KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 15/12/2012, 10:55

Ema, ni meni nema logike da nema insulina i da je secer nizak ??? Jesi li mjerila jutros poslije budjenja? Imas li drhtavice ili bilo sta sto bi ti ukazivalo na nizak secer?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 15/12/2012, 11:18

Evo ovako... ja vec godinama imam neke od znakova hipoglikemije, ali mi je ona na merenjima uvek bila dobra, tako da se insulin nikad nije razmatrao. Tek kada sam radila OGTT otkrivena je diskretna IR, pri cemu je insulin problem, a ne glukoza. Insulina imam mnogo manje, 3, , a ref vrednosti su od 6 do 27. E sada, radila sam pre mesec dana glikemiju bila je ok, ali ne i insuin.

Sinoc sam merila secer, pre obroka, kada sam bas bila gladna bio je 3, 6 , posle obroka, jedan sat 5,8 mmol/l, sto je sasvim ok. Jutros, pre obroka, 4 mmol/l.

Ne slaze se nizak secer sa niski insulinom nikako, tako da su najverovatnije sutra ponoviti i insulin i glikemiju, posto cu morati da radim i urinokulturu, jer imam bakterije.

Javicu sta se desava kada budem znala vise.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 15/12/2012, 18:45

Oki cekamo rezultate, mada mislim da ce insulin biti ok, nesto mi je taj rez cudan.
Mogu li tek sada imati mucnine od siofora posle mjesec ipo dana?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 15/12/2012, 20:25

Marija, javicu rezultate,bila sam danas kod dr'a, i njemu cudno.
Meni je od siofora bilo muka, pa sam po savetu lekara presla na gluformin i glukofaz. Samo su razliciti proizvodjaci, lek je u osnovi isti, ali ne znam u cemu je caka sa mucninama. Dosta devojaka kaze da bolje podnosi glugormin nego siofor.

Pokusaj da uzimas lek u toku jela, ne posle, meni je i to pomagalo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 16/12/2012, 09:09

Ema, draga, javljaj sta ti je rekao dr. Ja sam imala jednom hipo (oko 2 mislim) dok je glukoza bila oko 4.3 pa mi je dr rekla da nastavim sa terapijom, jer metformin sve regulise nema razloga za brigu. E sad, to je za prvo stanje, a za drugo ne znam...

Marija, ja uvek po savetu lekara pijem Siofor za vreme jela. Onako, jedem malo, skoro pola pa onda uzmem Siofor. Posto je od 1000mf, podelim ga na dva dela zbog gutanja lol! ... Meni je u pocetku bilo muka, nekih mozda mesec dana, mozda i duze, ali sam izdrzala, sad osim gubljenja kilaze nemam nista sto bih povezala sa Sioforom.

osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 16/12/2012, 09:52

Definitivno sam ubedjena da sa rezultatima insulina nesto nije kako treba,jer sam i jutros merila glikmiju, 4,5 mmol/l... U trudnoci moze da dodje do pada insulina, ali bi onda trebalo da skoci glikemija, i to je gestacioni dijabet. Sta se kod mene desava, pojma nemam.Praticu ovih dana glikemiju, ponoviti rezultate, pa na osnovu toga videti sta dalje.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 16/12/2012, 11:37

Ema, ja mislim da je to ok kad ti je secer dobar, ponovi insulin ovih dana da budes mirna. I meni je sad na kontroli bio ispod granice, ali ne mnogo, mada se dr nije na to osvrtala, jer je secer bio ok,samo je konstatovala da siofor funkcionise.
Okacice, ja od prvog dana kada sam imala dijareju, nisam imala nikakvih problema. Prije neki dan su pocele blage mucnice koje sam povezala sa sioforom, probacu sad u toku jela a ne posle da ga pijem,mada uzimam samo 1x500mg.

usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 16/12/2012, 12:13

Marija, meni je bila muka kad mi je insulin isao ispod donje granice, ali ja sam tad uzimala jos jedan lek, Inofolic, pa sam prestala i od tad mi je ok. Ja sam i dalje na 2x1000mg. Drago mi je da ti Siofor deluje, a vidim i da gubis na tezini. Ja sam ukupno zasad skinula 21kg b ...

poljubac
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 16/12/2012, 12:26

E devojke sto se tice skidanja kg,ja sam za mesec i malo vise skinula 3kg.Nadam se da ce tako nastaviti.Koliko je vama mesecno otislo? usne
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 16/12/2012, 13:05

Ninice, u pocetku mi je islo tako masecno, oko 3-4kg, a sad po mozda pola kg. Sve manje i manje, sto je ok, sto se mene tice ne mora vise uopste da ide na dole ljubav .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 16/12/2012, 14:48

Okacice, mora da je i meni insulin malo nizi, i bio je ispod granice na kontroli, mada malo, pa zato imam mucnine.

Ninice, ja sam za 2 mjeseca skinula oko 7.5kg, sada naravno ide malo sporije ali sam zadovoljna, jos nekih 4 kg i mogu da otvorim sezonu kupanja Very Happy

Moze li insulin mnogo pasti zbog siofora? Dr mi je rekla da ga pijem narednih 6 mjeseci.

usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 16/12/2012, 20:57

Za insulin ne znam, ali znam da glikemija os metformina ne moze da bude niska. To mi je vise lekara potvrdilo.
Sto se tice gubljenja tezine, ja sam sa 72 kg dosla do 63kg, i to je bilo katastrofa. Onda sam pocela da radim na misicnoj masi, dogurala do 64kg i tu se zakucala. Inace, sa 63 kg izgledam bolesno...
Evo me sada u cetvrtom mesecu trudnoce, skoro sam prestala da pijem siofor, i i dalje imam izmedju 64 i 65kg, sto je neka moja optimalna tezina.

U bre Okacice, pa ti si stvarno skinula trecinu sebe !!! Bravo !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 16/12/2012, 21:53

Hm ja sada imam 52kg ali sam niska pa bi rado jos,jos,jos da skinem yes
Hvala devojke,znaci tako i vama bilo,ja pomislila da mozda vise moze za mesec Laughing
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 16/12/2012, 22:12

Ninice2, kada imas IR, mnogo je bitno da se pravilno hranis, tj na neka 2.5 do 3h, dosta voca i povrca, zitarica, ma manje testa i grickalica, da ne pominjem slatkise...A onda gubitak kilograma dodje kao posledica!

Ne bi valjalo da se gubi vise od 4 kg mesecno, jer tada se remeti metabolizam u celini, sto kod IR i nije preporucljivo. Sto se kilogrami sporije kinu, sporije se i vracaju.

Kao i kod dijabetesa, onog klasicnog, stos je odrzavati glikemiju na nekom ujednacenom nivou, s tim sto su nama dozvoljeni ugleji hidrati u manjoj meri. Barem sam ja to tako shvatila.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 17/12/2012, 20:10

Ja se trudim da postujem GI ishranu koliko mogu, tj. namirnice sa niskim glikemijskim indeksom, i da jedem cesce, mada mi to ponekad tesko pada jer nisam gladna tako brzo posle obroka.
Mada i mala korektivna mjera daje rezultate yes

Ema, jesi li radila insulin?

SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 17/12/2012, 20:56

Marija , nisam, jutros mi bili svekar i svekrva, sinoc dosli, spavali kod nas. Mislila sam da uradim sutra, ali me mrzelo da idem do Konzilijuma, tako da sam pozvala patronaznu sluzbu za sredu. U medjuvremenu sam merila glikemiju onim kucnim aparatom, sve je u redu, tako da sam bas zbunjena. Cim uradim javljam.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 17/12/2012, 22:05

Slatkice, dobro vece Very Happy

Ema, rado bih pomogla ali sam nova u ovim vodama, jedino sto znam je da jedem 5x dnevno po malo i drugarica Pari me je uputila na nisku gl.ishranu i pridrzavam se za sada.

Ja isla danas po uput za 27.12...i nestrpljivo cekam susret sa dr

Pozdrav za sve zenice
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 19/12/2012, 19:59

Evo, stigose rezultati, samo sto nisam u nesvest pala.. glikemija 4,19 ( ref vr 3,33-6,10), a insulin 5,60 ( ref vr. 6,0-27,0 ). Very Happy A pre trudnoce i metformina sam imala insulin 3,5!!!

Izgleda da je metformin u kombinaciji sa dijetom i vezbanjem odradio svoj posao, tj podigao rezerve insulina i presrecna sam zbog toga !!! Naavno da cu nastaviti da radim isto sto i do sada, pa u to ime idem da se castim cokoladom, a od sutra se vracam na staro !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 20/12/2012, 08:14

Ema bravo! Eto nema razloga za brigu Very Happy
Uzivaj u trudnoci trudnica

E ja sam juce sebi dala odusak ali jutros sam mamurna od tolikog secera v
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 20/12/2012, 10:28

Hvala Marija !!!

Sa znas da sam primetila da kada pojedem nesto slatko, da mi je muka i da mi ne prija !!! Mogu da pojedem, nije prolem ali nije to vise ona potreba kao pre. Sinoc smo bili na slavi, pa sam pojela nesto kolaca, a joj jutros mucnine...

Tako da, ocigledno je da taj trijas metformin, dijeta i vezbanje i tekako ima slimsla.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 26/12/2012, 22:14

drage zene evo da se javim i na ovoj temu :)
radila sam OGTT i u 60 i 120 min su mi poviseni i insulin i glukoza pa mi je dr uvela Siofor i rece da kombinujem sa dijetom
e sad jel postoji neka posebna dijeta ili bilo koja?inace Siofor treba da pijem u toku vecere


Poslednji izmenio julija dana 26/12/2012, 22:17, izmenjeno ukupno 1 puta
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 27/12/2012, 14:38

Julija, dijeta bi trebala da se svodi na namirnice sa niskim glikemijskim indeksom koje mozes naci na internetu.
Treba izbaciti tjesteninu, tj. jesti integralno. Sve sto ima secer, slatkisi, vjestacki sokovi, konzervisana hrana....treba izbaciti ili smanjiti na minimum. za slatkise imas fine zamjene sa fruktozom ili cokolade sa 70% i vise kakoa...
Dosta voca, povrca i ribe je presudno, kao i dosta aktivnosti, prije svega setnja, min 30min dnevno.
Ja siofor uzimam poslije rucka jer mi je to naobilniji obrok, ti ljekovi znaju da izazovu male probleme sa probavom.
E da treba i jesti vise manjih obroka, nikako preskakati obroke.
Ovo je ukratko, mozes vidjeti gore prepisku pa ces lakse pohvatati konce.

cvet
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 27/12/2012, 15:14

Julija, potpisujem sve sto je Marija vec napisala, ja bih ti samo dodala da je bitno da uvedes i fizicku aktivnost u smislu vezbi snage, gde se radi sa misicima, jer se na taj nacin povecava broj misicnih celija koje trose glukozu.
Ako siofor budes lose podnosila, mozes da ga zamenis guforminom ili glukofazom u istoj dozi, isti lek je u pitanju, a razliciti proizvodjaci.

Inace dijeta se zove LOW GI DIET, ali ako samo smanjis sadasnji unos ugljenih hidrata i redovno vezbas, rezultati nece izostati.
Ja sam pre terapije imala insulin 3, 5, a sada je 5,6 . Ponovisu OGTT za mesec dana verovatno.

Pogledaj nasu prepisku, ima zaista korisnih informacija.
A mozed i da posetis sajt www. dijabeta.com Nisam sigurna za ovo com na kraju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 15:57

Marija, Ema hvala vam zenice divne ste osmeh srce

znaci secer iz voca ne smeta?on je dozvoljen?
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:02


A mozed i da posetis sajt www. dijabeta.com Nisam sigurna za ovo com na kraju...[/quote]

www.dijabeta.net-ako je to to :)
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 8 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu