KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa test

+15
BiKsi :)
Strumfeta78
cicifu
Ema78
Kalina V.
caci
fizikela
Republica
Nefertari
Milijana
dr mali pariz
Dacaa
Gala
DraganicaN
HappyGirl
19 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od fizikela 28/5/2010, 11:34

Hvala ti na odgovoru. Meni je od porodjaja na ovamo pojacan sekret, bris je ok i vise ne znam sta da primenim da to regulisem. Mi danas punimo 4 meseca, i skuvali smo prelepu slatku jabuku. Tako sam pocela i sa starijim detetom, samo malo kasnije. Pozdrav za Sergeja!

fizikela

Broj poruka : 4
Datum upisa : 18.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Nefertari 28/5/2010, 11:51

A jer si radila vag i cervikalni bris? i meni je bio pojacan pa sam ih uradila i ispostavilo se da imam ecolli pa sam sad na antibioticima
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od fizikela 28/5/2010, 12:45

Pre mesec dana sam uradila oba, oba su bila ok. Sad sam uradila samo vaginalni, dr misli da ne moram opet cervikalni jer je u 2 kontrole nakon porodjaja bio ok, a u vag. brisu sam nakon porodjaja imala prvo stafilokoku pa streptokoku, 2 ture antibiotika :-(
Da ti ne pominjem to sto sam bakterije pokupila u porodilistu, pre porodjaja sam u mesec i po dana imala dve hospitalizacije pa sam radila briseve, plus sam uradila briseve i u pripremi papirologije za porodjaj, tj prijem za porodjaj, i svi su bili sterilni, odnosno sadrzali samo laktobacile, a sve tegobe su mi zapocele 3 nedelje posle porodjaja kada mi je prestalo krvarenje a sekret dosao do izrazaja...

fizikela

Broj poruka : 4
Datum upisa : 18.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od caci 15/3/2011, 13:24

Dva Papa testa po redu u tokom 6 mesec imaju HPV .Predlozili mi da se uradi HPV tipizacija.Dogovorila sam se sa doktorom da sacekamo da mi doge i proge ciklus pa onda odradimo tipizaciju,.tacnije pocetkom cetvrtog meseca.
Nestrpliva sam i pomalo uplasena No
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od dr mali pariz 15/3/2011, 14:57

Caci,verujem da si nestrpljiva,a i da si uplašena...samo polako.Ti si pametna i zrela cura koja prati svoje stanje i sve će biti to uredu... Papa test - Page 2 639820
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Kalina V. 20/11/2012, 14:11

Dobar dan.
Zbog nedostatka strucnog kadra (doktora, dolaze jednom sedmicno) u mjestu gdje zivim, molila bih nekog da mi protumaci nalaz Papa-testa.
U pitanju je moja majka, ima 48 godina, a nalaz je ovakav:
II grupa
Superficijalne stanice ++
Intermedijalne stanice ++
Parabazalne stanice +
Leukociti +++
Bakterije ++
Promjene nastale zbog upale +

Unaprijed, hvala.
Pozdrav! Wink
Kalina V.
Kalina V.

Broj poruka : 8
Godina : 37
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Ema78 20/11/2012, 14:39

Draga Kalina,

Nalaz 2. grupe ukazuje na netipicne zapaljenske promene, cemu u prilog ide i nalaz bakterija i leukocita, a imas i recenicu da su " promene nastale zbog upale". U svakom slucaju, terapija bi trebalo da obuhvata antibiotike/ vaginalete na osnovu antibiograma, odnosno nalaza vaginalnog i cervikalnog brisa.

Takodje, zbog godina, trebalo bi porazgovarati sa lekarom o mogucnostima ublazavanja menopauze,ako ti je mama usla u nju. Cest pratilac je suvoca vagine, a tu postoji mnogi nacini kojima eventualne tegobe mogu da se ublaze.

Sve u svemu, tvoja mama bi trebalo da nastavi da prati svoje ginekolosko zdravlje. Puno pozdrava!

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Kalina V. 20/11/2012, 15:03

Ema78, puno ti hvala na odgovoru. Ostaj dobro! :)
Kalina V.
Kalina V.

Broj poruka : 8
Godina : 37
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od cicifu 30/5/2014, 15:40

Drage moje, ne znam da li postoji jos negde ova tema o papa testu na Kutku- pa cu napisati ovde. Ja sam trudna i ulazim u 15 nedelju trudnoce. Spremam se za amnio. Medjutim, na moje insistiranje doktorka u DZ mi uradi papa i danas dodju rezultati IIIa grupa. Ja sam imala problem sa tim pre godinu dana - ali tada se ispostavilo da su kolicina streptokoka+ureplazma davali takav rezultat pod mikroskopom. Uputila me je na Visegradsku i dr. kesic (onkolog/ginekolog). Zakazah za 4.7. - prvi termin je tada. ALi , treba izdrzati do tada. Da li je neko imao ovakav papa u trudnoci i sta se radi u tim slucajevima? imate li mozda nekog u privatnoj praksi ko je dobar za te stvari? Puno hvalla na odgovoru  sunny 
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Strumfeta78 30/5/2014, 16:16

Uf Cicifu, nije bas prijatno,ali ja bih na tvom mestu odradila cervikalni i vaginalni bris, da se vidi da opet nije neka jaca infekcija. Jer svakako da bi radila AC, brisevi moraju da ti budu uredni. Znam da se izgled celija u trudnoci i posle porodjaja menja, tako da i to moze da da malcice drugaciju sliku. Ne znam, mozda ce se jos neka zenica javiti...ali ja bih prvo otisla i uradila briseve...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od BiKsi :) 30/5/2014, 23:26

Cicifu, ne znam da je neko radio papa u trudnoći, sem sofijeveks, kojoj je to dr tražila skoro, a ona je trudna. Uglavnom sve radimo pre početka procesa, pa onda posle ne traže, a nekako mi nema logike da se papa radi za vreme trudnoće. Cervikalni i vaginalni svakako uraditi, to se inače preporučuje, da se prati stanje, da ti se ne dosele neke žgamije. Nadam se da će ti se javiti neka cura sa sličnim iskustvom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Marie 1/6/2014, 10:14

Cicifu, ja sam i u prvoj trudnoci i sada u tom nekom periodu radila papa. U prvoj trudnoci je doktorki sumnjivo bilo kako izgleda grlic pod mikroskopom (inace sam jednom ranije isto imala nalaz III i hvala bogu nije bilo nista, cak su mi i biopsiju radili). Uglavnom, rekla je da svakako moramo da sacekamo rezultat, a ja sam se preplasila i pitala je sta ako bude III grupa opet, rekla je da ako slucajno bude nista necemo raditi sa tim u trudnoci, nego tek nakon porodjaja. Srecom bio je dobar nalaz, ali eto mozda ti znaci to moje iskustvo, meni nije ona delovala preterano zabrinuta... Probaj da se opustis do 04.07. da beba ne oseca nervozu i napetost, mislim da svakako taj nalaz nista na nju ne moze lose da utice!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Marie 1/6/2014, 10:15

Za briseve se slazem sa devojkama, da obavezno uradis.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od cicifu 4/6/2014, 09:39

Drage moje,
Situacija je sledeca: ja sam navikla da radim papu na 6 meseci i to je moja zelja bila da je uradim jer sam je poslednji put radila 13.11.2013. kada sam se spremala za VTO. Medjutim, u februaru ostala trudna prirodnim putem i 30.4. na moj zahtev radila papu. (nisam znala da se to ne radi u trudnoci Rolling Eyes ). Rezultat mi je dr iz DZ dala mesec dana kasnije sa vrlo , vrlo zabrinutim izrazom lica (iako sam ocekivala da ce me zvati ako su losi rezultati). Nekako uspeh da dodjem do dr. Kesic u Visegradskoj. Ona je priznati strucnjak za grlic. Verovali ili ne, gledala me kolposkopski i uzela i ona svoj PAPA. Rezultate cu opet cekati mesec dana (ona je svakako na odmoru do pocetka jula)- ali se nekako osecam sigurnije. Mada, rekla je da 'ako postoji bilo sta'( a to u ovom trenutku ne moze da tvrdi), to ce se raditi posle porodjaja. Napomenula sam joj da sam i prosle godine imala papa 3, ali da je zbog kolikcine streptokoka i ureaplazme mikroskop davao takav rezultat- ali ona nije uradila cervikalni bris No . TO me je totalno zbunilo jer ipak mislim da ste vi u pravu, a ne ona  Very Happy . Hvala na odgovorima.
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od nina :) 19/6/2015, 13:00

nadam se da cete mi odgovboriti jer vidim da odavno ovde nije pisano nista
radila sam papa test 24.4 i tek danas posle skoro 2 meseca dobila rezultat jer je doktor bio na godisnjem pa labaratorija pa doktor opet na bolovanju i sve tako u krug.bila par puta i zvala a uvek nije gotov .jutros me u 8 i 15 zove medicinska sestra da kaze da je konacno danas gotov i da pise 2 grupa ida je to dobro a da na rezultatu pise da ga ponovim za 6 meseci i pita me dal isam imala sekret ili nesto kad sam vadila jer zato moram da ponovim.a inace dan pred vadjenje pape mi je stalo posle 13-14 dana curenjastim da mi prvih 7 dana kao da nisam ni imala.dr mi reko da to nije nista jer me pregledo vaginalnom sondom posle obicnog pregleda ida je sve uredu dole.sad mi nije jasno sto traze3 da vadim za tako kratko vreme.sledeci put kad budem vadila videcu da zakazem pregled posle par dana od kraja ciklusada se sve ocisti jer ko zna mozda je sad imalo nesto a da nisam primetila ili da nije posle pregleda da je dr malo povredio jer mi je sam i reko da me je povredio.sta vi mislite
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od BiKsi :) 20/6/2015, 12:51

Nina, druga grupa je uredan nalaz. nema razloga za brigu. Kod nas se proverava na godinu dana. Mozda kod vas na pola godine, sto i nije lose, ja sam uvek pre za preventivu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od nina :) 20/6/2015, 12:53

biksi ja sam u vojvodini nisam negde u inostranstvu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od BiKsi :) 20/6/2015, 12:59

Znam nina gde si, pa i ja sam u Srbiji, nego svaki dom zdravlja ima svoju politiku. Bolje na pola godine raditi, i biti miran.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od KoMetaK 22/6/2015, 10:18

Nina, i ja se slazem sa Bixi, ja sam papu radila na 6 meseci, iako su mi nalazi kao i tvoji, bivali uredni, II grupa. Ipak smo u godinama, primale svakojake hormone... prevencije radi. Vazno da ti je rezultat dobar! yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Ema78 25/7/2015, 17:08

Cicifu, sta bi sa nalazom?

Devojke, ja skoro dve godine vucem mozaik na grlicu, veliki i grozan, i radila sam papu pre godinu i po godine, pa sada... oba puta nalaz uredan, al zapaljenje i dalje tu, iako su i brisevi uredni...kazu posledica porodjaja...dadose mi vagilact, pa da u oktobru, novembru lepo ukolonimo sve radiotalasima...eh da, radjena mi je i biopsija...
Nikakve tegobe nemam, cak ni sekret, osim na sreini ciklusa...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od ninica2 10/4/2016, 23:54

Pa da pokrenem malo temu,radim Papa nalaz na svakih 6meseci. Do operacije 2014 je bio 2grupa ok! Odjednom posle op na redovnoj kontroli uvecane endocervikalne celije. Zakazana kontrola na svaka 3meseca. Sada imam 3grupu,bris pokazao ureaplazmu i muž i ja popili antibiotike,ali nikako da ponovim bris na ureo jer dobijam sve cesce,sad na tri nedelje! Cekam da prestane pa da odradim bris,pa ponovo papa! Inace dr je divan i pazljiv,pa se nadam da ce sve biti ok,jer kada dodjem ulazim i bez zakazivanja,jer ne idem dok mi nije bas hitno. Nadam se da ce sve biti ok pa da pocnem sa trecom VTO :)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Papa test - Page 2 Empty Re: Papa test

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu