KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 17/6/2010, 12:18

Hvala na savjetu.
borit cemo se. Dobili smo preporukuza jednogtravara iz karlovca koji je navodno 100 % uncikovit.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 17/6/2010, 12:36

Molim te nemoj pogresno da me shvatis,ali smatram da ovaj problem ne mogu rijesiti travari...Tako jedino mozete izgubiti dragocjeno vrijeme i novac...Razumijem da se covek hvata za slamku i trazi najbezbolnije nacine da rijesi problem,ali ja bih se ipak drzala zvanicne medicine i nasla nekog dobrog specijalistu...jer cinjenica je da problem postoji...Ja iskreno,jos nisam cula da je neko izlijecio azoo,cak ni neke blaze oblike od azooo,ali zato postoje medicinski nacini da se dodje makar do jednog spermat. sto je dovoljno za ICSI metodu...
Mozete sami ukljuciti neke vitamine,minerale:cink,selen,vitamin E,C,Maticna mlijec,propolis,piskavica....Ima negdje ispisano kako se koriste i u kojim kolicinama....
Ajde samo hrabro i mora dati rezultate... Azoospermia - Page 7 Icon_wink
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 17/6/2010, 12:54

Brini mi smo izlecili azoo, ne znam sta znaci izleciti i sta znaci tezak oblik azoosprmije. Samo cinjenica da neko nema spermatozoida u ejakulatu je dovoljno tesko. Azoospermia - Page 7 Icon_rolleyes Svima cu rado preporuciti nacin na koji smo mi dosli do pozitivnog rezultata.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 17/6/2010, 12:57

Marija ni ja nisam cula da je neko izlecio azoo.Neki preparati mogu da pomognu ukoliko je smanjen broj spermatozoida,ali ako vec nije nadjen ni jedan spermatozoid i nema znakova spermatogeneze mislim da bi trebalo da razmisljate o nekim drugim mogucnostima.
To je samo moje misljenje,ne kazem ti da odustanete.
Mislim da bi bilo dobro da potrazite misljenje jos nekog doktora.
Meni je sve izgledalo strasno na pocetku kada smo saznali,za donora nisam htela ni da cujem ali sam na kraju sve to prihvatila.
Bitno je ko podize dete,nije samo genetika od velike vaznosti.
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 17/6/2010, 13:59

maja76 ::Brini mi smo izlecili azoo, ne znam sta znaci izleciti i sta znaci tezak oblik azoosprmije. Samo cinjenica da neko nema spermatozoida u ejakulatu je dovoljno tesko. Azoospermia - Page 7 Icon_rolleyes Svima cu rado preporuciti nacin na koji smo mi dosli do pozitivnog rezultata.

daj napiši, cime?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 17/6/2010, 18:47

Majo, koliko se sećam tvom mužu su punkcijom ili biopsijom sada nije bitno uvek našli spermatozoide i imali ste vto . Godinama u ejakulatu nije imao spermatozoide a onda posle određene terapije se desilo da ih ima u ejakulatu, mali broj ali dovoljno za ono što vam treba. Nikada još nisam čula da je neko kome nijednom metodom nisu nađeni spermatozoidi ih dobije pomoću trava ili lekova...
Znači da razumemo mogu se pojaviti ali ti muškarci su ih imali ali ne i u ejakulatu i nemoguća misija dobijanja spermatozoida travama, lekovima ...ukoliko ih nikada nije nigde ni bilo.
Volela bi da me neko iz ličnog iskustva demantuje jer bi i meni to mnogo značilo. Zato mislim da je sve to lečenje u ovakvim slučajevima gubljenje vremna, novca, živaca i gomilanje napetosti i stresa koji definitivno u ovoj borbi umeju da budu izuzetno veliki.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 17/6/2010, 19:09

ja ne ocekujem nemoguce ali ne odustajem dok mi netko ne objasni zbog cega nisu ništa našli ako su svi nalazi dobri.
ako je neka bolest testisa onda se to ultrazvukom,pregledom ili krvnom slikom treba vidjeti.
nisam studirala medicinu al mislim da ne grješim jer doktor koji je to radio nema pojma ili je ljencina koja samo sjedi i prima plaću.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 17/6/2010, 19:13

Marija moguće je da su nalazi dobru a da nema spermatozoida jer jednostavo rečeno dete je rođeno takvo ima apsolutni sterilitet koji ne može da se promeni. Ipak u vašem slučaju kao što rekoh promenila bi kliniku ili makar tog doktora nešto mi tu ne štima i zato poržavam da postaviš pitanja tamo i dobiješ svaku moguću informaciju i naravno nastavite borbu.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 17/6/2010, 21:14

Marija,
pre svega izvini, nisam videla da je tvoj muž već radio biopsiju.
Možda je kod njega problem u nedostatku tzv. Sertolijevih ćelija, koje su potrebne za spermatogenezu, tj. spermatozoidi nastaju iz njih.

U našem slučaju je biljna terapija dala rezultate, ne znam za slučaj poput vašeg (što pominje i Happy), ali možda vredi probati. Terapija traje nešto više od mesec dana, tako da je izgubljeno vreme (ako uopšte bude izgubljeno) relativno malo.
Ni mi nismo bili sigurni da li ćemo uspeti, pogotovo zato što smo do tad probali gomilu terapija (i konvencionalnih i alternativnih) i sve bez uspeha, tako da je pojava spermatozoida u ejakulatu bila za nas pravi šok. (naravno pozitivan)
Prvi rezultat je bio 10-ak hiljada, pa oko 100, pa 400, a sad se kreće od 2 do 3 miliona. Nastavljamo, pa da vidimo dokle ćemo dogurati. Azoospermia - Page 7 Icon_biggrin
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nelab 30/6/2010, 23:28

Zdravo svima! I moj muz ima azoospermiju,sada pije proxeed i vitamine b i c,za tri mjeseca ce ponovo raditi spermogram,doktor mu je rekao da ima umanjene testise dimenzija 30x15mm,da li su oni toliko umanjeni da ne mogu proizvoditi spermatozoide i koje
su normalne dimenzije testisa? Dalje,kod njega testosteron iznosi 7,87 ng/ml.Da li je to uredu?

nelab

Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 1/7/2010, 11:52

Nela,kao prvo dobro dosla!
Tostesteron tvog muza je smanjen.Trebalo bi najmanje da ima 9 ng/ml(referentne vrednosti su od 9,9-27 ng/ml).Da li ste radili jos neke analize osim ovih?
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nelab 1/7/2010, 22:12

Hvala na odgovoru,radio je testove na hlamidiju,mikoplazmu i urea plazmu i sve je uredu? A interesuje me i velicina testisa da li je ok,dali testisi dimenzija 30x15mm mogu proizvesti spermatozoide?

nelab

Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 1/7/2010, 22:42

A neke genecke analize?Kario tip i slicno?
Velicina testisa treba da bude 40x30 mm.
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 2/7/2010, 11:04

Nela testisi su smanjeni i sigurno je to uzrok azoospermije. Pretpostavljam da je sekundarni hipogonadizam u pitanju, koliko sam citala o tome, u pubertetu decaka kada se testisi najvise razvijaju moze doci do zastoja u njihovom razvoju zbog ucestalih prehlada. Ali to ne znaci da njih nema u tkivu testisa, bilo bi dobro kada biste uradili biopsiju.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 15/7/2010, 03:19

Evo poceli smo sa terapijom od Jove travara pije par dana pa ce mo vidjeti kaka ce biti spermogram za mjesec dana.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 15/7/2010, 10:00

Dina, srećno vam bilo! Javi rezulat
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dr mali pariz 15/7/2010, 10:18

Dina srećno vam bilo,samo spermatogeneza traje 72 dana,i iluzorno je raditi proveru učinka pre toga.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 15/7/2010, 13:58

Proce 72 dana od proslog spermograma kako smo radili. prvi je bio u maju a ovaj ce mo raditi nekada polovinom augusta.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dr mali pariz 15/7/2010, 14:02

O.K. Dina,mislila sam od početka neke terapije da treba da prođe 3 meseca...a shvatila sam da je -počeo- da pije,a to mi nije značilo da pije već 3 meseca...samo zato.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 15/7/2010, 14:11

Nesmijem da cekam 3 mjeseca jer bojim se da nece se nista pokazati.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 15/7/2010, 19:00

Dina i mi smo imali te strahove. Azoospermia - Page 7 Icon_rolleyes Kao sto sam ti napisala, postoje sanse da se ne pokaze nista posle mesec dana, najrealnije bi bilo sacekati malo vise od dva meseca. Drzim vam fige i sigurna sam u vas uspeh Azoospermia - Page 7 Icon_biggrin
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 20/7/2010, 10:08

evo mene ponovo posle otprilike 3 meseca ....mm ima azospermiju...dva puta uradjen spermogram,prvi put pre 3 meseca.drugi sada pre nekoliko dana-rezultet nazalost isti.
homoni dobri, karotip uredu , na pregledu sve ok,velicina testisa ok,varicocelu nema....
E mene sad zanima kako se radi to snimanje kanala...doktor nam nije to pomenuo,predlozio je samo da je sledece sto bi trebali uraditi biopsija testisa...sta vi devojke mislite....doktor je sa klinickog,gde uraditi biopsiju?kod njih ili je mozda bolje u nekoj privatnoj klinici jer kada smo ovom doci sa klinickog spomenuli zamrzavanje tkiva...malo nas je cudno pogledao..rade li oni to uopste na klinickom?
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 25/7/2010, 20:51

Nadjeni su spermat. u tkivu i sa tim smo radili 2 VTO,a za trecu VTO smo radili punkciju testisa kojom je nadjeno svjeze sjeme i ta VTO je uspjela...



Brini, pratila sam tvoj slučaj.Vrlo me zainteresovao jer je kod vas ista situacija kao i kod mene i mm. Mi imamo zamrznute sperm. do kojih smo došli biopsijom. Da li ste vi, bez obzira, na zamrznut materijal, svaki put radili i punkciju ili samo ovaj poslednji? Da li misliš da je ovaj ivf rezultirao uspehom zato što su bili sveži sprematozoidi, je li vaš dok rekao nešto na tu temu? Ne znam da li i mi treba da insisitiramo da se svaki put uradi i punkcija, pa ako nema spermatozoida ili su lošeg kvaliteta, da se tek tada upotrebljava zamrznuti materijal.Već smo imali 2 neuspešna ISCI i idemo na treći pokušaj u septembru. Neopisivo mi je drago zbog vašeg uspeha i to mi uliva nadu. Unapreh hvala! Azoospermia - Page 7 543728
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 26/7/2010, 15:24

kockice gde ste vi radili biopsiju u nekoj privatnoj klinici ili ne? kod nas je slicna situacija,sada samo razmisljamo gde bi bilo najbolje to uraditi i dali ako se pronadju spermiji privatna klinika koja ih zamrzne te obavezuje da vto radis kod njih ili ne?prilicno smo novi u ovome tako da ja nemogu da sklopim kockice kako to sve funkcionise? Azoospermia - Page 7 444178 Azoospermia - Page 7 444178
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od ana78 27/7/2010, 13:22

Puno pozdrava za sve,
samo ukratko nase stanje je da MM ima azoo udruzenu sa smanjenim testisima, povisenim FSH i LH, smanjen inhibin B, kariotip i mikrodelacija uredne, dve punkcije iza nas i nista, planiramo biopsiju.
Kockice i mene zanima gde ste radili biopsiju sa zamrzavanjem, ako moze i neki podatak o cenama i tvom utisku o toj klinici? Sto se tice tvog pitanja u vezi za svez ili zamrznut materijal, u svakom slucaju je bolje svez ali ako nisi u prilici da biras, daj sta das. O tome da li je bolje koristiti svez ili zamrznut materijal procitala sam na sajtu www.cornellurology.com gde bas u detalje opisuju ovaj problem cak daju i procente uspesnosti na osnovu broja pacijenata koje su imali do sada. Treba ga prouciti jer savetuju kojim putem treba da idemo u ovoj borbi posebno kad je u pitanju neopstruktivna azoo koja je tezi oblik, sto je verovatno MM. Pozdrav

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 7 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu