KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 27/11/2013, 17:12

Draga Sofija , posto ja evo vec 2 dana jurim da uradim jos neke analize i zakazem Histero , nisam mogla pre da ti dam informacije u vezi FET a , jer nisam bila kuci 2 dana .

Naime , ja sam FET radila 12 . 11 . ,trazila sam da na Embrionima urade AH i koriste Embriogen . Meni su naplatili ukupno 750 E , znaci sam FET je 600 i Emriogen je 150 E . Receno mi je da AH ne placam , s obzirom da sam ja prosli put isla na ET sa doniranim jajnim celijama , kada sam im platila 4.200 E pa je valjda u toj ceni bilo uracunato i tadasnje zamrzavanje i sadasnji AH .

I mi smo u zescim finansijskim problemima i ja upste ne znam da li bismo i kako mogli finansirati to nesto u februaru u PFC , s obzirom da vec od 02. 03. vise nemam sta da trazim vise ni u Ceskoj . Tuzno ali istinito .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 27/11/2013, 18:47

Hvala puno draga Ganedina cvet 

A zasto od 2.3 vise ne mozes, nisam to ispratila, izvini...? Znam da rece da imas 48 godina, ali mislim da u Pragu ne postoji gorna granica na VTO, zar ne?

Kao sto si na koracima napisala, mnoge bebe su se rodile zahvaljujuci strucnosti Dr Sonje i njenog tima, tako da i nase bebe spavkaju smrznice mice i cekaju da uskoro odemo po njih, samo glavu gore i veruj u pobedu! molitva  

Ja ne znam da li da i mi radimo tu novu metodu koju su od nedavno uveli, Ebriogen. MM kaze zasto da ne, na sve pare sto dajmo to i nije neka razlika, ali ja vidim na njihovom sajtu da oni preporucuju tu metodu komplikovanijim slucajevima, a nas nisu tu svrstili, pa stoga ne znam, mozda je najbolje da se na licu mesta sa njima konsultujem. Mi smo planirali negde krajem zime/pocetkom proleca da odemo na FET...

Zagrljaj veliki draga! zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 28/11/2013, 08:52

Koje su sve mogucnosti placanja et ? kes i kartica ali nisam ukapirala evro ili krune ili mogu obe valute.skapirah citajuci da je sve ostalo u Pragu bolje placati karticom.Sto znaci da moram i devizni racun da imam.koje su to kartice ,racunam da moze visa ?Imaju li hoteli sefove po sobama!


Poslednji izmenio lela38 dana 28/11/2013, 10:28, izmenjeno ukupno 1 puta
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Bebita 28/11/2013, 09:36

Na klinici se može platiti u eurima. Karticom se može plaćati urestoranima i sl. ali se gubi malo na razlici u kursu.

Bebita

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 28/11/2013, 10:09

u hotelu carol smo imali sef u sobi cvet 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 28/11/2013, 10:42


Lela 38 , mi smo bili u hotelu Step sa 4 zvezdice , koji ima sef ali je mislim da u stvari svi hoteli u sobama imaju sefove , pogotovu ako je hotel sa 3 i vise zvezdica . Mi smo prvi put poneli bas dosta novca i vec sutradan kad smo otisli da kliniku ja sam im platila svih 4.200 E iz prostog razloga da vise ne razmisljam o tome .

Mi smo sasvim zadovoljni tim hotelom jer je od klinike udaljen 2 tramvajske stanice , to je u stvari velnes centar . Mi smo ga sada placali neverovatnih 26 E po danu za prenociste za dvoje sa doruckom , koji jesasvim korektan . Za te pare priznacete da nigde ni u Srbiji mozete naci tako nesto a kamoli u Evropskoj metropoli poput Praga . Inace tal hotel preko klinike kosta uvek 40 E a ja sam ga pratila i reservisala preko Booking coma . Ne treba uopste za nista brinuti ako neko odluci da ide u PFC , sve je tako jednostavnoi moze se vrlo lako i lepo organizovati . Ja vam stojim na raspolaganju za sve informacije koje vam budu rebale .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 28/11/2013, 13:32

ganedina ::Draga Sofija , posto ja evo vec 2 dana jurim da uradim jos neke analize i zakazem Histero ,  nisam mogla pre da ti dam informacije u vezi FET  a , jer nisam bila kuci 2 dana .

Naime  , ja sam FET radila 12 . 11 . ,trazila sam da na Embrionima urade AH i koriste Embriogen .  Meni su naplatili ukupno 750 E , znaci sam FET  je 600 i Emriogen je 150 E . Receno mi je da AH ne placam , s obzirom da sam ja prosli put isla na ET sa doniranim jajnim celijama , kada sam im platila 4.200 E   pa je valjda u toj ceni bilo uracunato i tadasnje zamrzavanje i sadasnji AH .

I mi smo u zescim finansijskim problemima i ja upste ne znam da li bismo i kako mogli finansirati to nesto u februaru u PFC , s obzirom da vec od 02. 03. vise nemam sta da trazim vise ni u Ceskoj . Tuzno ali istinito .
 
 
Ganedina, ja nešto slabo pratim i korake i ovu temu u poslednjih par meseci, pa nisam u toku sa tvojim akcijama oko bebe, ali ne razumem zašto od 2. marta nemaš šta da tražiš u ovoj priči Rolling Eyes osim ako već nisi trudna. Wink Jer, do 2. marta je samo 3 meseca, ako možeš sada možeš i tada. Moja koleginica je rodila oko pedesete, koju godinu preko. Isto je išla u Prag, ali ne znam u koju kliniku.
 
BTW, ko će ti raditi histero?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 28/11/2013, 17:04


02/marta punim 49 godina , sada mi Sonja rekla da je to po njihovom zakonu gornja granica za IVF tako da ja imam mogucnost eventualno za samo jos 1 pokusaj u februaru . Zato sam se sad rastrcala na sve strane da odradim sve sto nisam do sada a sto bi moglo dati odgovor na pitanje zasto mi ni 1 od 5 IVF do sada nije uspela . Ne , nisam ni sada na zalost trudna , nije mi uspeo ni ovaj FET u novembru . Histero do sada nisam radila jer mi kao sve OK , i nije bilo potrebe za tim . Sad ce mi je uraditi dr. Jovanovic u N. Frontu . Ma da , svaki pit sve super , a od trudnoce nikad nista , bebe nema ni od korova .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 2/12/2013, 16:16

Drage moje

Postavih ovo pitanjce i na koracima, ali posto se tice Praga i Dr Sonje rekoh mozda je dobro i ovde da ga postavim, nadam se znace neka od vas da mi odgovori Very Happy 

Naime, koliko smrzlica se odmrznu i implantiraju prilikom FET-a, po dve ili 3? Meni je prilikom IVF-a Sonja 2 embriona implantirala (ili kako se vec strucno kaze:)), a 5 je zamrznuto. Pa nesto mislim da li je to 2+2+1 FET, ili 2+3 FET-a, ili pak samo 1? Koja su vasa iskustva?

cvet 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mrvica78 3/12/2013, 21:43

lela38 ::Koje su sve mogucnosti placanja et ? kes i kartica ali nisam ukapirala evro ili krune ili mogu obe valute.skapirah citajuci da je sve ostalo u Pragu bolje placati karticom.Sto znaci da moram i devizni racun da imam.koje su to kartice ,racunam da moze visa ?Imaju li hoteli sefove po sobama!
Mozda malo kasnim sa odgovorom ali evo i onoga sto ja znam. Naime mi sledece nedelje idemo za Prag na donaciju jc. Pitala sam koji su im nacini placanja i koordinatorka mi je rekla moze i u eurima i u krunama, moze i kesom moze i karticom. Primaju sve vece kartice u koje ubrajam VisaElektron s tim sto ukoliko je u pitanju AmericanExpress onda naplacuju jos 3% jer pri placanju AmericanExpress karticom banka ima neke posebne sigurnosne mere koje klijentima dodatno naplacuju pa se zato i placanje AE karticom na neki nacin "oporezuje" sa dodatna 3%.
Sto se same kartice tice moras da imas otvoren devizni racun i da za njega vezes karticu koju imas. Posto moja stara banka (Alphabanka) nije imala tu mogucnost morala sam da predjem u drugu banku. Otisla sam u Societe Generale objasnila im da mi treba kartica koja ce biti vezana i za dinarski racun (tj kojom mogu da podizem dinare u Srbiji i da placam po radnjama u dinarima) i za devizni tako da u inostranstu mogu da placam direktno u eurima. Dali su mi VisaInternational - mislim da se tako zove. Njome u inostranstu moze da se placa i u eurima i u valuti zemlje u kojoj si s tim sto se izbegava dupla konverzija kao sto je to slucaj kada obicnom karticom za nase bankomate placate u ino pa vam odrade konverziju prvo iz dinare u eure pa iz eura u valutu zemlje u kojoj ste. Eto nadam se da sam vam malo pomogla.
E da, mi smo rezervisali Hotel Inturprag 3* koji se nalazi nekih 150m od klinike i na 5 minuta hoda do velikog trznog centra Harfa. Blizu hotela je i metro stanica. Javljam kakav je hotel cim se vratimo iz Praga, do tad nadam se da je ovo nekome pomoglo.
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 4/12/2013, 19:56

hvala draga Mrvice.Idem do svoje banke da se raspitam za devizni racun kako fukcionise!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 5/12/2013, 00:21

Drage moje koje ste bile, kada radite buking hotela same, koliko dana pre je potrebno da se uradi (treba li depozit i kako) i kako znate tacno kog dana idete u Prag? Sta ako moram da pomerim datum?
Izvinite na banalnom pitanju, ali nisam neki strucnjak za ovu tematiku, priznajem. Rolling Eyes
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 5/12/2013, 08:26


Makac 71 . Ja sam hotel rezervisala na sledeći način :

Ukucam hotel koji hoću , npr. Step Welnes hotel Prag i onda idem na Booking .Tu imaš opis hotela sa slikama a dole ispod opcije da ukucaš datum i odabereš sobu ,npr.dvokravatnu.
Sačekaš i izađe ti cena . Onda imaš valjda pored opciju da bukiraš i dalje samo pratiš šta ti piše i unosiš tražene podatke . Moraš imati karticu Master card , Visa ili sl. Kad ukucaš br.i sve to prethodno na kraju dobiješ obaveštenje i možeš da otštampaš sebi taj vaučer i poneseš ga kad pođes. Pare ti se odmah skidaju sa računa .
Ja sam tako sad u novembru 4 dana u tom hotelu platila 103 e , što je maltene džabe. Ja sam išla na FET pa sam tačno znala kad treba da sam u PFC.kad nađeš tako jeftino hotel i da odete 1-2 dana ranije nije tako strašno. Tako smo mi prvi put .

Znači , svaki dan pratiš na netu npr. 15-20 dana pre planiranog odlaska i kad vidiš da je cena dovoljno dobra , onda bukiraš,tako sam bar ja radila .I primetila sam da ako ti je boravak u hotelu npr.,od ponedeljka do petka , tada je on jeftiniji , nego ako ga započinješ u vreme vikenda . Naravno , zavisi i od godišnjeg doba , leti je uvek skuplje .

Nego drage moje , ja sada sa PFC imam problem u komunikaciji . Naime , poslala sam mail prvo Sonji , pošto mi nije odgovarala , pošaljem juče ujutro i Danici , ali ni ona ne odgovara .
A treba mi informacija o tome koliko godina im je limit za ženu , da li 49 ili 49 g i 364 dana da bih znala da li morala kod njih sada u februaru pre 49. rođendana ili pih mogla i kasnije , da mogu sad malo da se opustim a ne da sve vreme budem i pod tim vremenskim opterećenjem .

Jutros sam poslala poruku i Mirni , ali nema nikakvog odgovora . Baš nema smisla što niko ne odgovara , pa pobogu , valjda sam ja i njihov stari pacijent .Baš me razočaravaju .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 5/12/2013, 08:29

Ganedina, probaj sa Ivanom. Ja komuniciram sa njom i do sada je bilo sve u redu. Uvek je odgovarala isti dan. Jednom mi je i Sonja lično odgovorila, jer sam postavila delikatno pitanje. Držim ti fige.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Stenli 5/12/2013, 09:16

Makac, bilo kada mozes da uradis rezervaciju i da je bez naknade otkazes 24 casa ranije, nema depozita. Broj kartice koji unosis je samo garancija ukoliko ne otkazes na vreme i ne pojavis se uopste. Mozes da platis u kesu direktno u hotelu poslednjeg dana ili da ti skinu iznos sa kartice, kako zelis. Ja sam rezervisala npr za 1 jun pa kada sam saznala da idem 4.og, promenila rezervaciju. Nije nikakav problem. Inace gde god putujem, ovako rezervisem hotel i nikada nije bilo problema, ne idem uvek preko bookinga, ima i lokalnih sajtova zemalja u koje se putuje, ako hoces, poslacu ti link za Cesku, negde sam ga postavila ovde.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 5/12/2013, 10:53


Da, i ja sam stekla utisak da bi nekako najbrža komunikacija išla preko Ivane . Ali evo da kažem i ovde da mi je Mirna ipak odgovorila na poruku i rekla mi da oni primaju pacijentkinje do 49 godina. Možda će još nekom ta imformacija biti potrebna .

A da bi se dešavali normalni ciklusi i ovulacije neophodno je prvo regulisati terapijom šećer i insulin . Ja redovno dobijam cikluse zato sto sam više od 3 god. na hormonskoj terapiji od koje i baba od 100 godina uvek redovno dobijala .

Kasno mi je sada za IVF iz prirodnjaka , a i finansijski ne možemo to sebi da priuštimo .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malu 5/12/2013, 10:57

Dragi svi,

Ja sam nova clanica na forumu i pokusacu da vam opisem moja iskustva u vezi klinike.

Malu

Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malu 5/12/2013, 11:24

E ovako, posle neuspesne vantelesne koje smo radili u Bg, resili smo da pokusamo jos jednom i izabrali Prague fertility centar. Inace ja sam 83, suprug 84 godiste, problem je los spermogram.
Prvo moram da napomenem da mi je mnogo znacilo tokom pripreme sve sto sam procitala na ovom forumu :)
Celokupna komunikacija je isla preko Danice (i kopija na glavni mejl kinike). Naime, ja sam odradila sve analize i prosledila im mejlom, nakon desetak dana sam dobila protokol. Nasa ideja je bila da celokupnu stimulaciju odradimo u Pragu. Pred polazak imala sam cistu ali smo odlucili da rizikujemo i da ipak odemo nadajudi se da ce cista da pukne sto se i desilo. Posto nismo znali da li ce cista da pukne uplatili smo turisticki aranzman - 4 dana preko Calypsa, nadajuci se da ce sve biti u redu. U kliniku sam otisla prvi dan ciklusa i receno mi je da krecemo sa stimulacijom od ponedeljka, tj. Od drugog dana ciklusa (doktorka Sonja je modifikovala dat protokol, tj. Pojacala broj ampula). Narednih devet dana smo odlazili u kliniku da primam terapiju, sem nedeljom kada je suprug morao da mi daje terapiju, kao i stop. Naravno za to vreme smo iznajmili stan na dve nedelje jer nam se to mnogo vise isplatilo nego hotel (udaljen od klinike i centra 15 min). Aspiraciju sam imala zakazanu nakon 37 sati od pregnila i dobila sam sedam folikula. Sada cekamo transfer koji ce biti u petak ili subotu. Meni se jako dopala doktorka Sonja, veoma profesionalna, pozitivna i smirene zena. Dopada mi se to sto ne insistiraju kao nase klinike da im se plati svaki ultrazvuk, terapija odmah na pocetku, nego polako ima vremena. nama je ultrazvuk usao u cenu i isla sam jedno cetiri puta.

Malu

Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/12/2013, 11:37

Dobro dosla Malu, i srecno u postupku!! sunny 

vv vv vv vv vv 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 5/12/2013, 11:41

Malu, srećno, držimo fige. Je li hladno sada u Pragu, kako podnosite? Kakav je stan, da li ste zadovoljni?
Znači 4 puta UZ. To je super. Kada si u Pragu, prate detaljno, a kada si ovde UZ tek 8. dan. Baš je dobro što ste otišli odmah na početku kod njih.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/12/2013, 12:05

Htedoh samo da kazem da smo i mi tokom boravka u Pragu iznajmili stan (preko airbnb sajt) i meni je bilo sjajno, veliki udoban stan za nas dvoje, tu smo kuvali kada smo hteli, gledali tv, imali net, veliku kadu, svasta nesto, blizu klinike...meni mnogo vise odgovara od hotela, a i povoljnije je. Sada sto sam jedan pikirala za sledeci FET je blizu klinike, i 38 evra po nocenju, lep, vist, prostoran, sa terasicom, parkingom...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malu 5/12/2013, 12:17

Hvala na dobrodoslici:D 

Mi smo iznajmili stan isto preko airbnb, stan je veliki, ima internet, ves masinu, frizider... Super je i vlasnica je fenomenalna....
Mi smo bas lepo iskoristili vreme u Pragu, setali smo se, skoro sve smo obisli, iako je hladno, ne mozes bas dugo da se setas ali dobro...
Javili su nam da je transfer u subotu ( cetiri embriona smo dobili )...

Malu

Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od red 5/12/2013, 13:45

Malu,zelim da ti ovaj postupak bude uspesan...igracice igracice igracice 

duzna sam ostala moju  pricu iz Praga...
ni sad nisam sigurna koliko su mi se iskristalisale misli i osecanja i koliko cu moci biti realna...
trudicu se, to obecavam :)
postupak smo planirali i odgadjali 4 puta...sto zbog bakterija, koje nikad pre nisam imala, sto zbog povisenog pritiska (koji isto nikad ranije nisam imala)...
konacno smo se usaglasili da sa oktobarskim ciklusom, drugog dana ciklusa krenem sa stimulacijom...menopur 3 ampule, pa kasnije od 9 dana cetrotid po jedna ampula.
pred postupak, na ginekoloskom pregledu, dr mi nalazi ciste (koje isto do tad nisam imala), kazem po njemu bi bilo dobro da odlozimo...meni vec preko glave odlaganja, pomeranja,pa me on posavetuje da se konsultujem sa dr u Pragu.
Saljem Ivani (koja nam je bila koordinatorka) njegov nalaz, ona kaze, krenite sa stimulacijom drugog dana ciklusa...
kasnije sam se iznenadila sto dr Sonja taj nalaz nije ni imala, ali rekla je, ne mogu da smetaju, trudnoca  ce im samo doci kao lek...da ne brinem...
povecava mi stimulaciju, na 4 menopura...jer na levom jajniku nista, na desnom tri folikula...bio je i jedan veci, ali je njega eliminisala,jer je bio mnogo napredniji od ostala 3...
dan kad je trebalo da mi jave (petak) sedela sam kao na iglama i cekala...dok nisam ja pozvala da pitam u koliko sati ce biti ET...ivana nije radila dok sam ja bila tamo, pa sam bila preusmerena na Mirnu...
Pred ET smo imali sastanak sa embriologom, mlada zenska osoba, ne onaj zbog kojeg smo se izmedju ostalog i odlucili za PFC.
od tri aspirirane jajne celije dobili smo dva embriona, jedan lep osmocelijski, drugi petocelijski...
pokazala mi je slike embriona, iako sam ja ocekivala filmic da vidimo kako su se delili embrioni...
trazili smo AHA ali je dr Sonja bila protiv, tako da se to nije uradilo...protiv je jer kaze da se AHA praktikuje kod FET-a i ponekad sa vecim brojem embriona i da nece da se igra sa ova dva embriona...
Aspiracija, ET, sve prolazi bez problema...mirujem taj dan, naredni krecemo kuci.
mirujem prvih nekoliko dana, posle 5 dana od ET se vracam na posao, jer mi posao nije tezak, sedim sama u kancelariji...a i po savetu Sonje, koja kaze da ce mi brze tako proci vreme do bete.
šestog dana krece neko smedjkasto mrljanje...imala sam ga i u proslom postupku, cujem se sa Sonjom, kaze implatacijsko je sigurno. Miruj!
Mirujem i narednih par dana, ali trinestog dana od ET krece crveno mrljanje. krece ciklus...
da bi ispostovala, mirujem i dalje, pijem terapiju do vadjenja krvi...
beta je, kao što sam i ocekivala, bila negativna, nisam se puno iznenadila...
Sonja je izuzetna osoba, detaljna, osecajna, brizna, trudi se veoma, vidi se da voli svoj posao i da joj je stalo da uspe...ali je prezauzeta!
na zalost, neke bitne odgovore daju koordinatorke, cini mi se bez konsultacije sa Sonjom.
Prag je prelep, mi smo bili devet dana, uzivali smo sve vreme...odseli smo u hotelu Clarion, hotel je prelep, blizu klinike.
zeznuli su nas u jednoj menjacnici za zamenu novaca, ali, sta ces...svaka skola se placa...
vratila bih se ponovo u Prag, ako skupimo novac...
meni je puno pomoglo citanje ovog foruma i ove teme kada smo se mi spremali za odlazak u prag, tako da ako neko ima bilo kakvo pitanje, znate da sam vam na raspolaganju.
d
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 5/12/2013, 15:45

Hvala na informacijama, obozavam kutak, najbolje ste.

Ta opcija da se ide od pocetka ciklusa je odlicna. Oni gledaju na uz i mogu da promene terapiju, pa to je divna stvar. Ne znam samo da li to dodatno naplacujuju, ali nije bitno, vazno je da se prilagode sitaciji.

I znajmljivanje stana je vrlo dobar predlog, razmislicu o tome.
Sad sam bila u turistickoj agenciji, kazu da su poleteli avioni i da je povratna karta 15.000, pomeranje datuma je bar 50e po osobi, plus eventualna doplata za razliku u ceni. Vazno je da idu avioni, narocito sad po zimi da ne idemo kolima.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od atomski mrav 5/12/2013, 18:31

drage moje, evo i jednog muskog primerka, koji cuka umesto buduce (nadamo se) trudnjace:)

elem, poslasmo mail u nedelju sa svim nalazima i Sonji i Danici, ali do sad ni pisma ni razglednice. Zvao sam Danicu danas i ne javlja se, i pocinjem pomalo da ludim. Any info kada da ocekujemo prvu komunikaciju?

pozz
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu