KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 5 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 4/9/2012, 19:01

era :: Opet ponavljam deca su razlicita i mislim da je jedino bitno da ih niko ne primorava da rade nesto sto ne vole, a ne moraju, ako vise vole da se igraju nek se igraju, ako vise vole da uce kroz igru to im treba pruziti
E baš tako!
Mene su kao Simonu, još kao jako malu slali na engleski, u muzičku itd. Ali, za razliku od nje, išla sam i u obdanište i to od 9og meseca.
I ja sam zahvalna svojim roditeljima, a možda bi bila još više, da su me malo pustili i da dišem. Ja i danas učim, sada sa zadovoljstvom, ali onda kada hoću i šta hoću. Tada, možda sam htela da se igram baš kada sam morala da sedim u klupi sat vremena, jer imam još jedan čas.
Dakle da me ne shvatite pogrešno, nisam ja protiv učenja, već protiv časova ovoga ili onoga Wink A i ja ću svoje dete učiti eng. ali onda kada skače u baru ili visi sa drveta Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 4/9/2012, 20:43

Luci se svidja vrtic, ali joj je lepse kuci! To je problem.
Mirjana, i ja sam protiv casova u klupama i ucenja preko mere, al ovo danasnje ucenje nije uopste u klupama. Luca ide na engleski odavno ali uopste ne kapira da ide da uci, ona tamo ide da se igra. Kad god je vreme pristojno oni su napolju, imaju kucicu na drvetu i tamo se veru. onda im pustaju neke super pesmice sa jump, jump, jump i svi skacu ko blesavi, onda run, run pa trce i tako. Pricaju im dvojezicne bajke, odnosno glume, pa onda sviraju na raynim instrumentima, pa crtaju, prave od plastelina. Luca obozava tamo da ide, zbog tih casova je naucila dva dana u nedelji, pa stalno pita jel danas utorak, a cetvrtak (dani kad ide na engleski)...
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 4/9/2012, 22:52

naravno da su deca razlicita...ali ovde su i razliciti uzrasti..moja dunja ima tek 2 godine i rano je jos i za pravljenje leda i kolaca i svega..ona to tek upoznaje i shvata..sad je faza igranja sa lutkama,kockama i crtanje,tj pisanje,da ne kazem vise cepanje iste bojanke...tako da zaista ne mogu porediti tako nesto...ja kazem volim vrtic jer ona isti shvata kao "igraonicu"gde je za sada sve dozvoljeno i prosipanje vode iz flasice po stolu i lupanje,skakanje i gledanje crtanih filmova do besvesti..oni jos uvek ne izlaze napolje...a kad napuni 3 godine valjda ce znati da mi kaze kako ona dozivljava vrtic,zasad ga voli jer ima puno dece i vaspitacica je obozava...eto...da se deca i uzrasti ne razlikuju svi bi bili u istoj grupi..tvoje dete je u vrticu..a ja konkretno pricam za jaslice gde nije guzva...svako dete moze doci do izrazaja...itd...itd...vrtic je posebna prica...zna da bude upisano i po 40..da su uzve u sobi..da bude dosta njih prkog karaktera...zavisi kako se dete snadje i kako na to gleda...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 5/9/2012, 09:05

Slazem se. Razliciti su uzrasti, razlicita deca i razliciti vrtici. U nasem vrticu u grupi ne moze biti vise od 14 dece na dve vaspitacice. I imaju potpunu animaciju. Njima nije dozvoljeno da rade bas sta hoce nego ih usmeravaju, a crtani su strogo zabranjeni, odnosno jednom mesecno ili redje im puste crtani i to sve na zahtev roditelja. Jer su roditelji bili misljenja da placaju vrtic ne da deca gledaju crtane vec da vaspitacice rade sa njima. Ja nisam protiv crtanih, kompjuterskih igrica i slicno, ali sam se slozila sa ovim pristupom. U nasem vrticu jaslice su do 18 meseci posle su vrticke grupe, pa su deca od 18 meseci do 2 godine u jednoj grupi, a deca od 2 do 3 u drugoj, ali provode dosta vremna zajedno, napolju u igraonici i slicno. Tako da je ocigledno sve razlicito....
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 6/9/2012, 22:30

Pozdrav svima sa mora, mi smo zbog vrtića upoznali ceo hotel i celu plazu. I moramo se svi družiti. Eto, sloboda upoznavanja, druženja i kontakata... Svuda!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 6/9/2012, 22:53

cufta ::Pozdrav svima sa mora, mi smo zbog vrtića upoznali ceo hotel i celu plazu. I moramo se svi družiti. Eto, sloboda upoznavanja, druženja i kontakata... Svuda!
likeit
Era, znam ja kako izgledaju danasnji casovi - u svakoj skolici drugacije. Negde su super, a negde bolje da su roditelji platili da im deca tamo ne idu, jer kad naucis pogresno, gore je nego da nisi nikada ni znao. Veliki problem su i danasnji roditelji, i ono sto ocekuju (ne svi) za pare koje su dali. Oni zele rezultate, a ne shvataju kako malo se moze, tj. treba u tom uzrastu.
Zapravo...moze se mnogo, jer su deca vrlo radoznala i lako usvajaju, pa se nadam da ce svuda casovi zaista postati igra.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od maus 2/10/2012, 11:54

Moram vam napisati jutrasnje ponasanje Anine vaspitacice.
Jedan deckic M. nikako ne moze da se navikne na novu grupu i nove vaspitace i place svaki put kada ga mama i tata ostavljaju. To sam cula od njih, njegovih roditelja, jer se ne srecemo ujutru, ja malo ranije dodjem. Jutros sam imala malo vise lufta, pa sam kasnije nego uobicajeno odvela Anu u vrtic i tada stizu i M. i njegovi roditelji. M je poceo odmah da place, cak i da vristi i da se otima. Mi smo ostale u hodniku da obuje Ana patofne i sve vreme slusam kako M vristi, cak je pokusao i da pobegne iz ucionice. Vaspitacica M. ga je vukla za ruku i histericno vikala na njega":Kod mene se ne place, kod mene se ne place!" Ulazimo na vrata i hocu da se poljubim sa Anom, pri tom M i dalje vristi i vidim vaspitacicu(koja je okrenuta ledjima) kako jako drzi M za ruku, drzi mobilni u ruci i vice:" Sad cu da zovem policiju i da te odvedu u stanicu!!!" Pogledam u Anu koja na svu tu situaciju cudno gleda, cak se i privila uz mene, brzo bacim pogled ka ostaloj decici koji ukupano stoje i posmatraju M i vaspitacicu. Ana me tiho pitala zasto ce vasp. zvati policiju. Vratila sam je u hodnik i pokusala malo ublaziti tu nepriajtnu situaciju. Jos dve majke su bile u hodniku sa decom i sve to slusale.

Sada se pitam kakva je to vaspitacica koja nema autoritet i koja mora dete da plasi da bi ga "smirila" (M je upao u jos vecu histeriju).Anu NIKADA nisam nicim plasila, ni bubom, ni mrakom, ni babarogom...nicim. Ako nisam u stanju da smirim dete i da mu objasnim neke stvari necu se koristiti tim stvarima, to je za mene poraz!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 2/10/2012, 12:03

E Misu, na zalost takvih je mnogo u nasoj zemlji!
Nju treba tuziti i treba da leti odatle. Medjutim, cisto sumnjam da ce u nasoj zemlji zbog takvog ponasanja biti zaista iskritikovana. Ko zna koliko je generacija istraumirala No
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 2/10/2012, 12:06

Jooj Maus, ja kad ovakve stvari citam, dodje mi da zadavim neke ljude. Opste je poznato da u svakom poslu ima i dobrih i losih, ali posao sa decom je jako zahtevan i specifican, posebno sa malom i nedopustivi su takvi izlivi besa.
Lenki sam izabrala vrtic, jedan privatan, mali, blizu moje mame i mog posla i na 10 minuta od nas. Grupa ima osmoro dece, a ukupno u celom vrticu 20, tako da je bas kucna atmosvera sto mi se mnogo svidja. O svemu se u hodu dogovaramo sa vaspitacicama, pa i o hrani, dolasku i odlasku.. Za pocetak ce ici na 4 sata, od 08-12h, a kasnije cemo videti. Kad ja pocnem da radim, morace i na 8 sati, ali do tada ce se vec privici.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 2/10/2012, 12:08

uf..... a da ti porazgovaras sa vaspitacicom u vezi sa tim malim, ali tako da niko ne vidi da razgovaras sa njom. Ni deca, ni njene koleginice, ni drugi roditelji..... nasamo..... mozda ces joj dati neki pametan predlog, resenje, ideju...... mozda niona ne zna kako da resi problem sa njim. Nekada ljudi koji nemaju veze sa nasim strukama rese problem.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 2/10/2012, 12:16

Ma ne slazem se sa vama da tek tako treba nekoga kazniti.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 2/10/2012, 12:34

E Cuftice, bila sam istog misljenja dok nisam pocela da radim u skoli i videla da vecina takvih ne misli da gresi i ne pristaje da se menja.
Opet, u pravu si, nisu svi takvi. Treba svima dati sansu.
Mene bas interesuje od kojih je i sta bi bilo kad bi nasa Misica pokusala da poprica sa njom. Cekam
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od JocY 2/10/2012, 12:52

Mene najvise nervira to plasenje dece policijom. Policiju dete treba da shvati ko svog prijatelja koji ce mu uvek biti u pomoci kad je u nevolji (npr kad se izgubi da se javi policajcu koga vidi itd). Policije treba da se plase kriminalci i tacka, deca treba da vide zastitnike u policiji jer oni to zaista i jesu. I uopste slazem se sa vama da deci ne treba navlaciti traume bez razloga...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 2/10/2012, 12:55

pa na to sam i ja Mirce mislila. Ima onih koji nisu imali od koga da nauce posao, jer znamo da danas svakog boli uvo nekoga drugog nesto da nauci. A eto zaboravljaju da ce ti isti sutra njihovu decu vaspitavati, uciti, leciti..... Trbeba uloziti trud u nekoga, vreme.....dati njemu vreme....pa bas ako ne uspe sve....... najlakse je nekoga odbaciti....u bilo kom smislu. I u toj lakomislenosti, mozemo mnoge dobre kadrove izgubiti......
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 2/10/2012, 12:57

Jocy, babama i dedama je to omiljeno plasenje...... bas babama i dedama..... ostalo iz starih vremena kad se policajac uhvati za sapku.....svi paliiiiiiiiiii....kud koji, mili moji......
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od JocY 2/10/2012, 13:01

Ma moze njima da to bude omiljeno koliko hoce al nek ukljuce zdrav razum. Svi pljuju policiju al zamisli da se dete na ulici obrati nekom ko nema bas najbolje namere prema tom detetu. Dete treba od malih nogu uciti da mu je policajac prijatelj...ja odoh u off ali morala sam ovakve stavri me uvek iznerviraju valjda zato sto sam pandursko dete Razz
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 2/10/2012, 14:35

Potpuno se slazem sa svima vama, al ima jos nesto.
Nisam vaspitacica ali dosta radim sa decom...ovakvom ili onakvom...bolesna deca su jos teza za saradnju jer je prisutna i bol-fizicka...kao i strah.
Elem, ne opravdavam vaspitacicu...al neka deca su jednostavno takva! Mozemo da se trudimo oko njih, molimo, objasnjavamo, kao kaznjavamo na pametan nacin...ali ako ih roditelji vaspitavaju drugacije nema svrhe onda.
Bio je jedan mali kod nas...katastrofa! Svi sa njim kao i sa drugima (prica prica i samo prica) al nikako nije hteo da saradjuje. Prvom prilikom kada mu je mama dosla u posetu...i cula kako se ponasa...toliko se izvikala na njega, pripretila mu...samo sto mu samar nije lupila...! Od tog momenta on ko bubica...i posle kada god je kreuo da besni mi mu samo spomenemo da cemo to sve reci majci kada bude zvala! Iste sekunde se smiri!

Ne znam, nisam pametna...svega sam se nagledala. Al da je ruzno ponasanje te vaspitacice - ruzno je i pogresno!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 2/10/2012, 18:04

Jocy ::Mene najvise nervira to plasenje dece policijom. Policiju dete treba da shvati ko svog prijatelja koji ce mu uvek biti u pomoci kad je u nevolji (npr kad se izgubi da se javi policajcu koga vidi itd). Policije treba da se plase kriminalci i tacka, deca treba da vide zastitnike u policiji jer oni to zaista i jesu. I uopste slazem se sa vama da deci ne treba navlaciti traume bez razloga...

Ja sam tako bas objasnila mom sinu. Inace ga ne plasim nicim, mozda zato i kukam tamo u mom dnevniku lol! No kako i Maus rece time bih tek pokazala moju nemoc, nekako cu se izboriti sa njim ali bez plasenja kojecim... Mozda je to tezi nacin ali dugorocno mislim bolji.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od HappyGirl 2/10/2012, 19:07

Maus, mislim da je tvoj način vaspitanja odličan, to sam ti već više puta rekla.

Pitam se što nijedna od vas nije pitala vaspitačicu zašto se tako ponaša... i ponudila je pomoć tipa "ajde da smislimo kako da rešimo taj problem svi zajedno.
Nema opravdanja za takav način ponašanja koliko god da je dete nemoguće.To je i dalje samo dete a mi smo odrasli.

Pre izvesnog vremena sam imala slučnu situaciju u školi, a još jednu sličnu sam imala i ranije.

Poslala sam dete do nastavničkog wc, koji je preko puta učionice u kojoj sam držala čas, jer je detetu koje je inače 8 razred, upala tempera u oko jer smo radili driping. U našem wc ima ogledalo i voda a u dečijem ženskom nema ogledala, toalet papira, sapuna nikada a trenutno ni vode nema. Posle 30 sekundi čujem viku i pogledam a tetkica viče tako na dete da sam se šokirala. Dete spustilo glavu, zacrvenelo se, ćuti. Pored deteta druga nastavnica ćuti i gleda taj verbalni teror. Tetkica viče, šta ti tražiš tu, sad ću ovo, sad ću ono, mrš napolje, šta ti misliš. Sve uz mlataranje rukama tj. metle. Dete se zabetoniralo. Ja priđem lepo i pitam u čemu je problem a ona i dalje viče. Ja joj objašnjavam da je detetu boja u oku, da mu treba ogledalo i česma da sam je ja poslala u nastavnički wc...a ona i dalje viče i vređa. Kaže meni a šta si ti ovde direktor pa im određuješ gde će oni u wc. A joj majko mila onda sam izbrojala do 4 jer do 10 nisam stigla i rekla je sve šta sam mislila da treba da kažem.

Tako sam jednom videla i sekretara škole, izašla sam iz zbornice jer sam imala pauzu da vidim šta se dešava jer buka je bila užasna mislila sam počeo rat, kaka maltretira dete, vičući i mlatarajući rukama kao da će da ga udari. E onda sam otišla do sekretara i rekla mu šta imam.

Niti hoću niti mogu da tolerišem maltretiranje deteta. Danas je tvoje, sutra će moje. Neće moći. Pre neki dan sam komšiji rekla da prestane da psuje decu i da se dere na njih dok se igraju ispred zgrade. Stalno mu smetaju. Deci govorio da mu se napuše ....., da će mamu da im ... on oće da odmara a od njih nije u mogućnosti.
E kad sam ga videla lepo sam mu rekla šta sam imala a on je onda pokušao meni da objasni kako ja to ne razumem jer "komšinice ti nemaš decu".

Nisam ja nikakav heroj, niti sam neka pamet, možda i grešim ali maltretiranje dece nikako ne varim.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 2/10/2012, 19:19

Happy queen
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 3/10/2012, 09:52

Medjuljudski odnosi su nekada jako komplikovani. Ova Mausina i Hepina prica to najbolje pokazuju. Nikada sigurno ne znamo sta je najbolje uciniti. I ja onda kao i Hepi, probam da se uzdrzim, pa ne uspem..... Tince je u pravu..... sta da se radi, ako roditelji rade suprotno od onoga sto je socijalno prihvatljivo.... ja to ne znam, ne bavim se time....rukovodim se kao ivecina ovde svojimosecajem, i savetima i razmisljanjima koje citam ovde na Kutku.
Za Jocy: Luciju smo ovo leto naucili ko su policajci (na aerodromima kada smo isli na more). Bila je odusevljena uniformama "zene vole oficire", ali je itekako razumela njihovu ulogu kada smo joj objasnili. Sva se udidi kada su tu, lepo hoda, drzi me za ruku, Bog zna kako je ponosna, i salje im poljupce. Nemam rodbinske veze sa policajcima, ali izuzetno postujem tu profesiju.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od maus 3/10/2012, 10:17

Nisam je Happy pitala za takvo ponasanje iz vise razloga:
-jednom sam pred Anom imala verbalni sukob sa nekom majkom i nikad vise - rekla sam.
-sigurna sam da bi svojim pitanjem za takvo ponasanje samo jos vise razljutila vaspitacicu i da bi doslo mozda i do svadje sto ne bi volela da Ana niti druga deca cuju.
-da je postojala bilo kakva mogucnost da nasamo popricamo o njenom ponasanju ja bi to uradila.
-sigurno cu izneti sve ovo na sledecem roditeljskom sastanku.

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 3/10/2012, 10:24

maus ::
-sigurno cu izneti sve ovo na sledecem roditeljskom sastanku.



Super Misu...jedva cekam da cujem kako je proslo. Neka se postidi i da to vise ne uradi.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od HappyGirl 3/10/2012, 12:59

Mišu, baš tako, nikad pred decom.
I nema ona šta da se svađa sa bilo kim. Ona je u obavezi da odgovara na sva pitanja roditelja, koja se odnose na njen rad u ustanovi.
Držim fige da na kraju sve bude pozitivno za sve a pogotovo to dete.

Nego drage žene, molim vas nabavite a ima i na netu zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja. Nažalost iz moje prakse shvatam da ga 99% roditelja nikad nije ni prelistalo a kamoli čitalo. Ima tamo što šta što može biti od koristi pri određenim konfliktima i sukobima i što šta o lakšim i težim povredama radnih obaveza. Dok nisam to uradila ... Kada sam se informisala sada sam uvek spremna za svaku diskusiju Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od maus 3/10/2012, 13:09

Sada me podseti na ispit iz prve godine SISTEM VASPITANJA I OBRAZOVANJA Very Happy
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 5 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu