KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/1/2012, 13:22

Noja, mila...pa tako se lepo približio i tvoj porođaj!!
Diivno! ja ti želim porođaj baš takav kakav i zamišljaš.Samo pozitivno,draga,lakše je tako Very Happy
Nolinice, i ja kad pogledam napredak tvog tickera, ja se istopim... Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 196545još malo...još malo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 21831
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 13:31

Dobar dančić trudnjačice, mamice i trudilice cveće
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 27/1/2012, 13:34

Danas idemo na virkanje i to mesec dana posle serklaža. Jedva čekam yes
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacca 27/1/2012, 14:08

Mirjana, nije me bio strah od porodjaja, samog, vec kako ce se zavrsiti. Ja sam imala citavo vrijeme placentu previju i strah je bio SVE do opijanja, tj. anestezije... ali Bogu hvala sve se zavrsilo kako treba! Znala sam da cu na CR, zbog dijagnoze!
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 14:18

Daco cvet
Natali, čekamo izveštaj s virkanja Very Happy


Poslednji izmenio Mirjana dana 27/1/2012, 16:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/1/2012, 15:14

Evo i mene malo.Bili smo na ekspertnom u utorak kod dr Novakov.Sve je uredu.Dr mi je rekla da oni ne rade dabl sa blizancima jer nije pouzdan.Pa nisam ni radila.Kao ako nesto nije ok salju na vadjenje plodove vode.Tako da sam jako srecna i sad mogu da se opustim.... d
***Nolinica mislim,nisam sigurna koliko se secam ni tebi nisu radili dabl?
Puno poljubaca za sve trudnice i super info za katetar i braunilu.Meni su vise puta stavljali mislim da je ona zelena u kako boli....A ona igla ima pola metra v  b Navikla sam se sad a nisam znala da ima da se kupi.
***Inace kod nas je sledeci korak serklaz.Rekla mi je dr da dodjem za tri nedelje radi preventivnog serklaza.Sve vas d
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/1/2012, 15:20

Daco, je l ti još nešto rekla povodom serklaža? Mislim je l rekla samo preventive radi, ili ima još neka indikacija kod tebe?
Inače meni je double rađen za oba ploda, nije da nije pouzdan , ko što sam i ja mislila. Milsila sam da izbace jedan nalaz...ali nije tako.
No, u se, i u kljuse svoje dr Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/1/2012, 15:36

Pari meni je dr gledala rucno grlic i kao tvrd,zatvoren ali na svakom nalazu kad sam isla na uz kod dr Kopitovic pise na kraju uraditi preventivni serklaz mislim do 19nedelje.Moja dr je to objasnila da je sve ok ali ipak su dve bebe i da se to kod blizanacke trudnoce normalno da se vrsi veci pritisak....znas vec...
Ma da.Inace ova dr u drzavnom sto me vodi ima blizance isto dobijene vto.Tako da me zena skroz razume kad postavljam sva silna pitanja Rolling Eyes lol! yes
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/1/2012, 16:07

aha, hvala Daco na odgovoru! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 27/1/2012, 16:15

Dacaa ::Evo i mene malo.Bili smo na ekspertnom u utorak kod dr Novakov.Sve je uredu.Dr mi je rekla da oni ne rade dabl sa blizancima jer nije pouzdan.Pa nisam ni radila.Kao ako nesto nije ok salju na vadjenje plodove vode.Tako da sam jako srecna i sad mogu da se opustim.... d
***Nolinica mislim,nisam sigurna koliko se secam ni tebi nisu radili dabl?
Puno poljubaca za sve trudnice i super info za katetar i braunilu.Meni su vise puta stavljali mislim da je ona zelena u kako boli....A ona igla ima pola metra v  b Navikla sam se sad a nisam znala da ima da se kupi.
***Inace kod nas je sledeci korak serklaz.Rekla mi je dr da dodjem za tri nedelje radi preventivnog serklaza.Sve vas d
Ej, draga ne sekiraj se. Ja sam bila kod dva dr koja su ekspert za ekspertni uz i oboje su rekli da je sve ok, ali naravno da uvek neka sumnja postoji, sumnja postoji i kad se uradi dabl, čak i plodova voda ne daje 100% tačne informacije. Ne znam koliko te je Novakovka detaljno pregledala, ali meni je bukvalno svaku sitnicu....Mada sam ja za svaki slučaj otišla i na onaj drugi euz u 22 nedelji, jeste mnogo para, dala sam duplo, ali sam verovala da sam otišla kod pravog dr i da će pregled uraditi kako treba. U svakom slučaju ti držim fige.

Pari, šta da ti kažem, frka me pomalo hvata, i samo se nadam d aće moje mrvice biti ok. Videćeš , za tren oka ćeš biti u nedleji u kojoj sam ja sad.Ja sam bila aktivna i radila, pa mi je zaista brzo prošlo.
Svim debelima, i manje debelima d
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/1/2012, 16:48

E sve je detaljno gledala,znaci srce mi je bilo u peti dok je obe bebe izmerila i na kraju svega mi je rekla da je sve ok.Ma i ja cu ici na taj drugi sto da ne!
Nemam pojma kako ce meni biti pred porodjaj, ali sad sam u fazonu ma kako ostale zene i ja cu i kad vidis bebe ma sve ce te proci videces!Kod mene pali ta parola kako svi tako cu i ja Wink zagrljaj bebe bebe
E a mogu ti reci da i meni vreme brzo prolazi jedva cekam da to sve prodje pa da bude u kuci zurka,da se cuje deciji osmeh...Bice to sve ok ff c

Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 27/1/2012, 17:15

Daco drugarice kako drago mi je da je sve super kod tebe, ljubim te i sve tudnjacice ljubim vas u tibe.
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/1/2012, 17:19

Pa gde si ti?Sve je ok.Ajde kad stignes navrati na fb.Joj da me vidis sad imam samo stomak,muz me zove loptica :aa28:ljubi te tvoja drugarica
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 27/1/2012, 19:59

noja ::Kupila sam i multi mum lanolin gel i po savetu kompres.multi mum,
uzela za pocetak par komada, polako pakujem torbicicu Very Happy
Znači blizu Very Happy
Ja sam skoro čula od nekih neonatologa (kolegina kćerka se porodila pa odatle info) da lanolin ne preporučuju za bradavice...Kao nešto nije baš dobar da bebac pojede. Iskreno ja nisam upućena u detalje, ali znam da je kolega tražio i kupio neku teglicu u Lilly-ju. Nešto kao mother's care, happy mom ili slično, na biljnoj bazi. (al su slični nazivi  b ).

natalija :: Inače braunilu uvek kupujem i to roze (bebi braunilu) i nikada me nije zabolela. Kad god odnesem oni mi kažu kako imaju i oni samo je pitanje da li žele ili ne da nekome učine i stave tu malu.
Inače nisam razmažena, i mogu mnogo da trpim, ali taj kateter me stvarno svaki put izludi. Inače mi kuma kaže da se u 1 noću porodila a da je u 6 ujutru skinula kateter i bila na nogama.

Dacaa ::
Puno poljubaca za sve trudnice i super info za katetar i braunilu.Meni su vise puta stavljali mislim da je ona zelena u kako boli....A ona igla ima pola metra v  b Navikla sam se sad a nisam znala da ima da se kupi.
Ah taj kateter v Svi se najviše žale na njega. Mada mislim da neuporedivo manje peče kada se pri stavljanju koristi vazelin ili glicerin, a to ponegde nije slučaj, nažalost. I ne smeta tanji, posebno što nije planiran da stoji dugo.
To već nije slučaj sa braunilom. Natalija, nisam sigurna koliko je osoba koja ti je dala tu info kompetentna, zato što promer braunile odredjuje i vrsta intervencije. Jer ako zatreba dati krv ili veću količinu infuzije, onda roze nije nikako dovoljna, pa se mora stavljati još jedna. A onda je to gore...Imati dve umesto jedne sa dobrim protokom. A rozih obično ima, čudi me da ste morale kupovati. Ma šta me u stvari čudi u našem zdravstvu. Svaka kuća svoju politiku vodi, i često se razlikuju kao nebo i zemlja.
Poljubac za sve trudnice. b
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 21:46

Ja bi bila zadovoljna da mi je neko objasnio šta mi je među nogama. Naravno da sam sa dvadeset i kusur čula za kateter i skontala da je to to, ali red je da ti neko kaže zašto, kako, koliko! Je l' da? A pošto nisam dobila ni tu informaciju (ni prvi ni drugi put, niti se sećam kad su je stavili), bilo bi previše da očekujem da mi kažu da postoje tanji i deblji kateteri!
Zahvaljujući ovom forumu, zaista sam skoro svakog dana saznavala nešto novo, i jako bitno u vezi zdravlja, zdravstvene zaštite, usluga....
Puno vam hvala drage moje ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 27/1/2012, 22:25

Veliki poljubac svim dragim trudnicama ljubav

Daco, ne brini za dabl, ja u Novakovku imam toliko poverenja da sam sigurna ako ona kaze da je ok - onda je definitivno ok Very Happy

Noli, priblizava se upoznavanje srca

Pariz, jesi pisala negde izvestaj sa tvog expertnog?

Cmokic!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 27/1/2012, 22:48

Noli kolacicu, Noja jos malo.... Very Happy
Trudnice uzivkajte ljubav
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/1/2012, 22:50

Hvala Zoko!I na mene je ostavila toliko lep utisak jako je prijatna.Sto se tice katetra kad su mi radili laparo nisam imala problema osim onog upiskicu se v  b A sad kad sam bila u bolnici zbog hiper pilo je zena koje su piskile krv!to je bilo posle laparo posto nas je bilo vise.Znate da se posle operacije stavi tufer u vaginu koji se vadi kad se krene kuci,tako da nije iz vagine.Valjda je prilikom stavljanja tog katetra osteceno neesto znam da su zene bile bas zabri nute.Tako da nije losa ideja kupiti taj tanj svejeno ti ga drze smo jedan dan bar je meni tako bilo.vise me onaj dren nervirao.
Inace meni su menjali braonilu jer me bolelo ko djavo,pa pukne vena ,sou.I to kad duze stoji kao da se upali.Mozda je Orline ipak upraavu sto se toga tice.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 23:00

Orli je sigurno u pravu Wink
A ja nisam skontala ni braunilu da imam prvi put, pa savila ruku da se odgurnem. Ne znam da li sam mogla pocepati venu..srećom, ništa mi se nije desilo.
Da Daco, onaj dren je da se naježiš. affraid Još kad nosiš obe kese u ruci i drhtavim korakom šetaš, a još ne smeš da pogledaš na dole jer ti se vrti Rolling Eyes Ja sam samo razmišljala o tome šta da radim ako mi se izvuku ta crevca iz tela Laughing Pretpostavljam da ne mogu, ali otkud bi ja to znala, ni to mi niko nije rek'o!
I još sam oba puta platila i sve što ide uz to Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 27/1/2012, 23:01

Stigli smo sa UZV, sve je super. Naša devojčica ima 1573 grama, butna kost odgovara 31. nedelji a glavica i stomačić odgovaraju 32. nedelji i 5 dana. Mrda se stalno kao osmi putnik i pomera ceo stomak. Prednjači glavicom i nogicama gura mamu u želudac i rebra. Povukla se na gore i beba i posteljica, pa je posteljica napred ali više nije nisko. Od serklaža ne osećam nikakv pritisak na grlić pa često šetamo, spremamo ručak i peglamo. Radimo krvne pretrage sledeće nedelje i ako je sve u redu idemo opet tek za 4 nedelje na UZV.

Ljubimo vas Lena i ja love
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 27/1/2012, 23:04

Ja sam imala sreće pa mi dren nijednom nisu stavljali, a na braunilu je bila prikačena samo po jedna infuzija, a za serklaž su mi je na pola isključili. Moguće da je Orline u pravu da bi mi možda i stavili veću braunilu da je trebalo nešto još da primim.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/1/2012, 23:10

Bravo Nato za Lenu i tebe! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 23:17

Natali, bravo za dobar UZ radost srca radost srca radost srca
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 28/1/2012, 12:34

Natalija, to je divno. Jel tebi beba bila napred nisko? Meni je sad tako, pa lezim ne bi li se malo podigla, dr rekla da moze da se podigne do 29.nedelje.
Noja i Noli, vama se primaklo. Jos malo. Spremne torbice? Bice nama februar veseo.
Daco, pozitivni utisci za Novakovku? Ona je meni divna zena, toliko razumevanja ima, svaka joj cast.
Ja sam se vratila na staru dozu lekova, vratile mi se kontrakcije jake, i stomak me bas jako boleo, da li zbog tezine(a jos je rano) ili se manifestuje bol od karlice, ne znam. Uglavnom dr rekla ponovo partusisten 8x1/2. Sad opet navijam sat na 3 sata, kao da imam bebu. Navikavam se. lol!
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 28/1/2012, 14:10

Natalija, sjajno!

I ja bas jutros mislim o Noji i Nolnici kako se priblizilo Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 75087, mora da je divan osecaj Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 543728

Mrvice, samo miruj i ne sekiraj se Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 779578 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 779578 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 779578

Inace, ja kako sam bila nesto umorna ovih dana, lezala sam i spavala po citav dan, i izgleda da se beba podigla gore, jer sad sedim bez problema, i ne osecam dole pritiskanje i onako cimanje i ostalo, nego nas mi nekako fino Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 995453.

Mislite da je moguce da se za tih par dana lenjstvovanja podigla i drugacije smestila? Inace, na prednjem je zidu, pa je stomak bas vidljiv Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 569534 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 578491

Miro Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu