KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 6 od 15 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 3/10/2012, 21:16

zene "strucnjakinje", divne ste. Hvala vam na svim savetima. Ja se moram pohvaliti da smo mi Lucijinim vaspitacicama odusevljeni, i ne samo njima, nego i vaspitacicama i iz ostalih jaslenih grupa.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 4/10/2012, 09:31

Evo i mene posle sto godina da se prikljucim.
Ostadoh duzna neki odgovor oko vrtica i veze pa da kazem koju. U vrtic "Vrabac" na B. Kosi nekoliko godina u nazad ljudi se kunu da nisu mogli da udju bez veze. To su ljudi koje licno poznajem i ako oni vide neki interes da me lazu po tom pitanju lazem i ja vas. Cak i pijatelj iz detinjstva mm koji je pre tri godine i imao vezu za sina ali nije bila dovoljno jaka. Brdo dece iz kraja je islo u vrtice oko hale sportova pa ka fontani. Slusajuci to mi nismo nista prepustili slucaju, jer nemam snage u ovom momentu jos i da isterujem pravdu. Elem, sad cujem od roditelja da se rukovodstvo promenilo, da nije vise bas tako, a otvorio se i jedan nov i savremen vrtic u naselju pa su ljudi nagrnuli i na njega ( zove se Zvezdana prasina), sto je malo oslobodilo ovaj vrtic. Niko mi konkretno nije nista trazio, ali kazem mi smo u napred nesto preduzeli, mada sad mi se cini mozda i bez potrebe.
Nove grupe nisu mogle krenuti pre septembra i tu nista nisam mogla da uradim, tako da smo cekali septembar, mada i dalje mislim da bi bolje bilo da deca krecu u toku leta, jer manje dece place, a manje dece i ima, mozda bi im se neko posvetio vise.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 4/10/2012, 09:50

Mi smo krenuli sa nekim danom zakasnjenja jer smo bili na moru. ljudi moji to toliko dece ima po jaslenim grupama da sam ja sokirana. Grupa moje dece broji trideset i sestoro!!! Soba po meni potpuno ne prilagodjena tolikom broju dece, dodje mala i skucena, i to jos i ne idu svi naravno, uvek neko ne dodje pa je opet ogromna guzva. Vaspitacice se deru stalno, ne zato sto vole, vec vidim da tesko mogu bilo kakvu kontrolu uspostaviti sa tolikim brojem dece. Pa opet ne opravdavam, zaklela bih se da su ViV poceli da se plasi od tog njihovog dranja. Juce sam to i rekla jednoj od njih, da deca pricaju kod kuce i da stalno pitaju zasto je ljuta na njih ta i ta, a ona kaze pa moram, svi placu u glas, svi su na adaptaciji, niko nikog ne cuje ni ne slusa, mi se svi deremo. Iskreno uopste ne znam kako resiti taj problem, i cini mi se da ovaj vrtic ima funkcionalan problem koji bi se jedino resio primanjem manjeg broja dece.
Dalje, posle dva dana dobili su virus, pa nakon ozdravljenja krenuli i dobili drugi. NIkako da idu u kontinuitetu je mislim da je to previse dece da bi bili duze zdravi. Oni placu stalno, bore se da ne idu, ne svidja im se kazu, i vidim da iskreno pate, a i ja sa njima Sad .
Dalje, kad dodju kuci, rukice su im jako prljave i mislim da ni jednom u toku dana deci ne operu ruke, i muka me uhvati kad pomislim da jedu sa tako prljavim rukama. Drugi dan odlaska u vrtic, Voja nije hteo da udje, pa ga je jedna ugurala Shocked , pa se bacio na zemlju a oni su ga pustili da se baca i udario je gavu bas jako. Vidim da su morale da pisu izvestaj, i da je bila frka zbog toga. Taj dan mi se ne povratio, plakala sam kao malo dete, cak sam i pred njima suzu pustila, eto, bila sam slaba, nisam uspela da se iskontrolisem. Rekla sam naravno kad su se stvari smirile, da oni ne vole da ih neko gura, vuce i slicno (kao ni odrastao covek), da to nije nacin, i da ne bi bio problem da se udario u igri ali sa vrata da se udari, pa mislim stvarno!
Ne mogu da gresim dusu, ne muci niko njih tamo, pruze oni tetama ruke (mada placuci) sto je meni dokaz da su ih prihvatili, i vidim u starijim grupama dosta dece iz kraja koja su srecna tu, nista im ne fali, ali da sam zadovoljna - nisam.
Stalno presabiram druge opcije po glavi, ali sa dvoje dvogodisnjaka tesko je preci i ovo malo puta do vrtica, a bilo koji dalji bio bi bas veliki napor trenutno za nas. A i od adaptacije ponovo jezi mi se kosa na glavi.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 4/10/2012, 09:57

E da, juce smo imali i neku radionicu, isli smo svi cetvoro zajedno, crtali u toj njihovoj sobici, igali se, i mislila sam to ce im malo pomoci da se priviknu, medjutim jutros jos gore No . Kad mi neko kaze privici ce se, polako, mene to podseti na onupricu kako je ciga ucio konja da ne jede...eto tako nama tece adaptacija.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 4/10/2012, 21:36

Joj Kasia..... grozno. Sta da ti kazem sem da izdrzis. Valjda ce vreme sve promeniti i bice do nove godine sve ok. Svi ce se naviknuti, poupoznavati, i utrcavace kao ovi Lucijini unutra ne pogledavsi vise roditelje. Samo jos malo.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 6/10/2012, 02:38

Joj Kasi kako si me rastuzila. Mene uskoro ceka to i, mada sam resena, da kako god da tece privikavanje, ostanem dosledna tome da ide u vrtic, sada kad ovo citam mislim da cu, ipak, ako bude plakala da nadjem zenu da je cuva Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 6/10/2012, 17:37

Kasi zao mi je sto se tako mucite,a o vaspitacicama necu ni da pricam-strasno.
Mili plakace ona sigurno posto je vezana za tebe,ali vec posle nedelju dana videces ogromno olaksanje.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 6/10/2012, 17:53

MA razume ja Maro da deca placu u pocetku, ali kad vec to predje u neki duzi period onda mi je tesko. Moja drugarica, koja je isla u vrtic kao mala, i dan danas pamti taj osecaj tuge i kaze da nikako nece svoje dete terati na silu jer zna kako je to. Zamisli, ceo zivot pamti to kao tuzan period.
Ja sam u vrtic isla citavih mesec dana i takodje ga pamtim kao stresan period, nisam se ni uklapala, ni jednog deteta se ne secam... ispisali su me jer sam bila mnogo bolesna, ne znam kako bi izgledalo da sam morala da nastavim.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 6/10/2012, 18:00

Nama su socijalni radnici stalno govorili da je vrtic obavezan zbog socijalizacije deteta... Ja nisam isla u vrtic i nesto mi ne nedostaje. A muz kaze da mu celog zivota nedostaje, smatra da bi bio mnogo borbeniji da je isao... Ali to su bila druga vremena, mnogo dece nije islo u vrtic, bake su cuvale decu... Danas skoro sva deca idu. Mi kad vodimo Vilenjaka skoro nema dece u igraonicama pre podne radnim danom, jedino neka deca koja se adaptiraju na vrtice i sl... Ja se nadam da ce on dobro prihvatiti vrtic, vrlo je socijalan, u svako drustvo se uklopi a animatorke u igraonicama ga vole i on njih pa se nadam da ce tako biti i sa vaspitacicama...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 6/10/2012, 21:34

Lene nema trenutno na Kutku, ona bi se pridruzila Milijani. Ona je isla, ali joj nije bilo lepo. Simce, Vilenjak ce biti odusevljen vrticem, videla sam ga.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 7/10/2012, 22:44

Evo mene opet...da mi je neko rekao da cu nedeljom uvece imati tremu od vrtica ne bih mu nikad poverovala...kao da i sama ponovo krecem u novi kolektiv. Kod nas se napredak slabo vidi, u petak smo propustili festival u dvoristu vrtica jer Visnja ni za zivu glavu nije htela tamo ponovo. Kada sam je pitala mila pa sta ti je, odgovorila je nesto sam ti tuzna i spustila pogled boreci se sa suzama! Pa ona ima tek dve godinice i zna da je jako tuzna No ! Ne svidja joj se nesto pa joj se ne svidja. Voja je druga prica, drace se kao magare pola dana, ali kad vidi da ima nesto da se jede prici ce da uzme, ili ako se neko igra prici ce da se i sam zabavi pa ce nastaviti da se dere. Zato me on i ne brine toliko. Nisam vise uopste pametna sta da radim. Ona vise ni ne spava kako treba, ne igra se, i na pola sata tokom citavog vikenda pita Mama jel ne idemo u vrtic? Juce me je pitala volim li ja Visnju kao sto Visnja voli mamu i tatu Shocked ... I uopste ne znam odakle to nezadovoljstvo i tuga dolaze, ne moguce mi je da dete koje obozava drustvo, koje obozava akciju, pesmu, igru, nikako ne uspeva tamo da se snadje. A ja sam kao mala obozavala vrtic, i mm takodje, oboje smo bili u vecim grupama pa nam je bilo ok. Ujutru cu ih odvesti malo ranije, mozda ako budu u sobici sa vaspitacicom dok jos ne pocne guzva, mozda malo bolje prvenstveno ona prihvati i prostor i same vaspitacice, mozda pozeli malo da ih upozna a i one nju, ne mogu ni da vide kakvo je dete kad neprekidno place i tuguje. Tu mi je ideju data nasa Key, kod Save i Make je pomoglo, pa molim Boga da i kod nas tako bude.
Tete drzite nam pesnice!
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Orline 7/10/2012, 23:04

Joj, kasi, mogu misliti kako ti je Rolling Eyes
Srce da ti se pocepa kad tako tužno priča.
Ajde držim fige da pomogne savet
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 8/10/2012, 08:59

e Kasi, mozda ona jednostavno jos nije zrela za vrtic, a on jeste. Ja sam kao i vi obozavala vrtic, ali tek sa 4g. Sa tri godine su me izvadili iz vrtica jer sam se ponasala bas kao Visnja. Sa 4g vise nisu mogli da me izvade iz njega. Eto, to je bio moj primer
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 8/10/2012, 12:16

...i ja dunju relativno ranije vodim...jer svi dovode decu u minut do 8 i tu bas bude i drame...i plakanja...pa i dunja ponekad bude u cudu sta se desava...a kad ona udje ranije u svoju sobicu pa tamo pocne vec da se igra...i jede onda je bas briga sta se kod vrata desava...to sam odavno primetila....lakse ulazi u sobu kad ih je manje...to je dobar savet,probajte..ja dunju sve pitam...jel te neko grdio...da te nije neko dete udarilo...sve ona meni kaze sta je bilo...za sad nema problema....pricaj joj stalno kako je tamo zabavno...kako ima puno igracaka...sve joj nabrajaj sta ona voli,da se oslobodi ocito tog straha od nepoznatog,jer nema tamo sta stvarno da joj bude lose...zavolece polako...drzim pesnice da bude bolje
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 8/10/2012, 15:33

Kasi mila, bas bezveze...dusa tuzna malena...
Eto, majkice su dale savet a ti pisi kako je prosao danasnji dan.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 639820
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Shizika 8/10/2012, 16:04

Nemam vremena chitati sve, izvinjavam se. Ne znam je li dozvoljeno donijeti u vrtic jednu igrachku od kuce, da dijete zagrli kad je uplakano, kad mu treba dodatna sigurnost? Teshko je to odbraniti od otimanja, ali ako ima neki mirni kutak gdje idu da se utjeshe. Ako dijete vec i pricha onda mu treba sugerirati da se recimo nocu, pred spavanje, povjeri svome medi, zeki, maci, shta ga muchi, vecini je tako lakshe nego isprichati i potresenim roditeljima zashto su tuzni ili zabrinuti.
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 8/10/2012, 20:59

Neka deca su jednostavno takva. Ja nikad nisam zavolela vrtic. Mojoj Luci adaptacija je trajala citavih godinu dana, ona se i nocu budila i pital jel sad moramo u vrtic... Samo strpljivo, deca su razlicita
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 9/10/2012, 08:57

Evo nas. Jucerasnji dan protekao zadovoljavajuce kad se uzme u obzir kako je zapoceo. Vojin se drao kao jarac zivoderac, histerija i plac, pa nece da se obuce pa da se obuje, pa posle nece da se izuje i tako redom. Na kraju je nekako na silu usao tj. preuzela ga vaspitacica dok se on bacakao na sve strane i vikao mama do iznemoglosti. Visnjica se jecala i grcala ali ode nekako sama, rasiri ruke vaspitacici sve u suzama i to je to. Jeli su onako, on je jeo ona ne i dalje, bila je gladna kao vuk kad je dosla kuci. Spavali jesu ali zato sto sam ih digla oko sest i petnest pa su se valjda komirali. Vaspitacice kazu da su tokom celog dana bili skroz ok, a i meni nesto nisu delovali potreseno ili podnadulo kao prethodnih dana.
Def je bolje ici ranije dok je manje dece, ali jutros okasnismo jer je nas junior punio nosu pola sata, ljubi ga tata, po drugi put. I opet drama, malena se drzala do tamo, i dok smo obuvali patikice to je takva provala suza bila dusa me zabolela. A Voja standardno, baci se tamo, baci se vamo, onda se dere hocu kuci, hocu da spavam, aaaaaa, da spavaaaam...i opet na silu nekako udje.
Zene drage, da mi neko plati ne znam koliko i ne znam sa cime, ne bih vise vodila decu na adaptaciju a narocito ne blizance affraid . Kad izadjem odande mogla bih komotno ponovo u krevet i to sa nekim bensedinom od dve hiljade miligrama Rolling Eyes .
Ljubim vas sve i hvala na savetima, svaki je dobrodosao. Ovo sto rece Shizi moram pokusati mozda mi moja curica htela da se poveri svom misu sta joj se tamo toliko ne svidja.
Ljubim!
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 9/10/2012, 09:01

Joj Ero vracam se na ovo tvoje da je Luci godinu dana trajala adaptacija... ne znam sta da kazem...ko ce to izdrzati... Crying or Very sad
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 9/10/2012, 10:23

Kasi bas mi je yao sto se mucite,i mi jutros krokodilske suze lijemo ali nekako bez sile udjemo,mama samo da te jos jednom poljubim i Vuka pa opet sve u krug uz suze do yemlje.
Nadam se da ce vam vec sutra biti lakse no danas.
ljubi decicu
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 12/10/2012, 14:25

Evo nas! Imali smo jedan laksi dan, tj bez tolike drame, ali taj dan Voja dobio jednom proliv u vrticu, Viki jednom kad je dosla kuci, a druga deca sto su izlazila sve po tri cetiri puta. Pita jedna mama pa sto nas niste zvali, kaze tolerise se ispod cetiri proliva ili tri povracanja affraid . Juce ostali kod kuce da ispratim taj proliv, medjutim nije ga bilo, kakili normalno, jeli normalno itd pa mi danas opet u vrtic. Kad sad druga vaspitacica pita kakva je stolica, ja kazem deca ok, nije im nista (pa nisam luda da ih ostavim tamo da ispunjavaju tu normu od cetiri proliva) a ona meni, znate moramo misliti i na drugu decu Shocked . Znaci poludela sam. Pa ceo dan su drzali decu koja su imala prollive ceste, ne zovu se roditelji, a moji sa po jednom redjom stolicom u tri dana sire virus Mad . A prosli put kad sam ih povukla jer je jedno imalo jednu redju stolicu, ista ta me nakrpila kako mi se nikad nece adaptirati ako tako za sve nastavim da ih povlacim i jos je bila sva besna! Dakle, stvarno ne znam kako treba da se postavim.
Posaljem pre neki dan mm na otvorena vrata, reko nek on malo tumaci i bitku bije, kad tamo nikoga ni za lek. Sem obavestenja da su trenutno otvorena vrata. Cunjo covek po vrticu, lunjo, zvao, zive duse nema, samo se u kuhinji culi sudovi, kaze jedino tamo nije usao da ih trazi. Divota.
Jutros opet tuga i suze, jedva ih obukoh i odvukoh... Crying or Very sad
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 12/10/2012, 19:54

...ne znam sta da kazem ocito se vrtici razlikuju...mene su zvali kad je imala samo jednu stolicu retku... Rolling Eyes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 12/10/2012, 20:46

Kasia, dodjite kod nas u jaslice, male su grupe. Znam, nije ti blizu, ali bi im sigurno bilo lepo, a tebi lako. Ako poludis......eto i tog resenja
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 12/10/2012, 21:28

Cufto dobar predlog Very Happy , al necu jos da poludim cvrsto sam resila! Buby ja sam mislila da je tako svugde, da zovu cim se nesto primeti tj. desi, ovo kao kod nas prvi put cujem. Pa ko prezivi neka prica.
Da podelim i neku lepu novost, ViV bili dobri, jeli, igrali se, spavali, kazu Voki narocito poslusan i dobar, uspavao se bio pa ga je Visnja budila kad su svi ustali Very Happy . Kakili normalno danas, tako da o virusu nekom govora nema, pocinjem da mislim da im se tako desava na dnevnom nivou jer im bude hladno. Kupatilce dele sa jos jednom sobom, sa tri strane je otvoreno (sa trece strane prozori) , stalno pici promaja, kad ih vidim onako golisave na nosama dusa me zaboli.
E da, i pesmice vec dve tri pevaju nove pa je mama jako srecna sunny .
I tako, ide vikend, od ponedeljka bice opet drame, znam, ali cini mi se pomera se sve po malo na bolje.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 17/10/2012, 09:42

Ja dosla opet da punim ove stranice o vrticima, sta cu kad mi je to aktuelno, i sva sam pod utiscima.
Pauza zvana vikend je odradila svoje, jos nismo isli u ponedeljak jer ih je kijavica uhvatila po milioniti put od kad idu, sline samo pice, pa sam ih ostavila da vidim da nije nesto ozbiljno, ali nije bogu hvala. Znaci spojismo tri dana bez vrtica, i juce i jutros muka ziva opet, mislim da ce ovo plakanje i negodovanje trajati i trajati. Ja ne mogu vama da prenesem taj intezitet plakanja, mozda se meni tako cini sto ih je dvoje pa kad krenu u duetu spasavaj se ko moze v . Pa necu mamice, pa nemoj mamice, hocu kuci svooojoooooj kod svog tajeeeee (da da, mama je glavni negativac), i tako se sve ori od njih, glavni smo drekavci u kraju. A mami polako nervni sistem popusta, i mislim se majko mila, a gde je tek skola pa sve dalje, stvarno puno snage treba. Mozda sam ja preosetljiva, istina je da ih nikad nisam terala da rade bilo sta sto im nije toliko prijatno (cak ni igracke da skupljaju), i da sam izbegavala sve sto njima nije po volji, pa mi ovo odvodjenje, a protiv njihove volje, bas bas tesko pada.
Novost je da su juce oboje sve jeli u vrticu, cak su za rucak trazili i jos, skroz su mirisali na telecu corbu i tikvice ceo dan Very Happy . Valjda to ipak nesto znaci.
Udavih ja opet, al mi nekako lakse, pa videcemo...
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 6 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 15 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu