KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia-naucne cinjenice

+7
merce
LaFolie
dina
tanjica
Vesela
cicsa80
nabla
11 posters

Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 24/3/2011, 20:53

Happy, ova tema moze posle da se brise. Meni je za sad lakse da ovde trpam ono sto sam pronasla...

Drage Azoo cure, ako ste skupljale neke info o procentu uspeha kod azoo parova, podelite te info na ovoj temi. Takodje, ako citirate neki rad, navedite naslov rada, autore, godinu, casopis, volume & issue

Fertilization, pregnancy and embryo implantation rates after ICSI in cases of obstructive and non-obstructive azoospermia
I. De Croo1,3, J. Van der Elst1, K. Everaert2, P. De Sutter1 and M. Dhont1
Human Reproduction Volume15, Issue 6, 2000, Pp. 1383-1388
The aetiology of azoospermia can be grossly divided into obstructive and non-obstructive causes. Although in both cases testicular spermatozoa can be used to treat male fertility, it is not well established whether success rates following intracytoplasmic sperm injection (ICSI) are comparable. Therefore, a retrospective analysis of fertilization, pregnancy and embryo implantation rates was performed following ICSI with testicular spermatozoa in obstructive or non-obstructive azoospermia. In total, 193 ICSI cycles were carried out with freshly retrieved testicular spermatozoa; in 139 cases of obstructive and 54 cases of non-obstructive azoospermia. The fertilization rate after ICSI with testicular spermatozoa in non-obstructive azoospermia was significantly lower than in obstructive azoospermia (67.8% versus 74.5%; P = 0.0167). Within the non-obstructive group, the fertilization rate in the group of maturation arrest (47.0%) was significantly lower than in case of Sertoli cell-only (SCO) syndrome (71.2%) or germ cell hypoplasia (79.5%). Embryo quality on day 2 after ICSI was similar for all groups. Pregnancy rates per transfer between obstructive (36.8%) and non-obstructive groups (36.7%) were similar. In cases of maturation arrest the pregnancy rate per transfer was lowest (20.0%) although not significantly different from SCO syndrome or hypoplasia groups. Embryo implantation rates were not different between the obstructive (19.6%) and non-obstructive groups (25.8%), and were lowest in cases of germ cell hypoplasia (15.8%). This retrospective analysis shows that although fertilization rate after ICSI with testicular spermatozoa in non-obstructive azoospermia is significantly lower than in obstructive azoospermia, pregnancy and embryo implantation rates are similar.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 24/3/2011, 21:04

A-ha!!!!!

Evogac! Very Happy

Sperm retrieval for azoospermia and intracytoplasmic sperm injection success rates--a personal overview.
Silber SJ.
Hum Fertil (Camb). 2010 Dec;13(4):247-56.
It is often questioned whether sperm parameters, including whether retrieved or ejaculated, have any effect on intracytoplasmic sperm injection (ICSI) results. Do severe spermatogenic defects affect embryo quality or pregnancy rate? Further, does it matter in azoospermic patients whether the sperm source is testicular or epididymal? Our studies show there is no significant difference in results with ICSI related to any sperm count parameters either with patient's sperm or even with donor sperm. No matter how poor the sperm count, there was no difference from patients with high sperm counts nor even patients using donor sperm. There is no significant difference between results with epididymal sperm, either fresh or frozen, in comparison to results with ejaculated or donor sperm. However, both pregnancy rate and delivery rate were considerably lower with testicular sperm (testis sperm extraction) than with epididymal sperm (microsurgical epididymal sperm aspiration). This was true for overall results as well as in each category of the female partner's age. It is obvious that in all these cycles the female partner's age was the most important determinant of delivery rate, but testicular sperm always yielded lower results than epididymal sperm. These results show that it is the origin of the sperm rather than the spermatogenic defect that determines success rate with ICSI.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 24/3/2011, 21:06

E sad mi razjasnite sta je testikularna sperma, a sta sperma iz epididimusa (ne znam dal sam dobro napisala). Pretpostavljam da se ovi spermici dobijaju onim metodama kao sto su biopsija, TESE, MESE...u sta se ja uopste ne razumem.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 24/3/2011, 21:10

Int Braz J Urol. 2008 Jan-Feb;34(1):49-56.

Sperm defect severity rather than sperm Source is associated with lower fertilization rates after intracytoplasmic sperm injection.
Verza S Jr, Esteves SC.

OBJECTIVE: To evaluate the impact of sperm defect severity and the type of azoospermia on the outcomes of intracytoplasmic sperm injection (ICSI).

MATERIALS AND METHODS: This study included 313 ICSI cycles that were divided into two major groups according to the source of spermatozoa used for ICSI: 1) Ejaculated (group 1; n = 220) and 2) Testicular/Epididymal (group 2; n = 93). Group 1 was subdivided into four subgroups according to the results of the semen analysis: 1) single defect (oligo-[O] or astheno-[A] or teratozoospermia-[T], n = 41), 2) double defect (a combination of two single defects, n = 45), 3) triple defect (OAT, n = 48), and 4) control (no sperm defects; n = 86). Group 2 was subdivided according to the type of azoospermia: 1) obstructive (OA: n = 39) and 2) non-obstructive (NOA: n = 54). Fertilization (2PN), cleavage, embryo quality, clinical pregnancy and miscarriage rates were statistically compared using one-way ANOVA and Chi-square analyses.

RESULTS: Significantly lower fertilization rates were obtained when either ejaculated sperm with triple defect or testicular sperm from NOA patients (63.4 +/- 25.9% and 52.2 +/- 29.3%, respectively) were used for ICSI as compared to other groups ( approximately 73%; P < 0.05). Epididymal and testicular spermatozoa from OA patients fertilized as well as normal or mild/moderate deficient ejaculated sperm. Cleavage, embryo quality, pregnancy and miscarriage rates did not differ statistically between ejaculated and obstructive azoospermia groups. However, fertilization, cleavage and pregnancy rates were significantly lower for NOA patients.

CONCLUSION: Lower fertilization rates are achieved when ICSI is performed with sperm from men with oligoasthenoteratozoospermic and non-obstructive azoospermic, and embryo development and pregnancy rates are significantly lower when testicular spermatozoa from NOA men are used.

Dakle, za sada je definitivno cvrst argument za parove sa neopstruktivnom azoo
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od cicsa80 24/3/2011, 22:34

Nabla usne Proslog vikenda sam bas to i citala.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 24/3/2011, 23:04

Cico, potrebne su nam info kao argumenti za ukljucenje azo parova o trosku RZZO. Ja sam potpuna tabula rasa u ovoj materiji, pa bi bilo dobro ako znas nesto vise da nam pomognes u koncipiranju malog texta koji bi isao u prilog azo parovima.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od cicsa80 24/3/2011, 23:12

Potrudicu se da nadjem, mada sam i ja na pocetku i tek istrazujem ali eto naidjosmo na isto.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od Vesela 13/4/2011, 22:35

Ćao svima nova sam na forumu i naravno o svim ovim stvarčicama sam dosta čitala. Čini mi se da što se tiče nas koji imamo problema sa azoodpremiom ide malo teže za neku priču o trošku fonda. Prvo na državnim klinikama koliko znam ne rade krioprezervaciju a mislim čak i da se nešto preterano ne upuštaju u TESA metodu, ako uopšte to i rade. Naše iskustvo je da su uradili biopsiju testisa videli da nema zrelih spermatozoida i rekli nam: "mi smo naše uradili, više ne možemo ništa da uradimo, što se nas tiče vi možete da radite donorsku oplodnju (koju naravno ne rade) ili da usvojite dete ili da nemate decu". HAHAHA
DOBRODOŠLI U SRBIJU!!!!!!!!!!!
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od tanjica 1/5/2011, 22:42


evo mali doprinos za opstruktivnu azospermiju,ako jos uvek treba
http://www.neplodnost.hr/lanci-v2/muki-faktor/229-icsi-opstruktivne-azospermije-spermija.html
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od dina 3/5/2011, 13:53

Imali kakov pomaka od azoo?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od nabla 10/5/2011, 12:41

Vesela, na zalost takvo je trenutno stanje u Srbiji! I znam kako to frustrira kad je nesto sto je u nekoj drugoj zemlji nekome dostupno, kod nas mislena imenica!
Ali, mislim da se valja potruditi oko promena. A sve velike promene krecu malim stvarima. Nas ima dosta sa raznim problemima i koji smo on-line i zato bi bilo dobro da se sto vise 'stisnemo' zajedno! Neko bi rekao da se tripujem na grandiozne ideje, ali nije tako. Znam, bolje reci, osecam da zajednickim trudom, ulozenom energijom mnoge stvari mozemo da promenimo!
A jedna od njih je da se nasi docovi konacno ozbiljnije pozabave i tretiranjem Azoo problema.

Da bi mi bili neki poketacki faktor, svaka od nas mora da se potrudi, za pocetak u sopstvenoj edukaciji. A to podrazumeva i da info do kojih smo dosle podelimo sa drugima! Ovaj Forum, pored hrvatske Rode je jedini koji ima tu edukativnu dimenziju i bilo bi dobro da nastavimo dalje u tom duhu.
A to znaci da svaka od vas ostavi neki delic (iskustvo, informacija) i na taj nacin ucestvuje u izgradnji baze podataka!

Tanjice, hvala ti na linku! Pismo smo vec sastavile, pa tako je kako je! :)) Nadam se da ce proci! :)))

Dina, nisam te razumela!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od LaFolie 2/7/2011, 22:48

nakon hormonske terapije i nula spermica - milion plivaca :)))))))
Problem je nizak nivo hormona
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od merce 3/5/2012, 00:52

Pa kako to azoospremija i nula spermica odjednom milion plivaca?? Pisi molim te La folie, kako?? Kod nas je hormonski status super ali spermica nazalost nema.. Crying or Very sad
merce
merce

Broj poruka : 9
Godina : 52
Location : SUOMI
Datum upisa : 01.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od merce 3/5/2012, 01:02

Koliko ja znam, definicija za Azoospermiju je sledeca: " POTPUNO ODSUSTVO ZIVIH SPERMATOZOIDA" sto je slucaj sa mnom i sa mm te smo isprobali sve i svasta, tablete injekcije, vitamine, arginine, cinkove, maticni mlec, vestacku oplodnju iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 0 - nula rezultat, a koliko smo inekcija primili o tome vec ne mogu da razmisljam jer sam se od njih udebljala i promenila ne licim na onu devojku sto sam bila pre 4 god kada nam je utvrdjena dijagnoza...
tuga
merce
merce

Broj poruka : 9
Godina : 52
Location : SUOMI
Datum upisa : 01.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od LaFolie 3/5/2012, 01:14

Kod nas je hormonska terapija imala efekta
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od Bebironcic 7/6/2012, 10:08

Merce,apsolutno te razumem jer je ista situacija i kod mm i mene.... Crying or Very sad
Meni stvarno nikako ne ide u glavu i nije mi jasno da su mm svi rezultati dobri sem spermograma i da nista od lekova,injekcija,cajeva....ama bas nista ne utice i da nista nije dalo pozitivan efekat tuga
Nisam pametna i stvarno vise ne znam ni gde da idemo ni sta da radimo?!
Bebironcic
Bebironcic

Broj poruka : 16
Godina : 46
Location : Krusevac
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od **lady** 6/10/2013, 00:33

Mm je imao dujagnozu azoospermia. Kod njega je testesteron bio nizak 1,1. Pio je padutin kao i sve vitamine preporucljive za to, ali pomaka nije bilo. Pre desetak dana sam otisla na rutinski pregled kod ginekologa, da bi nam on preporucio da mm uradi spermogram. Mi, onako radi reda i pristanemo na to. Kada sam uzela rezultate umalo se nisam srusila, 21 milion. Prosto ne mozemo da verujemo u to...
**lady**
**lady**

Broj poruka : 11
Godina : 39
Datum upisa : 07.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od BiKsi :) 6/10/2013, 01:45

Bravo lady, hocete li odmah na vto, ili bar zamrznite u nekoj klinici spermice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od **lady** 6/10/2013, 23:59

Hvala, Biksi. Jos nista nismo planirali, zato sto trenutmo nemamo uslova ni za jedno ni za drugo od toga sto si navela.Crying or Very sad Nadam se boljem..
**lady**
**lady**

Broj poruka : 11
Godina : 39
Datum upisa : 07.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od Lasta 31/5/2014, 14:09

Pozdrav svima!!Nova sam na forumu.Suprug i ja imamo problem sa azoospermijom.Ukupni testosteron mu je ispod granice pa je dobio da pije nesto na biljnoj bazi za povecanje testosterona.Takodje pije i Proxeed plus,urolog mu je prepisao uskoro treba da daje uzorak pa cemo videti.Terapija treba da traje od 3 do 6 meseci posto je potrebno 72 dana za spermatogenezu i otprilike jos toliko da bi se doslo do zrelih spermica.Videcemo rezultate pa na osnovu toga mislim da ce sledece biti biopsija.Ako je nekom potreban proxeed plus neka mi posalje poruku u inbox posto ce njemu ostati viska a upotrebljive su do 09/2014.Srdacan pozdrav!!! osmeh srce 
Lasta
Lasta

Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia-naucne cinjenice Empty Re: Azoospermia-naucne cinjenice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu