika kad razmišljam o poznoj trudnoći, jer sam klaustrofobičar, pa ne znam kako ću se nositi sa tim. Ako je to samo kratkotrajno, onda je OK.
Znaš, u strahu su velike oči! Ja sam zamišljala da trudnice jedva dišu tih dana! Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 4/2/2012, 18:03

Nebrini se, kratko samo i kad ruckim,
pa gledam iz vise puta da grickam nesto,
mogu i da trcim i puno da se krecem, jer nije nisko,
I nemam onaj osecaj da ce ispasti, a bilo je i toga Very Happy
Mrvicee jel pijes magnezijum 300 osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/2/2012, 19:20

noja ::Nebrini se, kratko samo i kad ruckim,
pa gledam iz vise puta da grickam nesto,
mogu i da trcim i puno da se krecem, jer nije nisko,
I nemam onaj osecaj da ce ispasti, a bilo je i toga Very Happy
Uh, to zvuči super utešno. Puuuuuno ti hvala osmeh srce osmeh srce osmeh srce love ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 4/2/2012, 23:57

Hvala drage moje na podršci, sve vas puuunooo ljubim. Da, ušla u osmi a još ne smem da se radujem, a da ne pričam o tome kako svaki put kada odem u wc proveravam jel sve ok. :)

Kako je tekla trudnoća prvo su mi rekli da se ne radujem dok se ne vidi mešak na UZV, pa smo čekali srculence, pa su mi rekli da je do trećeg meseca rizično, pa sam u petom imala manjak pl.vode, pa u sedmom serklaž, mislila sam da ću odavno da se porodim. Tako da se sada nadm da ćemo izdržati bar do 38. nedelje kada bi trebalo da radimo CR.

Sada su mi počeli i oni snovi o brizi oko bebe, i da li sam dovoljno spretna da budem nečija mama. Rolling Eyes

A u međuvremenu navijam da i one koje su u postupku VTO i one koje će biti, konačno obraduje velika beta, kao i što se molim za naše trudnice da sve prođe kako treba i da na svet donesu svoje bebice. love
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 5/2/2012, 00:14

natalija ::
Sada su mi počeli i oni snovi o brizi oko bebe, i da li sam dovoljno spretna da budem nečija mama. Rolling Eyes
love
To su sve normalne brige i naravno da jesi! I bices najbolja i najumesnija mama svome cedu nemoj to da te uopste brine. Priroda je sve to sama odredila, ja sam mislila da ce mi beba ispasti prilikom presvlacenja a kad sam ga prvi put presvukla izgledalo je ko da to radim ceo zivot, mama je mama i majcin instinkt je nepogresiv.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/2/2012, 11:42

Orli, ti si to sve tako lepo objasnila, sad sam se malo umirila.
Noja, ne pijem magnezijum, zasto to?
I meni je beba na prednjem zidu pa je nekad po ceo dan ne osetim. A stomak mi je jako nisko, i ja nekad pomislim da ce mi beba ispasti, i osecam takav pritisak dole...
Cvrle, 2 nedelje smajli angel
Kako je ova godina lepo pocela na ovim stranicama...
Natali, drzi se jos malo, samo da udjes u deveti, pa onda kad bude. Koliko je teska tvoja bebica sad?
Sve vas puno pozdravljam d
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 5/2/2012, 12:15

Mrvcek dobar je da opusti mAtericu od kontrakcija osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 5/2/2012, 13:30

Natalija, neces biti mama, nego SUPER mama! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 766699

Noja Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 543728

Mrvice, i meni su rekli da je dobro malo magnezijuma, iako nemam tegobe, nego da predupredim grceve u nogama i grceve uopste Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 995453


Miro Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 191975

Trudnjacice Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 522523
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu