KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svekrve

+111
Šašava
Blanka
pufnica34
tatjanica
dacans
Tangerine
Amna84
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
srculence 84
Marie
lela1984
BabyBear
Ancica 87
MalaSaJuga
Ema78
mamadabudem
Sofija Veks
Vecka
MAAKKI
lelas
Tebi
Sofka
emilie
kornjaca
Klarica
leptirko82
zvoncica36
Veca77
Star77
neca73
JocY
Marija86
Xena
bak
cicsa80
fight&faith
tetreb
BiKsi :)
missile
hany
karakaca
Dacaa
nina :)
JAmajka
krol
Nensy85
vildana m
noja
Andjelcici
veki1
cici
red
Maza
Simona
lilya
Gramatika
Tanja83
anak
tink
Smoki
maja kg
buby
Botox
bobica83
lena
Cupava
KoMetaK
Mirjana
LaFolie
shenon
mumka
BABY SWEET <3
Nefertari
lolipop
liki
Milijana
dr mali pariz
jovana 77
Tinche
Danicab1
Pakki
gea
eni
mala parizanka
nena beba
adriatika
kasia
Masha UK
želja
MARA
tuli
Struzzo
ceca55
zalosna_sova
andjeoska
catherine290505
Sami
alo-alo
zoxa
Orline
bebko
HappyGirl
majce
maša
Jelence
brinbili
caci
palchica s
maus
Danicav
115 posters

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Gramatika 17/1/2013, 23:54

Uh, Karakača, ako ona sama ne može da skonta kakvu vi veliku borbu vodite, neće joj biti jasno ni kada vidi račune! Ne gubi vreme da pokušavaš da joj objasniš, ne može da razume. Uostalom, mnogo je gore što ne razume kako se osećaš posle VTO pa ti ide po živcima... A ni to neće i ne može da razume! Što bi rekli stari Latini:-Gluvom pričaš priču!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 18/1/2013, 00:01

ja vise nikom nista ne objasnjavam, od mene mogu samo dobiti borba
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od maus 18/1/2013, 09:17

Milijana ::Ja jednu stvar ne mogu da razumem. Kako neko moze da ne prica sa rodjenim detetom. Ranije nisam o tome razmisljala, ali od kako sam postala majka, te stvari mi ne idu u glavu. Ne znam sta to treba da se desi u mojoj glavi pa da ne pozelim da vidim svoje dete, da ga zagrlim, da pricamo....

Bas tako Mili!!!
Ne postoji razlog, osoba, NISTA sto bi me navelo da sutradan prodjem pored svog deteta, da se ne okrenem za njim, da buddem ljuta na nju, da godinama ne pricam sa njom...NE POSTOJI!!!!
Pre 18 godina moja sveki je rekla starijem sinu J. ili O. ili ja. J. je naravno izabrao O, ozenio se, dobili jednu cerku, posle 3 godine drugu cerku. Zive zgrada do zgrade. NIKADA nije zagrlila unuke, nikada im nije kupila cokoladu, pomazila ih...prolazi pored njih kao da ne postoje. Mm je pokusavao, svadjao se sa njom,,,pokazivao njihove slike, kroz prozor kako se igraju...ali ne. I na kraju je digao ruke.
Necu zaboraviti scenu:Ana je imala oko 4 meseca. J. i M.(cerkice mog devera,unuke doticne) su bile sa nama(Ana i ja) u setnji. Na drugoj strani ulice spazim sveki i ona je videla nas. I ladno je lujka prisla nama, ne obracajuci paznju na njih dve, stvarno, kao da nisu bile sa nama(J. je gurala kolica). Prisla je kolicima i ovim recima:"Gde je moja unucica..." Ja Shocked zgranuta...Nisam krila svoje gadjenje . Kako je prisla tako je i otisla...
Bezobrazluk? Naravno.
Zena bez emocija? 100%

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od bak 18/1/2013, 09:35

Moja svekrva se okrenula i otisla, iz nekih glupih razloga, kad je mm imao 7 meseci a moj dever 22 meseca. I pojavila se u njihovim zivotima kad je mm imao 19 god. Kaze nije joj moj svekar dao da ih vidi pre. Aha, vazi No Zabranio ti da ih vidis ispred zgrade, ili na odmoru, ili....
Oni joj sad, kad je vide jednom godisnje perisraju a ona im prosipa price kako je ona njih rodila Shocked Ne bi je ni vidjali, nego ona ima jos troje dece, koji su njima brat i sestre i trude se da odrze kakav-takav kontakt, sto apsolutno podrzavam i forsiram.
Sva sreca pa nju ne j... ni 2 posto, pa nas dve (snaje) ne moramo da intervenisemo lol! Inace...
Tako da ja tih briga nemam, al pratim vase price yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Gramatika 18/1/2013, 14:07

E, te svekrve su pravi ledeni bregovi!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 18/1/2013, 15:12

Gramatika ::E, te svekrve su pravi ledeni bregovi!

bas tako
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Ema78 18/1/2013, 17:42

Za svekrve ne znam, ali znam recimo da je moj otac jako povredjen i razocaran ponasanjem moje sestre, i da je rekao da ako jos jednom napravi s...e, mogu da budu samo na zdravo zdravo.Nisu u pitanju naivne stvari, vec zivotne odluke, i lazi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Milijana 18/1/2013, 23:18

bak ::Moja svekrva se okrenula i otisla, iz nekih glupih razloga, kad je mm imao 7 meseci a moj dever 22 meseca.
affraid affraid affraid
Ovo tek ne mogu da razumem Shocked

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Xena 19/1/2013, 10:23

Nije me dugo bilo jer se nista novo ne desava, ali sam u toku jer vas redovno pratim i navijam za svaki novi korak i pobedu. Medjutim, jutros sam, nazalost, dobila materijal za socno pisanje na ovoj temi. Moj problem je svekar. Zivimo u istom dvoristu affraid . Covek je operisan od bilo koje vrste smisla za humor, a voli da forsira taj svoj "talenat", cudo jedno. I sve bi to bilo ok, da se njegov smisao za humor ne zasniva na taktici "ponizi drugog da bi ti ispao smesan" Znaci, seljacki humor, pritom ne ismevam seljake vec karakternu osobinu. Kuliram ja to vec duze vreme, kao oladim ga nekom postapalicom i to je to. Medjutim, jutros mi puce film. Krenem ja do prodavnice i naravno naletim na njega, (uvek je ispred kuce jer je to osnovni vid zabave) prica sa nekom komsinicom (vrhunac zbivanja u toku dana) i kaze :snajka znas gde ti je lopata, a ja kazem prilicno nadrndano (PMS), bas me briga za lopatu, a i bas me nesto zabole, da Vam ne kazem sta. Sve to ispred komsinice, nasmejem se i odem. Niko od mene ne ocekuje da cistim taj sneg, niti bih to radila pored mm i svekra u dvoristu (obojica konju rep da iscupaju, hvala Bogu), ali te nebrojene, prostacke provokacije zahtevaju prostacku reakciju. Ali tu se prica ne zavrsava, gospodin se silno uvredio i otrcao kod mm da se zali. Epilog je da se mm ostrvio na mene i to ispred doticnog, kako nemam postovanja i kako treba da se izvinim. E tu nastade haos i gomila teskih reci i stvarno mi je to sve tesko palo, ali izgleda da je nekada to jedini izlaz.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od missile 19/1/2013, 10:43

Xena, stvarno je neukusno to što ti je rekao. Ipak mislim da ti ne smeš da sebi da dozvoliš da pokažeš koliko te nervira, osmeh i 'kako ste jutros' je dovoljan, pa nek se on nervira što ga kuliraš. Nemoj da reaguješ na takve provokacije, čuvaj živce! yes
Ja ti ovo pišem, a desilo mi se puno puta da odreagujem isto kao ti, i gore.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 19/1/2013, 10:44

nikako ne treba im dati do znanja da su vas razljutili, pa oni to i zele ,kao sto miss rece samo osmeh na lice pa nek se oni nerviraju
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Xena 19/1/2013, 11:31

Ma znam, upravu ste skroz, budale te spuste na svoj nivo, pa te onda dotuku iskustvom. Jako emotivno reagujem i sada se grozno osecam ,jer me je sve to pogodilo umesto da sam izasla iz toga podignute glave, sto mi je i bila namera. Mekano sam ja zamesena ovaj svet Mad . Hvala vam na razumevanju ljubav , to mi je bas trebalo jer to nisam uspela da dobijem ni od mm borba
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od missile 19/1/2013, 11:35

Ksenči, što je bilo bilo je, nemoj i zbog toga da se nerviraš. Nego od danas menjaj taktiku. Samo kul i smeškaj se ljubazno, pa da vidimo može li tm opet da podrži tvog svekra! Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Xena 20/1/2013, 12:14

Miss, taktika primenjena, od jutros slatki i on i ja, ali na distanci. Spremila sam podugacak govor, ali kada se glava ohladila izgubila sam volju da ista kazem.
ljubav za sve vas, moje najbolje psihologe!
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Gramatika 20/1/2013, 16:25

Xena ::Ma znam, upravu ste skroz, budale te spuste na svoj nivo, pa te onda dotuku iskustvom. Jako emotivno reagujem i sada se grozno osecam ,jer me je sve to pogodilo umesto da sam izasla iz toga podignute glave, sto mi je i bila namera. Mekano sam ja zamesena ovaj svet Mad . Hvala vam na razumevanju Svekrve - Page 12 543728 , to mi je bas trebalo jer to nisam uspela da dobijem ni od mm Svekrve - Page 12 81816

Dakle, ne dozvoli im da te navuku na svoj teren! I sama se borim da držim jezik za zubima!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Ema78 20/1/2013, 17:22

Ja uglavnom cutim i pokusavam takticki da izbegnem neke stvari, ali ima situacija kada mi prekipi... trudim se da se kontrolisem, ali nekada ne uspeva...

Sada se desilo nesto sto me je bas pogodilo, i bas me interesuje vase misljenje o tome.

Da se razumemo, ja nisam neki vernik,deda mi je bio komunista i u nasoj kuci se nikada nije preterivalo sa versim obredima i obicajima. Slavimo slavu, ali skromno. MM je u istom fazonu, i u crkvi smo se vencali samo zbog njegove mame. Do sada se nikada nije pominjala slava koju bismo mi slavili, iako njegovi zive u d rugoj zemlji, slave i ocevu i majcinu slavu i letnju i zimsku, i boga pitaj sta jos. Za moj pojam, mama mu je verski fanatik. I odjednom, pocinje da mi se pominje da bi mi trebalo da slavimo slavu. Nisam imala nista protiv, i treba da slavimo slavu, cak sam prethodnih godina pitala kada cemo i sl, ali jedva da smo i cestitali njegovima. I sada, kada sam trudna, sada je to porodicna stvar.
Ono sto me je pogodilo je sto do sada nije bila porodicna stvar, sto ocigledno nisam clan porodice, a mi zivimo zajedno 9 godina, a sada sam snajka u seljackom smislu reci. Tj, resila nepodobna snajka da konacno ostane trudna...I odejdnom se mm ljuti sto nisam njegovima i njemu cestitala slavu ( on je kod njih, sluzbeni put mu je u tom gradu) ranom zorom, a zna da ne spavam nocu i da trenutno ustajem kasno. Sve to zakuvava moja sveki, vernica i pokajnica...okrece sina protiv zene...

Da li uopste da nacinjem tu temu sa mm kada se vrati, jer me je to bas povredilo ili da predjem preko svega? Svoja verska ubedjenja u 35. da menjam, ne pada mi na pamet, kao ni da slavim slavu u svojoj kuci pod patronatom njegove majke ( i sestre, koja bi trebalo da obelezava muzevljevu slavu, kolko se ja razumem u slave). Slava se nasledjuje od oca, a moja sveki se ponasa kao da je slava njena licna imovina. Plasim se da ce jednog dana, ako nam sveki uopste dozvoli da slavimo slavu, opet glavnu rec da pokusa da vodi ona i sestra mm. I da li da uopste nacinjem temu sto do sada nisam bila uzimana za ozbiljno, jer su moji roditelji moj brak shvatali ozbiljno.

Joj...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 20/1/2013, 19:46

Ema78 ::Ja uglavnom cutim i pokusavam takticki da izbegnem neke stvari, ali ima situacija kada mi prekipi... trudim se da se kontrolisem, ali nekada ne uspeva...

Sada se desilo nesto sto me je bas pogodilo, i bas me interesuje vase misljenje o tome.

Da se razumemo, ja nisam neki vernik,deda mi je bio komunista i u nasoj kuci se nikada nije preterivalo sa versim obredima i obicajima. Slavimo slavu, ali skromno. MM je u istom fazonu, i u crkvi smo se vencali samo zbog njegove mame. Do sada se nikada nije pominjala slava koju bismo mi slavili, iako njegovi zive u d rugoj zemlji, slave i ocevu i majcinu slavu i letnju i zimsku, i boga pitaj sta jos. Za moj pojam, mama mu je verski fanatik. I odjednom, pocinje da mi se pominje da bi mi trebalo da slavimo slavu. Nisam imala nista protiv, i treba da slavimo slavu, cak sam prethodnih godina pitala kada cemo i sl, ali jedva da smo i cestitali njegovima. I sada, kada sam trudna, sada je to porodicna stvar.
Ono sto me je pogodilo je sto do sada nije bila porodicna stvar, sto ocigledno nisam clan porodice, a mi zivimo zajedno 9 godina, a sada sam snajka u seljackom smislu reci. Tj, resila nepodobna snajka da konacno ostane trudna...I odejdnom se mm ljuti sto nisam njegovima i njemu cestitala slavu ( on je kod njih, sluzbeni put mu je u tom gradu) ranom zorom, a zna da ne spavam nocu i da trenutno ustajem kasno. Sve to zakuvava moja sveki, vernica i pokajnica...okrece sina protiv zene...

Da li uopste da nacinjem tu temu sa mm kada se vrati, jer me je to bas povredilo ili da predjem preko svega? Svoja verska ubedjenja u 35. da menjam, ne pada mi na pamet, kao ni da slavim slavu u svojoj kuci pod patronatom njegove majke ( i sestre, koja bi trebalo da obelezava muzevljevu slavu, kolko se ja razumem u slave). Slava se nasledjuje od oca, a moja sveki se ponasa kao da je slava njena licna imovina. Plasim se da ce jednog dana, ako nam sveki uopste dozvoli da slavimo slavu, opet glavnu rec da pokusa da vodi ona i sestra mm. I da li da uopste nacinjem temu sto do sada nisam bila uzimana za ozbiljno, jer su moji roditelji moj brak shvatali ozbiljno.

Joj...

pa i tebi je slava zasto nisu oni tebi cestitali
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Marija86 20/1/2013, 20:45

Milijana ::Ja jednu stvar ne mogu da razumem. Kako neko moze da ne prica sa rodjenim detetom. Ranije nisam o tome razmisljala, ali od kako sam postala majka, te stvari mi ne idu u glavu. Ne znam sta to treba da se desi u mojoj glavi pa da ne pozelim da vidim svoje dete, da ga zagrlim, da pricamo....Sve drugo i moze da ima smisla, preterana ljubav prema deci i ubedjenje da NIKO ne moze da ga pazi kao majka, dovodi do toga da svekrve tesko prihvataju snaje. Jes da nije posao snaje da zameni majku, ali majke to tako dozivljavaju...sta znam, cudne smo mi zene...

Moja baba nije pricala sa mojom mamom u prvom navratu 8 godina pa onda godinu dana poslednji put 7 godina.
Prvi put zato sto se udala za mog tatu,jel'te on je bio ozenjen i ima dvoje dece iz prvog braka pa je odmah sugav (a moja baba se inace udavala tri puta) i zato sto je trudna,mene je videla prvi put kada sam imala 8 godina.Drugi put zato sto je opet trudna sa mojim bratom (sta ce joj jos jedno dete).Brata je videla kada je prohodao.Sada poslednji put zato sto joj mama nije rekla da mora da se operise to je prelilo casu,a pre toga se vec naljutila zato sto je mama nije obavestila da ide na Zlatibor..
Inace sa mnom i bratom takodje ne prica.Sada kada ima praunucice (ko to jos danas moze da dozivi) ne pita za njih.Mama je na nagovor mog tate (istog onog zlog koji nista ne valja)otisla posle toliko godina da se pomire (tata je stalno drobio kako ima samo jednu mamu i tatu), inace i deda je ziv ali on ko avet cuti.
Ne pita za nikoga od nas niti je zanimamo...najvece pitanje je koliko i sta ce mama da joj odnese (mesa,zimnice i sl.)
A za moju sveki cu poseban post posto je to posebna zena a ja sam ovde vec oduzila Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 20/1/2013, 21:39

Xena ::snajka znas gde ti je lopata, a ja kazem prilicno nadrndano (PMS), bas me briga za lopatu, a i bas me nesto zabole, da Vam ne kazem sta.
Koliko god da ti je katastofa svekar, ovim odgovorom si se spustila i ispod njegovog nivoa, veruj mi! affraid Ako hoćeš da ga nadmudriš, tvoj odgovor je trebao biti samo: ZNAM! Svekrve - Page 12 561840 Eventualno da mu kažeš,ZNAM, je li treba da vam je donesem?!, mada ja ne bih rekla ni to, već samo ZNAM! Poželela mu dobar dan, i produžila svojim poslom. Da sam na mestu tvog muža, i ja ne bih naišla na razumevanje, veruj mi na reč! Svekrve - Page 12 561840

Ema78, nisam skontala tvoje pitanje, niti koju slavu slavite, ni koju treba da slavite,i čija je to slava uopšte, ostavila si me u totalnom zbunu! Shocked Odoh opet da se udubim u tvoj post!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 20/1/2013, 21:46

BiKsi :) ::
Xena ::snajka znas gde ti je lopata, a ja kazem prilicno nadrndano (PMS), bas me briga za lopatu, a i bas me nesto zabole, da Vam ne kazem sta.
Koliko god da ti je katastofa svekar, ovim odgovorom si se spustila i ispod njegovog nivoa, veruj mi! affraid Ako hoćeš da ga nadmudriš, tvoj odgovor je trebao biti samo: ZNAM! Svekrve - Page 12 561840 Eventualno da mu kažeš,ZNAM, je li treba da vam je donesem?!, mada ja ne bih rekla ni to, već samo ZNAM! Poželela mu dobar dan, i produžila svojim poslom. Da sam na mestu tvog muža, i ja ne bih naišla na razumevanje, veruj mi na reč! Svekrve - Page 12 561840

Ema78, nisam skontala tvoje pitanje, niti koju slavu slavite, ni koju treba da slavite,i čija je to slava uopšte, ostavila si me u totalnom zbunu! Shocked Odoh opet da se udubim u tvoj post!


yes yes yes
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 20/1/2013, 22:12

Ema, kao prvo, kako ste mogli da se venčate u crkvi samo zvog mame od tvog muža, to mi je totalno bzvz. Ako niste osećali potrebu da se venčate u crkvi, a niste deca od 18 godina, već zreli ljudi, bili i tada, zašto ste dozvolili da neko toliko utiče na vas?!

Ovo kad kažeš da ste jedva čestitali njegovima slavu, ni to mi nije jasno. Pojasni mi, molim te. Ne razumem, evo npr. danas je Sv. Jovan, i npr. tvog muža slava, i vi ustanete, ne čestitate slavu jednom drugom, ne zovnete njegove da čestitate slavu i tako to, ako sam dobro shvatila, ili je nekako drugačije?! Rolling Eyes

Dalje, tvoj muž je danas na slavi kod roditelja, ili nije, ustvari, da li oni danas zvanično slave slavu, prave ručak ili jok?!

I čiju slavu roditelji tvog muža uopšte slave?

Kod nas se slava slavi po očevoj strani, ili po imanju na koje se došlo! Svekrve - Page 12 561840 Npr, moj deda je došao na imanje moje babe, tj. na imanje njenih babe i dede, i onda su preuzeli njihovu slavu i tu slavu i dan danas slave njihovi potomci. No, retkost je više ovo sa imanjem, pa obično ide po očevoj liniji. Te nisam skontala ni zašto tvoja zaova treba da slavi slavu od njene majke?!

Sve ovo me podsetilo na crtać Vitez Koja i Mlata, epizoda sa vanzemaljcima i zamenom Kojinog identiteta, kad sretne Mlata policajca i krene da mu objašnjava šta se dešava! lol! Ko zna o kom crtaću je reč, znaće o čemu govorim! Svekrve - Page 12 561840 Moje telo, njegovo telo, ...,

te i kod vas, ova slava, ona slava...

Ajd pojašnjenje, pliz!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od JocY 20/1/2013, 23:00

Moram nesto da i ja prokomentarisem... Ne moze se ocekivati da dobijete od drugog postovanje ako ga same ne pruzite drugom. Slaze se sa Biksi u svemu, ali bi samo dodala jos jedno: Umiljato jagnje dve majke sisa... Budite malo mudre i diplomate, znam da mnoge stavri pogadjaju, ponarocito nas koje smo zbog ove nase borbe dodatno osetljive, ali ne moraju bas svi pred vama da dube na trepavicama. Da me ne shvatite pogresno, znaju ljudi a ponarocito svekrIve, da budu neotesani, ali cuvajte zvce za vaznije stvari. Moja sveki je jedna kulturna zena, ali je i te kako znala da me pogodi u zivac nekim komentrom, ali kad sam joj lepo objasnila neke stvari, zaista cesce vodi racuna o tome kako i kada nesto kaze. E sad mozda ja imam srece sa njom i sa svekrom nikad nas nisu pitali nista oko dece, samo kad mi pocnemo sami da pricamo o tome, oni nam uvek kazu: Bice deco samo budite strpljivi...eto toliko...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Nensy85 20/1/2013, 23:55

Ema, u potpunosti se slazem sa Biksi !!
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Xena 21/1/2013, 00:57

BiKsi :) ::
Xena ::snajka znas gde ti je lopata, a ja kazem prilicno nadrndano (PMS), bas me briga za lopatu, a i bas me nesto zabole, da Vam ne kazem sta.
Koliko god da ti je katastofa svekar, ovim odgovorom si se spustila i ispod njegovog nivoa, veruj mi! affraid Ako hoćeš da ga nadmudriš, tvoj odgovor je trebao biti samo: ZNAM! Svekrve - Page 12 561840 Eventualno da mu kažeš,ZNAM, je li treba da vam je donesem?!, mada ja ne bih rekla ni to, već samo ZNAM! Poželela mu dobar dan, i produžila svojim poslom. Da sam na mestu tvog muža, i ja ne bih naišla na razumevanje, veruj mi na reč! Svekrve - Page 12 561840
Biksi, potpuno si u pravu i najgore je sto sam se ja posle toga osecala lose, jer znam da nije trebalo tako da reagujem, ali prekipelo No . Najgore je kada covek izgubi samokontolu, nije to moj nivo. A sto se tice mm, ne mogu da ga opravdavam, jer svako bije svoje bitke, nije on drveni advokat da brani jadnog taticu. Svekar ima hvala Bogu usta, jezik, a i moc govora, pa je sam mogao, na licu mesta da mi kaze sta ima i da zavrsimo sa tim, ali ne, njemu je taj isti jezik ocigledno dat za sitne provokacije. Hm, jest da je tema svekrve, a ja pisem o svekru, ali nisam mnogo pogresila, ja izgleda imam dve svekrve Mad

Nisam ni ja razumela Emu, pa necu komentarisati, javice se ona vec da nam pojasni situation.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od JAmajka 21/1/2013, 02:28

Ema,moj ti je savet da sa mužem ne načinješ tu temu.Nikad nisam čula da je bitno da se slava čestita rano ujutru.Mi slavimo slavu kod svekrve(to je porod.slava pok.svekra),jer ona ,što ti reče misli da je slava" njena lična svojina" i da mora da se slavi u "njenoj kući".Akcenat je na "njenoj kući,"jer mm i ja živimo u mom devojačkom stanu.Insistirala je da sama snosi troškove,jer je to "njena slava."Onda su se žestoko posvađali(sva sreća da nisam prisustvovala).Na kraju smo se nas dvoje dogovorili da prvi dan slave budemo kod sveki,a sledeći zovemo svoje goste(kod nas).Ni to joj se nije svidelo,pokušala je da se meša,deli savete,nudi pomoć,ali smo je odbili na fin način.Posle nekoliko godina je popustila i sada je sve o.k.

Xeno,nisi trebala tako da odreaguješ,ali mogu i da razumem da ti je "prekipelo."Ja,na sreću, imam jaku samokontrolu(ne urođenu,već stečenu)i teško mi "pukne film."
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 12 Empty Re: Svekrve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu