KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svekrve

+111
Šašava
Blanka
pufnica34
tatjanica
dacans
Tangerine
Amna84
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
srculence 84
Marie
lela1984
BabyBear
Ancica 87
MalaSaJuga
Ema78
mamadabudem
Sofija Veks
Vecka
MAAKKI
lelas
Tebi
Sofka
emilie
kornjaca
Klarica
leptirko82
zvoncica36
Veca77
Star77
neca73
JocY
Marija86
Xena
bak
cicsa80
fight&faith
tetreb
BiKsi :)
missile
hany
karakaca
Dacaa
nina :)
JAmajka
krol
Nensy85
vildana m
noja
Andjelcici
veki1
cici
red
Maza
Simona
lilya
Gramatika
Tanja83
anak
tink
Smoki
maja kg
buby
Botox
bobica83
lena
Cupava
KoMetaK
Mirjana
LaFolie
shenon
mumka
BABY SWEET <3
Nefertari
lolipop
liki
Milijana
dr mali pariz
jovana 77
Tinche
Danicab1
Pakki
gea
eni
mala parizanka
nena beba
adriatika
kasia
Masha UK
želja
MARA
tuli
Struzzo
ceca55
zalosna_sova
andjeoska
catherine290505
Sami
alo-alo
zoxa
Orline
bebko
HappyGirl
majce
maša
Jelence
brinbili
caci
palchica s
maus
Danicav
115 posters

Strana 7 od 29 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći

Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Simona 5/8/2012, 13:28

Tanja,
nisam mislila nista licno... Vasa situacija bi svakako bila za razmisljanje, da li je sebicno ili ne od strane roditelja... Vise su me tvoj i ostali komentari podsetili i na neke komentare koje cesto cujem uzivo. Cini mi se da se na starost kod nas gleda kao na neko doba kad roditelj treba da prestane da zivi i omogucava "deci" da ona to cine. A ja opet mislim da je bas starost doba kad ljudi treba da uzivaju u onome sto su stekli, a potomci ce svakako jednog dana naslediti tu imovinu. Ako se malo i pomuce u mladosti, pa zar se nisu i ti roditelji mucili i radili u to doba? Zar sad i starost treba da im bude mucna? Moj muz je isto vec spomenuo da se mi u starosti odselimo iz mog stana i preselimo u stan njegovih roditelja kad nas sin odraste, na sta sam ja rekla da mi ne pada na pamet (moj stan je noviji, bolji, na boljem mestu). Ja nameravam da zivim u mom stanu (naravno ako se nesto ne promeni do starosti...). Drugo bi verovatno bilo ako bi sin bio u nekoj nezavidnoj situaciji iznajmljuje, ne moze da plati stan i sl...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Maza 6/8/2012, 00:04

Joj ovo je moja tema......
Moja draga sveki misli da zelim da je otrujem...Ima 72 god i slogirala se proletos,redjam joj lekove sve po preporuci lekara a ona sve kontra.....Ili nece da pije ili popije za dva dana odjednom affraid
Najgore od svega mi je sto onda kuka kako joj nije dobro i da sam joj ja pogresne lekove dala....
Inace nije toliko losa (samo je luda)I ne dozvoljava da se ikada posvadjam sa njenim sinom a silna dobacivanja npr: Kada mu kazem daj mi casu vode,ona ce na to E KAKO SI TI JADAN SINE MOJ,SLUZIS JE KO KRALJICU A ONA TE NE CENI....Mogla bih o njoj do sutra Mad
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 6/8/2012, 00:58

Tanja veruj da znam slucaj gde su svom sinu izdali stan,tako da su one na sve spremne,ili npr mojoj kumi je trazila da joj placa da joj cuva dete tj trazila nadoknadu za cuvanje vlastitog unuceta
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Gramatika 6/8/2012, 11:55

Maza ::Joj ovo je moja tema......
Moja draga sveki misli da zelim da je otrujem...Ima 72 god i slogirala se proletos,redjam joj lekove sve po preporuci lekara a ona sve kontra.....Ili nece da pije ili popije za dva dana odjednom affraid
Najgore od svega mi je sto onda kuka kako joj nije dobro i da sam joj ja pogresne lekove dala....
Inace nije toliko losa (samo je luda)I ne dozvoljava da se ikada posvadjam sa njenim sinom a silna dobacivanja npr: Kada mu kazem daj mi casu vode,ona ce na to E KAKO SI TI JADAN SINE MOJ,SLUZIS JE KO KRALJICU A ONA TE NE CENI....Mogla bih o njoj do sutra Mad

Mazo, a da ti to ređanje lekova prepustiš njenom sinu, da se ne plaši trovanja?
Je l se oduvek tako ponašala, ili su to sada posledice šloga?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od lolipop 6/8/2012, 15:36

Simona ::Tanja,
nisam mislila nista licno... Vasa situacija bi svakako bila za razmisljanje, da li je sebicno ili ne od strane roditelja... Vise su me tvoj i ostali komentari podsetili i na neke komentare koje cesto cujem uzivo. Cini mi se da se na starost kod nas gleda kao na neko doba kad roditelj treba da prestane da zivi i omogucava "deci" da ona to cine. A ja opet mislim da je bas starost doba kad ljudi treba da uzivaju u onome sto su stekli, a potomci ce svakako jednog dana naslediti tu imovinu. Ako se malo i pomuce u mladosti, pa zar se nisu i ti roditelji mucili i radili u to doba? Zar sad i starost treba da im bude mucna? Moj muz je isto vec spomenuo da se mi u starosti odselimo iz mog stana i preselimo u stan njegovih roditelja kad nas sin odraste, na sta sam ja rekla da mi ne pada na pamet (moj stan je noviji, bolji, na boljem mestu). Ja nameravam da zivim u mom stanu (naravno ako se nesto ne promeni do starosti...). Drugo bi verovatno bilo ako bi sin bio u nekoj nezavidnoj situaciji iznajmljuje, ne moze da plati stan i sl...

Simona, sigurno te nije Tanja shvatila pogrešno, jer ništa u tvom postu i nije lično. Čak šta više ti i jesi potpuno u pravu. Lijepo je da čovjek pod starost uživa u onome što je stekao za svoga života. I ja lično nemam ništa protiv, ukoliko to nije na štetu njihove djece (kao što je slučaj kd Tanje npr. svekrva iznajmljuje jedan stan, a Tanja i njm plaćaju za krov nad glavom, to mi je sebično, jer se i kad bi njima svekrva dala taj stan nebi nigdje makla iz svog stana, a za tu kiriju koju je dobijala od podstanara, sigurna sam da bi joj Tanja i njm uvijek kao znak pažnje pazili da joj nešto ne zafali, mislim da bi tako uradili, bar ja bih)
No šta je mene povuklo da se javim na ovu temu, jeste to da sam ja kod staraca primjetila jedan drugi problem, sebični su previše. Mi lično ne zavisimo ni od koga, sve što imamo sami smo stekli, čak šta više poprilično brinemo za sve oko nas. Ali nas i oni sebično iskorištavaju. Ne toliko u materijalnom smislu, koliko me smaraju psihički, pa sam prije neki dan sve poredala (sveki, mamu, tatu), i koliko god to trenutno zlobno zvučalo, zamolila ih da mi ne dolaze sa svojim problemima sada kad sam u drugom stanju, jer niti ih mogu riješiti trenutno, niti mi iskreno pada na pamet da ih rješavam. Zašto? Pa prosto, kada treba da putuju na raznorazne izlete mogu sami da kupe kartu, da se spakuju, i sa pjesmom odoše na put, e a kada ih treba naručiti u dom zdravlja za lijekove, i upakovati poklon za doktorku " Hajde Loli, ti si to uvijek tako dobro radila, mi to ne znamo". Aha, malo sutra, Bogami neće Loli, prosto ko pasulj! Čak sam rekla da ni na mm ne računaju, jer je meni i sunny potreban 24 sata. Mi u braku 11 god., sveki živi sa nama sav taj period ( dali smo joj sprat ispod nas) ona ne plaća račune, lijekove, doktore, hranu. Daleko bilo ne pogovaram, i dalje ću to da radim jer je ona majka moga muža, a niti za mene nije loša. Nije to zlobna žena. Ali nikako da sada stavi sebe na zadnje mjesto gdje sam je ja sada trenutno stavila, jer stvarno ne mogu da brinem o nekim stvarima o kojima sam prije brinula. A tako isto i moji roditelji, za svaku sitnicu cimaju, ili je problem ovo, ili ono, a da se razumijemo sve same nebitne stvari, koje i da se dese nije smak svijeta. Realno, oni bi sada trebali meni pomagati, zar ne? Moju kuću usisava muž, kupatilo riba muž, da se razumijemo svi ostali su stari, i ne mogu, bolje je da platimo neku ženu. Znam ja to i sama, ali mislim da nije pošteno,kada sam ja njima bila potrebna uvijek sam bila tu, bez obzira na svoje obaveze, ili zdravstveno stanje, a sve zbog njihove sebičnosti, oni čuvaju goozu u svakom slučaju!
E zato sam ih sve lijepo poredala,i rekla da me ne smaraju, kad osjetim potrebu da im se javim, javiću se, a da oni mene glupostima ne smaraju više, prosto ne mogu slušati!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Simona 6/8/2012, 16:06

Loli,
da te ne plasim ali mozda ce jos gori biti kad dodje dete Laughing Tako da si na vreme krenula da im postavljas granice Wink

Kod mene su se svi sem mozda muzevljevog oca zaljubili u dete i samo mi stvaraju probleme a inace smo u periodu adaptacije... S jedne strane sam srecna sto im je Vilenjak doneo toliko radosti u zivote ali s druge stalno me nesto opterecuju i mesaju se, isto pokusavam da im postavim granice mojima direktnije a svekrvi indirektno pa zahtevam od muza da joj on stavi direktnije do znanja. Posto je tema o svekrvama zadrzacu se na njoj. Muz i dete su bili kod nje tri dana pred nas put... Ona je onda pocela da kuka da ne moze da ne vidi dete da mora jos jednom... a meni je prvi put da pakujem dete jos idemo na planinu gde sam morala da nosim za sve vremenske (ne)prilike, da kupujem ono sto nemamo itd. Ja sam prvo mislila da ne dolazi ali posto je i moj otac morao da vidi dete, spojili smo ih dan pred put... Inace svekrva tri nedelje pre toga nije bila tu, u selu, i neka je, ali kako je svo to vreme mogla da izdrzi bez deteta a odjednom mora da ga vidi dva puta u ta tri dana? Ali hajde, dosla je zajedno sa mojim ocem, sedeli smo, posluzili ih itd. E onda je protestvovala sto pravimo detetu rodjendan u igraonici, trebalo je u stanu, ona bi mi pomogla... Da bih sad cula da ide na more i uopste nece ni biti na rodjendanu. Opet nema veze, neka se odmara zena... Nego me to nepostovanje naseg vremena nervira, u tri dana ga je pred nas put morala da vidi dva puta, ne moze da izdrzi od zelje za detetom... a pre naseg puta nije bila tu tri nedelje, a i posle nece biti dve ukljucivsi i rodjendan. Rekla sam ja to i muzu, i on tako misli, on je hteo i da joj otkaze dan pred put nego eto posto je hteo i moj otac da dodje da ne bi ispalo da on moze a ona ne moze, napravili smo neki kompromis... Moji nam i pomazu i ali isto imaju svoje bubice pa i odmazu, da ne detaljisem o njima... Ali stvarno ima sebicnosti, uopste ne razmisljaju koliko je ovaj period nama i lep ali i tezak pa ako mogu da nam to olaksaju, pomognu ili da ne cine nista ali ne, oni cesto samo jos neke dodatne probleme i tezinu stvaraju.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 6/8/2012, 18:46

hany ::Tanja veruj da znam slucaj gde su svom sinu izdali stan,tako da su one na sve spremne,ili npr mojoj kumi je trazila da joj placa da joj cuva dete tj trazila nadoknadu za cuvanje vlastitog unuceta
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Bože, koliko su ti ljudi siromašni, pa to je strašno! Da li i šta li njih ispunjava!? affraid

Stalno, i iznova i iznova ponavljam, hvala ti Bože na divnoj porodici koju si mi dao, i po rodjenju i po udaji! Svekrve - Page 7 561840 Svesna sam toga odavno, i stvarno zahvalna!

Tanja, meni je stvarno totalno bzvz da vi živite kao podstanari, a oni da izdaju garsonjere! affraid Znaš kad bi moji ili Coletovi tako nešto uradili?! Ni u snu, da budem iskrena. Ne želim da te skenjavam, nemoj me pogrešno shvatiti, ali ja sam zaprepašćena. Meni je moj svekar rekao i pre nego što smo saznali za naš problem, kad dobijete dete, ili pre ako hoćete, odmah se mi selimo u vaš stan, a vi silazite u naš. Mi živimo u istoj zgradi, samo oni imaju dvosoban a mi jednosoban. I svekar je najopuštenije prodao auto, i dao nam sav keš kad smo kupovali stan, jer nismo mogli podici veliki kredit 2005. I ostao bez auta odredjeno vreme. Svekrva ga potpuno podržava, ustvari oni to tako za decu čine zajedno! Ne mogu da kažem, i mi smo fina deca, pa pomažemo kad šta možemo! lol!

Tako da ima i dobrih svekrva, verujte na reč! Svekrve - Page 7 561840 Svekrve - Page 7 561840 Svekrve - Page 7 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Maza 6/8/2012, 22:58

Gramatika ::
Maza ::Joj ovo je moja tema......
Moja draga sveki misli da zelim da je otrujem...Ima 72 god i slogirala se proletos,redjam joj lekove sve po preporuci lekara a ona sve kontra.....Ili nece da pije ili popije za dva dana odjednom affraid
Najgore od svega mi je sto onda kuka kako joj nije dobro i da sam joj ja pogresne lekove dala....
Inace nije toliko losa (samo je luda)I ne dozvoljava da se ikada posvadjam sa njenim sinom a silna dobacivanja npr: Kada mu kazem daj mi casu vode,ona ce na to E KAKO SI TI JADAN SINE MOJ,SLUZIS JE KO KRALJICU A ONA TE NE CENI....Mogla bih o njoj do sutra Mad

Mazo, a da ti to ređanje lekova prepustiš njenom sinu, da se ne plaši trovanja?
Je l se oduvek tako ponašala, ili su to sada posledice šloga?

Pa uvek je imala izlive ali i dobre dane,e sad posle sloga nema dobrih dana...Ne razgovaramo jedine reci su nam dobacivanje jedna drugoj.Ona je bezobrazna,umesto da se trudi da nam zivot bude lep ona nas po stare dane z......
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od red 7/8/2012, 14:28

moram da upisem za moju...moja zivi sama u ogromnoj kucerini na sprat...sa ogromnim dvoristem...bolesna je, ledja je muce...(mada, ko hoce da je slusa, cuce da boluje od svih znanih i neznanih bolesti)
mala penzija...
e sad...kuka sto je sama...mm i ja smo na 150km od nje, a cerka i zet su joj na 100km... podstanari i mi i oni...rezije su joj ogromne...jedva prezivljava...izdaje i stan, dvosoban...na super lokaciji...
ko zivi u kuci zna da je to muka i kad si zdrav i mlad , a ne kad ostaris...kosi travu, skupljaj llisce, cisti sneg...pa samo to je mnogo, gde je sve ostalo...
mm joj predlozio da proda kucerinu, ode u stan, primi neku studentkinju u sobu i svima dobro... nece biti sama, nece imati da radi toliko, nece placati tako visoke rezije...
elem...nece ni da cuje...ona je u toj kuci ostavila zdravlje i nece iz nje da se seli...
ono sto ja ne razumem i zbog cega ona i ja nikako da se nadjemo na istim talasnim duzinama je to sto ona od sebe pravi pacenicu i siroticu i konstantno kuka i zali se: sama u tolikoj kucerini, previse obaveza oko kuce, veliki racuni koje jedva placa...a nece da uradi nista da to promeni...
nece sebi da olaksa...nece ni da cuje da pomogne ni cerki ni sinu...
nismo u dobrim odnosima...mislim, pricamo i to...ali se otvoreno ne slazemo...
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od cici 8/8/2012, 22:00

Eh ljudi............nisam sve stigla da iscitam ali hocu. Cija je najgora tesko je reci ali znam zasigurno da je svakom svoja najteza lol!
Pisem vam o mojoj i dajem komentare kad iscitam sve.
Posto cu i ja biti jednig dana svekrva, dacu sve od sebe da ne budem kao ona a vi ste mi tu da me opomenete ako pocnem da licim na nju. Tanja ti pogotovo jel si je upoznala lol!
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Maza 9/8/2012, 00:39

Moj predlog je da im napravimo takmicenje....Mozda se poubijaju medjusobno pa nas rese muka  b
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od bobica83 9/8/2012, 17:22

E sad da se upisem i ja tj da upisemo moju svekrvu ovde,samo ne znam odakle da pocnem!
Od samog pocetka ona mene ne voli,pravila se,smeskala ali sa strane sam svasta cula! Kad sam upoznala prvi put svekra ne smem ni da kazem kakav je komentar dao zabolelo me je al sam nekako progutala! Ona je kao uvek bila uz nas i sa nama ali da je mi uvek slusamo i radimo kakao ona kaze! E malo sutra! Mi zivimo u mom stanu koji mi je otac kupio pre nego sto sam se udala i gde sam zivela sama neko vreme! Hvala bogu inqce sa njima ne bi izdrzala jedan jedini dan! Ljudi su mnogo zavidni,zavide cak i svom sinu! Drugi dan nakom svadbe mi je rekla da mi je i vencanica a i frizura bili gadni jer nisam htela belu i sto nisam stavila krunu na glavu i uvila lokne,precutala sam,progutala knedlu izasla iz stana i u autu se rasplakala! Posto su moji imucniji na sve nacine je pokusala da izvuce od mojih te treba ovo te ono i na kraju je mom ocu pukao film jer je kao obicaj da tast kupi zetu lanac. ma sta da vam kazem! Kad sam zuc operisala niko nije znao cutalao se da ne bi rekli da sam bolesna,njihova rodbina! Dok smo ulazili u postupak niko nije znao,kadje pitaju jel snajka trudna nije jos ima problem sa stitnom ja ispala bolesna! u toku trudnoce je bila samo nekoliko puta i to na kafu a da pomogne boze sacuvaj! Slavu sam spremala koliko sam mogla mama i sestra mi pomogle ona nije ustala! Da napomenem da je u penziji da ima 60god.i da je uvek nasminkana! U bolnici dok sam bila nijednom mm nije zvala na rucak niti je dolazila da mu nesto spremi i opere sve je moja mama isla! Ma da vam ne pricam sta sve! trudila se patio mm bilo mu tesko al vidim i on podigao ruke! Unuce vidjaju jednom u dva meseca i to je nekad mnogo,ja sam prestala da idem tamo ne mogu se nerviram,mislim da je bolje tako! Skoro je bila u bolnici operisala slepo creve nisam otisla mislim da nema potrebe! A da kod njih u kuci sam prokrvarila prvi put kad sam mogla i Dimitrija da izgubim moj svekar ni jednog trenutka nije rekao daj da te odvezemo za bolnicu,ne ja sam sela u auto kako sam vozila ni sama ne znam,usla u zgradu sredila se i zvala taksi! Sta tu ima vise da se prica! Mm zadnjih dana ide tamo,ne moze sama da ide na previjanje i potpuno dodje drucaciji ko zna cime mu pune glavu a verujem da to rade,al nema veze pokazace se ko je kakav covek! Samo kazem joj jednom hvala sto imam svoj dom sto imam normalne roditelje koji nam pomazu,koji ce mi sutra cuvati dete kad pocnem da radim i koji se ne mesaju iu nas zivot i nase odluke!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od lilya 9/8/2012, 19:06

Iju... Bobice, tvoja sveki je za medalju. Cuj molim te nije joj se svidela vencanica. Pa nije se ona udavala. Stvarno bezobrazluk. Ja mislim da je tebi jos bolje sto vas ne posecuju i sto se ne intetesuju puno za unuka. Pa zamisli da ti se tu umesa kako se vaspitava dete. Tacno da poludis.

Sad citam vase postove, mozda sam ostala nedorecena malo oko tih stanova. Dakle, i ja mislim da je krajnje bezveze da ako neko ima dva stana drugi izdaje, a dete mu sa sve dvoje male dece zivi ko podstanar. Drugo je kad je jedan stan, ja stvarni razumem da je starijim ljudima tesko da prihvate velike promene. Npr znam da bi mojoj mami, bez obzira koliko je vedra duhom i jos uvek i radi i potpuno je samostalna, bilo esko da se seli iz svog stana sto zbog toga sto nije ni malo jednostavna stvar sto zbig toga sto su joj tu i prijateljice, komsinice. Zna se sa kojom se pije kafa, sa kojom seta. A opet kazem moja mama i dalje radi, svuda je ima i nista joj nije tesko za razliku od jos starijih ljudi. S druge strane, moj svekar zaista zivi u velikom stanu , a mi smo podstanari, ali covek je penzionisano vojno lice, moze dosta da usedi i dosta, ali zaista dosta novca nam je ustupio za kupovinu stana i odvojio za mm sestru. Nikad me nije odvajao od mm i mm sestre, koliko njoj nivca da za rodjendan toliko da i meni, za 8. mart ili NG uvek isto kupi ili cesce da nivac pa da kupimo sta hocemo. Ono sto hocu da kazem je da ja mozda imam vise razumevanja zato sto imam pozitivno iskustvo i da se izvinjavam ako je neko pomislio da smatram da nije u pravu zato sto ima drugacije misljenje ili ti lako je meni sa ovakvim svekrom. Pa ne zovu mene za dzabe sliht snajka lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Maza 9/8/2012, 19:21

Boze kako nisi krunu stavila(svasta) E bas je dzangrizalo...
E da....Pre neki dan bila nama gosti,i mala devojcica ima 12 godina pita mene A STO TI NEMAS BEBU? A Moja sveki ko iz topa odvali: PA KAD JE DEBELA PA NE SME....Ja joj samo kazem pred svima,kako vas nije sramota da izmisljate sto ne kazete istinu!Ali celu od reci do reci......Pa neka tu istinu vas sincic potvrdi.....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od bobica83 9/8/2012, 20:11

Mazo i mene moji ne vole sto sam malo krupna moj svekar je rekao na sta licim sta da ti kazem a i on isto krupan ma budale! AQ za krunu sam joj rekla kad se ona bude vencavala neka je stavi posto nisu vencani u crkvi ostala je bez teksta!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od cici 10/8/2012, 22:12

Moram da vam kazem, da kad sam preksinoc naleyela na ovu temu, oka nisam sklopila razmisljajuci sta da napisem i ko se meni zadenuo za sverkrvu. Malo mi lici na Tanjinu, malo na Bobicinu...........mozda su ipak sve one iste lol!
Smisljam tekst pa vam pisem
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od cici 10/8/2012, 22:13

Maza ::Moj predlog je da im napravimo takmicenje....Mozda se poubijaju medjusobno pa nas rese muka  b

Ja sam za lol! lol! lol!
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Maza 10/8/2012, 22:26

Bobice,ma imam par kg viska...Nego to je bila uvreda.....I da imam 100 pa to se nje ne tice.A pored nje na glavi doguracu na 100 sigurno.Jer ako se ne skuva rucak danas o tome se prica nedelju dana.Mi u nedelju isli kod mojih i ja kazem njoj da necemo nista spremati jer ce se baciti a ona celo jutro ide za sinom i vice,JESI GLADAN,HOCES DA TI MAMA NESTO SKUVA,HOCES JESTI NESTO?
I na kraju mu je ispekla 2 jajeta kao da u frizideru nema nista.Uvece ista prica....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od missile 13/8/2012, 11:12

Biksi :) ::
hany ::Tanja veruj da znam slucaj gde su svom sinu izdali stan,tako da su one na sve spremne,ili npr mojoj kumi je trazila da joj placa da joj cuva dete tj trazila nadoknadu za cuvanje vlastitog unuceta
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Bože, koliko su ti ljudi siromašni, pa to je strašno! Da li i šta li njih ispunjava!? affraid

Stalno, i iznova i iznova ponavljam, hvala ti Bože na divnoj porodici koju si mi dao, i po rodjenju i po udaji! Svekrve - Page 7 561840 Svesna sam toga odavno, i stvarno zahvalna!

Tanja, meni je stvarno totalno bzvz da vi živite kao podstanari, a oni da izdaju garsonjere! affraid Znaš kad bi moji ili Coletovi tako nešto uradili?! Ni u snu, da budem iskrena. Ne želim da te skenjavam, nemoj me pogrešno shvatiti, ali ja sam zaprepašćena. Meni je moj svekar rekao i pre nego što smo saznali za naš problem, kad dobijete dete, ili pre ako hoćete, odmah se mi selimo u vaš stan, a vi silazite u naš. Mi živimo u istoj zgradi, samo oni imaju dvosoban a mi jednosoban. I svekar je najopuštenije prodao auto, i dao nam sav keš kad smo kupovali stan, jer nismo mogli podici veliki kredit 2005. I ostao bez auta odredjeno vreme. Svekrva ga potpuno podržava, ustvari oni to tako za decu čine zajedno! Ne mogu da kažem, i mi smo fina deca, pa pomažemo kad šta možemo! lol!

Tako da ima i dobrih svekrva, verujte na reč! Svekrve - Page 7 561840 Svekrve - Page 7 561840 Svekrve - Page 7 561840

Svaka čast za sveki i svekra! yes Lepo je čuti! Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od veki1 14/8/2012, 13:56

Nemam svekrvu, imam od momka mamu, divna zena, ali me je tako iznervirala kad sam ostala trudna tj. svi njegovi.
Svima samjavila kad sam bila 6 nedelja trudna, moji roditelji placu od srece, brat ponosan ma milina jedna, bas onakva reakcija koju sam ocekivala, ali njegovi...
Posto ne zivimo u istoj drzavi ocekivala sam da ce mi poslati bar poruu da cestitaju, jer je Boz pricao sa njima i javio im kad nisam bila kod kuce, posto se oni nisu javili ni posle 2 nedelje, ja prokomentarisem njemu kako su njegovi bas ispali onako "supci" i da bas nije lepo od njih i kako su moji cestitali njemu a nije cak ni trudan itd.
Takticki sam ja to njemu rekla, posle par dana se javlja njegova sestra na FB i kaze kako se ne valja cestitat dok dete ne ozivi!!! Da mi je bila bliza, polomila bi je ko kristalnu casu! Uglavnom lepo ja tu njoj kazem da je beba ziva, a mi ne sluti zlo i da nije lepo od njih (primitivci jedni-sta drugo reci).
Posle toga me je nazvala njegova mama, nije cestitala nego samo rekla, cujem bice novina, manje mobilnog telefona, laptopa itd...
Ja sam se zgrozila, jel da su culi da je krava trudna (li kako se vec kaze) lepse bi odreoagovali...bas sam se razocarala i eto nadam se da ce sad u narednim godinama da se trude da isparave gresku...
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Andjelcici 23/8/2012, 22:01

Ja volim moju svekrvu,ali zato ne podnosim dve sestre od mm i mog svekra.. Very Happy svekar je naporan covek,a mene to u trudnoci nervira..Msm kad ga vidim mene nervira odmah... A jedna sestra od mm samo prica o svojoj bolesti (na klinici su joj rekli da je luda) Very Happy a druga sestra kao da me ne poznaje,nikad ni ne zove.. ludnica...

Andjelcici

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od noja 23/8/2012, 23:02

Red slicno moja kuma, ali svekar je u pitanju zivi u kucerini od dva sprata i to u n.s izdaje dva stana,
a ona tj kuma sa muzem i dvoje dece u podstsnarima, ziveli su ranije skupa, al nisu mogli dugo...
Ja nazalost ili srecu nemam svekrvu,
imamo babe oboje koje zive u svojim stanovima,jedna 83 a moja 87,
doduse moja je bas stara pa se moja mama .24 h brine o njoj
- meni kad je bila najpotrebnija nije mogla ugrabila je samo nedelju da nam skuva rucak za dva tri dana. No mozda i bolje kad citam vas i sve neverujem lol!
treba svaku postaviti na svoje mesto,
a joj mazo neka si joj rekla mada nju skleroza pici ona ce se u jednom trenutku izgubiti bolje nadjite neku zenu ili u dom,
Uf bas vam nije lako osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od noja 23/8/2012, 23:09

A da nisam dodala za svekra zivog on je legenda voli puno da se druzi pusi pije
, pa uvek ima u kuci neku skupinu ljudi,
dodju kod njega da se okupaju, sve neki nepoznati ljudi, itd, Very Happy
a moj tata nezivi ovde vani je on samo nas posecuje
, doduse mi smo sad na redu,
tema je o svekrvama a ja posto nemam napisala vam o celoj drugoj obitelji Very Happy
Joj zaboravila mm sestru rodjenu ona zivi u bg ima bebu rodjjenu u aprilu dva puta smo se do sad videli Very Happy sunny a cure generacija al dobro ima vremena...
Kad malo bolje sagledam i kod nas lodnicaaaa Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od vildana m 16/9/2012, 18:47

moram priznati da su svekrve vrh vrhova iz prethodnih prica evo sta se desilo mojoj drugarici koja nema dece , inace su imali ok odnos dok jednom nije receno njenom muzu da vise ne dovodi zenu koja ne radja ,blago receno uzassss

vildana m

Broj poruka : 18
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Nensy85 13/11/2012, 21:15

Svekrve...hm sta reci???? zbunjen

Moja, hvala Bogu, zivi u drugom gradu tako da se vidjamo najvise 3-4 puta godisnje. Mm je jedinac pa mozete misliti kakva je onda!? Rolling Eyes
Kad dodje kod nas vec prvi dan me zaboli glava, "sine, ljubite majka... Kazi mami sta ti se jede da mama spremi... Joj pa ti si mami omrsao, ko zna dal ti sta zena sprema....." E rogove dobijam od njenih komentara i sto se ponasa kao da niko nema dete sem nje, kao da je mene roda donela a ne majka rodila!
Par puta je prebacila kako ja nisam za njenog sina... Ustvari njoj smeta sto joj ja odgovorim na svaku jer na njene glupe komentare ne mogu da cutim.
Takodje sve voli da zna o nasem zivotu, gde idemo, sta radimo, s kim se druzimo.... Ja se ne ispovedam ni svojoj mami a kamoli njoj!!!
A o foliranju kako joj nije dobro, i da ne pricam, mislim da je rekorderka po tom pitanju. Kad god ih mm nazove oni su bolesni, umiru... a ja kad ih pozovem tad prica o provodu, setnjama... jer zna da ja ne reagujem kao njihov sin a i njega sam ovog leta uverila koliko foliraju!
A ako joj kazemo nesto sto njoj ne odgovara odmah se naljuti, tad nastaje haos jer pola familije podigne na noge v
Njoj moj svekar u svemu ugadja i sve je onako kako ona kaze (jer zive sami vec 10 god) i htela bi da i mi nju slusamo i radimo kako ona kaze ali... to joj ne ide bas za rukom kad smo mi u pitanju No
A ako bih vam posle svega ovoga rekla da je moja svekrova starija od mene samo 18 god... a nekad mi se cini da je starija od moje bake koja ima 75 god. Samo kuka, a sve ima u zivotu kako treba!
Kao sto rekoh, SRECA pa ne zivimo zajedno jer bi se do sada ili razvela od muza ili bi se nas dve boks
E da, mislim da cu najvise problema imati sa njom kad se beba rodi!!!! Rolling Eyes

Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 7 Empty Re: Svekrve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 29 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu