KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

+69
micam
Principessa
Ida
Sirijus
Lenaaa
NikolaMaja
leptirica1977
makica1984
alisa
swebat
zumbulcic
Pilce
jelena.kuburic
PalcicaBg
ivanicasale
Cortina
dacan
sareni leptir
ana78
Sofija Veks
neris8
laKole
labradorka
nadalica
Angie83
nina :)
flyki
lenabeograd
suncokret
slovenka
zvezdilica
Vilhelmina
Tinche
beta
zmajac
Mali Princ
menora72
bubili2
racili
Mirjana
Likoli
Goca ***
nina26
cicsa80
mijaki
*AIDA*
lilly13
bubac
heart84
seka 35
buby
nena beba
bebko
ciklama
maja76
Zoka83
Cupava
Aki
Simona
Malina
Gala
dr mali pariz
mimica
majahope
Zaneta
Jelence
Orline
lena
anna
73 posters

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nina26 18/1/2012, 19:38

Devojke ja se konacno spremam za FET, malo me je frka uhvatila, kad vidim da bas i nije tako veliki procenat uspesnosti, pogotovu sto ja ne koristim nista od stimulacije...

Od 2 dc uzimacu nesto kao antibaby pilule, koje sprecavaju ovulaciju (znaci bice tzv vestacki ciklus) a povecavaju endometrijum. Pojma nemam o cemu se radi, ali imam poverenja u Dr, tako da Boze pomozi!

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od menora72 19/1/2012, 05:52

Nina srca1 , drzim fige b
veruj i samo pozitiva ,kada dodju neke bezvezne misli samo reci ish od mene, ja bukvalno to sebi kazem Embarassed
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nina26 19/1/2012, 07:26

Moracu to da primenim:)))

Hvala puno!

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nina26 27/3/2012, 14:16

Devojke samo da vam se javim i zahvalim na podrsci.

Nas FET je bio 14.2 na najlepsi moguci dan, i beta je bila 671!!

Bili smo na prvom uz, srculence kuca pa razbija jedna je bebica, i nasoj sreci nema kraja!
Sad guramo polako, odmaram, bockam se i pijem hrpu lekova ali sve za moju srecu!

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lilly13 27/3/2012, 14:41

Draga čestitam od srca nek ti trudnoća bude laka i bezbrižna cvet
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 16:44

Bravo Nina!!
Neka je sa srećom trudnoća, pa sad i ticker stavi, i počni savete da deliš drugaricama koje su u istom poslu-Fetu! Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 745955 Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 745955 Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 745955
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Orline 27/3/2012, 16:50

Čestitam, nina Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 17:37

Nina26, neka je sa srecom!!! Cestitam! Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 745955 Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od nina26 27/3/2012, 20:13

Hvala vam puno divne ste osmeh srce

Tu sam za savete, samo izvolte king

Vidim i ovde ima novih trudnoca, definitivno je 2012 godina beba, i svima vam cestitam od srca i da uzivate u svojoj trudnoci roda

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zmajac 29/3/2012, 00:52

Devojke, da li neko zna koja je sada cena za FET u Jevremovoj i šta ulazi u tu cifru?
Meni juče rekoše 40.000 din je samo FET, u stvari toliko se plaća embrio transfer, a folikulometrije do ET-a su još po 3.000 din svaka.
Zar nije važilo da u tu cifru idu i sve folikulometrije, jer one i jesu u sklopu istog procesa. Ili ja nešto nisam dobro razumela?

zmajac

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lilly13 29/3/2012, 10:20

pa prije godinu dana je u tu cijenu ulazilo sve: ET i folikulometrije i pregled nakon FETa. Kakvo je stanje sad ne znam. Možda da post ostaviš na temi Klinike (Jevremova -iskstva) da će tamo neko prije znati, ako ti se ovde ne jave.
Sretno
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zmajac 30/3/2012, 14:10

Na klinici kažu da se u FET-u iz spontanog ciklusa folikulometrije posebno plaćaju 3.000 din + na kraju FET 40.000 din. Kao što sam gore i napisala.

Hvala Lilly

zmajac

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lilly13 30/3/2012, 14:50

Ja sam kod njih radila stimuslisani FET u decembru i platila tako kao sam ti opisala
Ma oni nisu normalni, pa koja je razlika u spontanom i stimulisanom ciklusu? i to da za folikulometriju platiš 30 eura affraid . Užas

U svakom slučaju, želim ti da ti ovaj FET bude onaj pravi
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zmajac 30/3/2012, 20:19

Lilly, šta da ti kažem, dva puta sam proveravala na klinici jer znam da je ranije sve ulazilo u cenu, pa sam se šokirala kad mi naplatiše UZ Mad
Sve mi se činilo neka greška (desi se), al' eto. Ne znam koliko UZ-a se obavi u toku FET-a?

zmajac

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zmajac 30/3/2012, 20:20

I hvala puno na lepim željama

zmajac

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lilly13 30/3/2012, 22:29

pa dva do tri, obično 8dc, pa 10dc, pa 12dc isto kao i kod standardnog postupka.
Vidi slagala sam te (sad sam skontala) ja sam folikulometrije zadnji put radila ovde u BL bilo mi lakše da ne putjem 300km zbog pregleda od 2 minuta pa im slala rezultate mailom. A kod njih sam otišla na ET
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zmajac 2/4/2012, 13:08

Lilly nema veze, proverila sam, plaća se svaki UZ tj folikulometrija za FET u spontanom ciklusu i (za ovo nisam sasvim sigurna) za inseminacije. Ne plaća se za stimulisani FET i za one klasične VTO postupke. Kažu da su to uveli pre par meseci.
Cena samog FET-a je ista: 40.000 i u to ulazi i onaj pregled posle, bez obzira da li je FET bio uspešan ili ne.

Što se tiče broja folikulometrija, sad mi je proces malo odmakao pa vidim kako to funkcioniše.

zmajac

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od beta 8/1/2013, 12:59

Drage moje, prvo da vam svima cestitam Novu godinu, pozelim puno bebaca i sve ostalo naj, naj, naj... sta ko pozeli.
Redovno pratim forum, ali se retko ukljucujem jer nemam puno iskustva da bih podelila sa vama ili dala neki savet.
Trenutno sam bas u dilemi pa me interesuje imali neko znanja o sledecem...
Imala sam dve neuspele vantelesne. Prilikom druge vantelesne odmrzli su tri embriona, ali vracena su dva. Dr mi je savetovala da se ubace dva a ovaj treci ponovo zamrzne. Tvrdila je da embrionu nista ne smeta da se ponovo zamrzne. Znaci taj embrion je zamrznut, odmrznut, pa ponovo zamrznut. Van telesna je radjena u Pragu. Sada kada polako skupljam snagu i parice za ponovni pokusaj pocela sam da razmisljam u kakvom je stanju taj "smrzlic". Ginekolog i biolog ovde mi tvrde da je to nemoguca misija. Da nema sanse da taj embrion prezivi, da su sanse u promilima da uspe.... Molim vas da mi kazete sta vi mislite o svemu ovome.
I same znate koliko sve to kosta i zivaca i love i stvarno nemam snage da prolazim kroz sve ako su sanse nikakve. Mozda je bolje skupiti lovu, snagu pa ponovo od nule... Sta mislite?

beta

Broj poruka : 44
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Tinche 8/1/2013, 17:44

Beta, dok cekamo da ti odgovori neko sa vise iskustva ja samo mogu da ti pozelim uspeh u sledecem...cemu god se odlucis.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od beta 8/1/2013, 19:20

Tinche, hvala za podrsku.
Nadam se da ce neko imati neki pametan savet.
c

beta

Broj poruka : 44
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Vilhelmina 11/2/2013, 17:26

Drage drugarice, srodne dusice :) mene ceka FET za mesec ili dva, pre 7 dana su mi izvadili 25 jajnih celija, upala sam u hiperstimulaciju, pa su odustali od transfera i sada cekam da mi se organizam smiri, da dobijem m., pa da se javim na kliniku. Zamrzli su mi 6 blastocisti na 5. dan od punkcije.
Mislim, ne znam ni sama sta sam htela da pitam, nego eto da podelim svoju pricu sa vama :)
<3
Kakve su mi sanse?
Imam 31.god., koliko znam ok matericu...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od lilly13 11/2/2013, 22:25

Dobrodošla na forum cvet

niko ti ne može reći kakve su ti šanse, jer niko ne zna. Uglavnom imali smo mi ovde trudnica iz FETa (čak i blizanačku).
Želim ti puno sreće beba
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od zvezdilica 11/3/2013, 19:57

Jedva skupih smelost (i vreme, mada ovo malo teze) da posle nesto vise od dve godine krenem u pripreme za FET. Za sada sam uradila vag i cer bris i urinokulturu (ovo poslednje na preporuku ginekologa iz mog mesta), ove druge analize mi nisu pominjali kada sam zvala kliniku da se najavim za maj. Sutra cu, takodje na preporuku ovog ovde dr, da odem na kolposkopiju i PAPA test, nece da skodi... U aprilu, posle ciklusa bih trebala da odem na kontrolni pregled i uz, a nakon sledeceg ciklusa krecem sa terapijom. To su flasteri Climara, u silnim nekim kolicinama, valjda na svaki drugi dan, dace mi tacno raspor kada se vidimo. Ja cu i dalje koristiti folnu i B vitamine, mozda i poneki ananas i kostunjavo voce...
A jedini mi je problem posao, tj. izostanci za folikulometriju, pa posle za transfer. Toliko nas je malo na poslu da ne dozvoljavaju izostanke, jedva sam uspevala da otrcim do dr i za ove analize do sad. A to mi stvara dodatni pritisak i nervozu...svi kao imaju razumevanje kada kazem da cu za neki mesec na FET, a sad kad se priblizilo vec pocinju da prave problem oko zamena i sl. Nema mi druge nego bolovanje, a sta ce biti kada se vratim, bolje da ne razmisljam... Da li ima smisla da nam to rade, pored svega kroz sta prolazimo?
zvezdilica
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 47
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od slovenka 12/3/2013, 15:27

Zanima me koliko kosta cuvanje embriona?

slovenka

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od BiKsi :) 12/3/2013, 15:31

Slovenka, dobrodošla. Čuvanje se plaća zavisno od klinike do klinike. Koja klinika te zanima konkretno?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona - Page 7 Empty Re: Priprema za FET - embriotransfer zamrznutih embriona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu