KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amniocenteza

+58
Mimi12
BrankaB
caci
Vanja80
lukijano
Ancica 87
lelas
libertte
Cala Domingos
Vuchica
logona
ragaco
adriatika
sareni leptir
tulumba
neris8
d77
JednaSova
Niny
malenaccc
leptirko82
zvoncica36
Sofija Veks
neca73
saritam
KoMetaK
dacans
Januar
zoxa
tina79
Anea
darling_buds
cufta
plavaptica
LaFolie
saska1
Gramatika
Anuska
krol
Marija86
jagodica
Mirjana
bebko
maus
dr mali pariz
traveler81
molecibg
Orline
mamaK
Zaneta
agata
catherine290505
naca
lena
Zoka83
Republica
bombonica
HappyGirl
62 posters

Strana 8 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 17/4/2014, 16:17

Sovo, meni je amniocenteza indikovana bez obzira na rezultat dabla. Sestra koja radi na zakazivanju amniocenteze na IMD rekla mi je da ipak donesem i nalaz dabla za prijem. Pošto je već bilo kasno da pokušavam da zakažem državno, specijalno sam zbog njenog uputstva išla kod privatnika na dabl -- i niko mi taj nalaz nije ni pogledao. Ja sam i upućena na amniocentezu zbog prethodne patološke trudnoće, a ne na osnovu dabla. Tako da ako tebe primaju zbog godina života, pretpostavljam da im nije neophodan nalaz dabla da bi te primili.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od zvoncica36 17/4/2014, 16:35

Ja sam radila Dabl,ali amnio neću.Imam 40 god prva trudnoća i neću da rizikujem.Ovo je moj lični izbor,ali ću uraditi analizu iz krvi koja je slična amnio.Moja koleginica je u Nf odbila da radi amnio.To su joj napisali u izveštaju.Svaki put kad ode na pregled pitaju je da li je radila?Moje sestre komšinica ima preslatkog sina koji je najpametnije dete u razredu.Dobila je pre tri godine devojčicu koja je lepa kao lutka.Radila je Dabl,Tripl,amnio i nijedan od tih testova nije mogao da pokaže da devojčica ima neki oblik autizma.Tako da i u 21-om veku neke stvari su sudbina.Nisam protiv amnio,ali i to nije garancija da će sve biti ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 17/4/2014, 16:49

Isto i ja planiram, Zvonice, moja odluka. Plus rizik sa blizanackom trudnocom raste od 1 na citavih 4%, sto znaci da jedna u 25 zena zbog AC-a sa blizancima izgubi bebice. To je previse. Ja planiram da radim preko krvi neinvanzivni NIPT, isti je efekat kao AC, samo sto kosta oko 700 evra. Ali koliko nas je novaca sve ovo kostalo, 700 evra je po meni dobra investicija. Naravno, svako od nas odlucuje za sebe, to je samo moj izbor...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od JednaSova 18/4/2014, 08:10

Niny ::Sovo, a zašto ne bi radila dabl? I Neca je radila.

Nije uopste problem da radim dabl test, ali ga radim nepotrebno - jer na amnio idem u svakom slucaju. Tako mi je receno i u Frontu i od strane mog lekara u Domu zdravlja.
Dobila sam uput za IMD, da odradim dabl, ne bi li nekako posle toga uspela da dobijem termin za amnio kod njih. Ako ne, odoh privatno.  Rolling Eyes 
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od d77 18/4/2014, 17:21

Sofija, a gde planiras da uradis taj test? Mislim da u Genesisu kosa 96000 din.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od KoMetaK 18/4/2014, 17:35

Imate ovde o tim testovima, pisala ja i gde se rade i koliko kostaju: https://kutak.forumotion.com/t2712-prena-i-harmony-test-prenatalna-dijagnostika-umesto-amnio
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 18/4/2014, 17:56

D77,

Nisam jos odlucila gde, rade ih i u Jevremovoj, MediGroup, Konzilijumu...u Konzilijumu imaju objavljene cene, tamo je 78400, ako su to cene u Genesisu, razlika je ogromna, ovo mu dodje oko 680 evra...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od d77 18/4/2014, 20:43

Genesis salje u lab., u Dansku-videla u cekaonici. A MediGroup salje u Kinu i kosta 700Eura-pre par dana je radila jedna cura sa foruma.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 18/4/2014, 21:33

Moguce. Kozilijum vidim salje u USA...sve zavisi, ali trebalo bi da sve one budu pouzdane, i dobra neinvazivna zamena za AC, po meni...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od neris8 18/4/2014, 23:48

I ja planiram da radim NIFTY, pošto je rizik preveliki kod amniocenteze za blizance. I nadam se da će rezultat biti dobar. Doktorka mi je rekla da ako je rezultat loš, nema načina da se zna koja je beba sa lošim rezultatima, i mora se ići na amniocentezu. Pretpostavljam da se kod blizanaca izvuče DNK za obje bebe i dobiju dvije analize?
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 19/4/2014, 00:08

E, to vec ne znam, pitacu kada budem isla sledece nedelje u Genesis detaljno o tome...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od d77 19/4/2014, 08:19

Cekam te sa detaljnim informacijama, Sofija  sunny 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od neris8 19/4/2014, 09:17

I ja :). A zvacu i ja MediGroup.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 22/4/2014, 14:09

Bila sam sada u Genesisu, doktorka nije mnogo detaljisala o AC i NIPTY-ju, rekla je da cemo posle duble testa detaljnije o tome, ono sto jr rekla je da je NIPTY sasvim podoban i za blizanacku trudnocu, i ako on bude dobar, nema potrebe za AC, jer je podjednako precizan. Drugo je da ukoliko nije dobar (sto je procentualno oko 0.01-02%), onda moze da se razmatra i AC, vise kao potvrda rezultata...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od d77 22/4/2014, 16:56

Sofija, ispada da je AC pouzdaniji?! A kog dr si posetila?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 22/4/2014, 17:01

Mirjanu Andjelic.

Ja razumeh da su podjedanko pouzdani, ali da ovdasnji lekari u slucaju da nesto ne valja ipak savetuju AC, jer im je NIPTY nov, pa nisu navikli na taj vid potvrde  Shocked 

Naravno, kod vecine se ocekuje da ce, kao i kod AC, test biti u redu, jer su mali procenti onih sa anomalijama. Tako da ja planiram da svakako uradim NIPTY jer on pokazuje sve sto pokazuje i AC kako razumeh Dr i kako procitah po raznim stranim sajtovima, jer se iskreno nadam da ce sve biti dobro. Ako ne daj Boze ne bude, onda cu sa tim da se opterecujem, a iskreno se nadam da nece do toga doci. Svakako se NIPTY radi ranije od AC, tako da se ima dovoljno vremena za sve te eventualne dodatne odluke...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od d77 22/4/2014, 17:05

Shvatila, Sofija...moracu i ja da odradim, jer mi se bas ne ide na AC tek tako. U kojoj nedelji ti je dr preporucila NIPTY?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 22/4/2014, 17:15

On se radi nakon 10-te nedelje, a posto cemo raditi krajem 12-te/pocetkom 13-te dabl, onda cu NIPTY raditi cim stignu rezultati (2 dana se cekaju), dakle najverovatnije krajem 13-te nedelje...Radila bih i nedelju dana ranije, ali cu pre toga biti van zemlje, a mislim da je 12 ili 13-ta nedelja super, taman posle dabl testa...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od zvoncica36 22/4/2014, 17:24

Sofija Veks ::On se radi nakon 10-te nedelje, a posto cemo raditi krajem 12-te/pocetkom 13-te dabl, onda cu NIPTY raditi cim stignu rezultati (2 dana se cekaju), dakle najverovatnije krajem 13-te nedelje...Radila bih i nedelju dana ranije, ali cu pre toga biti van zemlje, a mislim da je 12 ili 13-ta nedelja super, taman posle dabl testa...
Može i u kasnijim mesecima trudnoće.Tako su meni rekli.Čak mislim i u 33-ćoj nedelji.Moja prijateljica mi je preporučila dr.Novakov iz NS.Žena je oduševljena njom.Ona isto radi taj test,a inače ima i sertifikate(londonske) za ultrazvuk.Ja sam kod nje radila Dabl test odmah posle uz.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od zvoncica36 22/4/2014, 17:25

Sofija Veks ::Moguce. Kozilijum vidim salje u USA...sve zavisi, ali trebalo bi da sve one budu pouzdane, i dobra neinvazivna zamena za AC, po meni...
Konzilijum mislim da ne šalje u USA(čak sam sigurna)mislim da šalju u neku azijsku zemlju(koju nisam sigurna).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 22/4/2014, 17:32

E to vec ne znam, znam da na sajtu Konzilijuma pise da je USA sertifikovano, mozda je sertifikovano tamo, a salju ga negde drugde...svakako ne mislim da bi trebalo tu da bude propusta...

A NIIPTY moze i kasnije, da, od 10-te nedelje pa nadalje, s tim sto ja mislim da je bolje ranije, da se ima vremena da ne daj Boze ako rezultati ne budu dobri, da se ima dovoljno vremena za amniocentezu, naravno ko se za to odluci...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od JednaSova 10/5/2014, 09:06

E zene, konacno sam uspela da zakazem amnio i to u Frontu. Nije bilo mesta ni za lek, ali smo nesto izmislili  Wink 
Oni ce mi u 20. nedelji uzeti uzorak, a mi (moj dragi) ce ga odneti u Novi Sad u njihov Institut za zastitu zdravlja dece i omladine. Posto cu dobiti uput za NS, nece me kostati nista, osim puta do NS-a, sto je smesno u odnosu na cenu koju sam htela da platim privatno za amnio.
Nisam ni znala da postoji ta opcija, ali se moj dragi malo raspravljao gore na odeljenju, pa je uspeo na kraju da zakaze amnio na ovaj nacin. Sve u svemu, da znate da moze i tako.  Wink 
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od tulumba 20/5/2014, 13:33

Molim devojke koje su radile AC na Institutu za majku i dete da mi kažu iskustva i koji dr im je radio?Zakazala sam AC sredinom jula...I još jedno pitanje da li je neka išla na AC i primala Fraxiparin ( ja sam taj slučaj) i da li je prekidala tada da ga koristi...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 20/5/2014, 16:24

Dr Rajko Nikolić, prezadovoljna!
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od neca73 20/5/2014, 17:50

Tulumba evo kopiram ti moj post iz marta.

Devojke, evo me dosla sam kuci iz Instituta za majku i dete.
Zezao me je telefon tamo, otvara mi neku cudnu aplikaciju Kutka, preko koje nije bilo moguce da Vam se javim.
Tamo je standardna procedura da se boravi u bolnici tri noci kada se radi AC. Jedna noc pre AC i jos dve noci posle.
Posto su mene prosle nedelje pomerili (zbog bakterijske infekcije), ja sam dosla direktno u ponedeljak, i odmah su mi radili AC.
E sad ja sam imala dogovor sa Dr da mi izdvoji 2ml vise plodove vode, da bi mm to odneo u privatnu laboratoriju za PCR testove koji su gotovi za dva dana, a kazu Vam ipak glavne stvari o stanju hormozoma. Medjutim od sve moje sludjenosti, zaboravih ja, zaboravi Dr... Moja drugarica sa fakulteta koja radi na Institutu, otrcala u geneticku laboratoriju da vidi sa njima sta moze da se uradi, ali oni su smatrali da je najbolje da rade sa svih 20mL, da ne bi propao test. Inace na Institutu rade samo ceo kariotip koji se ceka tri nedelje, a svakako je vazniji i kompletniji kao rezultat. I tako, mnogo mi je tesko palo, jer bih sad vec imala neke preliminirane rezultate.
Sama procedura jako kratko traje, koliko vidim nekoga boli, nekoga ne boli, zavisi od zene do zene... mene jeste zabolelo, ali bukvalno na par sekundi, a sve ukupno je trajalo 10 sec. Znaci nevidjena sam kukavica i panicar, od nicega sam napravila ne znam sta, i samo sam se opteretila bez potrebe, a onda i zaboravila na bitnu stvar, a to je bilo da mi treba malo vise plodove vode.
Taj dan sam bila OK, medjutim juce sam imala bolove koji su trajali oko 4 sata.
Radili su mi kontrolni UZ, bilo je kontrakcija, ali do jutros se sve smirilo, hvala Bogu...i nekako su me ipak pustili kuci... Inace zadrzavaju u bolnici regularno svakoga ko se i najmanje pozali na bolove....
I eto tako.
Hvala Vam sto ste mislile na mene. Mnogo mi znaci. Sad mi predstoji malo tezi deo, cekanja na rezultate, ali trudim se da budem optimista i da razmisljam o drugim stvarima. Rezultati se cekaju tri nedelje, ali su u lab obecali mojoj drugarici da ce da gvirnu cim krenu prve deobe celija i da jave kakva je situacija.
Inace osoblje na Institutu je izuzetno ljubazno, da ne verujete, prava naucna fantastika za zemlju Srbiju.
Sve vas puno grlim, ljubim i pozdravljam..
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 8 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu