KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pronatal - Prag

+33
sunny.tp
KoMetaK
anavim
missile
babybe
lenjivica
hany
Ami745
nuno
Erata
viktorija1901
pempy
krol
dr mali pariz
Bubica28
anak
bbelly
barby
djole42
anamake
MARA
Dionisia
7-patuljaka
Zaneta
zoxa
maja76
ciklama
Kockica
bokica
Orline
Zoka83
anna
nena beba
37 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od bbelly Čet 15 Mar 2012 - 17:49

Potrebne su mi svezije informacije. Ako je neko bio u skorije vrijeme u Pronatalu, neka pise...moze i na pp
Pozdrav svima a posebno nena bebi as
bbelly
bbelly

Broj poruka : 12
Location : BL
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od anak Pet 4 Maj 2012 - 23:53

Mi danas bili kod Antića u Genesis Medicalu. On mi se ne sviđa. Ali onaj čovek dr.što radi uzv dojki, to je genije, neki dr.Lukač. Tako fin, tih čovek, temeljit i stručan. Antić je sve stvarno odradio profesionalno i kako treba, nemam šta reći, ali on kao on, kao osoba, ne kao lekar, nešto mi nije seo. Bez razloga. Mi smo mislili za Prag u Pronatal, ali sad ne znam, kolebam se.
I ja bih volela sveže informacije, lomimo se između Praga (obe klinike), Reša i Splita.
Više ne znam šta da radim i gde da se usmerim
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Bubica28 Uto 29 Maj 2012 - 13:27

Nova sam na ovom forumu. Jako sam mlada, ali moji jajnici vise ne mogu da proizvode jajne celije i neophodna mi je donacija istih. Vec sam dva puta radila VTO sa doniranom jajnom celijom kod doktorice Lazarovski na novoj klinici u Pragu.Bezuspjesno. Moje iskustvo sa tom klinikom zadnji put je bilo jako lose. Kako na klinici dolazi jako puno zena i samim tim imaju jako puno posla, njihov odnos prema pacijentima je jako povrsan. Imam utisak da rade sa pacijentkinjama kao na traci. Poslala sam im dva maila oko dogovora za sledeci postupak i cekala sam odgovor dvije nedelje. Tek nakon dvije nedelje, kada sam ih pozvala su mi odgovorili.


Iz tog razloga sledeci put bih pokusala na klinici Pronatal. Molim vas da mi odgovorite, ukoliko imate neke informacije vezano za kliniku Pronatal u Pragu. Vidim da niko odavno nije pisao nikakav komentar o njihovom radu trenutno. Da li znate da li radi kod njih neki kordinator sa ovog govornog podrucja? Da li je neko imao skorije iskustvo sa njima i kakvo je? Bilo koja informacija bi mi bila dobrodosla.

Bubica28

Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od dr mali pariz Uto 29 Maj 2012 - 14:16

Bubice, svoje mišljenje i komentar o klinici PFC, ostavi na datoj temi, https://kutak.forumotion.com/t1230-prague-fertility-centre-dr-sonja-lazarovska
nekim devojkama će i tvoje mišljenje značiti.
Sa srećom u Pronatalu !
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od bbelly Sre 4 Jul 2012 - 19:45

Imam konsultacije sredinom mjeseca. Uzbudjena...
Da li je neko od vas vec bio u Pronatalu u 2012. godini?
Pozdrav svima...
bbelly
bbelly

Broj poruka : 12
Location : BL
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od anak Čet 5 Jul 2012 - 12:35

Javi nam obavezno ff
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od krol Pet 6 Jul 2012 - 13:12

bbelly imas pp
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od bbelly Pet 6 Jul 2012 - 18:01

krol ::bbelly imas pp

Hvala :)
bbelly
bbelly

Broj poruka : 12
Location : BL
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od bbelly Sre 1 Avg 2012 - 14:37

Evo konacno javljam se sa novim informacijama...

Prvo da naglasim da sam pre odlaska u Prag dooobrooo iscitala ovu temu i moram da se zahvalim nena bebi na svim informacijama koje je nesebicno podijelila sa svima...meni su zaista bile velika pomoc.
Necu ponavljati, nena je sve fino objasnila o klinici, smjestaju,prevozu do centra i sl.

Ono sto sve zanima su cijene postupka pa cu poceti s tim...

CJENIK (EUR)

DONACIJA JAJNE STANICE 4.500
(Uključuje eventualni ICSI i kryoprezervaciju preostalih
embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima primatelja.
Ultrazvuk, praćenje nivoa hormona i medikamenti nisu uključeni)

STANDARDNI IVF CIKLUS 1.500
(medikamenti i kryoprezervacija preostalih embrija nisu
uključeni,monitoring (ultrazvuk i nivo hormona) nije uključen)

KOMPLETNI IVF CIKLUS 2.200
(kompletni monitoring uključen, medikamenti nisu uključeni)

TRANSFER DONIRANIH EMBRIJA 1.450

KRYOKONZERVACIJA 220
(sperme, embrija i jajnih stanica)

VITRIFIKACIJA 100
(sperme, embrija i jajnih stanica)

TRANSFER ZAMRZNUTIH EMBRIJA 450
(koristeći Transfercatether-Echotip)

MESA/TESE 1000
(anestezija uključena)

HISTEROSKOPIJA (bez anestezije) 200

HISTEROSKOPIJA (s anestezijom) 300

ICSI 300
(do 10 oocyta, svaka dodatna + 20 EUR)

PICSI 600
(do 10 oocyta, svaka dodatna + 20 EUR)

ASISTIRANI HATCHING 250

INSEMINACIJA 200

FISH (spermiji) 800

DONACIJA SPERME 200

REDUKCIJA 320

MEDIKAMENTI PREMA INDIKACIJI 800 - 1500

TRANSFER BLASTOCISTA (PRODUŽENA KULTIVACIJA) 300
(Korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
IVF ciklus nije uključen)

PGD POMOĆU FISH METODE, BIOPSIJA I LABORATORIJSKI POSTUPCI, PRODUŽENA KULTIVACIJA 2.000
(ICSI nije uključen, punkcija i anestezija i transfer embrija nisu uključeni)

Kontakt:

+420 261 711 606

sanatorium@pronatal.cz
pronatal@pronatal.cz

Za "nase" govorno podrucje, na recepciji klinike potraziti Kseniju ili Marinu Miskovic.

Bila sam dva dana u Pragu, mogu da kazem da sam prezadovoljna.
Konsultacije su prosle odlicno! Kroz prijatan razgovor sa dr Mardesicem dobila sam odgovore na sva pitanja, jasna i precizna objasnjenja o postupku. Konsultacije su trajale oko 1h.

Opsirnije cu pisati kada otvorim VTO dnevnik u septembru, do tada pozdrav svima... Ahoj lol!


bbelly
bbelly

Broj poruka : 12
Location : BL
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od pempy Sub 8 Sep 2012 - 20:38

Zdravo devojke,
pratim forume vec neko vreme. Usla sam u program za Pronatal krajem meseca na vto sa dj. Interesuje me iskustvo vas koje ste bile, kako ste putovale do tamo, da li je automobilom dovoljno bezbedno po embrion nakon transfera...

pozdrav,
pempy
pempy

Broj poruka : 11
Godina : 45
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od viktorija1901 Uto 11 Sep 2012 - 0:36

Zdravo svima ,i ja sam nova,sve najbolje sam cula za kliniku Pronatal ,pa sam se i ja prijavila na listu cekanja za konsultacije,koje ce biti tek u novembru,da li neko zna sta od rezultata treba poneti za konsultacije

viktorija1901

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Erata Pet 14 Sep 2012 - 21:06

Izvini, ali to valjda oni treba da ti kazu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od nuno Čet 18 Okt 2012 - 0:26

Pozdrav! Procitao sam sve na ovom forumu i slicne muke nas muce. Naime, uradio sam biopsiju testisa kod Radulovica ( 550e) i pronasao mi je par komada lose pokretljivosti i izmenjenog oblika. Supruga i ja planiramo da uradimo ivf/picsi u pronatal-u. Ona je potpuno zdrava, problem je u meni. Ovo sto je zamrznuto kod Radulovica, necu moci da nosim u Prag, ili ima neki nacin da izdrze 12 sati putovanja? Inace, Radulovic mi nije uradio nikakve analize, poturio mi je da potpisem neki papir na kome sve nejasno pise. Kada sam ga zamolio da mi objasni recenicu: "Saglasni smo da se zamrzne sperma, da se cuvaju i da se ne moze koristiti na bilo koji nacin." - on me isterao i rekao da dodjem po uzorak i nosim gde god hocu i da sam bas ja nasao da ga ispravljam u pravopisu!!! I tako isecenog me izbacio napolje. Necu odustati, ali ne verujem da ce mi uraditi histopatologiju i ostalo... Ono sto me sada interesuje, kako u Pragu u Pronatalu izgleda cena za zahvat koji planiramo. Dakle, treba ponovo da mi se uradi biopsija testisa, kod supruge kompletan IVF/PICSI. Medikamente cemo ovde i pripremu odraditi. Mozda ima jos troskova za koje ne znamo.
Hcala vam, izvesticu dalje..pozz svima

nuno

Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Erata Čet 18 Okt 2012 - 8:37

Joj nuno, strašno je šta preživljavate. Nadam se da će se javiti ovde neko sa sličnim iskustvima, ali u svakom slučaju, što se tiče Pronatala - slobodno im pošalji mail sa svim ovim pitanjima. Komunikacija putem maila te apsolutno ne obavezuje da nastaviš priču sa njima i das obavezno odeš. Samo ćete steći utisak o njima, dobiti informacije o načinu na koji bi oni rešili vaš problem i o cenama svega toga. Ne znam kako sa njima ide cela procedura, jer sam od njih odustala u startu. Razlog - na konsultacije se čeka 3 meseca!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od nena beba Čet 20 Dec 2012 - 12:07

Nuno,
pisi dr Mardsicu na e-mail, on licno odgovara na sva pitanja.
Ne znam kako sad, ali ranije se na konsultacije cekalo ali postupak je mogao odmah sledeci mesec posle konsultacija ako su svi uslovi tu.
Mozda sve moze odmah ako se prethodno izdogovara i odrade analize ovde. Znam da na uz mora da pogleda suprugu tamo sigurno, a ostalo je moglo sve ovde.
http://pronatal.cz/
srecno

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Erata Čet 20 Dec 2012 - 13:02

Ovo je odgovor koji sam ja dobila od njih. Pisala sam im na mail - pronatal@pronatal.cz

"Poštovani,

hvala na informacijama.

Kod nas je uobičajno da prvo dodete ovdje na konzultaciju kod docenta Mardešica.

Na konzultaciju se čeka 3-4 mjeseca a cijena je 100€.

Po konzultaciji će Vam docent preporučiti daljnji postupak.

Za prve konzultacije je poželjno da znate krvne grupe i da ponesete nalaze koje već imate.

Ukoliko ste zainteresovani za to, javite nam da bismo Vas mogli staviti na listu čekanja.

U slučaju da neželite tako dugo čekati, postoji mogučnost da dodjete na konzultaciju u našu kliniku Pronatal Repro u Češke Budějovice, tamo radi gdja. Škorić,njen e-mail: repro@pronatalrepro.cz, koja isto govori naš jezik i tamo možete doći na konzultaciju vec ovaj mjesec i nakon toga možete odmah ući u postupak.

Napišite koja varijanta je za Vas odgovarajuća?

Srdačan pozdrav

Ksenija Medved

Sanatorium Pronatal".


Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Erata Čet 20 Dec 2012 - 13:05

Meni nije odgovaralo toliko čekanje na, kako kažu, konzultacije :-)
Što se tiče ovog ogranka u Buđevicama, negde sam naišla na podatke (moguće na Rodi), da je jedan par imao dobra iskustva sa njima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od pempy Pet 21 Dec 2012 - 3:22

Ako smem da se ubacim, ja sam bila u Pronatalu preko Genezisa u Bg. Sve se odigralo jako brzo, od momenta prve uplate do poziva da je nadjena donorka, manje od mesec dana.
Verujem da je varijanta da nemate posrednike jeftinija, ali onda ona iziskuje vreme...

Pozdrav,
pempy
pempy

Broj poruka : 11
Godina : 45
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Ami745 Pon 22 Apr 2013 - 16:50

Poštovane,
ovdje sam po prvi put, i prošla sam pakao sa svojim problemom začeća.Potrošila velike novce, prešla hiljade kilometara, i za što?Da bih dala 6000 eura,klinici PRONATAL u Češkim Budejovicama, gdje su tek na dan transfera rekli da su mi ostale 2 jajne stanice od 8, odnosno da ih 6 nije uspjelo, te da nema prilike za zamrzavanje.Odnos totalno neprofesionalan, samo ste im brojka,a o informacijama, koje su dužni da vam pružaju, da i ne govorim.Za sve ih morate moliti.Na prvom pregledu, je sve med i mlijeko, skoro pa 99 posto, da će sve biti u redu.Na dan tretmana,odnosno ,kada izbrojite novac, e tu počinje druga priča.U smislu da je sve u Božjim rukam, da novac nije sve, te da su oni tu uvijek za drugi pokušaj.Drage moje,ovo je samo moje iskustvo, nadam se da druge imaju ljepše, što bi mi bilo od srca drago.Ali za one koje planiraju posjet ovo klinici u pomenutom gradu,savjet:"Dobro otvorite oči,i ne razmišljajte osjećajima, kao ja nego glavom",da ne odete kući uništena duha i u minusu od nekoliko hiljada eura.
Pozz!

Ami745

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od hany Pon 22 Apr 2013 - 16:54

da li ti je vto uspela
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od zoxa Pon 22 Apr 2013 - 17:40

Ami nadam se da je VTO bila uspjesna.
Ako su obecavali uspjeh unaprijed, to je zaista neprofesionalno i nefer.
Meni je na drugoj klinici isto poslednji dan receno da od 7 imam samo jednu dobru celiju i jednu granicnu, mislim da se do poslednjeg momenta ne zna...
Nedavno sam za prijateljicu citala na CZ forumu iskustva o Pronatalu u Ceskim Budeovicama i svi ih hvale i to bas, tako da mi je bas zao zbog tvog loseg iskustva.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od hany Pon 22 Apr 2013 - 18:35

bas sam se iznenadila citajuci post od ami , o pronatal sam sve cula naj naj
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od lenjivica Pon 22 Apr 2013 - 20:55

Svi oni greše, i svi su fabrika novca, i PFC hvale do nebesa, a kod mene su napravili kardinalnu grešku tako da...jbg! ideš dalje
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Ami745 Uto 23 Apr 2013 - 13:00

zoxa ::Ami nadam se da je VTO bila uspjesna.
Ako su obecavali uspjeh unaprijed, to je zaista neprofesionalno i nefer.
Meni je na drugoj klinici isto poslednji dan receno da od 7 imam samo jednu dobru celiju i jednu granicnu, mislim da se do poslednjeg momenta ne zna...
Nedavno sam za prijateljicu citala na CZ forumu iskustva o Pronatalu u Ceskim Budeovicama i svi ih hvale i to bas, tako da mi je bas zao zbog tvog loseg iskustva.

Draga Zoxa,ništa od toga.Nakon 14 dana Beta HCG:2,0 mUL/mL.Šta da kažem,očaj.Ne znam više šta da radim.Oni su me emotivno dotukli.Ne želim da razočaram druge, ali samo im savjetujem, da dobro otvore oči.I da se nadovežem na tvoje iskustvo o jajnim stanicama.Mogu da nam prodaju priču, koju god požele, kada mi uopšte nemamo načina da pratimo razvoj tih stanica,kao što sam čitala, da negdje daju 24 satni pristup informacijama o razvoju J.S.I onda da ostatak ide negdje drugdje.Ma iskreno, ne znam više šta da mislim.U svakom slučaju sretno svima, koje na ovakav način pokušavaju da dođu do prinove, i to od srca!

Ami745

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Ami745 Uto 23 Apr 2013 - 13:03

hany ::da li ti je vto uspela

Ne :-(

Ami745

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pronatal - Prag - Page 3 Empty Re: Pronatal - Prag

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu