KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyclo - progynova

+37
Amna84
alisa
fight&faith
Lela81
Hobbes
noja
sanja 73
luckystar74
jadranka
PalcicaBg
jelenko
srculence 84
saska1
Aleksandra0110
Saska Abb
Annie
vanessa one
laKole
lenjivica
bak
winni
LaFolie
JocY
Vuchica
Jelica
dacca
caja
HappyGirl
Zaneta
marijana
nena beba
maša
nesalela
black magic woman
nevena50
nabla
vremejezabebe
41 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Cyclo - progynova Empty Cyclo - progynova

Počalji od vremejezabebe 2/7/2009, 21:12

htela sam nesto da se konsultujem ,posto mi ovde znamo bolje ginekologiju od lekara ginekologa u domu zdravlja a i od nekih u bolnici .
ispostavilo se da jedno 3-4 mojih poznanica nisu ostajale trudne 7-8 meseci sve su uzimale ciklo proginovu i ostale u sledecem ciklusu trudne ,znaci posle mesec -dva uzimanja.
mene interesuje vase misljenje oko toga ,i oko korisenja b12 vitamina (jer me je farmaceutkinja cudno gledala kad sam trazila b12 cak mi je rekla da se koristi kod neurogenih ostecenja i da proverim da li smem da pijem pa da se onda vratim po tablete) tu me je uplasila i ja sam odustala Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
dakle drage moje sta mislite????

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nabla 2/7/2009, 23:45

Cikloproginova regulise hormone i preporucuje se kod onih ciji je fsh preko 15.
Prvi ginekolog kome sam se obratila za moj fsh koji je tad bio 15 je bila Fazlagicka. I ona mi je tad rekla da se ne sekiram, da ona svojim perimenopauzalnim zenama prepisuje cikloproginovu zarad smanjenja nus pojava menopauze i da joj se cesto desavalo da joj se posle pojave trudne, a nalaze se u drugoj polovini 40tih godina.
Da si pacijent Vuje, ona bi ti prepisala cikloproginovu!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nevena50 3/7/2009, 09:42

Ima li neko onda ideju zasto se dr. Goca uzasnula sto mi je moja bivsa dr. dala cikloproginovu da pijem. Svaki put spomene to kad me vidi kao nevidjenu nebulozu. Shocked
A dr. je tada to dala zato sto su ciklusi poceli da mi se skracuju rapidno, ali mi je tada jos FSH bio bas dobar nesto oko 5,nesto.
Terapija je bila da to konzumiram 6 meseci. Goca je rekla da odmah to prestanem. Sta ima lose u tome sto ce se malo izregulisati ciklus. Sledece vadjenje hormona i FSH je bio oko 12. Rolling Eyes
Sta tu sa cim ima veze?
nevena50
nevena50

Broj poruka : 163
Godina : 46
Location : Pančevo
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od vremejezabebe 3/7/2009, 09:48

nevena i meni se desilo isto kad sam otisla prvi put kod nje ona se zgranula sto sam pila ciklop 2 meseca c a cujem da je drugi cak i preporucuju .dvoumim se da uzmem da pijem sad dok odmaram .
na forumu moja bebe u analizi hormona ,devojka sa linkom jelka kaze na je posle 1 kutije ostala trudna .veoma delikatno pitanje sta sad .
ja sam streber nikada nista nisam uradila bez da mi je ona to prepisala ,i sve sam ispostovala sto mi je prepisala do samog kraja u minut ,pa sam zato sad i neodlucna ,strah me je tuga

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od black magic woman 3/7/2009, 10:21

Cikloproginova nije kontraceptiv,ne sadrži istu količinu hormona(kao klasični kontaraceptivi),ima dve grupe tableta,bele(samo estrogensku komponentu) i braon (koja sadrži obe komponente),tako da dok pijemo cikloproginovu,možemo da ostanemo trudne,za razliku od kontraceptiva.E sad ,možda je šizila jer kontraceptivi sprečavaju ovulacije i čuvaju rezerve jaja,a ciklopr.to ne,što je njoj bitno kod vto.Mislim da je cikloproginova merodavna samo kod žena koje imaju problem sa visokim fsh,dok kod onih koje to nemaju,bolje je koristiti kontraceptive.
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nesalela 3/7/2009, 10:49

Ćao drage moje čitam vas već neko vreme, inače ja sam na vto dnevnicima ali evo i ovde malo da se uključim... Ja sam kod Ivanovića (Goce) u utorak bi trebala da bude aspiracija tako da se nadam uskoro trudnoći.... Ali hoću da kažem za cikloproginovu da sam je pila nekih četiri meseca za redom u kombinaciji sa klomifenom, jer sam radila u Frontu insiminacije četiri sve ukupno što se da videti bezuspešno.... u principu nisam uopšte odreagovala uvek je bio jedan-dva jednom tri folikula...ali s obzirom da mi je sve ostalo ok trebala sam valjda bolje odreagovati... nemam pojma, ah da napomenem kod mm je problem mali broj spermatozoid Sada sam na gonalu (2amp)+suprefakt 0,2 i odlično sam odreagovala.... Goca me nije ništa pitala ali kada bi čula da sam četiri meseca bila na cikloproginovi verovatno bi i odlepila....Vidim da vas je dosta kod Goce.... Ništa, toliko od mene ljubim vas sve i pratim i dalje....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nabla 3/7/2009, 12:30

Vreme, Goca je Masi dala da pije cikloproginovu kad je imala one skokove fsh, u stvari, Goca je predlagala ponovo kontraceptiv, a Masa je pitala jel moze da proba sa cikloproginovom i Goca se slozila.
Ne znam zasto, ali ovi gin koji se bave IVF nesto ne vole cikloproginovu. Sanjica sa SC (a mislim da je to Sanja73 sa Kutka) je isto imala jedan skok fsh i tad joj je Vuja preporucila cikloproginovu, a zatim je Vlaisavljevic rekao da to prestane da pije i da ceka da joj fsh sam padne. Isto je rekao NadiJasic kad je bila kod njega na konsultacijama.
ja sam pretpostavila da je to zato sto zeli da vidi "prirodan fsh" i ako se on ne spusta, ona za njega nema smisla stimulisati takvu zenu (to je moj zakljucak, ne mora biti tacan). A ne znam zasto se Goca nekad protivi cikloprog.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od maša 3/7/2009, 14:22

SAd se nadjoh u zbunu oko cikle! Doduse, meni je konstantno estradiol bio ispod 20 kada su mi bili skokovi fsh te mi je mozda zbog toga Gocili ukljucila cikloproginovu. Bilo kako bilo, ja 3 ili 4 kutije toga ispih, nakon poslednje fsh mi je bio 12 i u narednom ciklusu me je krenula. Doduse, prvo sam imala pregled kod Goce na kome je odlucila da ce me krenuti ipak u narednom ciklusu pa sam tek nakon nje otisla u konzilijum i odradila hormone. Znaci, nije bila odluka zbog nizeg fsh vec je sama tako htela.
Moja drugarica odlazi kod obicnog ginekologa, sterilitet mnogo godina, doca joj je ukljucila cikloproginovu i rekla da ce je piti sve dok ne ostane trudna!!!!????? A ni hsg joj odradila nije, ma ni hlamidiju,miko i ureaplazmu!!!??? O hormonalnom statusu da i ne govorim, ovi obicni lekari i ne znaju sta je to, garant!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Cyclo Progynova - i endometrijum

Počalji od nena beba 23/9/2009, 09:25

Zna li neko nesto vise o ovom leku. Preporuceno mi je za poboljsanje endometrijuma. A citam da se daje zenama u menopauzi. Inace moj endometrijum se krece od 8mm dan, dva pred ovulaciju do 11mm na dan ovulacije. Posle nisam pratila. Da li je to toliko lose da bih uzimala ovaj preparat?
Iskustva....?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nesalela 23/9/2009, 09:56

Ja sam pila cikloproginovu u kominaciji sa klomidom nekih šest meseci kada sam radila insiminacije.... Cikloproginova ti tempira ciklus na vreme, mislim da zato ona služi i stvarno ako slučajno imaš blagi poremećaj u kašnjenju ciklusa ona će ti pomoći....Ko nešto više zna neka napiše, to je moje iskustvo... zagrljaj
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nena beba 23/9/2009, 09:59

uh, pa ja uopste nemam poremecaj ciklusa. bio je tacan ko sat dok nisam krenula na vto. a sad se produzi za 2-3 dana posle vto zbog progesterona i estrofema verovatno, pa se sledeci malo skrati, verovatno da bi se "ustabilo" na svoju normalu tj 26 dana.
a ni fsh mi nije prevelik (uglavnom max 9, samo jednom 11).

ne kapiram svrhu onda...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nesalela 23/9/2009, 10:02

Nije ni meni bio poremećen, i ja sam bila začudjena, ali takodje sa FSH nikada nisam imala problema niti sa bilo kojim drugim hormonom, ali to je kombinacija valjda za više jajnih ćelija, ma pričam ti iz glave onako napamet, nema nam je nabla da kaže koju reč ona zna dosta toga..... Pričekaj malo pa možda se javi neka devojka koja ima malo stručnije objašnjenje, ja ti ovo pišem kao laik i kao neko ko je pio cikloproginovu....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nena beba 29/9/2009, 07:33

nema nam Nable nikako, da kaze koju...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od vremejezabebe 26/10/2009, 22:51

nemogu da verujem da vam goca prepisuje ciklo proginovu ,ja kad sam otisla kod nje i kada sam rekla da sam je pila ona se zgranula rekla kako su ti doktori iz nisa ludi i da se to daje zenama u menopauzi (kakav je ona licemer )
a moj savet je da mislim da je dobra ja sam i otvorila temu procinova i ispisala uspesne trudnoce posle nje Cyclo - progynova 543728

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nabla 21/1/2010, 01:03

Republica ::
Nabla, ako si josh tu poshto vidim u tvom potpisu Fsh 15 da li si probala Cyclo-Progynova?

Nisam, jer samo jedno merenje fsh je bilo od 15. Uglavnom se krece u rasponu od 7 do 13.
Obicno, kad je fsh preko 15, onda se daje cikloproginova.

Nisam se udubljivala u mehanizam delovanja- ali pretpostavljam da se to daje kad je fsh visok a E2 nizak. Kod mene je E2 jos uvek normalna, cak mozda i visi nego sto bi trebalo.

Mislim, sad lupam- nisam sigurna zasto se daje kod viseg fsh
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od marijana 21/5/2010, 14:01

vremejezabebe ::htela sam nesto da se konsultujem ,posto mi ovde znamo bolje ginekologiju od lekara ginekologa u domu zdravlja a i od nekih u bolnici .
ispostavilo se da jedno 3-4 mojih poznanica nisu ostajale trudne 7-8 meseci sve su uzimale ciklo proginovu i ostale u sledecem ciklusu trudne ,znaci posle mesec -dva uzimanja.
mene interesuje vase misljenje oko toga ,i oko korisenja b12 vitamina (jer me je farmaceutkinja cudno gledala kad sam trazila b12 cak mi je rekla da se koristi kod neurogenih ostecenja i da proverim da li smem da pijem pa da se onda vratim po tablete) tu me je uplasila i ja sam odustala Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
dakle drage moje sta mislite????

marijana

Broj poruka : 2
Godina : 34
Location : Novi sad
Datum upisa : 21.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Zaneta 21/5/2010, 14:37

Ja sam 9 godina pila cikloprogynovu, pa nisam ostajala trudna...pretpostavljam da to zavisi pre svega od problema koji neko ima, i od samog organizma.
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od marijana 21/5/2010, 15:34

jel moze neko da mi pomogne posto ne znam sta sam uradila ali komentar o problemu ne vidim....Sad zadnja menstruacija mi je bila 4 februara....pa ako ima nesto sa takvim pocetkom... da mi kazete da ne pisem ponovo....Sad

marijana

Broj poruka : 2
Godina : 34
Location : Novi sad
Datum upisa : 21.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od HappyGirl 21/5/2010, 16:12

Nažalost marijana moraćeš ponovo. Napisala si samo dva posta i oba su tu a nijedan nema taj početak.Verovatno si ga slučajno obrisala.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od nabla 5/6/2010, 23:48

Zaneta ::Ja sam 9 godina pila cikloprogynovu, pa nisam ostajala trudna...pretpostavljam da to zavisi pre svega od problema koji neko ima, i od samog organizma.

Zanet, a sto si bila na cikli 9 godina? Cyclo - progynova Icon_eek
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od caja 8/9/2010, 21:10

danas sam dobila cyclo proginovu zbog regulisanja ciklusa terbam dobiti 17 og al posto su mi ciklusi neredovni od tog nema nista,kad trebam poceti piti tablete da dobijem ovaj mjesec ili da sacekam 17 da pocnem piti poslije 17 og nista neznam,sta bi vi na mom mjestu????malo je cudno al doktora nisam pitala jer mi je napislo samo na nalazu i rekao da kupim te tablete i kad sm dosla u apoteku dali su te tablete,mene zanima kad bi ih pocela piti da dobijem ovaj mjesec pa nek bude i karaj mjeseca al da dobijem...........................
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od dacca 18/9/2010, 21:37

Meni je doktorka prepisala ciklo, od sledeceg mjeseca. Prije dva ciklusa fsh mi je bio 16,8 a sada, tj prosli mjesec (tekuci) 6.6. da li ima neka tema o muskim hormonima?
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 23/10/2010, 20:12

i meni je vujovicka prepisala cikloproginovu. Zapravo htela je prvo da mi da kontraceptiv Jasmin al posto sam ih jednom davno probala i jako lose reagovala cela 3 meseca ipak se odlucila za ciklu. Inace na prvom merenju FSH mi je bio 21. 9 a E2 41 , jedan ili dva ciklusa posle toga mi je sam ( bez ikakve terapije) pao na 4.14 al mi je E2 otisao na 178, tri ciklusa posle toga FSH je 8.77 al je E2 i dalje povisen 77.5. Valjda zbog svega toga mi je i prepisala ciklu i savetovala da je pijem 6meseci uz obavezno skidanje kilaze ( ugojila sam se 15kg od kad su mi krenuli problemi sa ciklusima Rolling Eyes ) . Rekla mi je da posle tih 6 meseci ako sve bude ok, da ce mi povecati dozu ( il sta vec ukljuciti, nisam je bas razumela) i da cemo onda pokusati da pravimo bebu. Sto se tice jajnih celija, koliko sam je razumela i sa ciklom se cuvaju jer meni je i AMH bas nizak 0.003 te je prokomentarisala nesto u stilu da cemo sad ovih 6 meseci samo da cuvamo to malo jajnih celija sto mi je ostalo....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 4/11/2010, 06:25

imam jedno pitanje za devojke koje su pile ciklu... Popila sam prvih 10 tabletica cikle i nocas mi je krenulo blago krvarenje, kao da cu da dobijem. Jutros sam popila zadnju belu tableticu, znaci sutra treba da pocnem sa braon. Jel to normalno? Jel treba da pustim 2 - 3 meseca da se organizam navikne il da dizem paniku i zovem doktorku?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Jelica 7/3/2011, 19:34

Ne znam da li neko jos uvek prati ovu temu...ali ne mogu da zakljucim koja je zajednicka tacka kod svih zena, sve ste zbog razlicitih stvari uzimale cikloprogynovu...a ja sam pocela da je pijem sa ovim poslednjim ciklusom...razlog jeste: priprema za histeroskopiju - jer cyclo progynova sprecava zadebljavaanje endometrijuma (pa tako cyclopr omogava da se snimi taj endometrijum u bilo kom danu ciklusa), drugo meni cilusi dolaze na 25-26 dana pa cu upotrebom cyclopr produziti cikluse(dr-ka kaze da su mi malo kratki), a treceg nije bilo...
Mislim da ne bi smelo da se krvari tokom uzimanja ovih lekova...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu