KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
daco
mimica
nena beba
Marija86
kristina33
BiKsi :)
Simona
julija
MAAKKI
vašar
7-patuljaka
SannI-AlL
Filippa
ŽenoLina
fenix
Deni
viktorija
Jelena*
Gala
adriatika
naca
tuli
lena
Dionisia
anna
HappyGirl
elijana70
Tinche
Jelence
cici
ciklama
brinbili
Zoka83
nabla
JocY
catherine290505
Milijana
Shizika
dr mali pariz
maus
bak
jovana 77
bobica83
Aki
djole42
Cupava
Orline
zoxa
maki79
bebko
Struzzo
maja76
56 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 27/9/2010, 21:54

Svideces se ti draga svojim bebcima i bez ulepsavanja, a ako si bas odlucila da se picnes.... Volece oni svoju majkicu kakva god da je yes
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 27/9/2010, 22:00

Pari, osmeh srce sad vec znas kako je proslo kod dr, pisi.
sa nestrpljenjem cekam tvoj izvestaj
Ljubac za sve vas :)
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 28/9/2010, 01:15

Samo da mahnem da sam jos uvek tu ida i dalje pijem mikroginon jos 6 komada pa onda akcijaaaa!!!
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Filippa 28/9/2010, 06:53

Bak cestitam klizanje samo pici dalje prema iducem cilju a mi smo tu da navijamo vv
Filippa
Filippa

Broj poruka : 758
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 28/9/2010, 07:56

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 13:45

Đole,mislim na tebe!
Maki79,brojiš sitno do postupka! igracice igracice igracice
Cici,Majo, osmeh srce osmeh srce
evo me,stigoh da vam se javim...
sinoć sam imala kod prof.Elezovića zakazano u pola 9 uveče.Kad smo stigli na kliniku,moram da priznam da me je nešto ždraknulo.Krenula aritmija,i osećaj teške muke od još jedne u nizu napičenih bolnica i uglačanih hodnika po kojima lizati možeš...ne,nisam taj osećaj nelagode smela nikom reći.Mužu sam tutnula neki časopis da ne bi primetio mene kako kolačim oči jer mi se malo vrtelo u glavi.
Prvi kontakt...
kao da sam ušla u odaje samog Luja XVI.Sto za kojim sedi prof.nije ni običan sto ,ni katedra već bela ,visokog sjaja komoda sa izvijenim nogama...
No,to i nije bitno,je l?
Nakon što sam mu rekla svoju "anamnezu,počeo je da prekucava moje nalaze u svoj izveštaj.Onako nekako nespretno,sa 2 prsta lol!
Elem,rekao mi je da sa svojom homozigotnom mutacijom na genu za MTHFR spadam u povlašćenih Laughing 10% populacije,i da...nije to ono što ometa moje ostajanje u 2.stanju,ali da bi svakako,kad bih postigla trudnoću,bez terapije ,izgubila plod u prvim nedeljama ili 2.trimestru trudnoće.
Zato-piti folan,sada po 1,a kad ostavrimo cilj,po 2 kom.,u 3.trimestru-3 kom.
Ako se desi prirodna trudnoća,primati fraxiparin od tog momenta saznanja do 6. nedelje posle porođaja.
Ako ne dođe do trudnoće prirodnim putem,već krenemo putem još jedne VTO,onda fraxiparin ( u već određenoj dozi) od dana pred ET,pa nadalje...
Treba još neke 3 stvari da odradim,što nisam,pa da mu javim tl.,ako su dobre,onda super,ako iskaču iz ref.vrednosti,onda odmah i sa aaspirinom krenuti.
Pitao me da li je neko nekad obratio pažnju na moja povišena antiTG,ja rekoh-NE;NE i NE...ispričam kako sam svima poturala svoj tireoidni status pod nos,ali da su se svi bacali činjenicom da je sve u ref. vrednostima...ali...da je od pre mesec dana u moj život uplovila prof.Šumarac,i da stvari dobijaju drugačiju dimenziju.
Rekao je-DA.
Mom neostajanju u 2.stanju više doprinosi visok TSH,a ne taj problem sa trombofilijom ,koji imam.Već napisah čemu bi on bio uzrok...
Eto,sve je pod kontrolom,drage moje.Još da završim sa Institutom za endokrinu,i lepo se ušuškam u normalan život.
Ljubim i stiskam vas sve! d
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ŽenoLina 28/9/2010, 13:51

Vau, kakav izveštaj draga. Drago mi je da te je dobro saslušao, dao konkretne savete i sada imaš sigurno da budeš naša trudnica. Samo napred mala.
Pošto me sad hvata trema od svih vaših rezultata imunoloških pretraga, a ja svoje nisam ni radila molim te da mi ti, maja i cici napišete (može i na pp) šta su vam dokovi tražili da uradite.
da počnem polako da se spremam i za to...
Ljubi vas sve devojčice
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 28/9/2010, 14:01

Mala good job
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 14:05

Ženo,imaš p.p.
Sany- sunny srce ,ja te zagrljaj
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 28/9/2010, 14:15

Pariz, koja je vrednost TSH kod tebe? I kod mene je u referentnim vrednostima, ali naginje ka gornjoj granici...(negde sam čitala da u nekoj austrijskoj klinici , da bi radili vto TSH mora da bude ispod 2 ?!)

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 14:22

7-patuljaka :: da bi radili vto TSH mora da bude ispod 2 ?!)
yes svuda se tako tretira.
Moj TSH pre mesec dana je bio 4,01
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 28/9/2010, 14:24

Pariz, mislim da se konacno klupko odmotava i da ce konacno doci kraj tvojim mukama. Svaka cast osmeh srce

Ja bila jutros u Frontu, danas komisija :aa69:guzvaaaaaaa

Ispricala sam mu moju tuznu pricu sa sve slikovitim opisivanjem fleka lol! , kaze dr nije to to. Inace jutros sam i testic uradila, naravno nista.

Dogovorili smo se da u cetvrtak, ako nema vestice, uradim betu, pa dodjem u petak da me pogleda na uz. Ako stigne vestica, svejedno da dodjem u petak da se dogovorimo.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 28/9/2010, 14:29

Hvala ti!Moraću i ja da se pozabavim tim TSH...Pariz, još ovo: (ako imaš vremena):Gde rade dr Elezović i dr Šumarac kod kojih si išla?

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 28/9/2010, 14:37

ja sam imala TSH 240 posle manje od godine se tek spustio ispod 4 pa za meseca dana pao na 0.04 da bi izgleda ukapirala moja sizela(stitna)da se mucim da ostanem u ds i sada u zadnjih mesec ne mrda sa2.2 kaze moj dr da je to idealno za postupak i trudnocu!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 14:39

Patuljak, prof.Elezović Ivo radi u Belmedicu,na NBG,iza starog Merkatora,a pored BK univerziteta.On je hematolog.
prof Šumarac je endokrinolog,spec.za tiroideu,gojaznost i insul.rez.,nju sam našla na Institutu za endokrinologiju. osmeh srce
Bak,valjda će stići do petka...nadam se da nećeš morati kontraceptivima da je izazivaš...baš je šmulj što je nema kad treba.Šta još kažu na Komisiji?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 28/9/2010, 14:42

Ok, Pari!Srce si!Hvala ti!   Bobice...odlično za TSH!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 28/9/2010, 14:45

Ma nista, ja sam samo uletela medju ljude koji cekaju za komisiju, jer mi je receno da ako je nema, posto sam naglasila da meni uvek kasni posle cikloproginove, da dodjem 27. Al nisam mogla juce lol!

Nje nikad nema kad mi treba. Ma ko je sisia, oteracu je ja na duzi period f
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 14:46

bak :: Ma ko je sisia, oteracu je ja na duzi period f
likeit
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zoxa 28/9/2010, 15:51

Pari draga i ja imam tu mutaciju samo je kod mene MTHFR C677T: A1298C: AC (double heterozygot)
Koliko se sjecam, dr nije dizala frku, ali mi je napomenula da u slucaju planiranja druge trudnoce barem 3 mjeseca prije krenem piti folnu kiselinu i MamaVit.

Djevojke drzim fige!!!

Jos da napisem da smo ja i mm imali ozbiljan razgovor po pitanju bebe2, tako da krecem sa vitaminima za sad!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 17:24

Zokac ,ti draga moja, spadaš u onih povlašćenih 40% Very Happy hetero i nije problem,kakav homozigot može da bude,zato je kontrola veća.
Drugo, sreca jako si me obradovala vešću o ponovnom pijenju vitamina sreca
Nina,navijamo za mamu & tatu!! srca1
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vašar 28/9/2010, 18:11

Drage moje (obracam vam se ovako,jer sam toliko duuugo vec uz vas,da ste mi se totalno uvukle pod kozu) ,i ja vam se konacno prikljucujem!
Dugo vas pratim,lezem s vama,popodnevnu kafu pijem s vama,cekam da stignu rezultati iz laba,sa transfera,pa onda opet iz laba,radujem se sa s vama,tugujem....i svo vreme vam se divim i pitam se kako li cu ja sve to podneti....svaka vam cast,zaista!Ma,zene su cudo,to se zna!
I ja se,kao i vi,borim godinama sa lekarima i sterilitetom.Nemam iskustva sa VTO....jos,ali imam brrrdo dijagnoza koje me prate i operacija,pa cu samo koju rec o tome za ovaj prvi moj post,tek da me malo bolje upoznate.
U braku od 2002,mm odlican spermogram,missed u 2003 (prirodna trudnoca i to iz cuga uz maybe-baby),onda su krenule operacije-hsg (meni je to gore od svake operacije),histeroskopija,laparoskopija i vadjenje stitne zlezde.Dijagnoze koje sam vremenom uspela da zaradim su PCOS,a uz to i insulinska rezistencija,hipertireoza i poslednja dodata spisku je,njeno velicanstvo,endometrioza.Do sada su mi radjene samo 2 IUI neuspesne.E,toliko sto se tice toga......nadam se da nisam nesto zaboravila i da vas nisam bas jaaako smorila!
Prijavili smo se za VTO preko fonda i odabrali kliniku Genesis.Prosli smo jednu komisiju,a za NS komisiju imamo termin 13.oktobra,pa se iskreno nadam da cemo i to proci i onda i ja da otvorim svoj VTO dnevnik i da vas tamo docekujem sa vasim velikim betama i stomacima!!!!!!
Puuuuno vas sve pozdravljam i navijam za vas!!!
osmeh srce
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 28/9/2010, 18:20

Vasar ff
avatar ti je mnogo dobar,kao da sam ga ja birala Very Happy
Dobrodošla,i za početak,drago mi je da si nams e pridružila,sad će ti borba u neku ruku lakša biti yes
Sa srećom u postupak sa NS ekipom.Ako nas pratiš,uklavirila si sigurno ko ima iskustva sa njima,pa slobodno pucaj pitanjima.
Pozz
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 28/9/2010, 18:32

Bak, bas te zeza ta vesticara lol! ja ti zelim da sad kad dodje i prodje vise nedolazi jedno godinu dana sunny i da uskoro bude ovako trudnica
Pari, malo me je upasio taj pocetak posta ali se sve dobro zavrsilo. Nije te zavlacio, dao konkretno resenje za sve opcije radost kad bese ponavljas oggt test? sve blize i blize si cilju as
sta ti je dao jos da uradis?
Vasar c dobrodosla ! Brzo ce i taj oktobar a i ti si blize cilju. Hrabro napred!
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 28/9/2010, 18:38

ZenoLina ima pp

ja sutra konacno idem u bolnicu na ispitivanje. da vam pravo kazem jedva cekam ali se malo i plasim... kuckamo se za vikend ako sve dobro prodje.
d
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vašar 28/9/2010, 18:45

Jaooooojjj,pa to je moja prva dobrodoslica!!!???!!!!Bas sam srecna!
Hvala pari za dobrodoslicu!Hvala i za avatar!I meni se svidja.Dvoumila sam se,ali mislim da sam odabrala pravi Very Happy
NS ekipu sam upoznala,jedan deo doduse.U toku sam skroz sa svima ko je isao tamo i ko je trenutno kod njih sa kutka.Kad me budu pozvali i budem usla u VTO kolo,verujem da cu biti puna pitanja.Sada jos ne znam ni sta bih pitala.Za sada cu samo da navijam i ako imam neki pametan komentar,da ga prilozim.
Jos jednom,hvala ti! Very Happy
A ste brze cure...svaka cast!Dok se ja okrenem,stize jos dobrodoslica!
Hvala cici osmeh srce i tebi!Nadam se da cemo se nastaviti lepo druziti i da cu se uklopiti u vasu slatku druzinu!Sta cu kad mi se mnooogo dopadate yes
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu