KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANANANA-put do moje srecice :-)

+46
smarija
grudva
Sofka
Orline
red
Jelica
Deni
Struzzo
buby
medolino
mijaki
aha
Dacaa
djole42
hany
senka
Simona
lolipop
bebko
Tanja83
Tinche
Mali Princ
ivi
Jelena*
cicsa80
dragana76ns
KoMetaK
anak
JocY
Cupava
bak
cvrle76
maus
dr mali pariz
tanjica
ninica2
SSanja
BiKsi :)
lilya
dragmilk
noja
maza1972
Mirjana
Kamilica
MAAKKI
ananana
50 posters

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od noja 3/12/2011, 11:11

Anana ja sam uradila i laparo i histero transvaginalno
kopit.mi radila i bilo sve ok
I sledeci mesec na vto, a to znaci dve anestezija za dva meseca,
Predaj papire tj to sto imas i kreni polako u pripemu endom.imas vremena
Jel da nemoras ponovo da vadis rezultate, nevredi preispitivati sto kaze kami
Upadas u zacaran krug, ovog puta mora da bude uspeh naravno.predhodno ispitati endoo 6 meseci ti je ok
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od maza1972 3/12/2011, 11:27

Ana,faza koju trenutno prolaziš je normalna,i kod mene je bilo tako...ja sam čak bila paranoična,i mislila da mi ustvari i nisu vratili embrione ,svašta mi je prošlo kroz glavu....i uredu je sve to...treba da ispitaš isto što i svi mi kojima nije uspelo jednom ili više puta.
Ja sam bila besna jer nisam znala kojim putem dalje da krenem,šta da ispitujem,ustvari kod nas većinom i jeste pitanje implantacije i endometrijuma ,ako smo imali embrione ,a nisu se zakačili.
Reći ću ti jednu stvar,ti si mlada i imaš vremena da ispitaš sve ,pa polako dalje...izvini ako ovo zvuči kao fraza koju su ti mnogi rekli,ali pokušaj da gledaš na stvari malo iz drugačijeg ugla.

Ja sam počela da razmišljam o mom neuspelom pokušaju kao o fazi u ispitivanju neplodnosti...kako?...pa imali smo embrione odličnog kvaliteta koji su se zakačili pa odustali.E sad- i to je značajno ,jer se onda usmeravamo na pitanje -zašto su odustali?...ili zašto se nisu implantirali?...Moja dr mi stalno ponavlja da imamo sreće,imamo materijal ,mada to nije za utehu ,ali uzevši u obzir moje godine-i jeste ...
Izvini na podužem postu cmoka lakše će ti biti kad počneš sa ispitivanjem ,jer ono daje odgovor na večito pitanje-ZAŠTO?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 52
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od KoMetaK 3/12/2011, 13:33

Ananana, jako mi je zao sto nije uspelo, ali mi je drago da te vidim da odmah kreces u akciju, kao i Kami. Mnogo je lakse kad imas plan i nesto da radis, jer ti to daje nadu i priblizava te za korak do cilja. yes
Sto se endometrijuma tice, ispitaj to sve, ako treba, idi i privatno kod nekog ko je dobar lekar, da cujes sta ce ti reci. Ako se secas, znas da sam se ja cudila debljini tvog endo, secam se da sam negde svojevremeno citala da ne valja da bude veci od 15mm na ET, a debljina tvog me zbunila kad si napisala pre A. Nisam htela da te obeshrabrujem, jer nisam bila sigurna da li je sve tako, ali sam htela da te na neki nacin upozorim, pa da ispitas lekare da li je to ok ili ne.
U svakom slucaju, sad je sve to iza tebe, i ne osvrci se, samo napred i trazi problem i resenje, jer jedino je to vazno. I nemoj se osecati ko magarac, jer ne moramo da znamo mi sve o VTO, tu su lekari koji time treba da se bave, e, sad, sto oni to rade kako rade... to je na njihovu savest. Vidi sta ti savetuju, pa evenutalno, porazmisli i da promenis kliniku, zbog zamrzavanja.
zagrljaj
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od dr mali pariz 3/12/2011, 16:19

Joj, iskuca ceo post i ode u vetar ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 444178
Anax2,
ja sam ti ispričala svoj slučaj, tek da vidiš da je nekog dr-ka u moru istih koji su me pregledali i slušali, zaintrigiralo to što su mi ciklusi kratki, često sa tamnijom krvi i pre glucophaga bili jako bolni. Jedinu je nju to zaintrigiralo, jer smatra da sam mlada, i da treba da imam srednje obilne cikluse sa svežom krvi koje traju oko 5 dana. Iz tog razloga me poslala na histero. Ne mogu dr-kovi da vide na histero zašto su ti ciklusi kratki, ali def. da se endo ne izljušti dobro...ali mogu da pogledaju da li je sve o.k. i da li ti se nije vratila endometrioza, koja ima običaj da se vraća, kao i miomi i polipi što se vraćaju. Zato ti ja preporučujem histero.
Preporučujem ti da proveriš progesteron 2. dan, 14.dan i 20. dan ciklusa, ako su ti ciklusi na 28 dana. I to će ti dosta reći.
Nemoj postavljati sebi najgluplje pitanje u istoriji steriliteta: ZAŠTO- jer da postoji odgovor na njega, ne bi bilo ni steriliteta.
Preuzmi stvar u svoje ruke, sad imaš veće iskustvo, znaš kako stavri stoje, sad si još pametnija, i to će ti olakšati da pronađeš put do uspeha! ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 715980
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Simona 3/12/2011, 21:53

Ananana,
bas mi je zao, navijala sam za tebe i nekako verovala da ce biti visoka beta... zagrljaj

Ali mi je drago da si se vec podigla, samo napred... f cmoka
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 3/12/2011, 22:46

Hvala vam punoooo poljubci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od bak 3/12/2011, 23:48

Ananana, drago mi je da ides dalje. ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 275568
U vezi prenosenja embriona, iz jedne klinike u drugu, ima deo u Zakonu o VTO koji to striktno zabranjuje, znam da sam negde citala. Mislim da iz tog razloga nije moguce

Pariz, sad si me zabezeknula pricom o ciklusima affraid Pa moji su apsolutno takvi, apsolutno. :affraid:identicni.

A radila sam histero pre skoro 4 god. Odoh da lupam hglavu.
Nemoj da nam krijes tako vazne info Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od dragmilk 4/12/2011, 00:10

Zao mi je, Ana. Sad Meni su takvi ciklusi od pre 2-3godine, traju 3-4dana i samo je drugi dan sveza krv, ostalih dana je braon gusta krv i uopste nisu obilni. Jedino su ostali bolni kao i uvek. Pre vto radilla sam biopsiju zida materice i nalaz je bio uredan.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 09:38

Ako neko zna kako se i cime utice na stanjivanje endometrijuma? Jer meni se cini da je on bio malo deblji i dok samisla na insemenacije. Ili da otvorim temu posebno? Na zadebljanje se utice ako reci ananas, brazilski orah,... Jel ima netsto za stanjivanje, ili neki lekovi? Nestrpljiva sam da saznam, a sutra cu da pitam dr.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Cupava 4/12/2011, 10:02

ananana :: zasto nije moguce prebaciti embrione?
Ja sam se svojevremeno raspitivala o kontejneru za prenos zamrznutih embriona, pa navodno niko nije imao od klinika, cak ni u Leskovcu (a imali su ranije). Anna mi je tad puuuuuno pomogla da dodjem do informacija, pa sam saznala da, cak i kada bih pronasla kontejner (on, pretpostavljam ima neki tecni azot koji odrzava temperaturu), morala bih da platim i nekog biologa koji bi bio zaduzen za prenos i odmrzavanje embriona, jer niko drugi nece da garantuje da se nesto nece desiti u toku transporta.
ananana ::Kami, ne mogu, jako sam besna-sada me stize, zbog toga sto su od pocetka znali da nemam sanse a ja se kao budala nadala. Sama sebi izgledam kao magarac. Pokusala sam da se ne opterecujem i ne informisem i ne raspitujem o svemu, kao sto manje znambolje mije. Tako da nisam znala da mi je endo bas tako stravicno debeo i da nece uspeti. Ali oni jesu znali!
Shvati da je, na zalost, vto kod nas biznis. Betanija je doktorima zadnja rupa na svirali., zato i imaju najmanju uspesnost. U drzavnim ustanovama MORA da se radi vto, pa se shodno tome i ODRADJUJE. Znam da je nama, kada smo krenuli u pricu vto, dr. Trninic Pjevic predlagala inseminaciju u Genesisu i odradila dve, iako je znala da sa tako losim suprugovim spermogramom IUI nema svrhe...ali mi smo platili 700e, a ona je dobila bar pola od toga. Jbm li ga, na nama je ipak da se izborimo.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 11:39

Bravo Cupava, sve si upravu, slazem se! Hvala ti puno na info!
ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od dr mali pariz 4/12/2011, 11:53

Ne znam za stanjivanje...pazi-nisi ti u toj fazi-ali sam čula da su neke cure zbog ne dobijanja ciklusa, a prilično zadebljanog enda išle na kiretažu- guljenje zida.
E sad, šta od lekova utiče, ne znam. Svaku nedoumicu na papir, i na sl. konsultacijama kod ginekologa da imaš šta da pitaš Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od smarija 4/12/2011, 14:22

ana bas mi je zao za ovaj postupak i njegov ishod,ali mi je drago da si krenula dalje,nisi klonula i to znaci da si jedna velika hrabrica i borac ,tako i treba ljubav
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 17:50

Pari, sve sam smislila sta cu da pitam, i idem sutra redom. Nesto polako gubim nadu, pala sam danas u depresiju iznenada, nesto me steglo i skupilo mi se, ali valjda ce sutra biti bolje.
Idem prvo kod dr.Pjevic, pa kod mog gin.koji ne radi na zalost VTO ali je to jedina osoba kojoj bezrezervno verujem i zamolicu ga da mi da savet posto ja vise nisam pametna. Vrtim se u krug. I garant opet imam endometriozu. pa cu onda nju da sklonim pa dok ne uradim opet VTO zbog ovog ili onog, dobicu nesto trece i tako u krug. Ne znam sta mi je, ali nije mi dobro.
Mozda i dignem ruke od svega, izgleda mi nije sudjeno.
A mozda kad sine sunny kazem sama sebi da sam budala sto tako depresivno razmisljam.

Veliki poljubac srcasti poljupci

Videcemo sta ce biti sutra posle konsultacija,...
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od mijaki 4/12/2011, 18:06

ananana sigurna sam da neces dici ruke od svega, jer sutra je novi dan a ti si hrabra zena!
sudbinu sami sebi krojimo, tako da si sutra opet jedan korak blize svom cilju!
ljubim te

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 18:56

Mijaki love
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Xena 4/12/2011, 18:59

Anana mila, sta je sada ovo, rekli smo da necemo tako, sutra je novi dan i iznenadices se koliko imas snage, ovi hormoni cuda cine sa nasim raspolozenjem, hvala Bogu pa sve brzo prodje. Evo ti jedan veliki ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 670661
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Mirjana 4/12/2011, 19:44

ananana ::Ako neko zna kako se i cime utice na stanjivanje endometrijuma? Jer meni se cini da je on bio malo deblji i dok samisla na insemenacije. Ili da otvorim temu posebno? Na zadebljanje se utice ako reci ananas, brazilski orah,... Jel ima netsto za stanjivanje, ili neki lekovi? Nestrpljiva sam da saznam, a sutra cu da pitam dr.
Ananana, meni je moj dr davao abutilon vaginalete kada sam imala ranicu, koje su ustvari neka kiselina i ljušte zidove materice. Meni su ispadali debeli beli delovi sluzokože od toga i to je u redu. Ono što mi je dr tada rekao je da ako je ranica mala, otići će-oljuštiti se. Ako ne, bolje će se videti stanje. Još mi je rekao da se taj lek izbegava i vrlo retko ga treba koristiti.
Tako, znam da to tanji zidove, ali ne znam da li je to kod tebe rešenje. Dodaj to pitanje na spisak, tj. pitaj dr-a za Abutilon. Meni to bolje zvuči od kiretaže, zar ne?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 20:31

Jeste Miro, bolje naravno. Pitacu Very Happy
bas me zanima sta ce sutra da mi kazu. A najpre mi se cini da ce mi reci da je guzva i da nemaju vremena da mi objasnjavaju fd

Miro,Xena zagrljaj
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Jelena* 4/12/2011, 20:34

Ana draga,bice bolje,samo polako,treba vremena da se sve slegneANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 670661
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 4/12/2011, 20:35

Hvala Jeco na podrsci osmeh srce
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Kamilica 4/12/2011, 23:08

Anana, pre nego što kreneš na Betaniju, nazovi oko pola osam i pitaj da li dr Ttrninć radi, ona nekada radi samo utorak, sreda četvrtak.
I molim te, trudi se da ti bude bolje, uzmi moj primer i teši se da su mogle i gore stvari da te snađu.
Kad ja mogu da se dignem, možeš i ti!
Duuušo, pa znaš li kakav je očaj mene snašao, tebe nije ni pola toga, tako da glavu gore, ništa nije izgubljeno, radi sve što misliš da će ti pomoći, ali nelupaj glavu o zid, nego se staloži, i dobrar plan napravi, i podhitno vrati optimizam, jer samo tako možeš dalje...
Mnogo te zagrljaj
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od lolipop 5/12/2011, 00:47

Ananana, dušo moja draga dobro je ponekad biti ljut, i bijes tjera dalje ponekad. A inat još više! Ali molila bih te da malo mirnije glave odeš sutra doktoru, da sama sebe probaš iskontrolisati. Jer bijes, i reakcije koje on nosi nisu ništa dobro donijele. Polako, naći će se rješenje i za zadebljan endometrijum sigurna sam. Jako mi je žeo zbog tvog neuspjeha, ali mora se dalje, i to hladne glave. Samo polako, pregrmi ovo i u nove podjede.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 46
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Mirjana 5/12/2011, 00:49

Vidiš ti kamilicu! Kažu nežan cvetić! Znala sam ja, ipak, da je to žilav poljski cvetak. Zna ona da posle kiše i ledenog vetra dolazi sunny sunny sunny
Hrabrice moje mile, preguraćete vi to i bićete mame, ja definitivno verujem u vas! d
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od bebko 5/12/2011, 05:52

zagrljaj v
Čekamo šta će reći dr...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 22 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu