KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bebi oprema- za pocetak

+53
Vecka
BiKsi :)
dragana76ns
sareni leptir
plavaptica
JocY
Gramatika
kasia
Ema78
buby
medolino
KoMetaK
tuli
lilly13
maus
Tinche
ninica2
stefi :*
veki1
cicsa80
M.
agata
heart84
mamajednogprinca
Andjelcici
pudza
*AIDA*
era
cici
mijaki
Marija86
cufta
lena
Orline
penelope
Shizika
Mirjana
noja
Botox
Mrvica
MARA
bobica83
Mali Princ
Milijana
7-patuljaka
dr mali pariz
makababy
Tanja83
nena beba
catherine290505
zoxa
Sami
vajsi
57 posters

Strana 17 od 24 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Sledeći

Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 6/10/2012, 11:24

mi inace za nas koristimo samo ariel prasak i silan omeksivac, a za njega sam kupila duel baby senzitiv i chiccov omeksivac, naravno stavljacu malo praska, duplo ispiranje, i omeksivac tek tamo posle prvog meseca....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Milijana 6/10/2012, 12:52

Ja sam za oba deteta koristila Chicco omeksivac i nisam imala problema jos od rodjenja, ali vidim da je Parin mali imao neki osip pa su im zabranili omeksivac.
Prasak koristim kao i za nas, samo duplo ispiranje. Za male bebe moze i onaj Merix sa bebi sapunom, ali je on slab za fleke od hrane, a to je tek kod beba od 5-6 meseci.
I da, Mijaki je u pravu. Stvano na onim spiskovima ima gomila gluposti za uzimanje para, ali razumem i roditelje koji cekaju prvo dete, sve bi kupili. Ja sam tako za Lenku, a za Milenu posle nista. Gomilu stvari menjam sa drugaricama koje imaju decu slicnog uzrasta...
Neko je pitao za peskire sa kapuljacom. Ja imam one Jungle i odlicni su, ali su jos bolji Ready-jevi.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od mijaki 6/10/2012, 15:31

....evo opet mene, crkla sam dok sam se spustila od Liona do Tasa niz Bulevar, ali sam lepo pazarila kombinovano u Enci Menci i njihovom Outletu:
- skafander u Chiccu i jos neki kompletic (ljubicanstven, prelep) i jos neke carapice. Skafander uzela 68 taman ce nam biti do kraja zime....
- jos dva peskira, tako da je i sa peskirima gotovo....
- Chicco lampu sa zvezdama i muzikom nasem drugu Vuku na poklon
- Tiny Love vrtesku za krevetac
- kasicice, cetku i cesalj, laze, makazice za nokte....
Isprzila kreditnu karticu na rate i milina....
...sada sam legla jer sam se bas umorila a i sve te kese nisu bas bile lagane....
sutra u Immocentar....
spisak sve tanji, kao i novcanik......  b

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od M. 6/10/2012, 15:44

Mijaki, čula sam za taj Enci Menci outlet, al nikako da saznam gde je. Imaš li adresu?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od mijaki 6/10/2012, 15:48

Bulevar Kralja Aleksandra 244.
izmedju tramvajskih stanica Djeram i Lion, blize Lionu.....
kad se spustas od Lipovog Lada ka gradu malko napred, pored je ona super pekara, Vicko i prodavnica slavina.....
cmokic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mrvica 6/10/2012, 16:26

Ja stavljam prasak koji koristim za nas, skoro uvek drugaciji, a omeksivac Chicco. Nista duplo ispiranje, sve kao i za nas, za sada mu nista nije smetalo.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Ema78 6/10/2012, 16:43

Vidim da se pise o pranju vesa... ja sam kao klinka imala non stop alergije, i tadasnji dermatolog je mojoj mami preporucio da ukoliko moze uglavnom koristi tecni prasak, kao lakse se ispira, i da u moj ves, koji dolazi direktno u dodir sa mojom kozom ne stavlja omeksivac. I dan danas ja tako radim, beli ves bez omeksivaca, ostalo da, a od praskova koristim uglavnom psaskaste, retko kad tecne. Ono sto je sigurno, je da za bebu necu koristiti nikakav omeksivac, i da ce roba biti dva puta ispirana, ne zato sto sam hipohondar, vec zato sto sam sigurna da ovo sto mi kupujemo i nije nekog kvaliteta.

A meni najlepse mirise onaj obican beli bohor...i Merimin deciji sapun, mada to odavno nije onaj pravi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od mijaki 6/10/2012, 18:02

...ja planiram da perem nekim od praskova koje ste mi preporucile, duplo ispiranje se podrazumeva (samo da nadjem gde mi se to pali na masini), plus barem malko Chicco omeksivaca....minimalno....pa ako bude smetalo, korigovacu....

opet pitanjce, kupih onu pumpicu za slinice Chicco pa mi oni rekose da imaju neki tamponcici zaq nju koji se kupuju ali da moze i da se stavi vatica?
Jel neko to koristio?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od mijaki 6/10/2012, 18:19

...i jos jedno pitanje, jel mi treba sterilizator za laze, i kako se u prvih mesecima one peru, ja se secam da je mama kada je moj brat bio mali, to samo ispirala vrelom vodom...a sada videh da se prodaje sterilizator i za to?
kupih dve Aventove laze, a posle videh neke kao bolje, anatomski podesene na gore, pa sad lupam glavu da li da kupim i te druge ili da vidim hoce li dete ove pa posle da menjam...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Orline 6/10/2012, 19:56

mijaki ::

spisak sve tanji, kao i novcanik...... Bebi oprema- za pocetak - Page 17 404938
Bebi oprema- za pocetak - Page 17 404938 Bebi oprema- za pocetak - Page 17 404938 Bebi oprema- za pocetak - Page 17 404938


Meni danas jedna drugarica donela neke stvari, a sutra stiže druga Very Happy

Danas stigla kadica, btw ogromna je Laughing
Dobili smo i teksas jaknu i neke bodiće, karo košulju, dvoje zeka, i troje pantalona, od kojih su jedne nove iz mexx-a u komp'letu sa jaknicom...smb Laughing ,i to majušne...somotske, ne znam da li će moći da ih obuče ijednom jer su 50-56. Tako piše. Od 0-2m. Ma idi bre, kad ću ja njemu jaknu i somotske pantalone obući u prvih 40 dana Laughing
Eno ih na žici, sve oprano. lol!

Dobih i neke pamučne vreće za spavanje, ali bez rukava, nemam pojma kako se to koristi. Znam da za one deblje ne treba prekrivač, ali ovo je nešto tanko, dole zatvoreno, a gore ruke slobodne. I nije debelo. Pojma nemam da li ide preko pokrivač Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Milijana 6/10/2012, 22:22

Mijaki zeno ne bacaj pare za laze i sterilizatore. Moja deca ih, recimo nikad nisu htele.
Ori, pa vrece i idu bez rukava. Dete se obuce u pizamu i gurne uvrecu. Za taj aspirator, ja koristim vatu, ali nemam cikov nego neki iz apoteke.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Orline 6/10/2012, 23:29

Haha, moja mili, nemam ti ja pojma Laughing
Ja sam ubijedjena da sam vidjela kod kume neku što se zakopča skroz Very Happy
Ako je tako, onda super.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od dr mali pariz 7/10/2012, 09:55

Tinche ::
Pari, duso, a sto mazete glavice Dezdama? I ja obozavam jekoderm, on nam je kod ojeda pomagao. Doslo mi da ga celog umocim!
Tako nam je babica jos od prvog dana radila, i nama se to dopalo jer je deci prijalo,kao i dan danas. Kozni se slozio sa tim, sem da koristimo jekoderm svakodnevno, zbog vit. A.
No, kao sto davno rekoh- 100 zena , 200 sisa, i svako ce onako kako deci prija, te se u jednom sve slazemo- sto manje hemije!

Bojana86 ::mi inace za nas koristimo samo ariel prasak i silan omeksivac, a za njega sam kupila duel baby senzitiv i chiccov omeksivac, naravno stavljacu malo praska, duplo ispiranje, i omeksivac tek tamo posle prvog meseca....
taj i mi koristimo otkad su imali osipe, i skroz sam zadovoljna njime Bebi oprema- za pocetak - Page 17 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mrvica 7/10/2012, 10:42

Ja laze sterilisem u sterilizatoru koji sam dobila uz pumpicu. U njemu sterilisem i flasice. ja ga koristim maksimalno i dan danas.
A prvu lazu sam kupil aventovu, pa mi je babica rekla da kupim nukovu jer ima pljosnat jedan kraj, pa je bebama lakse da je drze. I stvarno aventova spram nukove izgleda kao avion.
Vukasin nigde ne ide bez lazed. Sad je ne drzi stalno, izvadi je i igra se s njom, vrati je sam, ali ga s njom uspavljujemo od starta, i izvadimo kad zaspe. I tako za sada funkcionisemo.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Orline 7/10/2012, 17:53

Stigla nova tura Very Happy
Još bodića i zeka, kao i skafander za zimu lol!
Baš se nisam nadala da ću ovako lepih stvari dobiti.
Vrlo malo ću još morati da dokupim. Kad operem i prepeglam i malo sortiram po veličinama videću još šta mi fali za početak.

Ova drugarica mi reče da joj je mnogo koristio sterilizator (ne za mikrotalasnu koju i nemam, btw) Kakva su vaša iskustva, ja nisam planirala da ga kupujem, ali ona me sad pokoleba...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Tanja83 7/10/2012, 18:07

Orli,ja imam i sterilizator i grejac flasica i kunem se u njih.Kada je beba mala ti moras da iskuvavas cucle cak i flajke sto je meni mnogo komplikovano i mislim da bzv oduzima vremena.Ovako,perem flajke,odmah ih redjam u sterilizator(ja ima chicco-ov i extra je),sipam 90ml(toliko treba),zatvorim i za 20-ak min je sve gotovo.Tu drzim i flasice i uzimam kad mi treba(ne vuku mi se kud i kamo).Grejac uvek mozes da kupis ako ti bude trebao jer ni ne znas da li ces imati mleka ili ne.Meni je on zakon,posebno ko ima 2bebe.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Orline 7/10/2012, 18:16

Hvala Tanja Very Happy Sjajna si, kao i uvijek
Jel mogu i flašice drugog proizvodjača, ili ako kupim jednumarku sterilizatora moram iste i flašice.
Opet ja sa "glupim pitanjima" Embarassed
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od dr mali pariz 7/10/2012, 18:18

Vidis Aventov sterilizator za mikrotalasnu-koji ja koristim, samo 6 min. na maxi ,i sterilisano. Isto sterilisem bar 2 puta dnevno dude,a po vasim instrukcijama, aspirator za nos nisam stavljala u sterilizator Very Happy
Inace, zenama koje samo i iskljucivo doje, mnogo je lakse bez sve ratne opreme,i bez toliko utrosenog vremena. Bebi oprema- za pocetak - Page 17 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od dr mali pariz 7/10/2012, 18:19

Orle, niste nije glupo.
Ja Chiccove flajke guram isto u jedan sterilizator-aventov.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Orline 7/10/2012, 18:30

E, hvala, pariz Very Happy

Ja nemam mikrotalasnu, pa ću vjerovatno kupiti taj drugi. Al imam tri nuk flašice staklene, pa da i njih mogu da iskoristim. Vjerovatno je to tipska veličina.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od mijaki 7/10/2012, 20:04

ijao, mene sada zabole glava od sterilizatora, nista ne razumem...Kao prvo, imam Aventovu pumpicu za grudi koja ide u paketu sa neke dve flasice, pa sam kupila jos dve flasice. Koliko sada shvatih, i ta pumpica za grudi treba da se sterilise, pa flasice, pa cucle, jedino ono za slinice za nos ne treba? Ima li jos nesto sto sam propustila? E sada, ako flasice mogu da sterilisem starinski vrelom vodom odnosno kuvanjem, isto tako i cucle, ne znam kako da ''kuvam'' pumpicu za grudi? Rolling Eyes
totalno sam se pogubila u celoj ovoj prici...
elem, danas je pala jos jedna kupovina, da ne davim previse, ostala je zaista samo apoteka i oprema za kupanje....
i da sterilizator, ako nakon vasih saveta procenimo da nam je potreban....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od penelope 7/10/2012, 20:37

Po meni, sterilizator, grejac i takve stvari ne treba kupovati ranije, nego, ako je potrebno, lako se moze posle kupiti. Ja recimo ne znam ni kako izgledaju. Laughing Salim se malo, ali mi nista nemamo od tih stvari.
Moja Janja nije ni flasicu koristila, ni za vodu, jednostavno je nije htela, samo na kasicicu-sve do 10-og meseca-mada sam joj cesto nudila. Jednom je samo pocela da pije. Cucle sam iskuvavala u vodi, a tako isto i pumpicu koju sam koristila u pocetku.
Kontam da su sve te stvari vrlo korisne ako beba pije na flasicu.
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 7/10/2012, 21:07

flasice, sterilizatora, laze i ta cuda ja ne kupujem, tj tako smo resili, videcemo dal ce nam uopste i trebati
ako zatreba, lako je kupiti
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Milijana 7/10/2012, 22:57

Mijaki, prvo kolica su super i sigurna sam da cete i ti i Ore biti zadovoljne. Ta kolica su klasa kao moja i znam sta pricam Very Happy
E sad, sto se tice ovih tvojih dilema oko sterilizatora i ostalog, evo kako sam ja uradila sa Lenkom. Ostavila sam u apoteci kod drugarice jednu manju i jednu vecu flasicu i jednu varalicu, a onda sam iz porodilista, kad sam shvatila da ce tesko ici sa dojenjem, javila muzu da to uzme i iskuva. Ti mozes samo da se dogovoris sa muzem koje ces, ali vidim da vec imas flasice uz pumpicu, tako da ti je to dovoljno. Pumpica se skroz razmontira i vrlo lako iskuva. E sad, ja sam Lenkine flasice iskuvavala samo do 2 meseca, posle jednom u pra dana ili kad se setim. Tako da je za mene sterilizator bacanje para.
Jos je vece bacanje para za sterilizator za cucle jer je moj savet da se one izbegnu, ako je moguce... sta ce detetu varalica?
I jos nesto, moze se desiti da dete sisa, kao Janja ili moja Milena, pa da ti ne treba ni jedna jedina flasica, niti varalica.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Tanja83 7/10/2012, 23:10

orline ::Hvala Tanja Very Happy Sjajna si, kao i uvijek
Jel mogu i flašice drugog proizvodjača, ili ako kupim jednumarku sterilizatora moram iste i flašice.

Hvala Orli osmeh srce

Vidis,ja koristim samo chicco-ve flasice sa silikonskom cuclom,kaucuk mi je bljak,i zadovoljna sam.Uzela staklene jer se plasticne brzo umirisu i mislim da u sterilizator ne mogu da staju aventove zbog sirine dok nukove one uske mogu.6 flasica ide dole,cucle od flaski i dude idu gore.

Moj ti je savet da od starta uzmes tj kupis velike flasice od 240ml da ne bacas pare na male kada ces svakako preci kasnije na velike(pod uslovom da neces imati mleka inace je bacanje para,uzmi jednu za vodu i to je to).Ja sam ih pre porodjaja kupila jer sam znala da necu imati dovoljno mleka za obe bebe pa su mi trebale.


Neko je jos pitao za aspirator za nos chicco-v.Meni se nije dopao pa sam uzela u Aksi neki dosta jeftiniji i taj mi je extra.

Za cucle takodje,ja sam mojima uzela prvo chicco-ve i nisu hteli.Probala sve zive i samo su prihvatili aventove a eto neko rece da je zbog njih bolje nukove.Moji nisu hteli nijednu drugu osim aventovih
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 17 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 24 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu