KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
Orline
dragmilk
cvrle76
cici
Kamilica
Marie
natalija
dragana76ns
cile
ivi
Mali Princ
bak
Milijana
Botox
gagax81
Zoka83
MAAKKI
buby
Struzzo
Cupava
racili
*AIDA*
HappyGirl
bobica83
heart84
nale11
Republica
KoMetaK
JocY
tica
Sneza
Deni
noja
Shizika
viktorija
cicsa80
nolinica
Malina
lolipop
dr mali pariz
Jelica
maza1972
Čupsi
hany
anak
BiKsi :)
Kockica
Xena
Mirjana
ananana
Likoli
daxi011
56 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 28/7/2011, 21:38

Mislim da ne bi trebao biti problem da nastavis redovno, ali nadji na netu lek koji pijes ili kontracepciju sigurno i tamo ima nesto sta u tom slucaju uraditi.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 28/7/2011, 22:30

Samo nastavi, sve je to OK! Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 28/7/2011, 23:04

Devojke, jel neka upucena u to sta se desava sa privatnim klinikama, malopre sam bila na sajtu rzzo i imam sta da vidim, sve privatne klinike su skinute sa spiska?
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/7/2011, 09:04

Jutro curke, samo da vam javim da sam bila na klinici i da se kasnije vracam da PREUZMEM boce! Dakle, i dalje po starom, ne moramo putovati u Bgd. Toliko
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 29/7/2011, 09:15

Xena, sad sam videla, ko zna sta su sada smislili, secam se da kada sam ja birala rzzo je kliniku Ivanovic precrtao na obrazcu za zahtev koji sam popunjavala jer tu kliniku tada nije vise bilo moguce izabrati ... najbolje je da pozoves Nemanjinu i pitas ...

nala sam ovu vest

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/268541/Vantelesna-oplodnja-samo-na-drzavnim-klinikama
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mali Princ 29/7/2011, 09:53

Dobrodosli u Srbiju! Sve u cilju povecanja nataliteta!
Pa oni stvarno nisu normalni!
Ja nisam ni probala preko fonda,odmah sam krenula privatno, iako ispunjavam sve uslove, ali ovo je stvarno haos, mogu misliti kako ce to da im funkcionise...sve sa njihovim vikendima, g.odmorima i ostalo...
Nisam bas optimista ...
BAS SAM LJUTA!!!!! c Mad
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 29/7/2011, 09:57

Jutro klube sunny sunny sunny

Mirjana lepo sto ne moras da ides po boce bar ne moras da se cimas likeit

Sto se tice RZZO i klinika stvarno je i mene razbesnela ta vest da su izbacili privatne klinike, verujem da to ima neku pricu iza, ali bojim se samo da se ne stvore liste cekanja i da situacije ne bude gora nego sto je sada v v v
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 29/7/2011, 10:10

Ovo vest od RZZO je stvarno bezobrazluk, ne mogu da verujem affraid, eto kako se Srbija bori za porast nataliteta! Da li je to konacna odluka ili ima neke nade da se nesto promeni, sta mislite?
Dokle ce vise da nas prave idiotima, pa moja prijateljica koja zivi u Italiji placa Humanu 500 dinara manje, a oni nama govore o nekom porastu nataliteta, bas sam besna c !
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 29/7/2011, 10:15

"Sada nismo u mogućnosti da raspišemo novi tender, jer se ispostavilo da državne bolnice mogu da urade sve potrebne vantelesne oplodnje. Nedavno smo im poslali dopise da se izjasne koliko intervencija mogu da urade. Godišnje u njima može da se obavi 1.320 vantelesnih oplodnji, što u potpunosti zadovoljava trenutne potrebe. Zbog toga nemamo pravo da ponovo šaljemo pacijente kod privatnika. S druge strane, napravićemo i uštede, jer je cena vantelesnih oplodnji koje smo plaćali privatnicima malo veća u odnosu na državne bolnice - kaže za „Blic” dr Zoran Jovanović iz RZZO."

Već sam negde zapisala da je VTO samo dobar biznis....nažalost po nas, "korisnike"... No

Pozdrav curice...
ff
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cile 29/7/2011, 10:36

Jutos sam zvala RZZO, ne salju na privatne klinike od 2 jula..... zvanicno je.

Kako se odluciti sada? Planirala sam da pocnem od septembra, zelela sam Jevremovu i eto meni vesti No

Kako razumem, sada nam je u Beogradu moguc izbor samo izmedju Visegradske i Narodnog Fronta.

Devojke, ima li sanse da javite uporedna iskustva, ako ste bila i na drzavnoj i na privatnoj klinici?

Happy, mozda mozemo otvoriti posebnu temu npr. Drzavne vs privatne klinike za VTO?
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 29/7/2011, 10:59

ivi ::Ovo vest od RZZO je stvarno bezobrazluk, ne mogu da verujem affraid, eto kako se Srbija bori za porast nataliteta! Da li je to konacna odluka ili ima neke nade da se nesto promeni, sta mislite?
Dokle ce vise da nas prave idiotima, pa moja prijateljica koja zivi u Italiji placa Humanu 500 dinara manje, a oni nama govore o nekom porastu nataliteta, bas sam besna Korak po korak na putu do bete + - Page 18 510326 !
Ivi evo sta kazu: U RZZO ipak ne odbacuju mogućnost da se ugovor sa privatnicima nikada više neće obnoviti.
Miro,
bar su to lepe vesti da ne moramo jos da putujemo po terapiju, jel oni to mozda planiraju da uvedu, sta su ti rekli?
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 29/7/2011, 11:03

Razlike izmedju Betanije i Genesisa (Novi Sad):
-U Genesisu su fleksibilniji sa vremenom (dostupni su skoro pa 24 sata) i nema puno zadrzavanja/cekanja
-Savremenija oprema u Genesisu i lepsi enterijer
-Mogucnost zamrzavanja sperme i oplodjenih jc u Genesisu (u Betaniji ta mogucnost ne postoji)
-Prednost za Betaniju je u tome sto bez bilo kakvog placanja moze da se uradi UZ i posle neuspele vto (uz uput), a i dodje do zeljenog lekara, dok je u Genesisu to skoro nemoguce uraditi bez 50€.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/7/2011, 11:13

O shit! Znala sam da ce to da se desi jednog dana! Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 29/7/2011, 11:16

Uh djevojke baš je problem to što se dešava, mada je to kod nas nemoguće jer u državnim klinikama uopšte ne postoji.

Čupava, u Jevremovoj prvi UZ posle neuspjelog VTO je besplatan, i naravno bude kod dr. koji te vodi.

Djevojke ljubim sve
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cile 29/7/2011, 11:18

Hvala Cupsi! Bojim se da ce iskustva sa privatnih klinika biti redovno bolja od drzavnih.....
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cicsa80 29/7/2011, 11:33

Nikad nisam isla na VTO, nadam se da hocu. S obzirom da u Betaniji nema mogucnost zamrzavanja a u Genezisu ima, ja bih se pre odlucila i da platim privatno. Verujem da nisam jedina ovakvog misljenja jer su mnogima ti pingvincici sada u stomaku ili setkaju sa mamama i tatama. Mislim da nece to bas tako lepo biti po drzavnu kasu kako oni misle. Kad budu imali bolje uslove i opremu, onde moze da se prica.
A besna sam vec danima na drzavu i doktore koji ti kazu kad da ih zoves, satro oni ce pre doci do informacija, a ja pre nje saznala sve. I znate ono ne zatvaraj vrata d....om pa cekas, a sve vec znas. More... Mad
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 29/7/2011, 11:37

Lolic, Jevremova je privatna? Ako jeste, onda sve pohvale.
U Genesisu je ipak najbitnije uzeti pare od pacijenta i cvrsto stojim iza ove izjave.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 29/7/2011, 11:41

Jeste Čupka Jevremova je privatna, doduše ja sam išla o svom trošku, i UZ posle neuspjeha je bio besplatan, mislim da nema razlike i kod žena koje idu o državnom trošku. U grupi u kojoj sam ja bila nisu nas ni u čemu odvajali, jedino im država nije plaćala zamrzavanje embrija, to su plaćale o svom trošku.

Cile pile takvi su oni, ništa to nije čudno.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 29/7/2011, 12:05

U Jevremovoj je prvi UZ posle neuspele VTO besplatan ... iskustvo VTO pacijentkinja iz juna 2011 koje su bile preko fonda ...

i bas to sto ste rekle ne razlikuju pacijentkinje koje su bile preko fonda od onih koje su licno snosile trosak i nikada nije bilo razloga da se bilo koja oseti zapostavljenom ...

sve pohvale za organizaciju i paznju koju sam imala u Jevremovoj ...

sestrama sam uvek rekla da bi dala sve pare na svetu samo da u ovom inace stresnom postupku imam takvo razumevanje i prijatnu komunikaciju ...

a za one koje ne znaju bila sam u Jevremovoj preko fonda ...

i sad mi se kosa dize na glavi sto treba da smislim u koju drzavnu instituciju treba da idem radi daljih pregleda ...

Visegradska - tamo sam bila na komisiji i tamo zakazu kontrolni UZ u 7:30 svim pacijentkinjama i desi se da cekaju bas dugo i da sa klinike izadju tek posle 12h ... nije mi jasno kakva im je to organizacija ... secam se zena koje su komentarisale da se kaju sto nisu odabrale privatnu kliniku jer recimo njihova prijateljica onda kada ima zakazano u privatnoj tada i zavrsi ...

Front
- tamo sam bila radi analiza i u prizemlju gde primaju VTO pacijente takodje je velika guzva i rekla bi da se i tamo puno ceka bez obzira sto se zakazuje ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 29/7/2011, 12:43

Devojke samo jedno blic pitanje, da li se vitamini Pretnatal preporucuju pre trudnoce ili mogu i u trudnoci. Ja ne uzmima nikav evitamine a mislila sam da pocenm da se malo spremam pre oktobra pa ne znma da li je dobro da ih kupim sada i pocnem sa njima?
Bas krenula do apoteke po njih i vratim se reko prvo strucno misljenje od vas pa onda u apoteku.
osmeh srce
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 29/7/2011, 13:02

Ananana meni su pred pripremi u tokom pripreme za VTO preporucili da pijem selen, vitamin E i folnu ...

sada sam samoinicijativno uzela prenatal ali za njih pise da su za tokom trudnoce i neposredno pole porodjaja ...

http://www.lama.rs/vita/twinlab-pre-natal-care-120kapsula.html

pitaj i u apoteci apotekari bi trebalo da znaju koji vitamini su za koji period ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 29/7/2011, 18:30

Hvala Daxi usne

rekla apotekarka da je Prenatal tek posle prva 3 meseca trudnoce, a ja se nesto zaletela ko da sam trudna  b ne znam sta mi bi  b
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 30/7/2011, 04:19

Ananana meni su u Mariboru dali 2 meseca pred postupak da pijem Prenatal i da ga nastavim ukoliko dodje do trudnoce, nazalost nista od toga
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 30/7/2011, 08:50

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Z4e33a9548e0fa

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 600582fkjsqbzlzg


Poslednji izmenio daxi011 dana 1/8/2011, 10:43, izmenjeno ukupno 1 puta
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mali Princ 30/7/2011, 09:56

Daxi usne !
Devojke, lep vikend! srca1
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu