Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Strana 2 od 15 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Ići dole

Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta taj 19/4/2012, 18:32

Znam samo nas slucaj: 4 vrtica sa jaslicama su u istom kraju. U jednom (njenom) se kuva hrana za sva 4, a u drugom je "centrala" za sva 4, i tamo se konkurise za sva 4. Mi smo pisali na listi konkretan vrtic, odnosno jaslice. To je izgledalo ovako: 1. "pcelica", pa nadalje one koji su nam po prioritetu dalje, ako je ne prime, a primili su je, bez ikakve "veze". dakle; 2. "kralj petar", 3. "Sveta Petka". Na pitanje da li smo konkurisali u druge, odgovorili smo sa :"ne". Pretpostavljam da su mislili na neke druge vrtice koji nisu pod brojevima od 1-3. Ne znam da li su kompjuterski povezani. Ona nije bila na spisku primljenih u konacnoj listi, jer nije imala punih godinu dana u septembru. tek je sada u februaru napunila godinu dana, ali su nam rekli da se javimo mesec dana pred onaj mesec kada planirano da podje. Posto je bila prijavljena na konkurs, nisu nam nista vise trazili, dali su nam samo uplatnicu da uplatimo, i zvali smo uciteljice da nam daju instrukcije. mi placamo punu cenu 8666 dinara, ali veruj mi , dobijamo mnoooooogo vise nego sto to kosta i mnoooogo vise nego sto smo i sanjali.
nena bebo, sta rade tvoji :)?
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 49
Datum upisa : 20.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 19/4/2012, 18:52

mis ve isto kao cufta...cak nam je i uplatnica ista lol! lol!
...bas sinoc kad smo bili kod prijatelja,a oni imaju sina od 4 god koji takodje ide u vrtic...i posle njihovog igranja i vriske njegov tata kaze..ma ni 15000 nije mnogo...hahahahhah Laughing
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 39
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/4/2012, 11:03

Buby u pravu je covek. Ni visa cena ne bi bila mnogo. Dodala bih jos nesto. Pored ovog sto je Sneza rekla, to su vece grupe, i mora da se zna red. To je ono sto oni nauce za ceo zivot. Te uciteljice, em su strucne, em je kroz njihove ruke prosla gomila dece. Meni Lucija pridje knjigama i odmahuje odrecno prstom, i ne pipa knjige, a do polaska u jaslice ih je cepala. I to je ono drustvo sa kojima ce se sretati ceo zivot, na poslu, u autobusu...i ovakvi i onakvi.....i sto rece Sneza posle u skoli....u zivotu. I ja i moj brat se druzimo sa drustvom koje znamo jos iz obdanista. Ta se prijateljstva jednostavno ne mogu nikada rasturiti, i to je divno!!! A to daju drzavne jaslice i vrtici.
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 23/4/2012, 11:21

Sad procitah cenu vrtica. U Lo drzavni vrtic je mesecno 3.760,00 dinara. Kada dete ne ide u vrtic, a roditelj donese opravdanje za te dane onda se placa 50% od ukupne cene. Dan kosta 188,00 dinara .
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/4/2012, 11:44

ne zovu dzabe tvoju Lo - Lozana Very Happy
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj 23/4/2012, 12:24

Kako su kod vas skupi vrtici affraid
Mi za celodnevnu nastavu, sa dva kuvana obroka placamo 1500 denara a to je 24 eura . Dete se donosi najkasnije 8.30 posle sledi dorucak, pa od 9-10 imaju slobodne aktivnosti ,igraju razno razne igrice, ili im puste muziku pa igraju ili igraju igrackama od 10-11 imaju casove.Svaki dan razlicito muzicko,fizicko,matematku,kultura i ponasanje,likovno . U 11.30 im donore rucak svaki dan kuvano jelo. Posle rucka spavanje. Dete moze da ostane u vricu do 16.30. Oni koji ostaju posle 14 sati dobijaju uzinicu,kiflu,hleb necim namazanim.
Ja sam stvarno prezadovoljna ovim vrticem gde Marko ide jos od 1 godinu yes
caci

Broj poruka : 4528
Godina : 37
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 23/4/2012, 12:50

cufta ::ne zovu dzabe tvoju Lo - Lozana Very Happy
hahahahahaha sad se setih pesme
LOZNICA LOZANA LEPSA OD PARIZA LEPA IZ DALEKA JOS LEPSA IZ BLIZA Very Happy
Sad procitah i Cacin post. Kod njih jos jeftinije. I kod nas je isti raspored i naravno svaki dan je drugo kuvano jelo i uzina posle budjenja. Ponedeljkom na oglasnoj tabli je spisak obroka za celu sedmicu, tj. 5 narednih dana: dorucak rucak, uzina.
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj 23/4/2012, 13:09

maus ::
. Ponedeljkom na oglasnoj tabli je spisak obroka za celu sedmicu, tj. 5 narednih dana: dorucak rucak, uzina.

da da isto yes
caci

Broj poruka : 4528
Godina : 37
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/4/2012, 14:06

Ja imam jos nekoliko meseci otkako nam sin dodje da se premisljam oko obdanista ali mislim da ce ipak biti privatno. Taj argument da ce deca ici u obdaniste i skolu sa istim drustvom mi se cini dosta dobrim, kao i da mora da nauci da se bori... Da je biolosko dete koje je od rodjenja kod mene verovatno bih ga upisala u drzavno obdaniste iz tih razloga. Ali posto ce za jedan deciji vek nas sin preziveti dosta trauma, necu da ga odmah po dolasku bacim u borbu. Ako su u privatnim obdanistima manje grupe a i zainteresovani su da deca tu idu onda ce biti i zasticeniji a mogu i da im izvodim valjda i da ga ispisem... Kroz nekoliko godina ce biti i jaci pa ce se prilagoditi deci u skoli i ako ih ne zna... A mozda ce i neko dete iz privatnog vrtica ici u tu skolu a imace i decu ovde iz naselja koje ce upoznati... Tako bar sad razmisljam, videcemo kad dodje vreme za vrtic...

Broj poruka : 8349
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 23/4/2012, 17:04

cuftice,
evo cekam da zaspu, al se nesto vrpolje... :)
ma nisam pametna da li da ih dam u vrtic u kraju koji i nije bas blizu ili vise ka centru grada (mi smo na periferiji), blize poslovima? i cijem?

jos nesto: ja sam na jednoj adresi prijav;jena a one mi mm na drugoj...kod svekrve...zbog doma zdravlja boljeg... sad se bojim da to ne ispadne problem za vrtic
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 23/4/2012, 22:06

Isti raspored obroka, kuvanih, nekuvanih, spavanja, igranja je i kod nas. S tim sto se otvara u 5:30h, i tamo mogu da ostanu do 18h. I kod nas je ispred oglasna tabla sa jelovnikom i aktivnostima za celu nedelju. Danas je pojela ceo tanjir pasulja sa slaninom i udrobljenim hlebom :).
Simona, i ja bih vrovatno isto uradila da je usvojena. Dosta je borbe za jedan mali zivot.
Neno, i moj mm je prijavljen na drugoj adresi gde je ranije ziveo, a zivimo na adresi gde sam ja prijavljena i Lucija. Na toj opstini se i kandidujemo. Licno mislim da je vazno da je blizu kuce, a ne blizu posla, jer ako je blizu kuce, ne trebaju ti kola, onda ni nema problema sa parkiranjem. Mogu biti snegovi kao u februaru, vrucine i sl., opet je bolje blizu kuce. Blizu kuce posle valjda treba da je i skola...meni to deluje logicno.
A sto se cena kod nas tice, razlicite su zavisno od broja clanova porodice, koliko njih je zaposleno, i koliki su prihodi. Kod nas je tri clana iako smo mi psa usrdno pisali da zivi sa nama, ukupni prihodi su nam iznad ponudjenog maksimuma (53.000), i oboje smo zaposleni. Zato placamo najvisu cenu 8666dinara koja je ustvari 65% ukupne cene, jer u BG, 35% od cene svima placa grad.
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 23/4/2012, 22:25

cufta :: Meni Lucija pridje knjigama i odmahuje odrecno prstom, i ne pipa knjige, a do polaska u jaslice ih je cepala ..........I to je ono drustvo sa kojima ce se sretati ceo zivot, na poslu, u autobusu...i ovakvi i onakvi.....i sto rece Sneza posle u skoli....u zivotu. I ja i moj brat se druzimo sa drustvom koje znamo jos iz obdanista. Ta se prijateljstva jednostavno ne mogu nikada rasturiti, i to je divno!!! A to daju drzavne jaslice i vrtici.

E, taman napisah u RD kako mi Andrija unistava knjige!!! Znaci, zreo je za jaslice!

Cufta zna da ja nisam fan ranog upisa deteta u jaslice, verovatno zato sto ucitavam svoje licno lose iskustvo iz njih. U obdanistu je bilo vec drugacije ali... ostao je gorak ukus boravka u jaslicama (sa 2 godine su me dali bez dana i sata pripreme, ma ni pola sata, tako je bilo i sa drugom decom davne '72).

Meni je isuvise idilicno i romanticno to o prijateljstvima iz vrtica, bre, Cufto! Ostao mi je samo 1 drug kasnije jer je ziveo vrata do mojih.... a sad ne znam ni gde je.... Isto je sa bratanicama, npr, samo ako nastave da idu i u istu OS, ima sanse da se druze i dalje... Dakle, vrlo individulano.... i retko!

Mm je na jednoj adresi prijavljen, a dete i ja na drugoj. A u DZ, koliko mi je poznato, jedino je deci dozvoljeno da mogu da ih prijave roditelji u bilo kom DZ, nezavisno od prijave prebivalista. Dakle, niko nam nije pravio pitanje sto nisam izabrala DZ na opstini gde je mali prijavljen.

E, da nije Cufta upisivala Luciju u jaslice, ja ne bih ni saznala da, kao nezaposlena, ne mogu da upisem dete. Mada cujem da nisu vise tako rigorozni. Dakle, sve su mu sanse da vidi vrtic tek kad bude predskolac!
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 48
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 24/4/2012, 18:03

Ne, mozes da ga upises, ali ako ostane mesta posle onih gde su oba roditelja zaposlena. prednost imaju u svim predskolskim ustanovama deca samohranih roditelja i deca gde su oba roditelja zaposlena.
Pa ja sam i mislila na one koje znamo iz obdnaista lai smo nastavili druzenje dalje kroz osnovnu skolu. Sa nekim i u srednjoj, ali niko od njih nije bio u daljem skolovanju. Neke sam i ja izgubila - moju prvu ljubav Zeljka, i tada najbolju drugaricu Aleksandru.
i ko ti je kriv kada pamtis tako rane dogadjaje. '72g sam ja imala 4g i uzivala u vrticu, he, he.
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 24/4/2012, 18:08

E, al ti si krenula tek sa 4 godine!!! A ja sa 2 godine u vreme kada nikom nije padalo na pamet da postepeno privikava dete za jaslice. To je bilo za slabice! Uzas. Kakvo ostavljanje na pola sata i slicne metode. Verujem da sad same vaspitacice ne bi prihvatile da im se samo tutne u ruke dete koje je u soku jer mama nestade odjednom i place...!

No, na stranu moja tuzna sudbina , ko je jos sem Dunje i Lucije div junak(-inja) da mirno krene u jaslice nakon 1 rodjisa? Podestite me, zene, stao mi mozak.....
lena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 24/4/2012, 22:27

lena ::, ko je jos sem Dunje i Lucije div junak(-inja) da mirno krene u jaslice nakon 1 rodjisa? Podestite me, zene, stao mi mozak.....
anja i mia....i mogu ti reci dunja obozava vrtic...nikad nije plakala..jeste jednom zimus,al sam zaboravila rukavice...pa e plakala i vikala 'zima ruku"....i sad kad je pitas da li hoce u vrtic,kaze'oce" lol!
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 39
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 24/4/2012, 22:30

Dakle, nase cetiri gracije! Sjajne su, stvarno, sve 4! A muskici u tom uzrastu, nista? Sad
lena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 24/4/2012, 23:33

Pa nisam isla ranije, jer nisam govorila Very Happy . Odvela me majka sa 3g, a uciteljica joj je rekla: "Vase dete nije za vrtic nego za logopeda". ja ni "n od nj da kazem"......dok jednog dana ne progovorih......i tada odoh u vrtic.....
eto, 4 gracije vole. I Lucija je samo jednom plakala u jaslicama - kad je bila gladna Very Happy . Naravno, uciteljice su sve ukapirale i resile problem ocas.
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 25/4/2012, 06:07

Juce sam cula od nekog taksiste da se situacija u drzavnim obdanistima promenila a vidim da i vi pominjete zaposlene roditelje a to mi je i on nesto rekao... Znam da je ranije trebalo prijaviti dete za vrtic kad se rodi, malte ne i pre rodjenja lol! da bi pristiglo za vrtic sa tri godine... pa mi je i to bio razlog da ne razmisljam o drzavnim vrticima, dok bismo mi sacekali mesto tamo dete bi vec trebalo da ide u skolu lol! Ovaj taksista mi rece da se sada ceka najvise dva meseca... Pa da priupitam i vas da li je ta informacija tacna?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 25/4/2012, 08:56

cufta ::Pa nisam isla ranije, jer nisam govorila Very Happy . Odvela me majka sa 3g, a uciteljica joj je rekla: "Vase dete nije za vrtic nego za logopeda". ja ni "n od nj da kazem"......dok jednog dana ne progovorih......i tada odoh u vrtic.....

Eto koincidencije, nisam ni ja govorila, tek negde u 3. godini pocela i od tada ne zatvaram usta, da nadoknadim! Samo, to nije bila prepreka u mojim jaslicama, ni tada a nije ni sada! Nemoj da se izvlacis!

Simona, ne ceka se godinama... Koliko cujem ide daleko brze nego ranije! Very Happy
lena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 25/4/2012, 11:37

Hvala Leno, znaci takstista me nije dezinformisao... dobro je da su to promenili.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 25/4/2012, 21:31

e Leno, tako je sa svim zenama, kad pocnemo da govorimo vise nikada ne zatvaramo usta
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 17/5/2012, 08:50

drugari jel neko konkurisao u dve opstine u vrtic? jel to dozvoljeno? na formularu ima mesto da se navede ali jedna vaspitacica rece da nije dozvoljeno... cudno...
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 17/5/2012, 11:25

Koliko sam ja razumela, slusajuci u prolazu TV prilog o aktuelnom prijavljivanju za vrtice, ne bi trebalo da se navede vise vrtica nego samo jedan... kao, oni imaju neku zajednicku bazu podataka...
lena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 17/5/2012, 12:24

Uh, ispravka... sad pricam sa mojima, gledali smo zajedno...

Valjda se navedu 3 zeljena vrtica na samo jednoj prijavi u jednom vrticu, da se ne ide u vise ustanova... Sad sam ga bas zakomplikovala!

Sorry, valjda ce se javiti neko upuceniji...
lena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 17/5/2012, 17:44

Moja sestra sada prijavljuje Marka, i posto je na granici dve opstine, rekli su joj striktno u onoj u koju planira da upise dete. Ona je navela samo jedan vrtic, jer hoce taj, pa taj Very Happy . Nije nikakav fensi, nego je najblizi kuci, i ima i jaslice i vrtic, da bi mogao dalje u istom vrticu da nastavi. U pitanju je opstina Vracar. To je ono sto znam.
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 15 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh