KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyclo - progynova

+37
Amna84
alisa
fight&faith
Lela81
Hobbes
noja
sanja 73
luckystar74
jadranka
PalcicaBg
jelenko
srculence 84
saska1
Aleksandra0110
Saska Abb
Annie
vanessa one
laKole
lenjivica
bak
winni
LaFolie
JocY
Vuchica
Jelica
dacca
caja
HappyGirl
Zaneta
marijana
nena beba
maša
nesalela
black magic woman
nevena50
nabla
vremejezabebe
41 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Hobbes 7/8/2017, 15:39

Išla na folikulometriju, ispratila rast i pucanje, ginekolog rekao uradi progesteron 21dc a zna da sam pod ciklom. Zato sad i pitam jer skontah da pijem progesteron, pa se mislim šta da merim onda uopšte. Nije mi rečeno da mogu da proverim postojanje žutog tela.
Hvala u svakom slučaju zagrljaj
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/8/2017, 15:41

Pa sad sam vec pozaboravljala koliko dugo zuto telo moze da se vidi na uz... potrazi ovde na forumu, ima tema o pracenju ovulacije, folikulometriji itd...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Lela81 7/4/2018, 18:48

Ja sam popila 2. kutiju cyclo progynove, imam još jednu, pa kontrola. Menstruacije su mi se vratile u normalu, dobijam na 26 dana (kao i celoga života), ali me toliko boli stomak.................. v v v i obilne, i bolne, UŽAS! Da li je i vama bilo ovako?
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od fight&faith 6/5/2018, 21:54

Meni je sad ciklus u potpunom haosu - cas dobijam na petnaest dana, cas nema ciklusa preko mesec dana. Pokusala samolecenje cyclom, prokrvarim preko nje posle pet dana. Prestanem da je pijem i od tada nista. Cak nisam ni sigurna kada je to bilo, mozda cak i pre mesec dana. Na uz nisam bila od porodjaja.  Najgora sam. Ranije sam stalno privatno isla kod VTO ginica i ginica za odrzavanje visokorizucnih trudnoca, pa jednostavno ne znam gde da idem. Moze li neko da mi preporuci ginekologa za problem POF - samo da nije izvikana S. Vujovic ili kako se vec zove ...

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/5/2018, 05:48

F&f znas sve i sama... nema tu neke nauke... svakako nisam za samolecenje al ne znam koliko si dugo pokusavala da sredis ciklus sa ciklom... ako si prvi mesec prokrvarila nisi trebala da prekidas... organizmu treba 3 meseca da se navikne... za pof su ti nadlezni endokrinolozi a ne ginekolozi... a mislim da ni oni nemaju sta pametno da ti kazu... svaki kod koga sam bila mi je rekao da bolji lek od cikle trenutno ne postoji i da bi trebala da je pijem bar do 40 god zato sto menopauza vuce sa sobom i druge zdravstvene probleme pa bi bilo pozeljno sto duze da se zadrzi ciklus... od endokrinologa dobri su ti Sumarac i hvale Jelenu Todorovic... Sumarac ti radi privatno u Belmedic a Jelenu izguglaj jer sad mi stade mozak... mada ja pre mislim da trebas da nadjes nekog ginekologa da te pregleda, uradi uz papu i da ides na one klasicne kontrole a mislim da to moze i gin u dz... mada taj gin koji ti je vodio trudnocu privatno sigurno radi i sa obicnim zenama tako da mislim da mozes i kod njega ako neces da se smaras po domovima zdravlja... ako odes kod endokrinologa mislim da ce i oni da ti kazu da pre zapocinjanja bilo kakve terapije treba da odes na pregled i uz kod ginekologa
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od fight&faith 8/5/2018, 09:24

Alisa hvala na odgovoru i cestitam na trudnoci sa najlepsim zeljama. Sve si u pravu. Moram otici prvo kod obicnog ginica. Trudnoce mi je privatno vodio prof. Mikovic. Guzve su ogromne i za trudnice ... nekada sam cekala i vise od sat i po i dolazila na red u deset uvece. Ne znam da li bi me ovako "uglavili" uopste. A zao mi je i da neka trudnica zbog mene ceka. Videcu ... moram negde otici. Nisam znala da sam ciklu trebala da nastavim da pijem i pored krvarenja i da joj treba vreme da ustali cikus. Ranije kad sam je u NF pila kao pripremu za prve dve vto, obicno se to nije desavalo. Doduse tad sam bila skoro deceniju mladja. Very Happy Da li si ti zadovoljna svojim ginicem koji ti je svojevremeno uveo ciklu i mozes li ga preporuciti? Isto pitanje i za druge devojke koje su na cikli zbog slicnog problema.
Hvala unapred. c

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 8/5/2018, 12:03

F&F evo ja sam vrlo zadovoljna ciklom, ali nisam više kod te doktorke endokrinologa koja mije uvela ciklu jer nisam više bila zadovoljna doktorkom :) Ali cikla je odlična. Nekom prija, nekom ne. Meni je ok, nema užasnog PMS-a nego samo me stomak zaboli taj dan kad kreće meca.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 8/5/2018, 12:06

Hvala draga osmeh srce
Meni je ciklu jos pre 10 godina uveo endokrinolog Macut... posle sam presla kod Vujovicke a zadnji put sam bila kod Sumarac... nije mi ginekolog uveo ciklu jer je nisam pila pred postupak nego zato sto su mi ciklusi postali katastrofa jos pre 30-te. pa me je gin iz dz poslao da uradim hormone i posto su bili u haosu poslao me je kod endokrinologa ... ja sam na cikli bez prekida bila punih 10 godina...
Sto se tice ginekologa nemam nikog pametnog da ti preporucim nazalost... ja idem u svoj dz po upute i recepte, papu i tako nesto sitno kad mi treba a zadnje 3 godine i sad u trudnoci me prati dr Lidija Tulic u Visegradskoj i sa njom sam bas zadovoljna al i ona je na odeljenju steriliteta tamo tako da ne verujem da bi mogla kod nje a nazalost ona izgleda ne radi nigde privatno...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 2/6/2018, 01:34

ja vas sve pozdravljam od srca i sa punim srcem srece i zadovoljstva...
treba mi samo jedna info
ciklus nisam dobila ni godinu dana nakon poroda
uzela sam ciklu i koristila voje prvi mjesec
ali nisam dobila ciklus nikako
sutra je punih 7 dana od zadnje tablete,ima li ko iskustva
trudnoca nije
a ne smijem da nastavim sutra sljedecu turu
za divno duco ovo je prvi put da na sred ciklusa nisma prokrvarila sa ciklom
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 2/6/2018, 05:36

E Amna! Gde si bre zeno! Kako je bebac? Kako si ti? Javi nam se ponekad... napisi nam po koju rec osmeh srce
Ne znam sta da ti kazem za ciklu, jako cudno da posle nje nisi dobila... Mozes il da probas sa jos jednom kutijom il da odes do dr ... ne znam sta bih ti drugo rekla...
Veliki pozdrav draga ljubav
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 3/6/2018, 00:28

Pozdrav Alisa tebi i svim dragim curama.Ja uzivam punim,srcem ja to ne mogu objasnuti..Osim da bi zeljela da sve osjete ovo sto ja svako jutro osjetim i zahvalim Bogu po 100 puta

..Ne usudzujem se poceti sljedecu kutiju ako nisam dobila menstrucaiju nakon prve..Ne znam..Nemam nikakva saznanja o cikli niti iskustvo..Na netu pise samo da se mora dobiti kad pijes hormone..Mislila sam da ce ovdje neko znati..
Ja u septembru imam termin opet kod jednog specijaliste da odluci terapiju za moj buduci ziovt i svakodnevnicu bar do 40-45.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 5/6/2018, 08:52

Amna draga bas mi je drago da si se javila.Pisi nam cesce.

Jedno pitanje za zene koje duze koriste ciklu.Sestra je dobila od dr da je pije i vec 6 meseci redovno koristi al nikad do sad joj nije dala da vadi neke nalaze.Pitam vas da li kad koristis ciklu treba sta proveravati,ako da sta i koliko cesto to radite(tipa hormona,UZ ili vec sta treba)?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 5/6/2018, 15:25

Ja sam pila ciklu punih 8 godina bez prekida... koliko ti sestra ima godina? Zbog cega je pije? Trebalo bi barem UZ grudi i jajnika s vremena na vreme da odradi jer kazu da nekima hoce ciste da se pojave od cikle... bar jednom u godinu dana... ja nisam imala ciste od nje nikad...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 5/6/2018, 15:59

Pije zbog rane menopauze(42 god) da bi odrzala ciklus sto duze.Ima jako izrazene propratne simptome menopauze znojenje,valunge,depresiju pa joj dr rekla da pije ciklu da smanji tegobe a da produzi cikluse.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 5/6/2018, 16:38

42 se ne vodi ko rana menopauza al ajd... mislim znam da se daje i zenama pred normalnu menopauzu jer je cinjenica da smanjuje sve propratne simptome... ja bih na njenom mestu uradila samo uz grudi i jajnika da vidim da nema slucajno neku cista... pogotovu treba sad da vodi racuna o grudima jer je u tim godinama plus hormonska terapija... hormone mislim da nema potrebe da radi
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 5/6/2018, 21:13

Hvala Alisa.Pa dr joj je rekla da je za menopauzu rano zato sam napisala rana.Moze da se odlozi za par godina
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 4/12/2018, 13:46

Sad vidim da se Amna javila. Mislila sam da nas je zaboravila Very Happy
Imala bih dosta pitanja da ti postavim.
Uzivaj u zasluženoj sreći. Puno te pozdravljam.

I ja sam opet na Cikli i pijem evo šestu tableticu kad se pojavljuje braon trag. Ne znam je li to uobicajeno zna li ko.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 4/12/2018, 18:30

Nataly u prva 3 meseca koriscenja cikle je normalno cak i blago krvarenje, tako su meni rekli.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 8/8/2019, 18:50

Ja sam na Cikli od novembra i ne znam da li da se usudim da prekinem a bojim se da ce mi se opet poremetiti ciklus. I sad nakon zadnje tabletuce ciklus je krenuo osmi dan a uvek je to bio cetvrti. A tako bih odmorila malo od hormona. S obzirom na moju situaciju sa FSH mislim da mi je Cikla zagarantovana do kraja.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 8/8/2019, 21:08

Nataly17 ja sam je pila 4 meseca pa prekinula i naredna 3 ciklusa bez cikle su bila kao i ranije 28dana,sledeca dva bez cikle pocelo da brljavi kasni mi 10 dana pa onda dobijem ciklus pa opet za 14 dana novi.Opet sam uzela ciklu pila 3 meseca i ciklus ok.sad sam preskocila opet ovaj mesec nisam pila treba za 7 dana po redu da dodje ciklus videcu kako ce biti,ako pravi problem moram nastaviti bez prekida.I ja bi da odmorim od hormona.FSH nisam merila skoro neznam koliko je zadnji pre 2 godine bio 17.Probaj da ne pijes lako se vratis na nju ako ne stima
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 8/8/2019, 21:52

Ja sam ipak popila. Primetila sam da je ciklus osim sto je kasnio i oskudniji. Strah me da mi ne kasni puno opet. Prosle godine je kasnila od maja do avgusta pa onda opet kasnila tako da je od novembra pijem ciklu. Bojim se ako sad stanem kad ce poceti sledeci ciklus. Nisam ni ja provjeravala FSH. Nisam jos u fazi pripreme. Ne znam sta cu uopste. U nekom sam corsokaku Sad
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 9/8/2019, 09:08

Ista meta- isto odstojanje i kod mene.Samo meni ne kasni toliko kad ne pijem do 20 dana max,ali zato krvarim izmedju.Pobrljavi ciklus.I meni su sad ciklusi oskudniji i sa ciklom i bez.
Mislim da kad kasni vise meseci moze da se krene sa ciklom bilo koji dan i kad se popije kutija do kraja dodje ciklus.Zene sa vise iskustva nek demantuju ili potvrde da li je tako.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 26/8/2019, 13:55

Boga mi, ja već godinama pijem ciklu, a ako je ne bih pila ciklus bi mi dolazio nekad na 22 dana, pa 35, pa 48...i tako...Tako da pijem dok ne zatrudnim ili odustanem. A prija mi baš. Nema PMS-a, sve je ok, sve pod kontrolom, ne unosim se u facu nikom sa raširenim nozdrvama Laughing Laughing Razz Razz Znači sve cool Wink Trebalo bi da odem do Vujovićke (ako uopšte uspem) da vidim da li da pravim pauzu, ali mislim da mi neće savetovati pauzu s obzirom da je ona velika pristalica cikloproginove, pod uslovom da ženi prija.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 26/8/2019, 18:52

Ni meni ne smeta osim sto mozda primecujem da mi je stomak, posebno u drugom delu ciklusa, nadusen i veci. Nema nervoze. Jedino sto se u prethodnom ciklusu desilo kasnjenje krvarenja sto nije nikad bio slucaj, ali me znam da li to ima veze sa mojim stanjem hormona.
Pijem je i dalje jer me strah da ako prekinem ne bude opet
ciklus setao mnogo.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od micam 26/8/2019, 22:33

Ni meni ne smeta,ja je pila i sad ovaj mesec napravila pauzu i evo ciklus nikako da dodje vec 40-ti dan.Moracu opet da krenem nema druge.Pocelo i neko preznojavanje da me hvata al nemam valunge od kad je ne pijem.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 6 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu