KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Cortina 7/11/2015, 21:06


devojke,mene interesuje da li mogu koristiti mikroginon tablete nekoliko ciklusa pre vantelesne oplodnje. Naime, meni je zakazana vantelesna oplodnja u februaru 2016.godine uz dugi protokol. Receno mi je da krenem sa tabletama decembra meseca. Medjutim meni su menstruaciije poprilicno neredovne i kasni mi i po vise od mesec dana. Dobila sam menstruaciju sada u novembru i interesuje me da li mogu poceti sada sa kontraceptivima s obzirom da ne znam da li cu uopste u decembru dobiti.

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Cortina 7/11/2015, 21:08

mislim da nisam pitanje postavila na pravom mestu, uputite me gde da postavim prethodno pitanje

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 8/11/2015, 18:30

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 5/2/2016, 18:02

Moja priprema za FET( cryoET kako ga oni zovu)  u Pragu: od 2dc diphereline 0.1mg boce uvece u 23h narednih 7 dana, a od sutra estrofem 3x1... 12dc da se javim dr da uradimo UZ....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 17:30

Zenske koja je procedura za fet?Da li se pije nesto pre fet?Kako ide sta?Treba da radim fet u spebu pa me zanima sta i kako?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 37
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od PalcicaBg 14/2/2016, 17:40

Ivanice zavisi kako dr odluci,moze biti iz prirodnog ciklusa,da se prati ovulacija i endo,moze biti estrofem plus utrogestan ili da se imitira stimulisani ciklus bez stimulacije sa diferelinom i estrofemom.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 17:43

Palcice mi idemo u Utorak da se dogovorimo za fet.Molim boga da mali Djordje(tako ga mi zovemo od kako smo zamrzli tu blastu) prezivi odmrzavanje.Jer koliko sam shvatila moguce je da ne prezive,a mi imamo samo jedan zamrznut...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 37
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od jelena.kuburic 14/2/2016, 18:13

Ivanicesale prezivece Djole samo pozitivnoooo

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od ivanicasale 14/2/2016, 18:54

Jelana nadam se da hoce i da ce sve biti ok.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 37
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 1/11/2016, 15:08

Evo da se pridruzim grupi. Radila VTO ali nazalost neuspesno i ostale dve smrzlice. Sta preporucujete koliki vremenski period treba cekati i da li ste imali neku svoju pripremu za smrzlice?
Hvala puno svima unapred i srecno!

Samo da kazem u Valjevu odmrzavanje 150 e transfer 100 e to je sve sto se placa!

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od sareni leptir 2/11/2016, 09:00

....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 2/11/2016, 09:23

draga, priprema za FET je razlicita, zavisi sta dr odluci u tvom konkretnom slucaju. Ja sam jednom imala boce dipherelina i uzimala estrofem, jednom smo isli na najprirodniju varijantu, pratili ovulaciju pa radili fet 5 dana kasnije.... nazalost nije mi uspela nijedna varijanta ali ne odustajem.... pred sledecu cu raditi histeroskopiju sigurno....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 2/11/2016, 10:18

mimi85 ::draga, priprema za FET je razlicita, zavisi sta dr odluci u tvom konkretnom slucaju. Ja sam jednom imala boce dipherelina i uzimala estrofem, jednom smo isli na najprirodniju varijantu, pratili ovulaciju pa radili fet 5 dana kasnije.... nazalost nije mi uspela nijedna varijanta ali ne odustajem.... pred sledecu cu raditi histeroskopiju sigurno....

Mimi85 hvala na izdvojenom vremenu. Citala sam predhodne slucajeve a dvoumim se sta da radim da li da sacekam ili ne. Samo hrabro i ne posustaj od sveg srca ti zelim srecu i uspeh :)

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od mimi85 2/11/2016, 10:28

Ja sam vto radila krajem oktobra prosle godine a prvi fet u februaru. Drugi u aprilu... Sad sam na pauzi do sledece godine(iz finansijskih razloga najvise). 2-3 meseca pauze od VTO do FET-a su neki minimum ja mislim, dok se ciklus itd vrati u normalu, a najbitnije je da u glavi budes spremna na taj korak... Nekad je nasa psiha najveci ometajuci faktor
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 2/11/2016, 11:22

mimi85 ::Ja sam vto radila krajem oktobra prosle godine a prvi fet u februaru. Drugi u aprilu... Sad sam na pauzi do sledece godine(iz finansijskih razloga najvise). 2-3 meseca pauze od VTO do FET-a su neki minimum ja mislim, dok se ciklus itd vrati u normalu, a najbitnije je da u glavi budes spremna na taj korak... Nekad je nasa psiha najveci ometajuci faktor

Znas i sama da je psihu nemoguce promeniti... Drzim ti palceve za uspeh..

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od sareni leptir 3/11/2016, 08:40

Devojke,slabo pratim...dali je ivanica sale ,uspela da odtane u dr stanju uz fet?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zumbulcic 3/11/2016, 15:43

Pilce ::Evo da se pridruzim grupi. Radila VTO  ali nazalost neuspesno i ostale dve smrzlice. Sta preporucujete koliki vremenski period treba cekati i da li ste imali neku svoju pripremu za smrzlice?
Hvala puno svima unapred i srecno!

Samo da kazem u Valjevu odmrzavanje 150 e transfer 100 e to je sve sto se placa!

Pilce, prvo da zazelim puno srece u fetu.
Moje iskustvo, vto sam radila u decembru (uspjelo ali desio se spontani), pa prvi fet u maju.Priprema je bila dva mjeseca kontracepcije, od 2dc pocela piti estrofem a od zamisljene ovulacije stavljat utrogestan i nakon 5 dana pratila 2 blastociste.Ishod beta negativna. Da napomenet ciklus je bio bez ovulacije.
Moj drugi, dobitni fet sad 2.9. pripreme nije bilo, pratili smo na uz i s lh testovima ovulaciju, kad se desila cekali jos pet dana i vratili jednu blastocistu, onda smo nastavili sa standardnom terapijom.
Sretnoooo

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 3/11/2016, 22:33

zumbulcic ::
Pilce ::Evo da se pridruzim grupi. Radila VTO  ali nazalost neuspesno i ostale dve smrzlice. Sta preporucujete koliki vremenski period treba cekati i da li ste imali neku svoju pripremu za smrzlice?
Hvala puno svima unapred i srecno!

Samo da kazem u Valjevu odmrzavanje 150 e transfer 100 e to je sve sto se placa!

Pilce, prvo da zazelim puno srece u fetu.
Moje iskustvo, vto sam radila u decembru (uspjelo ali desio se spontani), pa prvi fet u maju.Priprema je bila dva mjeseca kontracepcije, od 2dc pocela piti estrofem a od zamisljene ovulacije stavljat utrogestan i nakon 5 dana pratila 2 blastociste.Ishod beta negativna. Da napomenet ciklus je bio bez ovulacije.
Moj drugi, dobitni fet sad 2.9. pripreme nije bilo, pratili smo na uz i s lh testovima ovulaciju, kad se desila cekali jos pet dana i vratili jednu blastocistu, onda smo nastavili sa standardnom terapijom.
Sretnoooo

Zubmulcicu dragi , hvala na izdvojenom vremenu. Drago mi je za uspeh i uzivajte u njemu. Samo imama jos jedno kratko pitanjce.Kada si pocela sa fraksiparinom posto vidim da imamo obe trobofiliju na mthfr? :*

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zumbulcic 3/11/2016, 22:53

Nista pilce, slobodno pitaj sve sto te zanima. Mogu reci nazalost imala sam tri postupka u roku od 10 mjeseci pa mi je sve relativno frisko... U konacnici trud se isplati i ne treba poslije prvog pada/neg bete posustat ma koliko bilo tesko.
Ja koristim clexane al to je to, sve heparin od transfera

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 3/11/2016, 23:01

zumbulcic ::Nista pilce, slobodno pitaj sve sto te zanima. Mogu reci nazalost imala sam tri postupka u roku od 10 mjeseci pa mi je sve relativno frisko... U konacnici trud se isplati i ne treba poslije prvog pada/neg bete posustat ma koliko bilo tesko.
Ja koristim clexane al to je to, sve heparin od transfera

Zumbulcicu a reci mi dali si nesto na bazi vitamina i necim tome slicnom pila ili jela?

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zumbulcic 3/11/2016, 23:14

Pilce nisam ukljucivala nista specijalno, koristila sam i koristim terapiju za stitnu, siofor i folacin a od transfera utrogestane i clexan.
Prije transfera sam jela brazilske orascice, ananas i po nekad popijem casu piva cisto zbog debljanja endometrija, a od transfera sebi svaki dan iscjedim 2 narandze i 1 limun i popijem bez dodatka vode i secera. To malo c vitamina cisto zbog probave

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Pilce 4/11/2016, 09:59

zumbulcic ::Pilce nisam ukljucivala nista specijalno, koristila  sam i koristim terapiju za stitnu, siofor  i folacin a od transfera utrogestane i clexan.
Prije transfera sam jela brazilske orascice, ananas i po nekad popijem casu piva cisto zbog debljanja endometrija, a od transfera sebi svaki dan iscjedim 2 narandze i 1 limun i popijem bez dodatka vode i secera. To malo c vitamina cisto zbog probave

Hvala Zumbulcicu. Ako se jos necega dosetim pitacu :) Uzivaj u svojoj sreci :) osmeh srce

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 37
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od swebat 27/11/2016, 23:09

Pozdrav devojke, u postupku sam pripreme za fet. Zaboravila sam pitati doktora da li smemo da imamo odnose dok pijem terapiju? Inace pijem estrofem i aspirin. Hvala puno!!!

swebat

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 28/11/2016, 00:00

Swebat, srecno u postupku. Mozete imati odnose, s tim sto doktori vole da sve bude clear tamo dole, pa mozete koristiti zastitu. Jedino vece pred transfer mozete bez zastite.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od swebat 28/11/2016, 00:51

Hvala draga .Dace Bog da sve bude dobro. Uglavnom konsultujem telefonom dr za sve, ali sada me je prosto sramota da zovem 100 puta. Inace popili smo tonu antibiotika kao preventivu. Trebalo bi da je sve cisto. Hvala jos jednom. Vise sam brinula da se ne zezne endometrijum ili nesto drugo unutra..

swebat

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 10 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu