KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+43
7-patuljaka
HappyGirl
catherine290505
ciklama
mika811
sanja77
Cupava
tuli
Deni
Aki
Aloha
maus
zoxa
maka71
Tinche
bobica83
dr mali pariz
anna
buby
bak
Simona
nena beba
naca
Filippa
nesalela
Jecaneca
Struzzo
Zaneta
lena
cici
Shizika
dacca
Jelena*
Zoka83
maja76
julija
adriatika
Orline
jovana 77
BiKsi :)
djole42
bebko
sneza-milan
47 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 16/8/2010, 13:12

Razumemo naravno, naco, i jako mi je, neizmerno žao što ti se to dešava.
Ako je samo prazan gestacioni mešak, bez odjeka embriona u njemu, onda je to blighted ovum, verovatno.
Nemam savet...Skupo da radiš betu u drugom gradu, skupo da ideš negde na kiretažu...Kad se tvoja dr vraća sa odmora, ja sam posle misseda čekala još neko vreme da vidim da li će spontano da ode, pa tek uradila kiretažu. Možda, ali samo možda ako dr dolazi uskoro da je sačekaš.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 16/8/2010, 13:14

Evo i žaneta u isto vreme, znači i njoj su čekali do desete nedelje kao meni, možda bi se i tebi nešto promenilo za dve nedelje.
I ja se nadam da je greška, ali za nedelju dana je jako malo porastao GM, i dalje bez vidljivog embriona.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 16/8/2010, 14:08

Naco, pratila sam te, i ne mogu ti opisati koliko mi je zao zbog svega sto se izdesavalo.
Nemoj da panicis odmah, imas vremena da odradis kiretazu, ukoliko uopste bude bilo potrebno. Sacekaj malo, mozda sve bude u redu.
Ne znam sta bih ti pametno rekla, ljubim te Korak po korak na putu do bete + - Page 5 543728
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 16/8/2010, 14:11

Eh, Biksi, Jelena, Sneža-Milan, nema embriona. Mislim da su Žaneta i Ori u pravu, sve vreme sam i sama osećala da je u pitanju blighted. Ranije nisam znala da to uopšte postoji. Ne znam što bi se čekalo do 10.nedelje, mislim da nema svrhe. Uradiću sutra betu, prekosutra ću imati rezultat, ali šta to znači, ne mogu svaki čas da putujem 120 km da bih uradila betu. Ona danas nešto reče ako je trocifrena onda da sačekamo još malo. Ne znam da li, nedaj Bože, ako se ne uradi kiretaža na vreme, može nešto loše da se desi, ma totalno sam sludjena. A vidim da sam i konfuzna. Ma samo hoću da se sve završi. Tražila sam na netu nešto o blighed ovum, ali nisam našla ništa o uzrocima. Pretpostavljam da je u pitanju loš kvalitet jc. HVala na podršci, divne ste Korak po korak na putu do bete + - Page 5 275568
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 16/8/2010, 14:13

Hvala Zoko83 Korak po korak na putu do bete + - Page 5 766699
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 16/8/2010, 14:58

Naco bez da te tesim al mislim da ti je matematika losa,ako je poslednja veca bil a 21 juna a ti bila 16.dc na UZ i bila 2 folikula to je znaci bio vec 5 .juli ,jos bar 4 dana dok su narasli i pukli folikuli to je 9.juli i jos bar 3 dana dok se embrion zakacio to je 12 juli ,,znaci matematika kaze ,nisi 8.nedelja vec 6.ned.Ipak uradi betu i sacekaj malo.Nadam se da ces nas lepo iznenaditi!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lena 16/8/2010, 15:00

Naco, ja se zaista nadam najboljem, ali gotovo nista ne razumem... nisam ni znala za tu blighted... valjda nije to...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 16/8/2010, 15:09

E Lena, nisam ni ja do skoro za to znala, ali eto.... Djole, nisam htela ovde da detaljišem, ali ja sam pretpostavila da sam pre toga, dakle pre tog 16 dc kada sam bila na UZ, imala već ovulaciju, a da su ta dva malecna folikula zaostali. Jer ciljani odnos smo imali 13 dc a nakon toga tek 19. jula (ne pitajte me kako znam da je baš tad). Računam da je tada već bilo jako kasno za ovulaciju,a kako mi je T jedini skok pokazala upravo 14dc pretpostavila sam da je tada i bila ovulacija. Sve su ovo nagadjanja. Ono što ja sigurno znam je da kada sam prvi put bila trudna, plod se video već u 5 nedelji, a u 7. več uveliko srčana radnja. Čak i da sam 6 nedelja, morao bi u gestacionom mešku da se vidi embrion. A ono što me najviše učvršćuje u verovanju da je ipak blighted je to da je mešak za 7 dana porastao samo 0,4 a trebalo je da se duplira. To nikako ne sme da se desi, pogotovo sa ovolikom količinom progesterona kojim sam se nakokala ove tri nedelje. Ja sam vrlo realna, i mada mi drugi često kažu da je to nedostatak optimizma, ja mislim da je to čista realnost. Ne verujem u čuda. Valjda zato što mi se nikada nije desilo. Hvala vam što ste uz mene. Sad mi mnogo znači podrška.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lena 16/8/2010, 15:14

naca ::...ali ja sam pretpostavila da sam pre toga, dakle pre tog 16 dc kada sam bila na UZ, imala već ovulaciju, a da su ta dva malecna folikula zaostali. Jer ciljani odnos smo imali 13 dc a nakon toga tek 19. jula (ne pitajte me kako znam da je baš tad). Računam da je tada već bilo jako kasno za ovulaciju,a kako mi je T jedini skok pokazala upravo 14dc pretpostavila sam da je tada i bila ovulacija. Sve su ovo nagadjanja.

i meni je ovo palo na pamet, da je ovulacija vec uveliko prosla kad si bila na UZ (16 dc)...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 16/8/2010, 15:42

Ak je bila ovulacija pre zar se ne bi na UZ 16dc videlo zuto telo Korak po korak na putu do bete + - Page 5 279933
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 16/8/2010, 16:05

I SLOBODNA TECNOST...?

naco dakle objavila si... ali na zalost sa losim razlogom...
ja i dalje verujem da nije tako crno kao sto gledas, i mislim da ne treba da se kidas dok ne bude pouzdano potvrdjeno sta je...
nemam iskustva sa blighted , pa ne mogu da tvrdim nista.

ali cak iako je blighted, razmisljaj pozitivno-daleko si od one tvoje price o menopauzi-vidis da lako zatrudnis! sad treba ici korak dalje u ispitivanju i ustanoviti sta je potrebno da se trudnoca nastavi lepo...
za pocetak, mislim, bolovanje cim se utvrdi trudnoca... znam da sam dosadna, ali....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 16/8/2010, 16:24

E Djole nema toga kod nas, nikad mi nije ni jedan lekar ovde pominjao žuto telo niti slobodnu tečnost. Da li se to na ovim našim UZ ne vidi ili oni ne znaju da gledaju, ne znam, ali tako je. NEno, ja nekako verujem da kad hoće hoće, kad neće neće i možeš da se upinješ koliko hoćeš, ne vredi. Možda nisam odmah otvorila bolovanje, ali i da jesam, ništa to ne bi promenilo. Stalno se vraćam na tu prvu trudnoću, kada sam do 7. nedelje bila i bez terapije i radila sam i bila sam oslabila 10kg pa se normalno razvijala i napredovala. Nema tu pravila, sve više verujem da skoro ništa ne zavisi od nas. I tačno je da ostadoh trudna kad sam najmanje očekivala, ali šta vredi kad nije to uspešna trudnoća. A tačno je i da pre toga dve godine nisam uspela da zatrudnim. Tako da jedno je pravilo koje sam naučila -nema pravila.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 16/8/2010, 16:35

e tu se nikako ne slazem!
uvek ima nekog pravila. kao prvo tada si bila mladja i tvoj organizam je imao vise toga da ponudi bebi iako je smrsao, iako si bila bez terapije- sad to nije slucaj!- eto ti pravila.
drugo, dve godine se tvoje jc koje se redje i javljaju nego ranije, i spermici tvoga muza nisu nasli, ali eto sada kad je krenulo (mozda zbog nekih promena u organizmu, mozda zbog spoljnih, KOSMICKIH raznoraznih uticaja, tek uslovi su se stekli-i ovo je neko pravilo SAMO MI NEPOZNAJEMO NJEGOVU PRIRODU pa mislimo da ga nema) ne treba im odmagati nego pomagati, bas zato sto je organizam takav da ima manje sam da ponudi bebi, bas zato sto prilike ne treba ispustati!

sto bi rekao mm-SAD KAD IMAMO PRILIKU -UCINIMO SVE DA DAMO GOL!

nemoj mi zameriti sto te ubedjujem, zelim pre svega da promenim tvoj pogled na celokupnu tvoju situaciju, da pokusam da ti osvetlim zrno optimizma, jer ti je preko potrebno... znam da mislis da si realista, mozda i jesi, ali poneko zrno optimizma makar i ne realno bilo, ponekad, donosi neocekivanu dobit!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sneza-milan 16/8/2010, 17:57

nasla, hvala Djole!
sneza-milan
sneza-milan

Broj poruka : 102
Godina : 43
Location : pancevo
Datum upisa : 08.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 16/8/2010, 18:01

Uh Naco bas mi je zao Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_sad ...Sta tebe sve snadje...

Parizanka vas sve pozdravlja,vratila se sa Parosa i sad sopinguje po Atini...U cetvrtak svojoj kucici...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zaneta 16/8/2010, 19:13

Naco, blighted može da se javi i zbog lošeg kvaliteta spermatozoida, kao i zbog antispermatozoidnih antitela, što je bio slučaj kod mene. Ništa ne može da ti se desi ako se kiretaža ne uradi odmah, eventualno može da krene spontani. Ali da znaš da i ako budeš vadila betu nekoliko puta, ona se sasvim pravilno duplira, kao kod normalne trudnoće.
A ja ipak držim fige da se plod pojavi na uz...
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 16/8/2010, 20:51

e zaneta, svaka ti je na mestu
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/8/2010, 21:18

Drugari, sutra ću napisati koji redak o razgovoru sa endokrinologom za vikend. Svašta mi nešto ukinula, samo je sex od poroka ostao na raspolaganju. Kako ću bez alkohola, kuku lele?!! Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_lol
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 16/8/2010, 21:21

dobro vece devojke Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_biggrin
evo i ja da opisem danasnji dan...otisla kod svog dr u dz sa svim nalazima od Ivanovica i iz Konzilijuma i rece mi da jos ne pocnem sa sioforom nego prvo da oslabim(imam 20-ak kg vise nego sto bi trebalo),isto tako mi je rekao da ponovim AMH i da pricekam jos malo jer sto se njega tice vezano mu je sve za kilazu-sto meni i ima neke logike ali htedoh da vas upitam s obzirom na vase iskustvo sta vi mislite o tome?i da li polip iz materice mose da se ukloni nekom terapijom ili samo histeroskopijom?
i jos jedno pitanje : jel neko od vas ima iskustva sa Ivanovicima jer sam ja dva dana pokusavala da dobijem izvestaj sa prvog UZ i napokon ga dobih ali sam morala da budem vrlo gruba i da pokazem zube(sto mi ni malo nema smisla u celoj ovoj prici),znaci kriju rezultate ko zmija noge i napokon kad sam ih dobila videla sam da je na tom UZ koji je radjen 3.dana ciklusa uocena rana regrutacija desnok jajnika i po dva antralna folikula na oba jajnika-sve u svemu snizena jajnicka rezerva-MOLIM VAS DA MI NEKO TO MALO POJASNI
hvala unapred svimaaaa
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sneza-milan 16/8/2010, 21:48

Devojke ja samo da mahnem posto ne znam ni kako sam usla ovde ni da li cu se snaci da ponovo udjem, obrni okreni ja se vracam na stare korake. Da li sam zabelezila tu stranu ili sta ali sada ne mogu da se snadjem da direktno udjem ovde.
sneza-milan
sneza-milan

Broj poruka : 102
Godina : 43
Location : pancevo
Datum upisa : 08.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 16/8/2010, 21:53

julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 16/8/2010, 22:06

Biksi :) ::Drugari, sutra ću napisati koji redak o razgovoru sa endokrinologom za vikend. Svašta mi nešto ukinula, samo je sex od poroka ostao na raspolaganju. Kako ću bez alkohola, kuku lele?!! Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_lol

 b  b  b

koji si ti king
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 16/8/2010, 22:14

Naco zagrljaj
Ja se nadam da ces uskoro doci do nekog povoljnijeg rezultata, a zatim i do sretnijeg raspleta.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sneza-milan 16/8/2010, 22:29

Biksi draga udri po sexu, ali jbg zaboravi orahovacu!
sneza-milan
sneza-milan

Broj poruka : 102
Godina : 43
Location : pancevo
Datum upisa : 08.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 16/8/2010, 23:05

Biksi :) ::Drugari, sutra ću napisati koji redak o razgovoru sa endokrinologom za vikend. Svašta mi nešto ukinula, samo je sex od poroka ostao na raspolaganju. Kako ću bez alkohola, kuku lele?!! Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_lol
Živ se čovek na sve navikne Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Lol

julija :: jel neko od vas ima iskustva sa Ivanovicima jer sam ja dva dana pokusavala da dobijem izvestaj sa prvog UZ i napokon ga dobih ali sam morala da budem vrlo gruba i da pokazem zube(sto mi ni malo nema smisla u celoj ovoj prici),znaci kriju rezultate ko zmija noge i napokon kad sam ih dobila videla sam da je na tom UZ koji je radjen 3.dana ciklusa uocena rana regrutacija desnok jajnika i po dva antralna folikula na oba jajnika-sve u svemu snizena jajnicka rezerva-MOLIM VAS DA MI NEKO TO MALO POJASNI
hvala unapred svimaaaa
Ovo ti je čitav podforum posvećen sniženoj rezervi jajnika
https://kutak.forumotion.com/povisen-fsh-f51/
I videćeš i da ima dosta trudnica sa njega, sa većim problemima nego ti Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Icon_biggrin
Treba da smršaš, da ti BMI bude ispod 30 bar, to je granica i za komisiju za VTO.

Što se tiče Ivanovića, manje više svi imaju slična iskustva što se dokumentacije tiče, sad...nekom ne smeta nekom smeta
Evo ti tema pa prouči, mada mislim da sam ti već to govorila, ako jesam, izvini što se ponavljam


https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-lekovi-f41/klinika-ivanovic-iskustva-t930.htm
Shizika ::Naco zagrljaj
Ja se nadam da ces uskoro doci do nekog povoljnijeg rezultata, a zatim i do sretnijeg raspleta.
Potpisujem
Naco Korak po korak na putu do bete + - Page 5 191975 celi dan mislim na tebe
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu