KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyclo - progynova

+37
Amna84
alisa
fight&faith
Lela81
Hobbes
noja
sanja 73
luckystar74
jadranka
PalcicaBg
jelenko
srculence 84
saska1
Aleksandra0110
Saska Abb
Annie
vanessa one
laKole
lenjivica
bak
winni
LaFolie
JocY
Vuchica
Jelica
dacca
caja
HappyGirl
Zaneta
marijana
nena beba
maša
nesalela
black magic woman
nevena50
nabla
vremejezabebe
41 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 4/12/2014, 19:13

Ja sam nabavila u apoteci Iris u NS i kosta 25€- 60 tableta.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 16/12/2014, 17:30

Da li mi neko moze pomoci sa slicnim iskustvom.
Nakon popijene zadnje tablete CP dobijem cetvrti dan i trajalo je krvarenje 4 dana tj juce je vec prolazilo kada sam startovala sa novom turom CP ali mi se cini da se danas, peti dan, pojacava krvarenje jer nije vise braon vec crveno ( oprostite na objasnjenju) a i stomak me podmuklo boli i grudi isto.
Znaci hormoni mi luduju ali nemam pojma zasto.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od saska1 16/12/2014, 20:22

Nataly ja ne znam ništa o cyklopr.tek treba da ju počnem piti sl.ciklus,ali nadam se da će se javiti neka djevojka sa iskustvom.
koliko je tebi dr rekla da ju piješ?Meni 2 mjeseca.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 17/12/2014, 09:46

Dva mjeseca ali evo produzavam i treci jer cu postupak raditi posle NG.
Stalo je krvarenje i ne boli me stomak ali sigurna sam da mi je neki poremecaj bio.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od saska1 17/12/2014, 11:10

Jel se ona mira piti sve do postupka i smije li se piti dalje ako mi je rekla 2mjeseca?Nista neznam o njoj pa pitam.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 17/12/2014, 12:11

Moze, samo sam kontrolne nalaze hormona izvadila nakon dva mjeseca.  I meni je dr rekla da pijem dva mjeseca a ja sam produzila jos jedan mjesec zbog postupka u januaru.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od saska1 23/1/2015, 17:12

Imam jedno pitanje za cure koje piju cikloproginovu kada ste dobile koliko dana posle zadnje tablete i kada ste počele s drugom kutijom ?Meni piše početi od petog dana piti 21 dan pa pauza 7 dana.
Dali i druga kutija ide od petog dana ili nije bitno samo da bude 7 dana pauze?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od srculence 84 23/1/2015, 18:53

saska1 ja sam pila ciklo.jel u frontu taj lek je standar i meni su rekli da isto krecem peti dan i kada sam ispijala posle 2 ili 3 dana dobijem i opet krecem 5 dan ciklusa,3 meseca sam pila pa posle sam krenula bockanje, tako je u frontu a ne znam gde ides i da li je isto Wink
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 23/1/2015, 19:28

Saška, samo prvi mesec počinješ 5-ti dan, onda 21 dan piješ, pa sedam dana pauza, pa opet 21 dan piješ, pa sve tako. Možda ti dobiješ posle tri dana od poslednje tablete, a možda ko ja 5-og ili 7-og. Bez obzira na to ti sedmog dana od početka pauze počinješ novu kutiju.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Vuchica 23/1/2015, 19:31

mamadabudem :) ::Saška, samo prvi mesec počinješ 5-ti dan, onda 21 dan piješ, pa sedam dana pauza, pa opet 21 dan piješ, pa sve tako. Možda ti dobiješ posle tri dana od poslednje tablete, a možda ko ja 5-og ili 7-og. Bez obzira na to ti sedmog dana od početka pauze počinješ novu kutiju.

i ja sam tako pila.
Nisam ni mogla da racunam kad mi je krenuo ciklus, prvih dana je nesto uvek mrljavilo
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od saska1 23/1/2015, 20:56

Cure hvala ,znaači pauza 7 dana pa opet ispočetka ljubav
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 21/2/2015, 22:21

Pozdrav svima!
Napisaću svoje iskustvo sa cyclo proginovom. Naime, moji ciklusi su uvek bili redovni, ne baš u sat, ali prilično redovni. Jesenas mi je dva meseca ciklus trajao 41 dan, te sam shvatila da nesto nije u redu, a pripremamo se za bebca, odem ginekologu 13. dana narednog ciklusa, pošalje me na folikulometriju i tada nije bilo definisanog folikula, nema ovulacije. Dr mi dao utrogestan 10 dana, a potom cp. Ovo mi je treći mesec sa cp, nisam radila  hormone i nisam išla na folikulometriju.Narednog meseca mi je rekao ako nema trudnoce, preći ću na klomifen, ali ja neću pristati na to dok mm ne uradi spermogram i ja hormone. Mislim da je to logičan sled. Na bebcu ne radimo dugo, ali sad kad se trudimo, deluje opterećujuće s obzirom da imamo po 31 godinu. Inače pijem cp 5.dan ciklusa, što znači pauza traje više od 7 dana od prethodne kutije. Odlično ga podnosim.

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od PalcicaBg 22/2/2015, 09:25

Jelenko i ja smatram da bi najpre trebalo da odradite osnovne analize pa tek onda da krenete sa bilo kakvom stimulacijom.Uradite hormone,spremogram kao sto si vec planirala,pa cete videti sta vam je ciniti.Mozda je u pitanju samo neka sitnica koja ce se ipak resiti cikloproginovom.
Ja imam redovne cikluse u dan godinama,ali skoro bez ovulacija jer imam policisticne jajnike,a hormoni su mi u granicama normale.Kada uzmes rezultate hormona najbolje je da se posavetujes sa endokrinologom.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 22/2/2015, 15:40

Ja sam pila tri meseca CP i mecu sam dobijala posle 5-6 dana, ALI, evo ciklus posle bez ikakve terapije nema mi mece 43dc. Sutra idem kod dr na izazivanje... A od 30dc su počeli mensrualni bolovi, grudi bolne i naduvene i tako do pre tri dana kada je sve to prestalo, a nema ni veštica Betu sam radila i naravno negativna je.. Rolling Eyes
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 24/2/2015, 17:07

Hvala, na savetu. Moram da vas pohvalim, više informacija dobijem na forumu nego kod lekara. Koliko da sačekam posle cp kako bih radila hormone?

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 14/3/2015, 18:35

Devojke, evo me opet!! Samo da javim da je od trece kutije cp uspelo, radila sam kucni test i pokazalo je dve crte. Ono sto mislim da je vazno reći jeste da sam isla na fitnes i jogu, a odnos smo imali samo dva puta i to kad su bili plodni dani. Dakle, to je bio savet moje prijateljice, apstinencija do plodnih dana, pa tek onda stupite u odnose, to je njoj savetovao neki lekar koji se bavio temom steriliteta. Naravno, po prvi put sam i primetila kada su mi bili plodni dani...I nisam bila opterecena, imala sam i previse obaveza na poslu, nismo ni razmisljali. Možda nekom pomogne. Želim vam sve najbolje...

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 14/3/2015, 19:03

Cestitam Jelenko! Kakva sreca.Koliko ti je FSh bio, jesi li ga spustila Ciklom?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 14/3/2015, 19:24

Nikakve analize pre toga nisam radila, planirala sam posle trece kutije da napravim pauzu i krenem na ispitivanja. Kupila sam knjigu sa Aviva vezbama, ali nisam je iskoristila. Ono sto sam ja mogla da nadjem po internetu jeste prokrvavljenost karlice odakle se salju signali za lucenje hormona, dosta sam istezala taj deo. Citala sam vase postove i zaista se razumete koliko i lekari. Mnogo sam jela i suncokreta, mozda ima i od toga nesto. Takodje, ponavljam, probajte da tempirate odnos kad su plodni dani, ne pre toga. Imali smo odnos 13. dan uvece i 15. i posle nedelju dana sam predosetila jer dam imala bolove kao da cu dobiti, sto nije bilo moguce jer sam jos uvek pila cp.

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 14/3/2015, 19:42

Fenomenalno. Pila sam Ciklu cetiri mjeseca i napravila pauzu od mjesec pa mi kasnila 10 dana i ja se ponadala. Krecem opet sa njom. Djelotvorna je.
Za vjezbe za karlicu prvi put cujem. Idem na jogu.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 14/3/2015, 21:46

Nisu to posebne vezbe, samo sam trazila resenje kako regulisati hormone vezbama, svuda se preporucuju aviva vezbe, knjiga je 1000 din ali je nisam iskoristila. Joga je dostupnija i bolji je rad u grupi... Ukucajte Aviva vezbe za hormonalni balans, vezbe su slicne kao na joga vezbama. Ja sam tek u trecoj nedelji, ali se nadam da
ce proci sve kako treba. Malo me bolucne stomak, pa se nadam da nije nista strasno.






jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 14/3/2015, 21:54

Upravo sam citala o tim vjezbama. Pise da snizavaju FSH i regenerisu reproduktivne organe. Hvala ti na ovako korisnoj informaciji. Uzivaj u trudnoci i vuci za nos.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 14/3/2015, 22:24

Nema na cemu, odmah sam pozurila da vam sve kazem sto moze da koristi, i samo sto vise sebe uposlite.

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od jelenko 14/3/2015, 22:48

Negde sam procitala da se cp pije 3, 6 ili 9 meseci... Ono zbog cega me je knjiga Aviva razocarala je to sto su vezbe samo opisane, nema nigde gde mogu da vidim kako se izvode. Stupila sam u kontakt sa autorkom preko mejla, ona mi je rekla da zbog nekog ugovora ne smeju da stavljaju vezbe na youtube, ali mogu da se nadju samo po neke. Ukoliko ste iz Bg-a, mozete da se raspitate, tamo postoji kurs ili org. desetak zena i autorka dodje u vase mesto. Verovatno se placa dolazak. Zbog komplikovanosti, krenula.na jogu i fitnes, radile smo mnogo donje trbusnjake i istezanje. Kad sam pocela da pijem hormone, odmah sam krenula i na vezbe i cim sam imala osecaj da sam trudna, prestala. Sad se osecam veoma cudno, nista mi nije, a opet nesto jeste. :-)

jelenko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 17/3/2015, 00:47

htjela sam da pitam kako cikla utjece na brzinu trosenja AMH jer moje je mali..ali sam se vratila iscitala sve postove i nasla odgovor Very Happy Very Happy
POst je pisla ALIsa
Sto se tice jajnih celija, koliko sam je razumela i sa ciklom se cuvaju jer meni je i AMH bas nizak 0.003 te je prokomentarisala nesto u stilu da cemo sad ovih 6 meseci samo da cuvamo to malo jajnih celija sto mi je ostalo...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 18/3/2015, 17:43

Nisam sigurna da se cuvaju jer to nisu kontraceptivne pilule pa da ne dolazi do ovulacije. Ja sam procitala da su zene masovno ostajale u drugom stanju kada su je pile a imale su visok FSH. Tako da mislim da dolazi do ovulacije oko 12-14 dana.
Jednom sam pila kontracepciju pola godine jer mi je doktorka rekla da cuvam jajne celije ali je pitanje jesam li tada uspavala jajnike.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 3 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu