KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svekrve

+111
Šašava
Blanka
pufnica34
tatjanica
dacans
Tangerine
Amna84
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
srculence 84
Marie
lela1984
BabyBear
Ancica 87
MalaSaJuga
Ema78
mamadabudem
Sofija Veks
Vecka
MAAKKI
lelas
Tebi
Sofka
emilie
kornjaca
Klarica
leptirko82
zvoncica36
Veca77
Star77
neca73
JocY
Marija86
Xena
bak
cicsa80
fight&faith
tetreb
BiKsi :)
missile
hany
karakaca
Dacaa
nina :)
JAmajka
krol
Nensy85
vildana m
noja
Andjelcici
veki1
cici
red
Maza
Simona
lilya
Gramatika
Tanja83
anak
tink
Smoki
maja kg
buby
Botox
bobica83
lena
Cupava
KoMetaK
Mirjana
LaFolie
shenon
mumka
BABY SWEET <3
Nefertari
lolipop
liki
Milijana
dr mali pariz
jovana 77
Tinche
Danicab1
Pakki
gea
eni
mala parizanka
nena beba
adriatika
kasia
Masha UK
želja
MARA
tuli
Struzzo
ceca55
zalosna_sova
andjeoska
catherine290505
Sami
alo-alo
zoxa
Orline
bebko
HappyGirl
majce
maša
Jelence
brinbili
caci
palchica s
maus
Danicav
115 posters

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 4/1/2013, 16:44

missile ::
hany ::
missile ::Moja svekrva je izjavila da sam omađijala njenog sina, pa sad on nema vremena za nju.
lol!
a misss time se bavis a Wink

Odgovorila sam joj u šali da ja to sve vreme radim, ali mi ne uspeva, inače bi zaboravila kako joj sin izgleda.
Drugi sin joj dođe samo kad traži novac, i to joj ne smeta. A mm skokne svaki drugi- treći dan do nje, novac ne traži, i to joj nije dovoljno.

slabo ti to radis moraces ici na obuku
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 4/1/2013, 16:47

e ja sam daleko od moje svekrve poprilicno daleko, ali recimo moj suprug vise uradi za nju nego drugi sin koji ziv s njom i kojem su ostavili kucu ali to sto se mm vise trudi nego drugi nema veze, opet mm nije dobar
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 4/1/2013, 16:53

e bojana i ti si nasla bas preko puta da se doselis Wink
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od tetreb 5/1/2013, 18:52

Moja je sveki super zaista već sam pisala o tome tako da nemam nikakvih zamerki. Međutim najverovatnije da ćemo za izvesno vreme morati da se preselimo kod nje ona je oduševljena ali moj muz i ja baš i nismo u smislu da volimo da smo sami i ne zelim nikom da smetamo a i ne znam kako bi smo se slagale pod istim krovom. Videćemo, izveštavaću da li će i dalje biti skroz ok kao i do sada nadam se da se neće promeniti
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 5/1/2013, 22:05

nadam se tetreb da se nece nista promeniti
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od missile 5/1/2013, 22:42

Tetreb, sa srećom, da ostane kako je i bilo. Sigurno ćete naći neki sklad.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 6/1/2013, 00:10

missile ::Tetreb, sa srećom, da ostane kako je i bilo. Sigurno ćete naći neki sklad.
Svekrve - Page 10 561840 Želim vam isto što i moja imenjakinja! Svekrve - Page 10 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od tetreb 6/1/2013, 12:04

Hvala drage i ja se iskreno nadam da će biti sve ok ljubim vas i grlim zagrljaj
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od karakaca 6/1/2013, 19:05

Tetreb draga samo primeni ono sto si meni savetovala, ali vi ste u super odnosima ne brini
Ja sa mojom u jos gorijim odnosima ne pricamo ne svadjamo se ali pogledi govore vise od reci, svekar je neutralan ali vise nju kritikuje i pokusava da mene oraspolozi, a mm nezna sta da misli jer razume i mene a ipak je i za to da ja i ona moramo da pricamo i da se dogovaramo jer smo u istoj kuci i jer mu ona napunila usi sa ti sta ce ljudi da pricaju. Jedva cekam prekosutra da odem na poso i ne slusam pridike.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od fight&faith 6/1/2013, 19:41

Uh meni je strašno kad su ljudi prinuđeni da žive zajedno...Mi, iako u 30-tak kvadrata, hvala Bogu, živimo sami. Matorci bez obzira da li su moji ili njegovi, uvek misle da su najpametniji i da najbolje znaju šta je dobro za nas njihovu "decu". To, mene lično, smara maksimalno... čak i kada odemo na nekoliko dana ... ma nekada je dovoljno da ostanemo i jedno popodne da se osetim kao da sam u zatvoru. Oni zanemaruju činjenicu da smo svi mi odrasli ljudi sposobni da sami donosimo odluke o svojim životima. I onda iz "najbolje namere" guše najstrašnije. Hvala njima na spremnosti da umesto nas spreme tone hrane, da nas usluže da nam sve "serviraju", ali onda misle da treba i druge stvari da "serviraju". Naravno postoje izuzetci kada je reč o životu sa matorcima. Oni su uglavnom OK ukoliko su oni lošijoj materijalnoj situaciji, pa zavise i prinuđeni su da žive sa "decom".... Tada se uspostavlja odnos sličan odnosu kakvi su imali naši matorci sa svojim roditeljima. Međutim to je veoma retko. Današnji matorci su stasavali u bivšoj SFRJ gde su, u velikom broju slučajeva, dobijali stanove ili kredite pomoću kojih su relativno lako zidali kuće.. i bili nezavisni od svojih roditelja. Sada su to njihove kuće i stanovi i oni i dalje hože da određuju pravila u svojoj "kući". Imao je Rambo jednu pesmu posvećenu toj tematici ... jeste surova ali istina je često takva.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Ema78 7/1/2013, 19:35

Posle praznika provedenih sa sveki samo mogu da kazem - home sweet home... Jedva sam cekala da se praznici zavrse, i da se vratimo kuci... Ne znam odakle toliko nervoze i negativne energije u mojoj sveki, mada ni ja nisam slatka, ali ne pamtim nervoznije i dosadnije praznike. Sad A ja bas volim i Novu godinu i Bozic... Za Uskrs cu lepo da se izvinem i necu da idem nigde, ni kod mojih ni kod njegovih, a sada sam jasno i glasno rekla da sledecu Novu godinu ne zelim da slavim ni sa kim drugim osim sa mojoj porodicom, u nasem stanu i po nasim pravilima. Pa nek se ljuti ko koliko hoce !!! Bas me briga.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 8/1/2013, 10:36

tako je ema
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Tinche 8/1/2013, 10:45

Ema, tako si mogla i ove godine...i predhodne...i trebala si vec kada si znala kakvi su i da ne prijate jedni drugima.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od cicsa80 8/1/2013, 11:44

Ako ne mozes da ih pobedis, ti im se pridruzi. lol! Ja sam konacno shvatila zasto imamo dva uveta Wink
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Ema78 8/1/2013, 12:18

Ove godine smo po prvi put bili svi zajedno, da sam znala vec bih nesto smislila...Do sada smo slavili ili sami , ili ako smo bili kod njih u gostima, nije nas bilo nikada kod kuce, sa njima...A mislim da je posebno iritira sto je konacno shvatila da joj sin zivi sa mnom, tj da se vec navikao na mojke kuvanje i da mu se to vise dopada,da nas dvoje imamo nas ritam i da funkcionisemo kao par i da ona vise nije toliko bitna. Takodje, po prvi put joj je neko stavio do znanja da se ne slaze sa svime sto ona kaze ili uradi i da nije bog niti ce ikada biti. A posebna muka je sto ja ne zelim da razglabam o svojoj trudnoci, jer nema sta da se prica, sto se ne zalim na medicinsko osoblje i sto ne joj ne dozvoljavam da me tretira kao bebu. A kada na to dodamo cerku koja ne zna sta ce sa svojim zivotom i u koji zid udara, i unuka koji ima devojku i ne zeli vise da se mazi da babom, eto problema...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od karakaca 8/1/2013, 12:52

Ema78 ::...A mislim da je posebno iritira sto je konacno shvatila da joj sin zivi sa mnom, tj da se vec navikao na mojke kuvanje i da mu se to vise dopada,da nas dvoje imamo nas ritam i da funkcionisemo kao par i da ona vise nije toliko bitna. Takodje, po prvi put joj je neko stavio do znanja da se ne slaze sa svime sto ona kaze ili uradi i da nije bog niti ce ikada biti. A posebna muka je sto ja ne zelim da razglabam o svojoj trudnoci, jer nema sta da se prica, sto se ne zalim na medicinsko osoblje i sto ne joj ne dozvoljavam da me tretira kao bebu. A kada na to dodamo cerku koja ne zna sta ce sa svojim zivotom i u koji zid udara, i unuka koji ima devojku i ne zeli vise da se mazi da babom, eto problema...
Ema draga u potpunosti te razumem ista je i moja ali ja sam s njom u kuci i ona je shvatila da nije centar sveta ali se ne predaje, a na badnje vece smo sisli kod njih na veceru i u sobi stavili veliki ram sa oko 20 slika samo sam preletela pogledom preko slika i ni jedna od mm i mene samo ona, svekar, dever i jetrva i njihova deca, a na veceri su dosli i unuci koji su vristali prosipali tanjire razbacivali mrvice po sobi ona samo mirno gledala meni je pocelo da smeta jer nisam bas u fazonu da slusam vristanja jeste da su deca ali neisu moja da bi reagovala ili da moram da trpim i izvinila se da me boli glava i da idem da odmorim a ona ce pilici bakini ajde tise malo strinu boli glava od vas. Ja sam se sam okrenula i pogledala je i bez reci otisla, s takvima ne treba ni da se trose reci.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Ema78 8/1/2013, 13:49

Mislim da je upravo taj gubitak kontrole sustinski najveci problem, kao i nemogucnost shvatanja da su deca odrasli ljudi. Moj problem je i sto sam relativno nezavisna od mm, imam svoj stan, auto i malo imucnijeg oca, sto sam proputovala nezavisno od mm, sto sam zavrsila i postdiplomske studije i sto u sustini nista sto ja imam nije ona kupila. I, sto sve moje drugarice, manje vise imaju isto kao i ja. A ona se na zalost, ceo zivot mucila, radila i sada se tu pojavio jaz sto ja imam a ona nema. Nikad doduse to nije rekla, ali osecam po komentarima...Na svoju nesrecu, ja jos ne mogu da razvijem svoj posao, sta cu, takva su vremena, ali meni moju diplomu niko ne moze da oduzme, doci ce i mojih 5 minuta. E za to zna da prebaci... I, generalno, imam utisak da je moja sveki sama po sebi veoma nesrecna, jednostavno takav je tip, i da ne ume da se opusti i raduje nicemu. I od Bozica nam je npravila tenziju, jer em smo morali da se vratimo za BDG,em ja ne znam molitve i zaista nisam vaspitana pa se molim pred svaki obrok. Ali, ja njoj to ne prebacujem, ispostujem ta njena pravila, ali ona ne moze da ispostuje mene. A kada mi je prebacila to oko molitve i da to tako treba, jer ona ide u rusku crkvu i oni to tako rade, mm joj je mrtav ladan odbrusio da smo mi Srbi a ne Rusi, i da on nikada nije video babu i dedu da rade to sto ona radi. Ali, stav oko vere, crkve i obicaja je posebna tema, o tome bih mogla roman da napisem...

A to oko "bakinih pilica"...uf...to je tako tuzno...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od karakaca 9/1/2013, 16:37

hany ::ma ko je sisa sta te briga za nju, malo smo osetljivije posle vto i malo nam treba da zaplacemo. probaj da se ne nerviras misli samo na bebe i uzivaj u njima. kad god te iznervira gospodja ti samo pomisli na svoje bebe i veruj mi da ce biti bolje
Hani preporucila meni pa probajte sve. Hani ti si queen
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od hany 9/1/2013, 17:41

karakaca ::
hany ::ma ko je sisa sta te briga za nju, malo smo osetljivije posle vto i malo nam treba da zaplacemo. probaj da se ne nerviras misli samo na bebe i uzivaj u njima. kad god te iznervira gospodja ti samo pomisli na svoje bebe i veruj mi da ce biti bolje
Hani preporucila meni pa probajte sve. Hani ti si queen

poljubac
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Simona 16/1/2013, 15:20

Ja sam se sada iznervirala zbog svekrve c Nije dugo videla Vilenjaka pošto je bio bolestan pa ona bolesna i kuka da dodje itd. Muž joj lepo kaže juče kad su pričali da je jeo krompir pa da spremi bilo kakav ručak samo ne to a sad mi se javlja da je spremila za ručak pire krompir... e pa ne mogu da verujem c Sledeći put kad ga se uželi ima da dolazi ona kod nas ma koliko mi je lepše da muž i Vilenjak odu tamo Very Happy Ali em plaćamo taksi do nje em dete jede dva dana istu hranu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 16/1/2013, 15:26

Izvini Simona, al sad si me tako slatko nasmejala, da nemam reči! lol! Pa šta ima veze ako će dva dana za redom jesti krompir?! Nekad nećeš stići da spremiš nešto drugo od onoga što si juče imala, nek ste vi samo zdravi i siti! I nek nekad i neko drugi spremi nešto, pa makar bilo i u drugom obliku, lepo je odmoriti se od spremanja makar i jedan dan! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Orline 16/1/2013, 15:31

Simona, ti si hit lol!
Idi bre, zeno, neka ga pricuva i skuva, odmori se malo. Sta ce mu biti od krompira Very Happy
Mada, ja nisam parametar nutricioniste lol! ali stvarno mislim kao i biksi, uhhh kiksi, niksi, sorry
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Simona 16/1/2013, 15:49

Kiksi (čudan mi ovaj nick lol! ), Orline,
gledam da ishrana deteta bude raznovrsna, raste, razvija se, mislim da je zbog toga naročito bitno. I ovako slabo jede a doručak mu je u vrtiću a to je ona ketering hrana pa gledam da bar ručak i večera budu kvalitetni dok ne počne i da ručava u vrtiću. Žao mi je jer kod kuće imamo pasulj. Mogao je da jede pa da ide kod svekrve...Tolika ljubav za unuče i insistiranje da dodje a onda sprema baš ono što joj je sin rekao da ne sprema jer je dete jelo dan pre... uh opet sam se iznervirala...

Inače ja retko kuvam Very Happy Pošto nam je moja majka na pet minuta od nas uglavnom kuva ona. Stoga nemam toliko razloga za nerviranje jer ipak je raznovrsna ishrana inače. Možda sam se razmazila kod moje majke koja na takve stvari gleda, i kod nas je uvek pazila na ishranu i nije joj teško da spremi i po više jela. Iako ja kažem da mogu i ja ali me ona ubedi da već ima, spremila je... Čak se moja majka najviše buni što će od sledećeg meseca Vilenjak jesti u vrtiću... Stoga je meni verovatno zbog takve navike da majka postupa neobičan postupak muževljeve majke, no ima različitih majki...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od nina :) 16/1/2013, 20:03

simona po meni nista nefali da jede dva dana zaredom pire kao prvo ja bi ga isto jela jer ga obozavam a marija i miki ga cak jedu i uvece kad bude skroz hladan ako joj ne ostavimo nego bacimo bude dreke i placa i sad joj uvek ostavimo
nije mi jasno sto ti sama nekuvas nema veze sto ti je mamam tako blizu nije valjda da svaki dan idete kod nje da bi doneli vama rucak ili idete kod nje da rucat.izvini ali te je mama bas bas razmazila pogotovo sad kad imas malo dete trebala bi vise da kuvas i spremas.ja sad danas ceo dan provela u kuhinji iuzivajuci da im ispecem 3 tepsije bureka i opet pravila rusku salatu jer su teli ali sam sekla sitno da deca od 6 meseci mogu da je jedu bez miksanja jer je takvu volimo,bila mi komsinica zena svojih 70 g i gleda i cudi se kakao imam zivaca za tako sitno ona mislila da sam izmiksla sve to a svekrva joj prica tako je i prosle nedelje druga njena drugstica isto rekla jer je bila kd sam seckala jeste da sam izgubila 3 sata samo seckanje i pravljenje domaceg majoneza ali ja to uzivam i kad god oni pozele da im pravim uvek im napravim sta oce a nas ima puno u kuci 5 odraslih i 2 dece
evo jedva cdekam kad cu u subotu da krenem da pravim 2 torte mariji za rodjendan jedino sto puno gubim vremena dok se ispeku kore jer idu 4 stim da se 3 skoro suse ali dok ispecem sve to meni se lade filovi za obe torte jer sam se tako ispraksirala .za bozic sam izgubila 2 sata od pocetka do filovanja torte jer se 3 peku i polu susene su ali stos imam relnu sa ventilatorom ali ga opste ne koristim jer volim da se polako pece
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Simona 16/1/2013, 20:53

Nina,
ja i radim i pišem diplomski pa malo teže mogu da postignem i da brinem oko Vilenjaka a i da radim kućne poslove ... Mislim sve se može ali bila bih verovatno mrtva umorna, ovako sam samo umorna. I sama kažeš koliko vremena oduzima kuvanje. Majku naravno ne teram da kuva, ali ne mogu da kažem da mi nije pomoć što ona to čini. U svakom slučaju od sledećeg meseca će Vilenjak u vrtiću da jede tako da ću joj skinuti taj napor,ali ona kaže da joj nije napor. Da se ona pita on bi i dalje jeo kod kuće ali i ja negde mislim da nije u redu prema njoj, dovoljno je pomogla dosad...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 10 Empty Re: Svekrve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu