KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 26/5/2013, 18:28

Hvala na rodama!!! Da, da, sve je bilo super, cak su mi pre transfera na monitoru pokazali moja tri malecka bebi-embriona. Sad sam kuci, rekli su mi da se normalno ponasam, bez nekih ekstremnih stvari vec sve uobicajeno.
Jedino mi nije jasno zasto na otpusnoj listi pise da je radjen postupak VIT/ET a nigde na netu ne mogu da nadjem sta znaci?
I, nisam zavrsila sa flasterima, i dalje imam terapiju 3*2 Utrogestana, na 2 dana 4 Climara flastera i na 3 dana injekciju progesterona, do daljnjeg...
Betu proveravam za 12 dana.
Angie, igracice igracice igracice igracice igracice igracice navijam jako i zelim da se vec u sredu prebacis u trudnica dnevnike (pa se vidimo tamo...)!
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Angie83 26/5/2013, 20:42

E Zvezdilice hajde nam se pridruzi na Koracima link je https://kutak.forumotion.com/t2593p225-korak-po-korak-na-putu-do-bete
Tu mozes da pitas devojke sta znaci taj VIT/ET. Ja nemam pojma iskreno, ali ce neka od devojaka tamo to sigurno znati, imamo ih par koje su zive enciklopdije Very Happy
Tamo su devojke koje se spremaju za VTO ili im je vec odradjen et, tako da sve u sesnest navijamo. navijači2 Taman da navijamo i za tebe.
Tamo sam i pisala da sam jutros radila kucni test i pokazao dve crte Embarassed
sutra idem da odradim betu da potvrdim. Pa te onda i zvanicno vucem za nos Very Happy
Hajde cekam te na Koracima, predstavi se devojkama samo u katkim crtama posto verovatno nisu ovde zalazile, gde si radila et, koji je dan od et, i tako to, pa da pocne navijanje i za tvoju beta
Evo jos par rodica od mene i ovde roda roda roda roda roda roda roda
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 28/5/2013, 09:39

Videla, prebacila se poljubac
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nadalica 4/6/2013, 13:12

Zdravo buduce mame yes Evo da se i ja pridruzim vama cekalicama.Imam decaka od 2,5 god.Dobili smo ga putem VTO u Mariboru.Pre njega smo imali dugu borbu,ali sada ne bih o tome.Zelimo i drugo dete,naravno,pogotovo zbog malenog da ima batu ili seku.U decembru sam imala FET,vracene 2 blaste,ali bez uspeha na zalost.Sada u petak smo ponovo isli na FET,i ovoga puta vracene 2 blaste odlicnog kvaliteta,pa sada cekamo jos desetak dana i nadamo se uspehu.Ostala nam je jos jedna blastica.Oba puta nisam koristila nikakvu terapiju ni pre ni posle ET.Samo su mi isti dan kada su uradili ET dali Pregnil 2500j.kazu da je to dovoljno.Da li je neka od vas imala isti postupak,tj.cisto prirodni siklus?Svima vama zelim uspeh u ovoj teskoj borbi i da sto pre postanete mame,jer to je nesto najlepse u zivotu.Mi se nadamo i navijamo da nas bata dobije drustvo. Pozdrav ljubav

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od flyki 9/6/2013, 09:34

ja sam radila FET iz cisto prirodnog ciklusa, cak i bez pregnila! dr. je pratila ciklus i u pravo vreme vratila 2 blaste od kojih se jedna primila... za sada jesve ok, nadam se istom uspehu i kod tebe! osmeh srce
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 9/6/2013, 17:08

Bravo flyki! Nek i dalje sve teče lagano!

Nadalice, nek vam ovaj put bude uspešan.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 25/6/2013, 08:41

Drage moje!
Mi u avgustu planiramo FET u Pragu ali nazalost imamo samo jedan zamrznut embrion.Od terapije mi je prepisan Estrofem od 1dc,uZ na 12 dc pa ce se videti kakvo je stanje.Odmrzavanje ce se raditi dan pre nego sto odemo da ako krene po zlu ni ne idemo džabe.
E sad,mene zanima dali estrofem blokira ovulaciju i dali da predlozim klinici da se mozda vija cel. i eventualno dobije i svez embrion da bi bar malo povecali sanse?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od laKole 25/6/2013, 10:28

estrofem ti neće blokirati ovulaciju, naprotiv. evo iz primjera cikloproginove se to najbolje vidi - nije kontraceptiv i ne sprečava ovulaciju, a u prvoj fazi se piju samo tabletice koje sadrže samo estrogensku komponentu.
super je ideja da se uz zamrznuti embrion vrati i embrion nastao iz spontane ovulacije, samo ne zaboravi da ćeš morati prije tog 12 dc na uz ako ćete loviti jajnu ćeliju. i ako je zamrznuta blasta, onda ćete čekati i da svjež embrion bude u stadijumu blaste. ili eventualno raditi dva transfera (u leskovcu se to svakako radi).
cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 25/6/2013, 11:11

Lakole hvala na objasnjenju!ljubav

Pisala sam im pa cu videti sta kazu na moj predlog.
Inace,embrion je u vreme zamrzavanja bio star 96 sati,dali je to ok?mislis da oba embriona moraju biti u istoj fazi razvoja u momentu vracanja?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od laKole 25/6/2013, 11:26

96 sati, 4. dan - to bi onda bila morula. ja još nisam nigdje pročitala da su radili transfer embriona različite starosti na isti dan, ali to ne znači da se i ne radi. znam da negdje rade dva transfera u istom postupku (2. ili 3. dan pa onda 5. dan).
baš me zanima šta će ti odgovoriti. kad dobiješ mail, prenesi nam šta kažu, može?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 25/6/2013, 12:04

Naravno! Wink
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 12:12

Labradorka, kakvi nažalost jedan embrion, pa jedan ali vredan! Obično gde su dobre laboratorije, embrioni budu ok posle odmrzavanja! A za prašku laboratoriju sam čula samo reči hvala, te nema razloga da ne bude sve ok. Svidja mi se ideja i za ganjanje jc iz tog ciklusa! A da li embrioni treba da budu iste starosti, pojma nemam, nisam o tome razmišljala, i da li ima bilo kakve veze što je jedan bio zamrznut, a drugi će biti iz tog ciklusa. Razmišljam naglas. Da ti vrate npr 3. dan odmrznutu morulu (iako je stara 4 dana) i npr osmoćelijski dobiješ iz spontanog ciklusa, valjda bi samo došlo do usadjivanja različit dan. Pokušavam da se setim, kad su meni u LE radili fet, ne sećam se da su čekali 5. dan (a vratili mi blaste), nego su samo čekali 14. dan ciklusa i tada vratili, mada nisam sigurna, odo da rovim po ćagicama mojim, da vidim jesam li to zapisala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 12:21

Slagah te, a ne trepnuh :), ipak su mi vratili 19. dan te dve blaste,
14.4. dobila,
26.4. primila stop injekciju,
28.4. su mi računali kao da bi tada bila aspiracija,
a 2.5. mi vratili blaste.
Od 14.4. pila estrofem od 2mg i to 4 dana 2x1,
pa naredna 4 dana 3x1,
pa naredna 4 dana 3x2 tabletice, dakle do 25.4.
26.4. 2x1 estrofem
i od 28.4 utrogestan od 100mg 3x2.

Posle transfera su mi uveli bevipleks, folnu i 1 kutiju cefelaksina 4x1 dnevno.
Eto, to je bila procedura mog feta.

A ti obavezno piši, i mene zanima kako rade to iz prirodnog ako bude a plus da vraćaju odmrznutu morulu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od labradorka 27/6/2013, 12:22

Stigao mi odgovor,kazu da je kombinovani postupak moguc ali da u tom slucaju ne uzimam estrofem.Potrebno je samo pratiti rast i razvoj folikula i endometrijuma.Folikulometrija se radi 9-ti dan i javlja im se nalaz.Isti dan se radi et i svezeg i zamrznutog embriona.
E sad,sta bi jos trebalo da ih pitam?Pomagajte Wink
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od laKole 27/6/2013, 23:07

znači, ide et isti dan oba embriona. iste starosti, pretpostavljam.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od neris8 11/3/2014, 12:33

Ja treba da radim FET u ovom ciklusu u Jevremovoj. Imam dve smrzlice koje me čekaju. Rekli su mi da ne uzimam ništa od terapije i da je tako najbolje. Sutra mi je prva folikulometrija, javiću se sa rezultatima.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sofija Veks 11/3/2014, 14:42

Srecno, Neris!  vv vv vv 

I ja radim FET u prirodnom ovom ciklusu, zakazan mi je za sutra, radim u PFC u Pragu. Ja sam uzimala jedino folnu i posto mi je endometrijum bio nesto tanji, od 16dc koristim i estrofem...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ana78 9/8/2014, 12:57

Da li mozete da mi kazete, koliko je potrebno meseci odmoriti organizam od postupka sa stimulacijom do postupka sa zamrznutim embrionima. Kakve sve pretrage napraviti da bi se osigurao uspeh u sto vecoj meri? To sa jajnom celijom iz prirodnog ciklusa je bas povecanje sanse, to moram i ja pitati doktora pri sledecem pokusaju. Prolazi se opet kroz punkciju, ali vredi pokusati.

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sofija Veks 9/8/2014, 14:46

Ana, meni je dr rekla oko 3 meseca..nakon toga proveri sve hormone da vidis da li ti je organizam spreman i hormoni normalizovani...srecno!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ana78 12/8/2014, 15:47

Sofija Veks hvala na odgovoru, ja propustila da pitam "koliko je potrebno vremena odmoriti organizam posle hiperstimulacije", ako je ovako potrebno 3 meseca, verovatno mom organizmu treba vise, posto je sok doziveo. Devojke, kakva su vasa saznanja ili iskustva, kako se priprema endometrijum u postupku sa zamrznutim embrionima, izvinjavam se ako je vec receno napred, sta mi same mozemo preduzeti da povecamo sanse, nesto prirodno?

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od sareni leptir 8/3/2015, 16:16

Kako ide fet u Genesis, cena
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od dacan 16/10/2015, 09:09

Pozdrav svima,

Ovog meseca bi trebalo da vratim zamrznute embrione. 14 dan  ciklusa endometrijum je 7.8mm.Kakav je endo po vama?
Nemam vodeci folikul. Da li je on sada potreban?
Pijem estrofem 3 puta na dan od 5 dana ciklusa i sada sam pocela sa Utrogestanom 600mg na dan.Prva tri dana ciklusa sam koristila Cetrotide inekcije. lol! lol!

dacan

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 16/10/2015, 23:11

Dacan, dobrodosla i da ti ovaj postupak bude dobitni. Pravila nema, znas i sama, vecina kaze da je sve preko 8mm ok za debljinu, mada je mnogo bitniji njegov izgled, nego debljina. Vodeci folikul ti ne treba, sem ako dr nije planirao da proba i iz njega da izvuce sada jc. Mada ne kontam zasto cetrotide pri fetu, mozda se javi neko sa slicnim iskustvom. Kad ti je planiran et, u kom stadijumu su ti zamrznuti embrioni, tj. koliko su embrioni dana stari? Da li ti je dr mozda savetovao da pojacas dozu estrofema zbog debljine endometrijuma ili ne?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od dacan 17/10/2015, 09:24

Hvala najlepse!Nine mi pojacao dozu estrofema.Pijem tried puta Na dan.Embrioni Su stari tri Dana...radim u Jevremovoj I od pocetka je nekako losa komunikacija...A cetrotide je lek za?

dacan

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 17/10/2015, 11:48

Zao mi je sto vam je losa komunikacija, ume dodatno da isfrustrira u ovoj nasoj borbi. Cetrotide se obicno daje da ne dodje do prevremene ovulacije, u stimulisanom postupku, pa pred kraj stimulacije, da ne odskoce folikuli kad ne treba. Ne znam, verovatno te je dr gledao na ultrazvuku, pa na osnovu toga prepisao, ili na osnovu nalaza hormona. No, da ne zatrpavamo temu ovde, mozemo se fino prebaciti na temu Korak po korak do bete plus. https://kutak.forumotion.com/t3040p240-korak-po-korak-na-putu-do-bete Srecno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 9 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu