KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spontani pobacaj - podelimo iskustva

+70
lela1984
Dora1
Sofija Veks
tanja-učiteljica
saska1201
Tangerine
Arya
SoJa
jjjJelenajjj
hocukusurnecuzvaku
zoxa
SladZana
Shizika
zvoncica36
neca73
Erata
laKole
fight&faith
saska1
strunfeta
dunjas
leptirko82
Iustitia89
pcelamaya
cicsa80
sareni leptir
Smoki
heart84
Ema78
kokolo
bokica
medolino
KoMetaK
noja
Mrvica
ninica2
Tanja83
Marija86
korpica
MAAKKI
bobica83
Simona
djole42
dr mali pariz
dra00
Xena
Likoli
Orline
lena
Milijana
caci
lilya
lilly13
JocY
red
BiKsi :)
maus
bak
Mali Princ
Dacaa
Kamilica
lolipop
Tinche
Goca ***
Nefertari
Eleonora87
Mirjana
Republica
HappyGirl
BABY SWEET <3
74 posters

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od KoMetaK 23/1/2014, 23:24

Daco, i ja sam imala klasican porodjaj, samo tebi mozda nisu dali odmah bromokriptin jer su bebe zivorodjene, a meni su uveli bromokriptin odmah, pa mi nije curelo mleko. Ali zato se mrljavljenje oteglo na mesec i po. Hvala Bogu, danas prvi dan nemam nikakvo krvarenje, ocigledno je ovo bio ciklus, samo je bio kratak.

Daco, ti si mlada, imas 10 godina manje od mene, pa samim tim sam sigurna da ces uspeti i postati majka! Mozda je to trenutno stanje i da se trenutno tako osecas, ali ja verujem da ces promeniti misljenje i sigurna sam da ces postati majka! Ja sam 10 godina starija, pa se jos nadam, a imam realno jos 2-3 godine da to i ostvarim, ne verujem da cu posle toga moci zbog zaliha jc koje su se skoro pa potrosile za 6 postupaka. I mene uhvati strah ponekad da li cu uspeti, ali ga oteram, jer bi me sad samo dodatno opteretio.

Tnagerine, hvala i na tvom iskustvu, meni je ciklus dosao posle 42-3 dana, nisam ni sigurna kad je poceo, ali vazno je da mi se organizam vraca u normalu.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1201 24/1/2014, 20:52

Pozdrav,
ne znam ima li koga ali me interesuje nesto o spontanim pobacajima. Naime trenutno cekam na kiretazu (trecu). Missed. Kazu trombofilija.

saska1201

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1 24/1/2014, 21:00

Pozzz
Šta te interesuje slobobno pitaj iza mene je 9 neuspješnih trudnoćai skoro toliko kiretaža.Koja ti je nedelja bila trudnoće?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1201 25/1/2014, 21:31

Pozdrav,
kod ove poslednje trudnoce 9 nedellja i tri dana kad su otkrili da nema srcane radnje. A u prethodnim trudnocama oko sedme nedelje. Inace sam PAI homozigot i mTHFRheterozigot. Ostalo jer sve ok. Imam jedno dijete.

saska1201

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1 25/1/2014, 23:10

Saska dali je srčana radnja bila registrovana pa onda nestala ili se uopšte nije ni pojavljivala?Kad si gubila prethodne trudnoće mislim od koliko nedelja?
Jesu ti uradili kiretažu šta kažu šta je uzrok?kako trombofilije kad si bila pokrivena terapijom ?Jesi provjeravala tsh i štitnu da nije neki endokrinološki uzrok?
Žao mi je što si morala proći kroz to sve  ff 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1 25/1/2014, 23:12

Meta  zagrljaj 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1201 26/1/2014, 10:58

Ustanovljena je srcana radnja u 6 toj nedelji. Ali se onda nesto desi i sve stane. Hormone sam radila i ok su. A ovoje sad treca kiretaza. Sad cu da trazi,m da posalju na citogenetsko ispitivanje. Do sad to nisu radili. Osjecam da nisu zainteresovani da rijese moj problem. Pitam se da nije doza fraxiparina mala? A opet me buni sto su d dimeri bili dobri. I hematolog je nastavio terapiju od o,3. A onda ginekolog kaze da je mozda trebalo clexan da primam i to jacu dozu. Zasto? Definitivno idem u bg kod Elezovica da cujem njegovo misljenje. Tako se bespomocna osjecam. Hvala na podrsci :)

saska1201

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od KoMetaK 26/1/2014, 13:21

Saska, a jesi li kontrolisala stitnu i TSH? Pitah te to na drugoj temi koju si otvorila. Hoce TSH da skace na pocetku trudnoce i da izaziva spontani, ne samo mutacije. Svakako, Elezovic je odlican lekar, znace sta treba od terapije, ali mislim da bi ti trebao i endokrinolog, ako nisi bila.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1201 26/1/2014, 13:51

Nisam ga kontrolisala, samo fsh, i polne hormone 2 do 5 dana ciklusa. A pogledacu i taj hormon. Sjutra sam na programu za kiretazu, pa kad se malo oporavim krecem u nova istrazivanj. Valjda cu uspjeti nesto da nadjem. Hvala

saska1201

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od KoMetaK 26/1/2014, 14:21

Uradi TSH, FT4, FT3, i antitela na stitnu, to ce pokazati da li imas problem ili ne. Svakako, mozda je bolej da nadjes endokrinologa pa da ti on da sta uraditi i pogleda posle rezultate. Ja sam TSH kontrolisala na 2 nedelje na pocetku trudnoce, on pravi problem u prva 3 meseca i moze da izazove spontani, a posle se formira stitna bebi i ona preuzima funkciju, tako da kasnije spontane ne izaziva ako je TSH pod kontrolom lekovima.
Jako mi je zao sto to prolazis i sto si prosla tolike spontane, ali kad se malo sredis i oporavis od bola, vrati se na ove strane, ovde zene puno znaju, najcesce i vise od obicnih ginekologa, pa makar da te posavetujem osta da uradis od analiza i gde.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od saska1201 26/1/2014, 14:41

Hvala puno na savjetima, a najvise na podrsci. Vi me ovdje najbolje razumijete. Svakako cu uraditi i posjetiti endokrinologa. I da, mnogo vise ovdje mogu da saznam nego od mojih doktora. Ta njihova nezainteresovanost me ubija. Hvala puno i svu srecu zelim svima koje cekaju i nadaju se bebicama. Bice samo dtreba da vjerujemo.

saska1201

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od tanja-učiteljica 18/2/2014, 00:53

Drage moje ,jako mi je teško vec dve nedelje sam u agoniji ,prvi dan sam imala krvarenje nakon sto me je pas napao al na svu srecu nista nije bilo otisla sam odmah u bolnicu gde sam ležala nedelju dana naravno terapija prog.i utr. 5 doktora me je gledalo jedan mi je dao 50:50 % ,drugi ne zna sta i bi i ne bi pratio,treći odmah da se čisti,četvrti vidi plod al nema eha i on bi da me cisti a peti dr tu nista jos ne bi dirao ni slučajno ... Pustili su me iz bolnice da dodjem na kiretažu posle 2 dana ili .Medjutim nisam odustala jos da bi posle par dana otisla kod drugog dr u ns da bi mi isto rekao.Pomirila sam se sa tim i rekla sam sebi da cu pre kućida pobacim nego da me razni mesari dodiruju ,evo veceras sam imala jake bolove u ledjima i dole ,na wc kad sam išla izbacila sam ogromna dva komada kao komadi jetre al crveni...mozete zamisliti...tuga ogromna! Sutra ujutru imam kod dr privatno zakazano,nadam se da je majka priroda sve odradila sama ,bar da mi toliko olaksa ...lakse mi je sa vama da ovo podelim jer znate kako je to ...

tanja-učiteljica

Broj poruka : 6
Godina : 32
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Sofija Veks 18/2/2014, 01:12

Tanja

Zao mi je zbog toga.

I ja sam imala biohemijsku prosle godine, hteli su u Frontu da mi rade kiretazu iako je trudnoca bila toliko mala da se "mesak" nije mogao videti na ultrazvuku. Ja se nisam sa tim slozila, potpisala sam da izlazim na bolnice na moju odgovornost, krvarila oskudno jos nekoliko dana, i to je to. Posle sam odradila sve nalaze, cisto da proverim da sam ok.

Drz' se...i u nove pobede...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od tanja-učiteljica 18/2/2014, 01:32

Hvala Sofija na odgovoru u ovim kasnim satima ,čim ovaj pakao prodje sigurno u nove pobede ! osmeh srce 

tanja-učiteljica

Broj poruka : 6
Godina : 32
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od tanja-učiteljica 18/2/2014, 01:33

Hvala Sofija na odgovoru u ovim kasnim satima ,čim ovaj pakao prodje sigurno u nove pobede ! osmeh srce

tanja-učiteljica

Broj poruka : 6
Godina : 32
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Sofija Veks 18/2/2014, 10:51

ljubav   zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od tanja-učiteljica 18/2/2014, 11:07

Ja da se javim bila sam jutros kod dr ,sve je otislo sinoc...sreca u nesreci je to da nije potrebna kiretaza a i ne bi valjalo jer je prvo

tanja-učiteljica

Broj poruka : 6
Godina : 32
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Sofija Veks 18/2/2014, 12:17

To je dobra vest, Tanja, meni je trebalo 2,5 nedelje da skroz prodje.

Sledece ce biti dobitak, kazu da nakon jednog spontanog (biohemijske) je veliki procenat da dodje do trudnoce...  molitva 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lilly13 19/2/2014, 22:40

Tanja baš mi je žao što se tako završila tvoja prva trudnoća  No 
Kad je već moralo bolje da je otišlo prirodno, nadam se da ćes se ubrzo oporaviti i da će brzo doći do nove trudnoće  zagrljaj 
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od tanja-učiteljica 19/2/2014, 23:09

bar me je majka priroda postedela kiretaze,cekam 3meseca i opet u akciju  usne malo me je strah da se ne ponovi iskreno al zelja je jaca

tanja-učiteljica

Broj poruka : 6
Godina : 32
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od leptirko82 20/2/2014, 05:17

Tanja,zao mi je sto si prosla kroz to.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 12:07

Da napisem i ovde ono sto mi je Kopitovicka rekla.
Posle spontanog sam ocajnicki trazila razlog, citala milion foruma, iskustva, u pokusaju da shvatim zasto se desilo. Kad mi je stigao dobar pato-histoloski nalaz, osecala sam se jos gore sto se ne zna razlog spontanog. Bila sam pokrivena terapijom, UZ odlicni, ja odlicno, rizici minimalni nedelju dana pre spontanog i onda se desi!
Naime, Kopitovicka mi je rekla da je uzrok spontanih koji se desavaju brzo i traju kratko u 99% slucajeva skracen grlic uzrok i da treba uraditi serklaz obavezno. Pretpostavlja da je to uzrok spontanog kod mene, a meni dr koji je vodio trudnocu nije ni jednom gledao grlic. Kad je uzrok skracen grlic, beba je ziva pre spontanog, ima krvi u plodovoj vodi. Ukoliko je razlog za spontani neki virus, virus prvo deluje na bebu, tako da beba nije ziva kad krene spontani.
Napisah, mozda ce nekom znaciti, jer ja sad znam uzrok donekle i verujem da je to a ne ne uzimanje fraxiparina posle 3. meseca trudnoce (jer mi je d-dimer bio dobar za tu nedelju trudnoce).
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od BiKsi :) 8/12/2014, 01:50

Javila mi se naša članica analena.  I ona j eimala bolno iskustvo spontanog pobacaja, blizanačke trudnoće,  u šestom mesecu.  To se desilo prošle godine,  ona se ne javlja na forum, prosto nema snage i nije spremna. Ja sam joj rekla da se javi i olakša deo svog tereta ako smogne snage.  Uputila je na devojke koje su prosle isto,  u nadi da ce joj pomoci,  jer su prezivele isto.  Analena,  jos jedan stisak i ovde.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Dora1 22/12/2017, 17:39

Drage moje koje ste prošle ovo ružno iskustvo, posle koliko ste išle na kontrolu? Meni u izveštaju piše za 7 dana, e sad sestre koje trebaju da se čuju sa dr i zakažu termin kontrole odlažu kao posle sledećeg ciklusa, verovatno su u komunikaciji sa dr. E sad, da l su svi termini zauzeti, ako jesu svakako bih išla negde drugde... Zar ne bi trebalo posle tih 7 dana od kiretaže da se ode na kontrolu da bi se ipak videlo da li je lepo sve očišćenjo? Baš sam zbunjena.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lela1984 1/1/2018, 17:41

Dora,ja sam isla tek posle prvog ciklusa nakon kiretaze.Sve je bilo u redu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 8 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu