KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
hany
dragmilk
Mali Princ
ivi
bridget jones
Anavi
JocY
Kockica
Tanja83
Zoka83
Milijana
cvrle76
maza1972
racili
Aries
maja76
seka 35
daco
agata
kristina33
lilly13
cicsa80
gagax81
malenaa
Bokicalepotica
7-patuljaka
bebko
Malina
dragana76ns
Sneza
Republica
ciklama
Struzzo
maki79
vašar
noja
bobica83
djole42
bubili2
cici
Deni
tanja71
Sofka
anak
*AIDA*
viktorija
dr mali pariz
heart84
julija
KoMetaK
bak
Shizika
MAAKKI
BiKsi :)
lolipop
Cupava
Marija86
61 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 8/4/2011, 22:15

[quote="mali pariz"]
Srce,da l veruješ sad kad videh da ti je muž pozitivan,sutra svog za ruku u labo i oboje ćemo listeriju da odradimo...a posle brucelu...ne moramo baš sve odjednom lol! Samo te pratim Very Happy

Nego draga odmah pod ruku pa da uradite i to, samo pazite koju laboratoriju birate lol! meni ce valjda sutra stici rezultati za listeriju,nadam se da nece biti neke greske, aposle me cekaju brisevi to sam zakazala za Narodni front, privatne laboratorije me vise nece videti.

Anak
ljubav

Lolipop osecam se nikad bolje Very Happy

Cure sve vas jako, jako jako zagrljaj
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 22:29

Danas sam stigla pored štitne da proverim i ginekološki uz. Materica ok, AVF 42 x 32 x 45, dr kaže baš lepa, pravilnog oblika, ali...
levi jajnik 27 x 23 bez folikula, desni jajnik policističan 32 x 22 bez folikula... endometrijum samo 4 mm
Šta reći. Zbunjena sam prilično ovim policističnim jajnikom, s obzirom da je do sada na pregledima sve bilo ok. Rekla sam joj da meni ovulacija inače kasni, i zakazala mi u utorak, tad će me biti 14. dan da vidi kakvo je stanje. Endometrijum standardno tanak. U utorak radim i hormone ponovo. Da ne brzam sa zaključkom, videćemo za koji dan. A kao za maler nemam lh, jer nisu imali reagense, pisah, pa da ga bar uporedim sa fsh.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/4/2011, 22:45

to sa Lh sam i ja prošla prošlog meseca,izvadila FSH,a ne rade u državnoj Lh...zaboravila na to,a kad sam podigla nalaze,bilo kasno da uradim Lh.
Bixi,koji ti je to dan ciklusa?
Jesu li ti ikad dijagnostikovali takav nalaz-policističan jajnik?
Jesi li ti,izvini što ne pamtim,radila OGTT sa insulinemijom?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 23:01

Danas mi je 10. dan ciklusa.
Nisu mi do sada nikada dijagnostikovali policističan jajnik, a test opterećenja glukozom sam radila i bio ok, pa mi endokrinolog nije htela dati da radim i insulinemije. Ja tražila od ginekologa, no ona mi rekla da to nije u njenoj oblasti, da mi to mora dati endokrinolog. Ja se zainatila da dobijem uput, pa ću opet smarati endokrinologa dok mi ne da, jer mi se ne daje 6000 din za insulinemije (toliko su 3 vadjenja kod nas u labu). Sem ajko ne uspem dr da ubedim da mi da uput. Eto, tako stoje stvari.
Meni inače kasni ovulacija.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/4/2011, 23:12

aha...vidi,jeftinije ti da dođeš u BG i odradiš komplet OGTT sa insulinemijom,nego kod tebe samo 3xinsulin...strašno!
Potrudi se da dobiješ taj uput.Ne odlaži...znam-smaram,slobodno reci naglas,ali znam da ćeš uskoro u postupak,pa se ne igraj!
Nadam se da se takva situacija neće ponavljati...endo jeste tanak za taj dan,ali ako ovulacija malo kasni,onda i on dostigne sigurno desetku.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 23:18

mali pariz ::aha...vidi,jeftinije ti da dođeš u BG i odradiš komplet OGTT sa insulinemijom,nego kod tebe samo 3xinsulin...strašno!
Potrudi se da dobiješ taj uput.Ne odlaži...znam-smaram,slobodno reci naglas,ali znam da ćeš uskoro u postupak,pa se ne igraj!
Nadam se da se takva situacija neće ponavljati...endo jeste tanak za taj dan,ali ako ovulacija malo kasni,onda i on dostigne sigurno desetku.
Ma ne smaraš me, koji su ti jadi! Wink MM misli da sam opterećena, priznajem da jesam, malo Laughing , al ja valjda hoću sve da proverim, on je prilično nezainteresovan za dodatne analize. Nisam inače mislila skoro u postupak, možda krajem godine, ili tek sledeće, no naravski, nikad se ne zna šta će da mi kvrcne i kada! Videću da sledeće nedelje odem kod endokrinologa, da odradim još jedan uz, i analize hormona da sačekam. Uzela sam ponovo uput za hormone za 3. dan, jer mi ne odradiše lh i e2. Al to tek od sledćeg ciklusa, i to ako ne budem u Italiji tada. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 9/4/2011, 11:09

Stigao mi rezultat listerije, pise negativan f nesto i ja da nemam as
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/4/2011, 11:18

Dobro je heart!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 9/4/2011, 13:35

Drage moje kutanjke ja posle digoooog perioda nadjoh malko slobodnog vremena pa svratih na brzaka samo da vas sve pozdravim i da svima pozelim da uspeju u onome u cemu su naumile. Posto nisam iscitavala sta se sve desavalo kod vas pa sam malo neupucena ali dajte mi malo fore nadoknadicu ja to brzo.
Kod mene svasta nesto novo. Sad bi trebala danas ili sutra da dobijem pa da se javim u Jevremovu da mi daju programsku semu i da konacno krenemo u postupak.
Eto toliko za sad od mene. bezim da nastavim sa poslom jer sam u haosu!!
Ljubac za sve devojcurke!!!!
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 9/4/2011, 13:50

Bravo Heart za rezultat! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 9/4/2011, 16:00


Bravo, Heart! as
Ni ja tu listeriju nisam proveravala. Eh, nikad kraja analizama kojekakvim... Rolling Eyes
Biksi, na koliko ti dobijaš m? Koliki ti je bio endo pred ET kad ti je uspelo? Otkud da ti tek sad kažu da imaš polističan jajnik? Izvini, verovatno si to već negde pisala...ja sam na ovim Koracima kao pala sa Marsa... v
Pozdrav, cure!!!
ff
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/4/2011, 18:02

Struzzo ::Biksi, na koliko ti dobijaš m? Koliki ti je bio endo pred ET kad ti je uspelo? Otkud da ti tek sad kažu da imaš polističan jajnik? Izvini, verovatno si to već negde pisala...

Nisam nigde pisala, prvi put mi je bilo kod od dr-a video policističan jajnik. Mecu dobijam na 30 dana, uglavnom, nekad i na 28, a nekad i na 33. Ponekad zna da dodje i na 40, ali baš retko! Endo mi je kod feta bio samo 8mm, bar onaj dan kad mi vratiše blaste. I verovatno je bio pretanak. A pri stimulaciji mi je bio 12mm, ali i stimulacija mi je bila produžena zbog kašnjenja ovulacije. Tada je endo bio super, ali tada mi tsh bio 8,9 i to 14. dan od eta, kad sam već bila i prokrvarila i kad je beta bila 2.5 (da je tsh bio niži i da sam tada znala ovo što sada znam, možda bi to tada i uspelo, ALI...nije bilo sudjeno!)
Nikad mi ni u Leskovcu dr nije pomenuo policističan jajnik, ni ranije, čak mi je prošle godine privatni dr rekao da je stanje jajnika super (kad se na uz ništa nije videlo i kad je beta već bila pala). Nadam se da kontaš šta pišem, možda je konfuzno.
Idem u utorak ponovo na uz, pa ćemo da vidimo kakvo je stanje, al da sam se smorila, smorila sam se! Što reče Heart, samo mi je još ovo trebalo! Al izdržaće se! Ja se sve vreme tripujem da je stimulacija hormonima svašta nešto izazvala što ranije ne imadoh! I zato pravim veliku pauzu. A s druge strane počinje da me brine šta ako se još nešto pokaže lošije nego što je bilo, a meni vreme prošlo?! Baš se smorih.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/4/2011, 18:04

Nadjoh stari nalaz, s kraja 2009. kad sam krenula u postupak, lh je bio oko 5,35, a fsh oko 7,8. Da sam maljava, maljava sam samo tako. Da imam neredovne mece, ne bih baš rekla, jer ih imam 12 godišnje a treba 13, a sve ispod 9 godišnje se vodi kao neredovno. Šta još mogu pripisati policističnim jajima?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/4/2011, 18:13

Struzzo ::Hahaha, vi ste lude skroz... Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Još ćete da se i ovajdate od tog vašeg TSH, lečenja i silnog proučavanja istog... lol!

Ćuti
Strule, samo se ti zezaj, ja ga kao zadnji manijak našla na fejsu, ima
ćerkicu od jedno 9 meseci, ja lepše dete odavno nisam videla! Korak po korak na putu do bete + - Page 4 11031

Kad
sam rekla mm kako je dr zgodan i da me opčinio, krenemo sa Instituta,
on zastane, poljubi me pred jedno 100 ljudi koji tu čekaju, ja ga
pogledam iznenadjeno, a on će: Šmeka me neka cica, pa da joj dam do
znanja da sam zauzet! lol! Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 635297 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938


_________________
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ciklama 9/4/2011, 21:47

E ova Biksi je stvarno ludilo  b

Pozdrav

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 9/4/2011, 22:15

Hart osmeh srce queen , Maki, napokon i ti da se oglasiš sunny likeit
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 9/4/2011, 23:04

[quote="Biksi :Kad
sam rekla mm kako je dr zgodan i da me opčinio, krenemo sa Instituta,
on zastane, poljubi me pred jedno 100 ljudi koji tu čekaju, ja ga
pogledam iznenadjeno, a on će: Šmeka me neka cica, pa da joj dam do
znanja da sam zauzet! lol!
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 635297 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938

Sviđaju mi se te njihove spontane reakcije u stilu "ne, ja nisam ljubomoran, nimalo"... Very Happy lol!
A i ti pretera sa istraživanjem tog TSH...baviš se i po Fejsu naukom, c, c, c... Laughing Razz

Elem, pilence, meni nije jasno da jajnik može da postane polističan, zar on to nije ili jeste...kod koga si išla na UZ...Meni je dr u Domu zdravlja rekla da vidi polip na grliću i sva važna to povezala sa mojim neuspesima, pritom to je bilo nekoliko dana pred menstruaciju kad izgled grlića nije baš merodavan...na sledećem UZ, ne kod nje, ni traga ni glasa od ikakvog polipa.
Nemoj da se stresiraš...dovoljan ti je onaj TSH... f Wink




_________________[/quote]
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 9/4/2011, 23:28

Joj Stru...kako ti nije jasno da se ne rađaju sa policističnim jajnikom?? Wink
Šala naravno,ali eto,potrefio se ciklus takav,i ja verujem da je njen jajnik,kao moj posle neuspešnog postupka-mikrocističan,a ne policističan,al ajd...
I ako je to sad njena dg,eto,javila se sada,mada mislim da to nije stalno stanje kod nje.
Bixi,kao što ti Stru reče,baš si se pri'vatila nauke,pa i po fejsu progoniš lekare...a šatro lepšu bebu nisi skoro videla...ma daj lol!
Maki,srećno u Jevremovoj!
Srce,bravo za listeriju...ja sam odustala sad da radim? Koja je svrha kad još neću u postupak? Odradiću nekih mesec dana pre postupka...pa da.
Ciklamiš,draga,kako si?
Cure,još malo da vas čitucnem,pa Sleep
Kris me prijatno iznenadila,i navijam i za nju!! Korak po korak na putu do bete + - Page 4 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 9/4/2011, 23:37

šta je sa ovim slovima???
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 9/4/2011, 23:39

I meni se isto dešava... Rolling Eyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 9/4/2011, 23:50

da,videla sam da smo na dve "obeležene"...Happy se igra za rođendan Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 10/4/2011, 01:12

Veče koraci, okasnih ja malo, kako ste mi?
Ja poprilično dobro. MM posle višegodišnjeg rada i nedeljom odlučio sebi dato sutra slobodnu nedelju, pa se večeras poštenski opustili u pripremama da ujutro što duže spavamo.

Biksi sestro, žao mi je što ti se sve to dešava, i meni je jedan dr. tako napisao, sada više ne znam za koji jajnik čini mi se desni da je policističan, te to sada u Jevremovoj nisu htjeli bez svih analiza isključiti, i kada sam odradila sve analize, ogtt, i ne sjećam se koji je još od nalaza rekao da se u to uključuje, ni traga ni glasa od policističnog jajnika. Kako Struzzo reče dosta ti TSH, i s njim se dovoljno patiš.

Hearth super za nalaz listerije, i drago mi je da si bolje.

Pari pa gdje si koko zagrljaj , registrovala sam se i na SC danas, tako da ću te potražim i tamo.

Struzzita čini mi se negdje pročitah da je TM stigao, jesi li ti to dobro iskoristila? Wink

Ljubac drage moje
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/4/2011, 10:04

Eve sam, što bi rekli seljaci!

Ma videćemo za taj policističan jajnik, ko zna da li je on takav, možda je mikrocističan, gledala me inače dr u domu zdravlja, koja je baš ok, i srećom moja dr nije radila jer ona uopšte ne ume da radi sa vaginalnom sondom! Verovatno ću se i prebaciti kod te dr, koja me u petak gledala.

Idem sad na Zlatibor, da uzmem rezultate, a možda u prolazu sretnem dr-a! Korak po korak na putu do bete + - Page 4 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Marija86 10/4/2011, 11:00

Samo da vas usne usne
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 10/4/2011, 12:43

Biksi :) :: i srećom moja dr nije radila jer ona uopšte ne ume da radi sa vaginalnom sondom!
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938
Pozdravlja je moja dr iz DZ Korak po korak na putu do bete + - Page 4 404938
Bixi,opuštencija na Zlatiboru!
Loli, bockaš li se ,draga? Ja ti na SC više virim,nego što se javljam...al,ajd srešćemo se i tam...ako si pod istim nickom.
Cure,gde ste? jeste li vredne u svom odmaranju? Divan dan! Mislim da ću posle ranog ručka,jer smo ustali prilično kasno lol! malo u šetnjicu do reke...možda kumu nazovem da mi se pridruži,jer će dragi na basket popodne,a ja tek večeras na odbojku.
Šta god radile,uživajte!Odoh da proverim jare u rerni...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu