KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Jelica
grudva
7-patuljaka
Struzzo
Deni
Likoli
mijaki
medolino
red
shenon
senka
Jejaaa
LaFolie
Palcica Zvoncica
lilly13
key
liliCool
maus
SannI-AlL
racili
Niny
ragaco
Cupava
bak
Botox
bebko
ananana
Malina
JocY
laKole
hany
dragmilk
Elle
natalija
sanja 80
suncica muncica
jaca*caca
cvrle76
dragana76ns
noja
little monster
Jelena*
Mali Princ
cicsa80
Dacaa
lilya
traveler81
daxi011
SSanja
BiKsi :)
Xena
KoMetaK
lolipop
MAAKKI
Kamilica
djole42
maza1972
anak
ninica2
Mirjana
dr mali pariz
65 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Botox 3/11/2011, 16:40

stavila sam med
a htela sam da pijem i ocajnicu da pokusam sa njom...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 3/11/2011, 19:34

Xeno, dobro je, samo napred, mila moja, samo napred!!! cveće
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 3/11/2011, 20:03

Metaurina ::Xena, i ja nekako verujem da se malo kasnije usadila mrvica i da si ti rano uradila betu i molitva molitva molitva da bude sve u redu!
Lylia, a da probas sa minimalnim dozama nekog metformina. Ja moram da priznam da sam prezadovoljna rezutatima posle 5 meseci koriscenja glukofaza. I, da, samo integralno pecivo, nista gazirano, krompir u minimalnim kolicinama. POgledaj temu OGTT ima tamo jelovnika i tabele sa indeksima, da ti bude lakse da shvatis sta treba izbegavati od hrane.

Meta, hvala na savetima, to bas puno znaci ljubav Dr mi je rekla da pijem Siofor ujutru i uvece uz jelo od 500 petnaest dana, a nakon toga da predjem na 850. Gazirano ne pijem, krompir ne volim. Ma ja sam idealna za izgladnjivanje lol!
E sad, to mi nije jasno kad kazes da si prezadovoljna, na sta treba da obratim paznju, da li treba da se osecam drugacije? Prosto ne znam na sta da obratim paznju cime treba da budem zadovoljno. Ako me uopste razumes sta hocu da kazem zbunjen Posto ja ni samu sebe ne razumem najbolje Rolling Eyes

Xena, lenjo to tvoje dete, lalinsko, ali bice to super zagrljaj
Cekalice drage, znam kako je tesko, ali zato ce posle da bude veselo i srecno d
Ostele koracalje, bockalice ili one koje se tek spremate, ne zamerite mi nemam vremena da sve deteljno citam, ali cu za viken naci vremena. Do tada vas poljubac
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 3/11/2011, 20:57

Xena, samo pozitivno to je sad najvaznije, a ja verujem da ono polako raste u maminom stomaku, samo je malo lenja bebica Very Happy Bice to sve super, ja u to verujem i navijam iz sveg srca molitva

lilya, testenine u smislu testa makarona, pice,...to je najgore moguce, meni je dr.rekla kada mi je bio visi secer, ja kazem ne jedem nikada slatko, a ona me pita a testo, ja reko obozavam, ona se zgranula, pa kaze to je to! Ja ti samo prenosim sta mi dr.rekla.

Bojana, navikne se na taj ukus vremenom. vrkuta ni nema neki ukus, vrlo je blaga, ali puno pomaze, uz nju ce ti se normalizovati ciklus i ne bi trebalo da bude bolan. Ocajnica je bas ocajnica, gorka jezivo, ali nju pijes samo par dana, za plodnu sluz je dobra.

Da li neka devojka moze da mi kaze koliko na dan puta ili kolicine vrkute sme da se uzima?? I da li ja smem sada da pijem vrkutu obzirom da sam u postupku? Ja je pijem ujutru i uvece, a sutra idem na prvi UZ i E2?

Sve devojke jako stiskam zagrljaj
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 3/11/2011, 21:27

ananana ::
lilya, testenine u smislu testa makarona, pice,...to je najgore moguce, meni je dr.rekla kada mi je bio visi secer, ja kazem ne jedem nikada slatko, a ona me pita a testo, ja reko obozavam, ona se zgranula, pa kaze to je to! Ja ti samo prenosim sta mi dr.rekla.

Da li neka devojka moze da mi kaze koliko na dan puta ili kolicine vrkute sme da se uzima?? I da li ja smem sada da pijem vrkutu obzirom da sam u postupku? Ja je pijem ujutru i uvece, a sutra idem na prvi UZ i E2?

Sve devojke jako stiskam zagrljaj

Ajde i to cu da izbacim, mada ne mogu skroz. Pizze i mogu, to mi nije problem, ali volim spagete ili taljatele i raviole u Vapianu. Obozavam, mljac, mljac.

Oko vrkute ti ne mogu pomoci. Nisam cak 100% ni sta je to Embarassed
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 3/11/2011, 23:11

Lilya, odlicno da su ti dali siofor, nije to velika doza, ali moze dosta pomoci u regulisanju insulina i funkcionisanju organizma. Ja sam prezadovoljna, jer sam izgubila 10 kg, zaradjenih kroz 3 VTO i nisu hteli da se maknu. Osecam kako mi organizam funkcionise bolje, a cekam neke rezultate sledece nedelje, pa se nadam da su dobri i oni ce biti potvrda terapije.
Dr Stokic mi je rekla da moja IR nije mnogo izrazena, i rekla mi je da ne idem na VTO, nego da pijem samo metformine, pa cu ostati trudna prirodno, ali je promenila misljenje kad je cula za oligo kod mm. Kaze da ima puno zena koje su se godinama mucile i imale idiopatski sterilitet i posle 3 meseca terapije ostale prirodno trudne. Ja u ostajanje prirodnim putem ne verujem, ali da ti poboljsa ishranu celija, sigurno. Evo i Little monster, i ona je dupla trudnjaca, a bila je 7-8 meseci na glukofazu.
Ponekad pojedem nesto slatko, kao sto mi je dr i rekla, ali su to retke prilike. Hleb samo integralni, ali pastu ne mogu da izbegnem ovde ni da hocu. Mada, kad je jedem, gledam da bude od kamuta ili integralna, a picu uvek jedem sa brasnom od kamuta. Ja sam krompirusa, pa mi je zabrana za isti, jako tesko pala, ali se ponekad pocastim.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 4/11/2011, 05:22

Meta, a sta je kamuta?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 4/11/2011, 09:40

Devojke,tema je super interesantna i korisna...i ja izbegavam slatko od ETa,mada nisam radila OGTT test...Interesuje me gde mogu da pročitam SHizin VTO dnevnik.Sve pretražih, a jako me interesuje...pominjalo se kod ANNIE u dnevniku... ff
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 52
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/11/2011, 12:13

Meta draga, mnogio mi je drago da se bolje osecas i da metformin radi posao f
I mi smo negde u slicnoj situaciji: spermogram prilicno varira (od 0% pokretljivih na prvoj komisiji do "Sto ste vi dosli na VTO komisiju kad vam je sve u najboljem redu?" drugi put); i moja dr veruje da je kod nas moguce da prirodnim putem ostanemo trudni, ali ja bas i ne verujem. Ono u sta verujem je moja volja i cvrsto pridrzavanje ne konzumiranja slatkog, testa minimalno, a i to integralno, krompira i cega god jos treba. Ja sam na hrani prolicno mrljava i probirljiva i citavog zivota mi neko zbog toga prebacuje. E vala da se i meni to zbog necage isplati  b Ako ovako mogu da pomognem da sve ovo uspe, e onda mi stvarno nista nije tesko.
Kad popijem ovu kutiju Siofora od 500 prelazim na 850 pa cemo da vidimo kakvo ce stanje biti do sledeceg postupka. To ce biti krajem januara g
I meni su svi rekli da je velika verovatnoca da se u toku postupka ugoijm, ali nisam, a kad nam nije uspelo oslabila sam bukvalno preko neci nekih 3 - 4kg. Nit sam jela, nit sam spavala. Sta da se radi, mora da se odboluje.

Ananana, Kamut je vrsta psenica. Ovde mozes da procitas malo detaljnije: http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/kamut-drevna-egipatska-psenica/.

Devojke moje draga, dala sam sebi slobodu da vam skuckam poruku sa posla, toliko mi nedostajete preko dana i jedva cekam da stignem kuci i proverim kakve su vesti svakog dana. Sve vas d
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/11/2011, 12:58

Kako vi mene plašite! Ja nisam radila taj test, niti mi ga je iko pominjao. Slatko jedem, rasturam. Ne u smislu industrijskih slatkiša, ali evo npr.jutros. Petak je, dan moga Krštenja-post na vodi. Iscedila sam grejp, jabuku, limun i šargarepu za dobro jutro-SLATKO! Nakon toga sam skuvala kamilicu, koju sam zasladila medom-SLATKO! Taj med inače prave pčele mog tate...i od kad sam rođena dan počinjem medom! Zatim sam ispekla jabuke-SLATKO! I sipala u činiju, iz koje trenutno grickam, ekspandirani ječam, raž i pšenicu, a pšenica je slatka-SLATKO!
Sad ne smem da liznem kafu...jer je slatka...gde je ta tema na kojoj mogu da vidim kako to šećer utiče na zatrudnjivanje?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 4/11/2011, 13:16

Miro,to što ti unosiš su fruktoze,a reč je o brzim šećerima-a tema je OGGT test i insulinska rezistencija.Da te utešim, ni ja nisam radila test pre postupka,iako sam iz iskustava naših drugarica znala da je bolje ući u postupak sa tim nalazom.Međutim ,nisam imala indikacija da dođem do dr.a u Kliničkom i nije bilo vremena.Obično se na test upućuju devojke sa policističnim jajnicima,gde je inverzija FSH i LH...kod mene nije bilo indikacija i to ću pod broj jedan odraditi posle ovog postupka.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 52
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/11/2011, 13:27

Hvala ti Mazo, baš si me smirila. Celog života me uče da je ovo što jedem veoma zdravo i ja sad kontam, qq, šta ja ustvari jedem!
Ok, i ja izbegavam pravi šećer i mada obožavam čokolade, vrlo ih retko jedem baš zbog toga što su pune šećera.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 4/11/2011, 13:29

Miro, bez sekiracije nekom i ne treba terapija. Ja licno sam OGTT trazila od endokrinologa da radim jer sam se u poslednjih 8 god ugojila 20 kg a zdravo se hranim (osim ponekih ispada tu i tamo v ). Ni kod mene nije bilo hormonskih indikacija, ali eto pokaza se da mi je insulin nizak a glukoza OK. A OGTT ti ne gine u trudnoci tako da ces ga sigurno raditi Razz


Poslednji izmenio Jocy dana 4/11/2011, 13:37, izmenjeno ukupno 1 puta
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 4/11/2011, 13:29

U lab u Frontu, HORMONI MOGU NA UPUT OD DR IZ DOMA ZDRAVLJA!
Dva puta sam pitala, kazu ne placa se ako imate uput. Rekoh nije za komisiju za VTO, kaze nema veze, samo ako imate uput.

Ja cu probati sledeci ciklus, pa javljam da li je stvarno tako. Nista ja to ne verujem
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/11/2011, 13:36

I u Visegradskoj su besplatni, bez obzira da li ih radite za vto ili ne
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 4/11/2011, 14:42

Ananana, Lyliana ti je postovala link za kamut, moram da priznam da prvi put citam na srpskom o njemu. Ovde je postao hit poslednjih godina, a mi smo ga otkrili pre skoro 3 godine, kad je mm dobio dijetu od nutricioniste, a ja sam obilazila ceo grad da bih nasla hleb i pastu od toga i uspela da nadjem samo u 2 pekare, dok ga sad ima i u najmanjoj radnjici. Kao sto rekoh, cak i u vecini restorana i picerija mozete da nadjete pastu i pice od kamuta. Onda sam malo guglala i shvatila da je jedna od najmanje modifikovanih zitarica, pronasli je u grobnicama faraona, kultivisali i sad se uzgaja normalno. Mislim da moze da se nadje u prodavnicama zdrave hrane, ali u Srbiji ima sve od integralnog brasna (mada, pitanje je koliko je integralno, a koliko je dodatak kaka-a, pogledajte uvek iza na etiketi, cesto stoji brasno tip 400), dok se ovde osim hleba ne moze pronaci nikakvo pecivo od integralnog brasna, pa zato koristim kamut.
Miro, ne bih ni ja radila OGTT da nisam imala 2 nesupsne VTO pre toga, i da se nisam ugojila 15 kg Rolling Eyes Jela sam slatkise kao luda, a skoro svi kg su mi otisli u stomak Rolling Eyes Imala sam 2 dijabeticara u blizoj familiji, i eto, htela sam da proverim. Meni je glukoza uvek bila na donjoj granici kao i mom tati, ali dr mi je i rekla da sam nasledila gen, da necu imati dijabetes, ali zato imam IR.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/11/2011, 15:08

Jao Miro, izvini molim te, nisam htela da te uplasim. Meni prva VTO nije uspela i onda sam trazila da uradim barem neke analize da vidimo da li jos nesto mozemo da uradimo pre drugog postupka pa sam sad na malo izmenjenom rezimu ishrane i Sioforu.
Meni su i nakon prvog postupka posle ET poslali kuci rekli da se suzdrazavam od slatkog (ukljucujuci i voce u nenormalnim kolicinama), odnosa, ne primam goste zbog virusa i strogo mirujem. Ocigledno je to od klinike do klinike individualno.
Kod tebe je sve OK, nemoj da se nerviras i uzivaj koliko god mozes cmoka
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/11/2011, 16:09

ja znam da je ov kamppanja za predstojece izvore, ali ako ce nam to doneti jos jedan pokusaj, ne bunim se: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/287623/Proslavljen-rodjendan-prve-bebe-rodjene-u-okviru-programa-vantelesne-oplodnje
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/11/2011, 17:03

ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/11/2011, 17:44

Samo da pozdravim Koračaljke! Korak po korak na putu do bete + - Page 9 692299
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 4/11/2011, 19:25

OS OVDE DA KOPIRAM OVU LEPU VEST, I TO JE TO :-)
http://www.glassrbije.org/info/index.php?option=com_content&view=article&id=37320:grad-od-2012-finansira-trei-pokuaj-vantelesne-oplodnje&catid=55:zdravlje&Itemid=76
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 4/11/2011, 20:22

Devojke, danas je palo upoznavanje vv
Upoznala sam nasu dragu milu Kamilicu!! x
To je jedna lepotica, plavusa sa plavim okicama, divna, mila bas kao sto je Kamilica!
Jako smo se lepo druzile i ispricale, da nam nije bilo dosta ni 3 sata,vec smo izasle iz kafica i sve se ubacivale jedna drugoj u rec, kao cekaj samo jos ovo da ti kazem  b

Evo sirim vam punooo pozitivne energije konfete danasnji dan mi je stvarno divno prosao!
vadila krv, uz, sve odlicno kaze dr.dobila prvi Gonal i tako sve do 10.11. pa ponovo krv i uz, i saopstenje kada ce biti aspiracija!


Sve vas volim i ljubim, prasim i navijam zagrljaj
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 4/11/2011, 20:45

ohho....Ananana pa srecno bockanje, da se sve lepo zavrsi Korak po korak na putu do bete + - Page 9 523476

Mazo, sitno brojis do Korak po korak na putu do bete + - Page 9 714399 Korak po korak na putu do bete + - Page 9 512172 Korak po korak na putu do bete + - Page 9 512172 Korak po korak na putu do bete + - Page 9 512172

Sad sam se cula sa nasom drugaricom Vasar, sve vas je puno pozdravila nije uopste u toku sta se desava ali je rekla da vam svima pozelim uspesne korake Korak po korak na putu do bete + - Page 9 582639
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 4/11/2011, 20:48

Mila Anana, divna si, nisam stigla ni da ti se zahvalim za poklon.Mila si i draga kao što sam i zamišljala. Kako je prošlo danas? usne
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/11/2011, 20:52

Ananana, srećan početak bockalice! E kad' se samo setim kako si nestrpljivo čekala lol!
A za ovu malu cvećku, nisi morala ništa da kažeš, znala sam ja da je ona slatka-pa pčele prave med od takvih slatkica! lol! lol! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu