KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od nabla 6/7/2010, 22:44

Ne, ali sam s Miljicem pregovarala Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin o tome.
U principu, oni se jedno drugom ne mesaju u problematiku. Miljic je taj koji odredjuje da ili ne heparinska terapija. Recimo, u mom slucaju je bio oprezan, jer sam imala jedan faktor koagulacije (cini mi se da je Faktor V) granicno snizen, pa se plasio heparinski indukovane trombocitopenije. Dr Radoncic je smatrao da su to male doze heparina koje se daju profilakticki i da ne postoji opasnost od nezeljenih dejstava.
Na kraju sam ipak uspela Miljica da ubedim da napise pozitivnu preporuku/misljenje za heparin Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin , mada do toga nikad nisam dosla, jer sam sledeci postupak radila kod Goce. A ona je bila "malkic" reluctant, mada je i ona malo omeksala i pristala da razmatra heparin ako taj postupak ne uspe. Samo, razlika izmedju Jevremove i Ivanovica je ta sto u Jevremovoj svaki doc samostalno donosi odluku vezano za njegov domen strucnosti, a Goca ti je one man company - prilicno kontrolisuci tip licnosti.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 6/7/2010, 23:09

Hvala na smernicama Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 6/7/2010, 23:34

mali pariz :: jer ja nemam blaste,ne zbog lošeg laba,već nemanja tako dobrih ćelija...


djole39 :: 2 postupka kod Ljubica sa miomom,endometriozom i adenomiozom,sada u postupku kod Vlaisavljevica+Z.Stankovic takodje sa adeno,endometriozom i miomom.


Paris, Djole, drage moje... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 670661 Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 766699



bebko ::Bitter Sweet,prvo dobrodosla...
Kao sto i moj potpis kaze,borim se vec deset godina sa vetrenjacama...I nisam sama,ovde


Hvala ti na dobrodoslici, bebko, i bolje vas nasla… Hvala ti za javljanje, ocekujem da se vratis sa vise kad opet nadjes vremena. Drzim ti palceve za smrzlice i nalaze. Vrijeme je za dobre vijesti i pozitivne stvari. Znam kako je kad se te godine razvuku… A sto se samoce tice, mozda je cudno, ali moram ti priznati, koliko god mi to nekako saskasto izgledalo, da se ovdje medju vama po prvi put ne osjecam samom u ovoj borbi sa vetrenjacama…

bombonica :: sweet, a rezultati tih testova? dijagnoze da li postoje neke? zanima me nalaz kariotip, histeroskopije, prolaktin, ultrazvuk, da li je radjen ogtt?


Bombonice, kao sto rekoh, dosada nema dijagnoze. UZ-ovi i histeroskopija su OK. Kariotip takodje normalan, analizom isključene numeričke i veće strukturne aberacije hromozoma, kao i etioloski faktor problematike infertiliteta. Prolaktin je u granicama normale (najsvjeziji rezultat 396.8 mIU/L) . OGTT kao sto rekoh negdje ranije mi ni klinika u CG ni kolege s kojima se oni konsultuju u Sloveniji I Ceskoj nisu trazili. Tek planiram da vadim sad kad je Jevremova predlozila. Nisam upucena u vezu toga sa VTO uspjesnoscu, moracu da procackam po netu.

Struzzo ::Dobro, Bittersweet, kad budeš mogla, napiši nam rezultate hormona koje si radila 2. ili 3. dan. Kolika ti je vrednost AMH? Pretpostavljam sve u redu na histeroskopiji?
To što su ti preporučili u Jevremovoj jeste ono što ti eventualno fali.
Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 490909





Draga, evo najnovijih.

(III 2010, 3.dan ciklusa) FSH 9.8 IU/L, LH 1.5 IU/L, estradiol 128 pmol/ L , testosteron 1.28 nmol/L

Klomifenski test u redu ( 5 dana po 100mg Klomifena dnevno od 5. do 9.dana ciklusa.

Nakon toga 10.dana ciklusa FSH 8.8 IU/L

(V 2010, 3.dan ciklusa) TSH 1.15 mIU/L, FT4 15 pmol/L, FSH 4.7, LH 8.2 IU/L, prolaktin 396.8 mIU/L, estradiol 131 pmol/L, progesteron 0.8 nmol/L, testosteron 2.3 nmol/L, kortizol 458 nmol/L , AntiMilerov hormon AMH 1.5 ng/ml, Antiovarijalna At 7.3 U/ml, DHEA-SO4 3.15 umol/L



Po endokrinologu iz KBC koji je gledao rezultate FSH/LH odnos drugi put nije idealan, ali nije ni problem. Ginekolog sa VTO klinike (oni nemaju endokrinologa) slicne rezultate ranije prije VTOa nije uopste komentarisao sa mnom, mada ih nisam vadila iznova prije svake nove ICSI. Mozda dvaput svega za sve prethodno vrijeme.

Histeroskopija je OK, radjena je na istoj VTO klinici u CG od strane nekog gostujuceg dr iz Beograda prije par godina, ime sam mu zaboravila. Sjecam se da je bila uzasno bolna I da je kostala 800 EUR (I to je bilo bolno za pregled od 10 minuta).

djole39 :: Znaci ipak postoje analize koje treba da odradis.Radila sam histeroskopiju i tada odradjena biopsija endometrijuma i analize.


Ma ja sam sigurna da uvijek ima jos po nesto sto se da ispitati, iako moja dosadasnja klinika tvrdi da nema. Ovaj odgovor od Jevremove sam dobila mejlom prije par dana i nesto se nadam da cu iskopati jos ponesto i pored ovog…

A ta biopsija i analize, na sta su tebi ukazale?



nabla :: U vecini klinika u Bg-u kao konsultant ordinira dr Miljic, hematolog. On ce ti analizirati rezultate imunologije i genetike. Ja sam sklona, a i Miljic je to spomenuo, da cesto kod zena koje imaju nekoliko neobjasnjivih neuspeha IVF, i bez dokazane imuno problematike daju profilakticki heparin i da 60% zena u takvom postupku zatrudni.


Nabla, hvala ti za ovo, korisno mi je jako da znam. Ja sam svojih 5 postupaka radila u istoj privatnoj klinici u Podgorici kod ekipe koja se obucavala u Mariboru prije nego je pocela sa praksom, mada mi se cini da se se cesce kasnije pozivali na konsultacije sa Pragom I tamo upucivali starije zene i teze slucajeve, nego sto je iko od njih ikad predamnom izgovorio ista u vezi sa Slovenijom. Do prosle godine, koliko znam, nista slicno nisu primenjivali, a za moje predloge o raznim imunosupresivima koje sam nalazila na netu da koriste klinike to Americi i Kanadi uglavnom nisu htjeli ni da cuju. Jedino sto imam izabranog ginekologa u DZ koji je kreativan i otvoren za nove ideje i sa kojim sam mogla da razgovaram o takvim stvarima i isprovabam npr primjenu Pronizona u ciljanim odnosima i inseminacijama koje radi.



I svima, svima vama, jos jednom : Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 388958


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Zoka83 7/7/2010, 08:43

Sweety, dobar jutar Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 670661
Vezano za tvoje pitanje patohistoloske analize endometrijuma - prilikom histeroskopije u decembru 2009, dr je primetila nesto nalik "strawberry like endometrium" i uzela uzorak. Nalazi su stigli posle dve nedelje i bili su uredni. Isti slucaj je bio sa, cini mi se Milijanom, koja je sada prirodno trudna. Njoj je isto posumnjano, medjutim nalazi su dg i potvrdili, lecila se microgynon + dovicin i nakon toga ostala trudna.
Biopsiju endometrijuma rade uglavnom kada "makroskopski" posumnjaju da nesto nije ok, pa zele i mikroskopsku potvrdu ili demant, uglavnom uzorak ne uzimaju bez sumnje na nesto. Mada, u tvom slucaju, bilo bi dobro da to urade i ako su ti preporucili, ja se ne bih puno razmisljala.
Sto se tvojih hormona tice, nisam strucnjak stvarno, pa ne bih da lupam. Mislim da ce ti Nabla tu vise pomoci. Ono sto ti ja mogu reci je da ti zaista odnos drugog nalaza za FSH i LH nije idealan jer ukazuje na PCOS. Medjutim buni me potpuno suprotna situacija sa tvojim hormonima samo 2 meseca pre toga?? Jel ti neko to spomenuo?
Ne bih se vise pravila pametna, javice ti se devojke sa vise iskustva, samo cu ti pozeleti srecu i reci da sam tu da navijam! Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 543728
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 09:28

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 10:27

Dobar jutar, Zokice Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 466526
Hvala ti za ovo. Skupljamo korisna iskustva Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_wink Drago mi je da su ti nalazi na kraju pokazali sve dobro. Vidim iz potpisa da ulazis u prvu VTO, drzim ti palceve da uspije iz prve! Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 62860


I moja histeroskopija je prosla OK, ljekar je rekao da je sve izgleda sasvim fino i uredno, ali naravno, necu odbiti jos malo analiza i isjecaka ako kazu da treba. Sto da ne, bolje da budemo na sigurnoj strani, kad se vec trazi razlog neimplantaciji toliko pokusaja.

Znam, shvatila sam ovo sa FSH i LH citajuci po netu, draga, mada je jedino moj endokrinolog iz KBC (kojoj sam se obratila tek prije nekoliko mjeseci) komentarisala da je to simptom za "mali PCOS" (ako tako nesto uopste moze biti malo jeste malo nije), no kako nema drugih indikatora za to da je to ne zabrinjava. I meni je cudno kako se za 2 mjeseca nalaz razlikuje, ali sta ja znam o tome... Uradicu nalaze jos jednom u avgustu da vidim sta se dalje desava.

Inace, da pojasnim, otisla sam endokrinologu iz sasvim drugih razloga od VTO - napipala sam cvoric u stitnoj zlijezdi, pa je ova vodila pretrage i zakljucila da su promjene na srecu benigne (radila sam biopsiju) po njoj vrlo vjerovatno nastale od jakih VTO hormonskih stimulacija. Zato mi je i dala da odradim sve hormone koji su joj pali na pamet, da vidi da li to i kako utice. Sad je zabrinuta da ce jos jedna nova stumilacija znacajno da pogorsa trenutno stanje, ali sta cemo. Spremna sam da rizikujem, jer i bez stitne se zivi ako treba.

Eto, ja se opet zapricah. Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin Vidjela sam citajuci druge teme sinoc da je cini mi se da je neka od vas imala iskustva sa dr Svetlanom Vujovic u Bgd, a preporucili su mi da se i njoj obratim za misljenje u vezi hormona i slicno. Ikakve preporuke u vezi nje, neko?


djole39 :: Bitter ,pogledaj ovo [url=https://kutak.forumotion.com/zenski-sterilitet-f4/ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos-t654.htm
https://kutak.forumotion.com/zenski-sterilitet-f4/ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos-t654.htm [/quote[/url]]

Hvala, Djole, evo bacam se na citanje! Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 191975


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 7/7/2010, 10:43

Dobar dan, Bsweet... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 338438
Da, baš se promenio odnos fsh i e2 u roku od kratko...
Imaš na pdf Povišeni fsh temu o doktorki Vujović kao i iskustva cura kod nje.
Kažeš da si imala jake stimulacije? Koliko ampula čega dnevno? Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 11:00

Lijep dan i tebi, ptičice neletačice mila Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 490909

Hvala ti za link. Pokušaću da se snađem i iščitam to. Sreća pa danas na poslu i nije neka gužva...

Ne znam iskreno da li su stimulacije zaista bile jake, eto samo ponavljam onako kako mi je dr rekla, ali ona nije zagledala detaljno u VTO papire, s obzirom da je "samo" endokrinolog, i ne radi ništa specijalno vezano za reproduktivnu endokrinologiju ili pri nekoj VTO klinici.

Sheme su mi kod kuće, ali na mejlu evo imam summary VTO ciklusa koji šaljem klinikama sa upitima šta dalje. Kaže ovako, u totalu da su jednom date ukupno 32 amp Fostimona, drugi put 33 amp Fostimona, 3. i 4. put jednako po 33 amp Gonala, a za 5.put nisu napisali u ampulama jer sam koristila "olovku" aplikator pa je ukupan iznos jedinica bio 2035 IJ, isto Gonala.


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 11:20

To mu dodje prosek ako stimulacija traje 10-ak dana po 3 ampule dnevno ,sto cini mi se i nije ekstra jaka stimulacija (primala sam i po 6 dnevno),mada je svaka stimulacija atak na organizam.

Mislim da bi za pocetak trebalo da odradis OGTT sa insulinemijama ,nije nista komplikovano,verovatno mozes dobiti uput,rezultate imas odmah.

Biopsija endometrijuma moze iskljuciti upalu(endometritis) koja takodje predstavlja problem kod implantacije.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 11:41

Razumijem.

Ko te vodi sad u Jevremovoj, Djole, vidim da cekas novi pocetak?
Drzim fige Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 191975


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 11:48

Sada sam kod dr.V.Vlaisavljevica i dr.Z.Stankovica ali cu se opredeliti samo za dr.Zorana jer VV vidis samo na transferu a meni je jako bitna komunikacija sa lekarom i to da je spreman da odgovori na sva moja pitanja ma koliko ona bila bitna,nebitna ,glupa.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 11:55

Potpuno te razumijem zašto ti je i kako ta komunikacija s ljekarom važna. I ja se isto tako osjećam, pogotovu sada kad imam više pitanja i dilema nego ijednom do sada.


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 12:14

Mislim da i ta opcija,komunikacija oci u oci sa izabranim lekarom treba da bude smernica za izbor klinike.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 12:25

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 561840 Djole, u potpunosti se slažem.


Nažalost, nisam još stigla do trenutka da popričam oči u oči i sa jednim "novim". Ovo što razmijenim poneko pismo ili telefonski razgovor sa pokojim od njih mnogo mi ne pomaže. Što znači - pakujem kofere pa na put Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_wink


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 7/7/2010, 12:32

Bitter Sweet ::Ovo što razmijenim poneko pismo ili telefonski razgovor sa pokojim od njih mnogo mi ne pomaže. Što znači - pakujem kofere pa na put Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_wink


Nema ti druge, Sweet... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 561840
Ti si ta koja ćeš najbolje moći da prosudiš šta je, tj. ko je to ko će ti prijati...Možda ja opet od sebe polazim, ja sam zaista vrlo intuitivna, ali veruj mi, osim razuma u svemu ovome i srce je itekako bitno... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 13:07

Struzzo ::
Bitter Sweet ::Ovo što razmijenim poneko pismo ili telefonski razgovor sa pokojim od njih mnogo mi ne pomaže. Što znači - pakujem kofere pa na put Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_wink
Nema ti druge, Sweet... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 561840
Ti si ta koja ćeš najbolje moći da prosudiš šta je, tj. ko je to ko će ti prijati...Možda ja opet od sebe polazim, ja sam zaista vrlo intuitivna, ali veruj mi, osim razuma u svemu ovome i srce je itekako bitno... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 612963
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od lena 7/7/2010, 17:55

Sweet, drzim ti fige za koga kog da se odlucis! Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Lol
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od bombonica 7/7/2010, 18:52

Sweet,
Nemas sta da izgubis ako posaljes svoje analize i drugim klinikama/lekarima i vidis sta ce ti oni predloziti za dalje analize tj. postupak i onda to uporedi pa vidi sta ces... mozes i da zakazes konsultacije u 2, 3 klinike pa vidi ko ce ti uliti vise poverenja

meni je sumnjiv tvoj fsh, odnosno nalazi. jednom ti pokazuje povisen fsh, ali opet broj dobijenih celija govori suprotno. onda drugi nalaz fsh daje sliku pcos, a opet pcos bi trebalo da se vidi i na UZ. a spermogram?

Djole, jesi ti to u nekom programu mrsavljenja?
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 19:26

Upravo tako, bombonice. To sada i radim, skupljam mišljenja, predloge i ponude, pa ću za mjesec-dva već nadam se znati gdje ću i šta ću.

Zasad mi je Jevremova jedino odgovorila tražeći još testova prije zakazivanja konsultacija i to zaista cijenim. Ne znači uopšte da ću se odlučiti za njih, ali meni svakako koristi da znam koje analize bi bilo dobro još da uradim i da čujem mišljenje više ljekara o tome šta nam preporučuju dalje. A ako ispadne da se sa njima najbolje složim, pa što da ne. Sa Gocom sam razgovarala telefonom, ali nije htjela da joj šaljem nalaze već da se tek pojavim u septembru na UZ, što je po meni gubljenje vremena, jer da je pogledala mogla de da predloži da se u medjuvremenu do septembra još nešto i odradi...

Vidiš, ja se nisam sjekirala u startu oko toga kojem ljekaru i klinici otići jer smo pošli na VTO samo zbog muškog steriliteta i trebalo je da sve bude jednostavno. Izvadiš, smućkaš i vratiš. No, izgleda da baš i nije... Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_cry


A spermogram... Zbog njega smo inicijalno i pošli na VTO jer je u startu bio ispod 10 miliona i jer pokretljivost pritom takodje nije bila idealna. Medjutim rezultati su narednih godina (a ima cio štos papira sa tim nalazima) varirali tako da su čak u nekim trenucima bili i prilično iznad donje granice. Ono što je čudno je što se vrijendosti razlikuju od laboratorije do laboratorije, na kraju mi nije jasno šta zaista broje. Npr radio je prošlog mjeseca u KBC i nalaz pokazuje 46 miliona spermatozoida po mL, a privatna laboratorija gdje smo radili većinu testova i dalje pokazuje da nije odlijepio dalje od 11 miliona po mL. Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Kopfschuettel Ko će ga znati....


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 19:40

Djole, sta je oligospermia III?

MM nigdje nije dobio klasifikaciju u svojim dosadasnjim nalazima, samo kaze oligoastenospermia.
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 20:45

bombonica ::
Djole, jesi ti to u nekom programu mrsavljenja?

Jedino sto dobih u protekle dve stimulacije su kilogrami ,pa pokusavam da se malo uredim pred sledeci postupak Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin

Bitter Sweet ::Djole, sta je oligospermia III?

MM nigdje nije dobio klasifikaciju u svojim dosadasnjim nalazima, samo kaze oligoastenospermia.

Bitter i bolje sto nije dobio klasifikaciju Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Lol Oligospermia III je kad u ejakulatu ima jaaaako malo spermica ,tj.nekoliko komada(ne miliona).Mi kad nabockamo hiljadarku skacemo do Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin plafona
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 21:01

djole39 :: Mi kad nabockamo hiljadarku skacemo do Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_biggrin plafona

Oh draga Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 639820 . Razumem.

Ali i to je više nego dovoljno za ICSI, zar ne?
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 7/7/2010, 21:04

Naravno s obzirom da zna nekad da bude i azzo svaki plivac koji se pojavi je super! Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 582639
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 21:07

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 32796 za plivače!




Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 582639
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od dr mali pariz 7/7/2010, 22:04

Sweeter,imaš na temi muške neplodnosti dg muškog steriliteta...
m.m. je pre godinu dana imao dg od dr Nade Tabš,jedne od cenjenijih reproduktivnih embriologa,a radi u NS, oligoasthenoteratozoospermia III
Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Icon_rolleyes 4 u 1,pa ti vidi...danas je taj nalaz mnoooogo bolji....ali opet spada u m. ster.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 2 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu