KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 16/9/2013, 15:59

lilya ::
Sofija Veks ::
lilya ::Erato, hvala na lepim zeljama.

Ovako, kada odes u kliniku daju ti neku karticu na kojoj imas kao svoj kod i svaki put kada dodjes dobijes tu karticu i nosis je sa sobom kod Sonje. Mi smo dobili karticu, otisli na kosultacije i ona je uzela tu karticu. Ja sam skapirala da ona na osnovu te kartice ulazi u nas dosije. E sad kada smo pricali o AHA, ona je nesto kucala u racunar, ja verujem u nas dosije i ja sam skapirala da je upisala da se radi AHA posto je rekla obavezno i AHA, a da mi sledcei put kad dodjemo i pokazemo karticu svi vide u racunaru taj nas dosije i sta je njena preporuka da se dalje radi. Jbg, ko mi kriv kad razmisljam previse.
Plus sto kada dodjes na ET, daju ti da popunis neke formulare, izmedju ostalog i jedan na kome zaokruzis sve usluge koje koristis pored kojih stoji cena i potpises da si saglasan da to toliko i toliko kosta. I stvarno mi nije palo pored svega toga na pamet da na razgovoru sa embriologom, na kojem je sedela i koordinatorka btw koja je znala sta hocemo, pominjem opet AHA. Da sam znala, stvarno bi im trubila o tome svaki dan pa nek misle o meni sta god hoce.
Dakle, svaki put kazite sta zelite, pogotovu ih podsetite dan pred ET ako je AHA u pitanju i obavezno na dan ET i kad placate i kod embriologa. Da ga jbm ako i tada zaborave ili dodje do nesporazuma.
Hmh, mi nista od toga nismo ni dobili, ni radili - niti kakvu karticu, niti smo sta zaokruzivali oko usluga, samo su nam na kraju naplatili dogovoren mejlom iznos nakon transfera, i to je to c 
Sofija, ne znam da li si bila u novoj ili staroj klinici.
Ja sam skapirala da je to novi sistem komunikacije koji su uveli.
Lilya

Bila u novoj, krajem maja, zato me je i to zbunilo...jedino ukoliko nisu to dodatno uveli, ili su nas od guzve zaboravili?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 16/9/2013, 16:03

Ne, ne, mislim da su to tek uveli i da je ideja dobra, ali samo da se u praksi sprovede.

Erato, htedoh ti reci da nisi dosadna i da pitas sve sto ti padne na pamet. Ja da sam bila dosadna mozda bi radili AHA, mozda ne bi uspelo, ali se makar sad ne bi pitala da li je to razlog sto nije uspelo.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 16/9/2013, 16:12

Moguce da su ga uveli ubrzao nakon naseg boravka tamo, jer je LaFolie isla neke dve nedelje nakon nas, i tada su vec imali...

A to za pitanja kao sto Lilya kazes, nema dosadnih, glupih ili suvisnih pitanja, nama sve to puno znaci (zdravstveno, psihicki, materijalno) i bolje pitati 1000 puta ako nesto nije jasno, ili insisitrati na tome, jer nemamo previse alternativnih opcija...

Poljubac za sve! usne 


Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Stenli 16/9/2013, 17:47

Sofija, bas tako, ja sam bila pocetkom juna, malo posle tebe i malo pre Folie i rekli su mi da su upravo od poc juna uveli ove kartice.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Stenli 16/9/2013, 17:51

Da li znate koliko dugo se cuvaju zamrznuti embrioni, ja se ne secam sta je pisalo, a nemam nikakav papir o zamrz?
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 16/9/2013, 18:05

Koliko sam ja razumela dr Sonju po njihovom zakonu moraju da cuvaju embrione 10g a i tad pre nego sto ih uniste treba da obaveste pacijente da ce biti unisteni. Ukoliko ne uspeju da stupe u kontakt sa pacijentima moraju da dokazu da su tri puta pokusali da stupe u kontakt sa pacijentima i da nisu uspeli. Kaze da je embrion po Ceskim zakonima svetinja. Ali sve uzmi ovo sa rezervom jer sam to pitala posle anestezije pa je pitanje da li sam sve bas zapamtila kako jeste lol! 
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 16/9/2013, 20:09

Erata ::Takođe mi je čudno što se ne rade hormoni na početku. Meni su napisali nekada davno kada sam ih kontaktirala da izvadim FSH 2dc i ako je manji od 15 da krenem sa stimulacijom. Ništa LH i E2.
Mi razmišljamo o Pragu zbog PICSI metode, jer sam u ova 2 postupka imala sve zrele i kvalitetne jajne ćelije. Nijedna nije bila loša. Embrioni koji su vraćeni su oba puta bili odlični, pa sam se upitala, da nije do spermatozoida...možda oni sj*** stvar tog 4. dana. Jednom je mali pariz objašnjavala, ne sećam se više gde na forumu, da 4. dana nastupaju spermatozoidi sa svojim genetskim materijalom, te da embrion koji je 2. i 3. dana bio super, 4. dan krene da propada i zato su sa blastama, između ostalog, veće šanse.
Ali me jako brine to što se ne rade hormoni i UZ kao na drugim klinikama.
Ovo što si napisala za spermatozoide što je Mali Pariz objašnjavala meni je Zadori,njegov embriolog,Sonja i njen embriolog rekli da je čista glupost.Da bi se proverilo da li su spermatozoidi ''loši'',a deluju ok.treba u isto vreme tim spermatozoidima oploditi jajne ćelije bar dve žene i posmatrati.Na osnovu deljenja embriona procenjuju da li je ok.Zato neke žene rade i sa svojim i sa doniranim jć.Ipak su oni školovani za to i radili su sa hiljadama pacijentkinja,a mi nemamo ni medicinsko obrazovanje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 16/9/2013, 20:11

Erata ::Lilya, kod mene i nema materijala za blaste, ne bi ih čekao niko, tako da mi to nije važno, ali baš zato razmišljam o PICSI. Znam da oni ne idu na blaste. Na rodi sam nekada pročitala da su ljudi imali blaste, ali to je retkost.
Z.iako žena ima tri embriona ide na blaste,ali uvek urade AHA.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 16/9/2013, 20:46

Erata i meni je trazila samo FSH i TSH, ali sam ja mesec dana ranije odradila sve hormone i bili su ok, s tim da je taj put FSH podivljao kao i TSH verovatno od mikroginona, pa je na zalost sve bilo i odlozeno jer je FSH bio preko 15. U svakom slucaju ja uvek proverim bar mesec dana pre sve hormone iaoko oni ne traze.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 17/9/2013, 08:10

Ja sam i u staroj i u novoj klinici kada sam isla na transfer dobila karticu sa sifrom koja je povezana sa sifrom mojih embriona.Ona se preda dr kad udjes na transfer i on je prosledi embriologu.Nikakvu drugu karticu nisam dobila niti sam dobila upinik sa cenama usluga.Bas cudno.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 17/9/2013, 10:58

labradorka ::Ja sam i u staroj i u novoj klinici kada sam isla na transfer dobila karticu sa sifrom koja je povezana sa sifrom mojih embriona.Ona se preda dr kad udjes na transfer i on je prosledi embriologu.Nikakvu drugu karticu nisam dobila niti sam dobila upinik sa cenama usluga.Bas cudno.
Isto i nismo dobili nikakav cenovnik i listu šta želimo da se radi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 17/9/2013, 11:06

Stenli ::Da li znate koliko dugo se cuvaju zamrznuti embrioni, ja se ne secam sta je pisalo, a nemam nikakav papir o zamrz?
Po cenovniku, kad placamo 4200 eur za donaciju, to znaci da smo ujednu i placali cuvanje embriona 3 godine.
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 17/9/2013, 11:14

Ja sam svaki put uredno dobila racun, da ne bude zabune, na kome tacno pise sta je odredjeno. Sigurna sam da vas niko tamo za novac prevejati nece, sve je transparentno.
I da zaboravih napisati juce da mi niko nije ni u jednom trenutku ponudio donaciju niti jc niti plivaca niti da pokusamo eksperimentalno oplodnju sa nekim drugim plivacima.

I jos zaboravih da dodam da i dalje imam USB sa video snimcima embriona i da ne znam sta sa njime da radi No To mi je bas bedak. Znam da treba da ih pustim, ali... u pm Sad
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 17/9/2013, 11:23

ariadne69 ::
Stenli ::Da li znate koliko dugo se cuvaju zamrznuti embrioni, ja se ne secam sta je pisalo, a nemam nikakav papir o zamrz?
Po cenovniku, kad placamo 4200 eur za donaciju, to znaci da smo ujednu i placali cuvanje embriona 3 godine.
Mojoj poznanici su rekli da je donacija 4800evra još letos.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 17/9/2013, 11:25

Mi smo dobili račun(to se podrazumeva).USB nismo dobili,ali nešto ne bih bila ni oduševljena da jesmo.Meni se uopšte nisu gledali embrioni.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 17/9/2013, 15:52

Evo malo i od mene o PFCu. Iako mi nije uspelo, moram da kažem da je dr Sonja divna doktorka koja uliva poverenje a pri tom nije euforična u smislu davanja lažne nade. Veoma je duhovita, nije sujetna (npr. devojkama naglasi da dr Elezović smatra da se treba dati fraxi 6 sati od ETa, a on je ipak stručnjak u oblasti hematologije, dakle navede njegovo ime a ne da ispadne kako je ona pametna), veoma je duhovita, zaista nam se posvetila. Klinika (nova) daleko veća, savremenija od prethodne. Koordinatorke onako, prošli put sam na Danicine odgovor čekala, sad na Mirnine manje, mada je recimo Mirna sebi dala za pravo da sama zaključi da mi se odlaže postupak (jer jedina!!! po rečima dr nisam dobila ciklus posle microgynona), ja ceo dan preplakala jer mi je muka od cimanja i odlaganja, da bi me sutradan zvala da mi kaže kako je dr Sonja videla moj nalaz sa uz i da odmah krenem sa dipherelinom. Zanimljivo da mi dr Sonja nije tražila ni sada, ni u januaru da pogleda briseve na one 3 beštije, a cervikalni i vaginalni ne traže ni u mailu (oba puta)! Hotel Carol je ok, ali je Clarion milion puta bolji (bili 2 dana u jednom, 3 u drugom). Možete iskoristiti i da svratite u Pandorf u Beču (jer do Beča vam treba jedno 7 sati, a posle do Praga još 3,5), čisto da se malo oraspoložite shoppingom pred postupak, popusti su stvarno veeeeliki, da ne kažem džabe.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 17/9/2013, 16:56

zvoncica36 ::
ariadne69 ::
Stenli ::Da li znate koliko dugo se cuvaju zamrznuti embrioni, ja se ne secam sta je pisalo, a nemam nikakav papir o zamrz?
Po cenovniku, kad placamo 4200 eur za donaciju, to znaci da smo ujednu i placali cuvanje embriona 3 godine.
Mojoj poznanici su rekli da je donacija 4800evra još letos.
Ja sam u maju platila 4200. Mozda je kod tvoje poznanice potreban picsi ili sl... Mozda je poskupelo od maja affraid...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BettyBoop 18/9/2013, 20:36

Mi smo sad u avgustu dobili karticu svaki put kad smo usli u kliniku i gomilu nekih drugih upitnika, ukljucujuci i cenovnik, cak su nam dali da ih nosimo u hotel i citamo i potpisujemo i suprug i ja svaki od tih papira, pa sutradan da im vratimo potpisane.
Dobili smo i racun, na kome doduse ne pise da je radjen PICSI, a na nalazu od dr. pise da je radjen i rekli su nam da je radjen. Djavo ce ga znati....
E da, i mi smo dobili usb, kontam da ga sacuvam ne zato da ga mi gledamo Shocked , vec mozda ce koristi za neki od narednih postupaka, poredjenje...sta li. Posto su nas oni npr. pitali da li smo vec radili VTO i da li se mozda desilo nesto slicno sto i sada, da se embrioni ne razvijaju.
BettyBoop
BettyBoop

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 19/9/2013, 12:08

Ima li neko informaciju kad ne radi klinika u decembru .Negde sam procitala ,cinimi se od 25 od Bozica do posle Nove Godine u januaru ili imalu i druge praznike pa i tad ne rade.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 19/9/2013, 12:09

to sam i ja cula, da ne rade od katolickog bozica do 10og jan. Najbolje ti je da posaljes Danici mail :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 19/9/2013, 13:06

ok LaFolie:aa61:  ,pisem Danici inace mi je skoro odgovorila da se konsultacije zakazuju 2 meseca upapred,kao sto jednom rece i ariadne69 da napisem ovde ako nekog interesuje!
E sad posto tek 01.12. krece redovna avionska linija,bojim se da ja necu ici na konsultacije,a u postupak bi kad odradim histero,ako se i druge kockice sloze!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 19/9/2013, 13:16

Pročitala sam u Domino magazinu da do 27.Septembra se prodaju karte po ceni 109evra povratna do Praga.Može se koristiti od Oktobra.Ukucajte na googlu dominomagazin pa ćete pročitati.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 19/9/2013, 13:21

zvoncica36 ::Pročitala sam u Domino magazinu da do 27.Septembra se prodaju karte po ceni 109evra povratna do Praga.Može se koristiti od Oktobra.Ukucajte na googlu dominomagazin pa ćete pročitati.
www.dominomagazin.com Uđete na gradski život i tamo ćete pročitati ovu vest.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 19/9/2013, 15:11

http://www.dominomagazin.com/article/22938/gradski-zivot/air-serbia-cene-karata
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Ceca797 25/9/2013, 22:18

Drage moje,
 
pratim vas vec duze vreme i vidim da nas nazalost ima mnogo sa istim problemima, ali idemo ka najlepsem cilju.
Ja imam 44 god i pokusaj stimulacije u aprilu i maju-neuspesno, odnosno nisu  folikule dovoljno porasle i rezultat-prekid stimulacije.Sve radjeno u Beogradu.Receno mi je, da necu imati svoje bebe jer nemam jc (doktor potpisuje!!!) i preporucuju donaciju.
U junu mesecu sam kontaktirala Danicu e-malom i relativno mi brzo odgovorila.Sada kada sam pokusala da je ponovo kontaktiram sa svezim nalazima, jer mi je preporucila da prodje 2-3 prirodna ciklusa, neuspevam vec 15 dana da stupim u kontakt, odnsno ne oddovara na e-mail.Da li se nesto desava ili je to sada praksa da ne odgovaraju po 2-3 nedelje?
Veliki pozdrav:aa31:
Ceca797
Ceca797

Broj poruka : 49
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 27 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu